Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • İskandinavya ve Fiyortlar Turu
 • İskandinavya ve Fiyortlar Turu
 • İskandinavya ve Fiyortlar Turu
 • İskandinavya ve Fiyortlar Turu
 • İskandinavya ve Fiyortlar Turu

İskandinavya ve Fiyortlar Turu

11 GECE 12 GÜN (3-14 Temmuz / 17-28 Temmuz / 23 Temmuz-3 Ağustos / 31 Temmuz-11 Ağustos / 7-18 Ağustos / 21 Ağustos-1 Eylül 2024)

11 gece 12 gün İskandinavya ve Fiyortlar Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 11 gece konaklama ve Türkçe rehberlik. KOPENHAG – OSLO – GEILO – BERGEN – FØRDE TOWN - HAMAR – STOCKHOLM – HELSINKI – TALLIN 2 Gece Gemi Konaklama & 5 Akşam yemeği Dahil!

€ 2.399’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU 
 
KATEGORİ
EKO PROMO
 
GÖRÜLECEK YERLER
Kopenhag (1) & DFDS Cruise (1) & Oslo & Geilo (1) & Bergen (1) & Gudvangen & Sognefjord & Førde Town (1) & Leikanger Sogndalsfjora & Aurlandsfjord & Flam & Hamar (1) & Karlstad & Örebro  & Stockholm (2) & Silja Line Cruise (1) & Helsinki (1) Tallinn (1)
5 ÜLKE - 9 ŞEHİR   
 
TUR TARİHLERİ
14-25 Haziran, 3-14 Temmuz, 17-28 Temmuz, 23 Temmuz-3 Ağustos, 31 Temmuz-11 Ağustos, 7-18 Ağustos , 21 Ağustos-1 Eylül 2024 
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – KOPENHAG 
İskandinavya Fiyortlar Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile Kopenhag’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Kopenhag panoramik şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuz için hareket. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Turumuzun ardından Kopenhag’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. Gün KOPENHAG – OSLO (DFDS Cruise) Gemi Konaklama
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan DFDS Cruise gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.
 
3. Gün OSLO – GEILO   
Gemide alacağımız kahvaltının ardından Oslo panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuz için hareket. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise birkaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımıza istinaden otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
4. Gün                GEILO – BERGEN   
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Flam ve Gudvangen arasında bulunan Aurlandsfjord’un arasında iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Hemen ardından özel otobüsümüzle, Bergen’e olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Norveç’in ikinci büyük şehri olan Bergen, yedi dağın şehri olarak da bilinmektedir. 13. Yüzyılda Norveç’e başkentlik yapmış olan fiyortlar şehri Bergen gezimiz sırasında, Balık Marketi, Bergen’in simgesi olan renkli evler, Bergen’in eski iskele bölgesi Bryggen göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sırasında, balık marketinde alışveriş yapabilir veya çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Tur bitiminde, Bergen’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde
 
5. Gün                BERGEN – FLAM – SOGNEFJORD – FØRDE TOWN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Flam’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni  (100 Euro) turumuz için hareket. Avrupa’nın en iyi tren yolculuklarından biri olan Flam treni turumuz Norveç’in muhteşem manzarasından kesitler sunacak. Bu güzel turumuzun ardından, Fodnes’ten – Mannheller’e geçmek için feribotumuza biniyor ve Norveç’in en ihtişamlı Fiyordu olan Sognefjord’u da görme fırsatı yakalayarak Forde Town’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Turumuzun ardından Forde Town’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. Gün                FØRDE TOWN – LEİKANGER – SOGNDALSFJORA – AURLANDSFJORD – FLAM – HAMAR 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hamar’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik ediyor. Borgund Stave Kilisesi’ni panaromik olarak görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Turumuzun ardından Hamar’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
7. Gün HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM
Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün STOCKHOLM
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Stockholm panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuz için hareket. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Turumuzun ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
9. Gün STOCKHOLM – HELSİNKİ  (Silja Line Cruise) Gemi Konaklama
Otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuz için hareket. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kent olan Sigtuna görülecek yerler arasındadır. Uppsala gezimiz sırasında, Uppsala Katedrali, Uppsala Üniversite müzesi ve binası göreceğimiz yerler arasınadır. Sigtuna’daki eski renkli evleri de gördükten sonra, Helsinki’ye bizi götürecek Silja Line Cruise’a gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.
 
10. Gün HELSİNKİ  
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Helsinki panoramik şehir turumuz için hareket. Finlandiya’nın başkenti ve ülkenin en büyük ve kalabalık şehri olan Helsinki, açık renkli taş mimarisi nedeniyle Kuzey’in Beyaz Kenti olarak bilinmektedir.Şehir gezimiz sırasında Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Porvoo Kasabası (55 Euro) turumuz için hareket. “Büyüleyici Anların Şehri” olarak anılan ortaçağ kasabasının sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından Helsinki’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
11. Gün HELSİNKİ – TALLİN (feribot)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından limana doğru yola çıkıyoruz. Tallinn’e doğru yapacağımız feribot yolculuğunun ardından varışımızda Tallin panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski eczanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Tallin’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
12. Gün TALLİN – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Transfer saatine kadar, Estonya Açık Hava Müzesi turumuz için hareket. 18 ve 19. Yüzyıldan kalma bir kırsal, balıkçı köyünün gerçek boyutlu bir yeniden inşası olan bu müzede kilise, taverna, okul binası, birkaç değirmen, bir itfaiye istasyonu, on iki çiftlik avlusu ve ağ kulübeleri göreceklerimiz arasındadır. Tur bitiminde Tallinn Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU UÇUŞ BİLGİSİ
TK1783  TÜRK HAVA YOLLARI ISTANBUL - KOPENHAG 07:25 - 09:45
TK1422  TALLINN - İSTANBUL    19:55    23:35  
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU OTELLER
Kopenhag – 3* Zleep Hotel Copenhagen Arena vb.
DFDS Cruise 
Geilo – 4* Ranten Hotell vb. 
Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb. 
Førde Town – 4* LeikangerFjord Hotel vb.
Hamar – 4* Scandic Hamar vb.
Stockholm – 3* Good Morning Hotel vb.
Silja Line Cruise 
Helsinki  – 3* Holiday Inn Hotel vb.
Tallinn  – 3* Lavandel Spa Hotel vb

AKŞAM YEMEKLERİ HAKKINDA
Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgelerine varış saatimizin geç olması, bölgelerde restoran seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek akşam yemekleri dâhil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmektedir. Kişi başı 1 adet su ve kahve dâhil edilmiştir.
 
EKSTRA TURLAR
Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı (80 Euro)
Vigeland Turu (30 Euro)
Flam Tren turu ( 100 Euro)
Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro)
Uppsala ve Sigtuna (65 Euro)
Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)
Fiyord Tekne Turu (100 Euro)

Avantajlı ekstra geziler paketi: 480 Euro yerine, 380 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir.

Not: Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 
Not: İskandinavya ve Fiyortlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İskandinavya ve Fiyortlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İskandinavya ve Fiyortlar Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.349 Çocuk fiyatı€ 2.449
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.399 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.249 Çocuk fiyatı€ 2.349
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.479 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.329 Çocuk fiyatı€ 2.429
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.449 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.299 Çocuk fiyatı€ 2.399
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.349 Çocuk fiyatı€ 2.449
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.349 Çocuk fiyatı€ 2.449

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Kopenhag (CPH) gidiş, Tallinn (TLL) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Geilo otellerinde yarım pansiyon konaklama

:: Forde Town otellerinde yarım pansiyon konaklama

:: Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama

:: DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama

:: Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama

:: Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri

:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

:: Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları

:: Kopenhag Panoramik Şehir Turu

:: Oslo Panoramik Şehir Turu

:: Bergen Panoramik Şehir Turu

:: Stockholm Panoramik Şehir Turu

:: Helsinki Panoramik Şehir Turu

:: Tallin Panoramik Şehir Turu

:: Estonya Açık Hava Müzesi Turu

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Turist şehir vergileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Seyahat sağlık sigortası 

:: İç hat bağlantı bileti

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve Otel & Gemide yapılacak ekstra harcamalar

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

VİZE

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DEEPNATURE sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

HATIRLATMALAR

Turumuz EKO PROMO kategoride olup tur kontenjanı 50 kişidir. Bir kaç acenta ortak operasyonudur. 

Otel standartları Türkiye'deki iki, üç yıldız kategorisi seviyesindedir, yüksek beklentiyi karşılamaz.

HATIRLATMALAR

Tur programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır.
DEEPNATURE, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. DEEPNATURE, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

FKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.