• Bhutan Trekking Turu
  • Bhutan Trekking Turu
  • Bhutan Trekking Turu
  • Bhutan Trekking Turu
  • Bhutan Trekking Turu

Bhutan Trekking Turu

10 GECE 13 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Bhutan Trekking Turu... Eşi benzeri yok! Çevrenizdeki tapınakların ve doğa manzaralarının güzelliği eşliğinde, gülümseyen insanların ülkesi, dünyanın en mutlu ülkesi olan Bhutan'da, Himalayalar arasında gezinebilir misiniz? Bu aktif turda, dünyanın bu bölgesindeki en güzel tapınak ve manastırlardan bazılarını ziyaret edecek, Ünlü Druk Yolu'nun kutsal dağ geçitlerini takip edecek, etkileyici Taktshang Monastary (Tiger's Nest) 'e çıkacak ve Paro şehrinin benzersiz güzelliklerini keşfedeceksiniz. Bhutan... Dünyanın mutluluğu üzerinde dolaşmanızı bekleyen tek yer. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR UÇAK BİLETİ FİYATLARINA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 4.299’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Bhutan Trekking Turu

1. Gün : İstanbul - Doha
İstanbul'dan Doha ve Katmandu Aktarmalı olarak Paro'ya uçacağız. 
 
Qatar Airways
21:15  SAW  İstanbul S.Gokcen 4 sa 15 dk
01:30 (+1)  DOH Hamad International
   
Havalimanı bağlantısı 2 sa 20 dk
 
2. Gün : Doha- Katmandu - Paro
Qatar Airways
03:50 DOH Hamad International 4 sa 25 dk
11:00 KTM Katmandu
   
Havalimanı bağlantısı 2 sa 45 dk
 
Druk Air
13:45 Katmandu
14:40 Paro
 
14:40'ta Paro'ya varış. Havaalanından otele transfer. Paro şehir merkezi tanıtım turu ardından lokal restoranda akşam yemeği ve tur tanışması.
Yemek: Akşam yemeği dahil
Konaklama: Metta Resort & Spa Hotel vb.

3. Gün : PARO
Bugün Paro Vadisini keşfediyoruz.
Gün içerisinde eski bir kale olan Drugyel Dzong, gözetleme kulesi Ta Dzang , Bhutan'ın  eski ve en güzel tapınaklarından biri olan Kyichu Lhakhang Tapınağını ve 7. yüzyılda inşa edilen Kyichu Lhakhang Tapınağı'nı gezeceğiz. Burada avlu boyunca çarpıcı sanat eserleri bulunmaktadır.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Metta Resort & Spa Hotel vb.
 
4. Gün : PARO
Kahvaltı sonrası 30 dk. lık yolculukla ulaşacağımız noktadan Taktsang Manastırına (Tiger's Nest) doğru yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüş gidiş dönüş yaklaşık 5 buçuk saat sürecek ve 2953 metre rakımda kaya bloğu kenarına yapılacak bu büyüleyici manastırı göreceğiz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Metta Resort & Spa Hotel vb.

5. Gün : PARO / JELE DZONG / DRUK PATH TREKKING
Bhutan sanatından örneklerin sergilendiği Ta Dzong Ulusal Müzesi'ni ziyaret. Ardından Druk Path rotası yürüyüşüne başlıyoruz.
Ta Dzong'dan yürüyüşe başlayış (2300m), yürüyüşümüz 3436 metredeki kamp noktamıza ulaşana kadar sürecek. Toplam yürüyüş süresi 5 buçuk saat. Eğer hava açık olurs Jhomolhari Dağının (7314 m) karla kaplı zirvesini görebiliriz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Jele Dzong Camp vb. (3436 m)

6. Gün : DRUK PATH TREKKING
Jele Dzong'tan dağ ormanları ve patikalardan yürüyerek Jangchulakha'ya ulaşıyoruz. Yürüyüş yaklaşık 4 saat sürecek.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Jangchulakha Camp vb. (3780 m)

7. Gün : DRUK PATH TREKKING
Jangchulakha'dan yürüşüye başlıyoruz. Açık günlerde dağların ve vadilerin güzel manzaralarının eşlik edeceği bugünkü rotamızda Jichu Drake (6989m) zirvesini görebiliriz. 5 saat yürüyüş ardından 3880 m rakımdaki Jimelangtsho'ya ulaşıyoruz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Jimelangtsho Camp vb. (3880 m)

8. Gün : DRUK PATH TREKKING
Jimelangtsho'dan Simkotra Gölü'ne doğru yürüyeceğiz. Yürüyüş süresi 5 saat. Rotada yak yetiştiricilerinin yaşadağı dağ kampını görebilir, dağ yaşamı hakkında fikir edinebilirsiniz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Simkotra Camp vb. (4040 m)

9. Gün : DRUK PATH TREKKING
Sabah kahvaltı sonrası bu yürüyüşün en yüksek noktası olan Phume La'ya ulaşıyoruz (4210m) Buradan Himalayaların muazzam manzaraları bizi bekliyor. Sonrasında inişe geçiyoruz. Toplam 4,5 saat yürüyüş sonunda Thimohu Vadisinden Phojoding'e ulaşıyoruz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Phojoding Camp vb. (3780 m)

10. Gün : DRUK PATH TREKKING
Çam ormanları arasından yapacağımız yürüyüşle Thimphu şehrine (2300 m) ulaşıyoruz. Yürüyüş yaklaşık 5 saat sürüyor.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Thimphu Hotel Kisa vb.
 
11. Gün: THIMPHU
Thimphu'yu geziyoruz. Akapunktur ve şifali bitki tedavileri üzerine Geleneksel Tedaviler Merkezini ziyaret edecek, geleneksel kıyafetlerin sergilendiği Halk Mirası Müzesini gezecek ve Bhutan'da yaşayan hayvanları görebileceğimiz küçük bir hayvanat bahçesi olan Motithang'ı göreceğiz.
Yemek: Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği dahil
Konaklama: Metta Resort & Spa Hotel vb.
 
12. Gün: DÖNÜŞ
Otelden havaalanına transfer ve Katmandu - Doha aktarmalı olarak İstanbul'a uçuş.
 
Druk Air
07:45 Paro
08:30 Katmandu
Havalimanı bağlantısı 2 sa 45 dk
 
Qatar Airways
12:00 KAT Katmandu 5 sa 40 dk
14:55 DOH Hamad International
   
Havalimanı bağlantısı 5 sa 5 dk
 
Qatar Airways
20:00 DOH Hamad International 4 saat 40 dk
00:40 SAW  İstanbul S.Gokcen
 
13. Gün : İstanbul
Yerel saatle 00:40'ta İstanbul'a varış.
 
 
NOT: Bu turda seyahat tarihine ve uçuş programlarına bağlı olarak farklı uçuşlar değerlendirilebilir. Seçilen tarihe göre uçuşların değerlendirmesi yapılarak misafirlere nihai program sunulur. 
 
NOT: Arzu edilirse ekstra ücret mukabilinde gidişte Nepal program eklenebilir.
 
HATIRLATMA: Bu turumuzda rehberlik dili İngilizcedir.
 
Not:  Bhutan trekking turu programımızda, tur hareket tarihinden altı ay öncesine kadar yapılan rezervasyonlarda üç nakit taksitle ödeme imkanı mevcuttur. Son taksit ödemesi tur hareketinden iki ay öncesidir. Bhutan trekking turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Bhutan trekking programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tüm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar. Bhutan trekking turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.299

:: Qatar Airways ile Doha aktarmalı İstanbul Sabiha Gökçen -Katmandu gidiş dönüş uçak bileti
:: Druk Air ile Katmandu - Paro gidiş dönüş uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Paro Havalanı-otel tek yön transfer
:: İç hat uçuş havalimanı vergileri
:: Toplam 10 gece konaklama (5 gece otel, 5 gece kamp)
:: 10 kahvaltı, 9 öğle yemeği, 10 akşam yemeği
:: Rehberlik hizmeti (İngilizce)
:: Trekking izinleri
:: Ulusal park giriş ücretleri
:: Program dahilindeki geziler
:: Bhutan vize ücreti
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: Tur esnasında Whatsupp Türkçe asistans hizmeti

:: Yurtdışı çıkış harcı
:: Sağlık sigortası (Helikopter klozu içeren sağlık sigortası istenirse ayrıca yapılabilmektedir)
:: Programda belirtilmeyen transferler
:: Yemeklerdeki içecekler
:: Tur programında belirtilmeyen opsiyonel gezi ve aktiviteler
:: Kişisel harcamalar ve bahşişler

BHUTAN VİZESİ HAKKINDA 

Bhutan için vizenizin takibini biz yapacağız. Bu vizenin ücreti tur ücretine dahildir. Tur hareketinden en az 3 ay önce vize başvurularınızın yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınız için pasaport fotokopinizi ve dört adet fotoğrafınızı bize ilettiğinizde biz işlemleri başlatabiliriz.          

AKTİF TUR KONSEPTİ HAKKINDA
 

Aktif tur tipi dünyanın en iyi destinasyonlarında profesyonel bir sporcu olmadan katılabileceğiniz aktif seyahat tipidir. Aktif seyahatler genellikle çok zorlayıcı olmayan ama yeterli kondisyon gerektiren, seyahatinizde ana tema olarak bisiklet, rafting, trekking, kano, dalış gibi aktiviteler içeren turlardır.


TUR HAKKINDA

Çevrenizdeki tapınakların ve doğa manzaralarının güzelliği eşliğinde, gülümseyen insanların ülkesi, dünyanın en mutlu ülkesi olan Bhutan'da, Himalayalar arasında gezinebilir misiniz? Bu aktif turda, dünyanın bu bölgesindeki en güzel tapınak ve manastırlardan bazılarını ziyaret edecek, Ünlü Druk Yolu'nun kutsal dağ geçitlerini takip edecek, etkileyici Taktshang Monastary (Tiger's Nest) 'e çıkacak ve Paro şehrinin benzersiz güzelliklerini keşfedeceksiniz. Bhutan... Dünyanın mutluluğu üzerinde dolaşmanızı bekleyen tek yer.

Katılımcı sayısı : 12-15 kişi

 

● Bu tur, kondisyon gerektiren, günde ortalama 5-5 buçuk saat trekking performansı içeren bir turdur. Eğimli parkur yürüyüşleri barındırır.

● Turlarda önceden belirlenmiş günlük program geçerlidir. Fakat olabilecek her türlü koşula karşı esneklik söz konusudur.
● Bu tur, Global tur operasyon sistemine bağlı yetkili acentaları vasıtasıyla rezervasyon yapmış, tüm dünyadan gezginlerin katıldığı bir özel ilgi turudur. Rehberlik dili İngilizcedir.
 
 
 
DEEPNATURE SİZİ YURTDIŞI PLUS TURLARIMIZ İLE BULUŞTURUYOR!
 
Yurtdışı Plus turlarımızda global tur operasyon sistemine bağlı olarak oluşturulmuş tur paketleriyle, otantik konaklama opsiyonları ve yerel ulaşım araçlarının harika kombinasyonları ile dünyanın en etkileyici kültürlerini, geleneklerini ve doğa örneklerini sizin için sunuyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinden acentalar vasıtasıyla rezervasyon yaptırmış misafirlerden oluşan turlarda farklı milletlerden katılım olmakta, rehberlik dili İngilizce olarak verilmektedir.
 
Turizm sektöründe 1999'dan bugüne hizmet veren DEEPNATURE TRAVEL güvencesi ile dünyanın pek çok ülkesine, 702 tur programı ve binlerce garanti depar tarihleri ile seyahat etme opsiyonunu sizlere sağlıyoruz. Türkiye'de yetkili genel satış acentesi olduğumuz bu tur ağına ait eşsiz programları transfer, uçak bileti ve Türkçe destek hizmetlerimizle beraber, deneyimli seyahat uzmanlarımız tarafından sizlere sunuyoruz.
 
 
 
Bambaşka Bir Seyahat Anlayışı!
 
Çocuklarınız ile katılabileceğiniz Aile Turları, maceranın kalbine dalacağınız Aktif Turlar, rahatınızdan ödün vermeyeceğiniz Konfor  & Ugraded Turlar, yerel kültürü ister festivallerde, ister yerel ailelerin yanında, isterseniz o ülkenin lezzetlerini tadarak deneyimleyeceğiniz Özel İlgi Turları, yüzen seyahatleri size sunduğumuz Gemi & Cruise Turları ve Klasik – Standart Turlar gibi zengin seyahat seçenekleri ile istediğiniz konseptte seyahat etmenin keyfini çıkarmanızı istiyoruz!
 
 
%100 Garanti Depar
—————————
 
Tüm  turların hareket tarihleri garantidir! Turu aldığınız andan itibaren, turun dolması beklenmeden sizin için gerçekleşeceği kesindir. Hiç bir sebep dolayısıyla (kötü hava koşulları ve güvenlik dışında) turunuzu iptal etmiyoruz.
 
 
 
Tek Kişi Katılım Farkı Yok
—————————
 
Yalnız seyahat eden gezginleri ‘single konaklama farkı’ ile cezalandırmıyoruz! Çünkü tek kişi seyahat etmenin yalnız seyahat etmek olmadığını biliyoruz. Tur boyunca sizi hem cinsiniz bir gezgin ile aynı odada konaklatıyoruz. Böylece ‘single konaklama farkı’ ödemenize gerek kalmıyor.
 
 
Hayat Boyu Depozito Sistemi
—————————
 
Beklemediğiniz bir durum, erteleme ya da iptal yüzünden tura katılamayacak mısınız?
 
Hayat Boyu Depozito Sistemi sayesinde depozitonuzu katılacağınız bir sonraki tur için koruyoruz! Detayları şartlar kısmında okuyabilirsiniz.
 
 
7/24 Hizmet Garantisi
 
———————
 
Global bir seyahat ve otantik deneyim şirketi olmamızın farkı, bizimle seyahat edenlerin bize her an ve her yerde ulaşmak isteyebileceğini iyi anlamamızı gerektiriyor. Bu yüzden sizin için hizmetlerimizi 7 gün 24 saat sınırsız ve uzmanlarımızı her zaman ulaşıma hazır tutuyoruz.
 
 
Seçme Hakkı
 
———————
 
Size 125 ülkede, 702 farklı garanti tur programın sunuyoruz. Bununla beraber yüzlerce hareket tarihi, 9 farklı tur tipi, klasik – standart – kamp ve upgraded olmak üzere 4 farklı servis tipi sunuyoruz. Bu yüzden nereye, ne zaman, nasıl ve niye seyahat edeceğiniz size kalıyor ve biz sizi oraya, istediğiniz tarihte, dilediğiniz şekilde götürüyoruz!
 
 
Küresel Ağ
 
———————
 
Dışarıda kocaman bir dünya var! Türkiye Yetkili Satış Acentesi olduğumuz global tur operasyon sisteminine ait özel tekneler, araçlar, lodgelar ile baştan sona keyif dolu unutamayacağınız deneyimleri sizi sunuyoruz.

 

ADDP

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.