İskandinavya ve Fiyordlar Turu

10 GECE 11 GÜN

10 gece 11 gün İskandinavya ve Fiyordlar Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 10 gece konaklama ve Türkçe rehberlik (2 Gece Gemi Yolculuğu ve 5 Akşam yemeği dahildir) KOPENHAG (1) – DFDS CRUISE (1) – OSLO – GEILO (1) – BERGEN (1) – FØRDE TOWN (1) HAMAR (1) – STOCKHOLM (2) – SILJA LINE CRUISE (1) – HELSINKI (1) – TALLIN

€ 1.399’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU SINIRLI KONTENJANA ÖZEL 1399 EURO'DAN BAŞLAYAN FIRSAT FİYATLARIYLA!!!
 
İskandinavya ve Fiyordlar Turu
 
1.Gün   İSTANBUL – KOPENHAG
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar terminali, Türk Hava Yolları kontuarında bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından Türk Havayolları TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da Kopenhag’a uçuyoruz. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir) Yerel saat ile 09.45’de Kopenhag havalimanına varışımızı takiben, alanda bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı ve Tivoli Baheçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer dinlenmek üzere günümüz serbest.

2.Gün KOPENHAG – OSLO (DFDS Cruise) GEMİ KONAKLAMA
Kahvaltının ardından Başkentde alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı turu. (80 Euro). Turumuz esnasında, Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biridir ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan Kaleyi görecek ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel dizayn edilmiş bahçesini görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan (DFDS Cruise) gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleşdikden sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.
 
3.Gün OSLO – GEILO 
Kahvaltının ardından 09.30’da Oslo’ya varışımızda panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Vigeland turu. (30 Euro) Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
 
4.Gün   GEILO – BERGEN 
Kahvaltının ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuza Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan Hardanger köprüsünden Eidfjord’a geçiyoruz. Ardından Bruravik üzerinden Voss’u geçip bir Fiyord şehri olan Bergen’e varıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.

5.Gün   BERGEN – GUDVANGEN – SOGNEFJORD – FØRDE TOWN
Kahvaltının ardından Stalheim üzerinden Gudvangen’e doğru kısa bir yolculuğumuz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Fiyord Tekne turu’’ (100 Euro). Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Turumuzun ardından Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Feribot ile Vangsnes’den-Hella’ya Sognefjord’u geçip Forde Town’a doğru yapacağımız otobüs yolculuğumuzda muhteşem Fiyord manzaları bizlere eşlik edecek. Forde Town’daki otelimize varışımıza istinaden dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
 
6.Gün   LEİKANGER – SOGNDALSFJORA – AURLANDSFJORD – FLAM – HAMAR
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Hamar’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde, Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik edecek. Ardından Mannheller’den-Fodnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Sonrasında Flam’da alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuza katılabilirsiniz. (90 Euro). Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesini görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz.

7.Gün HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM
Kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’e varış. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest.
 
8.Gün STOCKHOLM
Kahvaltının ardından panoramik Stockholm şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alış veriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Viking Vasa Gemi müzesi’’ turu. (50 Euro) 17.yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştı. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.
 
9.Gün STOCKHOLM – HELSINKI  ( Silja Line Cruise ) GEMİ KONAKLAMA
Kahvaltının aradından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turu. (65 Euro). Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Tur sonrası Helsinki’ye bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.
 
10.Gün HELSINKI
Kahvaltının ardından, panaromik olarak gerçekleştireceğimiz Helsinki turu için hareket ediyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Porvoo Kasabası turu. (55 Euro). Finlandiya'daki altı ortaçağ kasabasından biri olan kasaba da yapacağımız kefiyli gezinin ardından otelimize transfer dinlenmek üzere serbest saatler.
 
11.Gün HELSINKI – TALLIN (FERİBOT) – İSTANBUL
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile otelimizden hareket ediyoruz. Tallin’e doğru yapacağımız Feribot yolculuğunun ardından varışımızda panoramik Talin şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’ nın en eski ve hala aktif halde hizmet veren eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1422 sefer sayılı uçuşu ile 18:40’da İstanbul Yeni Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 
 
OTELLER
Kopenhag – 3* veya 4* //  Zleep Hotel Ballerup & Quality Airport Dan vb.
DFDS
Geilo – 4* //   Storefjell Resort & Bardøla Høyfjellshotel vb.
Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb.
Førde Town – 4* veya 4* Kinn Hotel Førde or Sognefjord Hotel vb.
Hamar – 4* Scandic Hamar vb.
Stockholm – 3* Connect City Hotel veya Connect Kista Hotel vb.
Silja Line Cruise vb.
Helsinki 3* // Scandic Miehelati vb.

AKŞAM YEMEKLERİ HAKKINDA
Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgerlerine varış saatinin geç olması, bölgelerde restaurant seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek toplam 5 akşam yemeği tur ücretine dahil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmekte olup, domuz ürünü içermemektedir. Kişibaşı 1 adet su ve kahve dahil edilmiştir.
 
EKSTRA TURLAR
Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı (80 Euro)
Vigeland Turu (30 Euro)
Flam Tren turu ( 90 Euro)
Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro)
Uppsala ve Sigtuna (65 Euro)
Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)
Fiyord Tekne Turu (100 Euro)

Avantajlı ekstra geziler paketi: 470 Euro yerine, 370 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir.

Not: Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 
Not: İskandinavya ve Fiyordlar Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. İskandinavya ve Fiyordlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İskandinavya ve Fiyordlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İskandinavya ve Fiyordlar Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
 
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.399 Ek yatak€ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.949 Çocuk fiyatı€ 1.349
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.399 Ek yatak€ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.949 Çocuk fiyatı€ 1.349
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.399 Ek yatak€ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.949 Çocuk fiyatı€ 1.349

:: Türk Havayolları ile İstanbul – Kopenhag / Tallin – İstanbul parkurunda ikram dahil uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Belirtilen otel vb. kategoride 8 gece oda kahvaltı konaklama
:: Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama
:: DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
:: Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
:: Alan/otel/alan transferleri
:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
:: Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle, Helsinki – Tallin arası Feribot yolculukları
:: Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin panoramik şehir turları
:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Vize ücreti ve servis bedeli 
:: Sağlık sigortası ücreti (20 Euro)
:: Öğle yemekleri
:: 5 akşam yemeği dışındaki akşam yemekleri
:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli 
:: Müze ve ören yerleri girişleri
:: Rehber ve şoför bahşişleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DEEPNATURE sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

HATIRLATMALAR
 

Tur programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 15 gün kaladır.

DEEPNATURE, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. DEEPNATURE, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive