Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Vietnam Kamboçya Laos Turu

Vietnam Kamboçya Laos Turu

9 GECE 12 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Singapur Havayolları tarifeli seferiyle, 9 gece konaklamalı Vietnam Kamboçya Laos Turu. ÖZEL PROMOSYONEL FİYAT!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Vietnam Kamboçya Laos Turu

1.GÜN/ İSTANBUL- HANOİ [VIETNAM] 13:25 11:40+1
Bugün saat öğlen 12:00 ’de İstanbul Havaalanında buluşuyoruz, görevlimiz eşliğinde Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız ve  uçuş saatimiz 13:25. Singapur  aktarmalı olarak,  Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.
 
2.GÜN / HANOİ
Yerel saat ile 11:40’da  HANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz. Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz. AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU  55$]  Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda  alacağız , bu gezimizin bitiminde  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme Hanoi otelimizde.     
 
3.GÜN/ HALONG BAY TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak. HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ   [ 140$] Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körefz  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Ba Hang  yüzen köyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile  ziyaret edeceğiz. Sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz. Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong Limanı'na dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4.GÜN/ ANTİK BAŞKENT NINH BINH - TAM GÜN TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.  ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [130$ ] Ninh Binh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından "Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor. Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan Ninh Binh'e  varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,  Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.
 
5.GÜN/ HANOI - Luang Prabang LAOS [ uçuş ] 09:15 15:20
Bu sabah kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. LAOS ‘a gideceğiz. Luang Prabang şehrine ulaşacağız, ülkenin orta bölgelerinde yer alan ve  UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan 58 komşu köyden oluşan bir şehirdir. Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti, denize kıyısı olmayan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Başkenti Vientiane'dir. Luang Prabang, Savannakhet ve Pakse diğer büyük şehirleridir. Laos, tek partili sosyalist bir cumhuriyet olarak yönetilir. Batıda Tayland ve Myanmar, doğuda Vietnam, kuzeyde Çin, güneyde Kamboçya tarafından çevrelenmiştir. Myanmar 235 km, Çin 423 km, Vietnam 2.130 km, Kamboçya 541 km ve Tayland'a 1.754 km sınırı vardır. Havalimanında karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor ve çevre gezilerimiz başlıyor. Luang Prabang'daki ilk durağınız şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve muhteşem Wat Xieng Thong. Mekong Nehri kıyısında güzel bir bahçede yer alan Wat Xieng Thong, Luang Prabang'ı kuran iki keşişin yeni yerleşim için sınır taşı yerleştirdiğine inanılıyor.Ardından, Laos'un tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkileyici Wat Visoun stupasına ve Wat Aham ve Wat Mai tapınaklarına gideceğiz.                      
AKŞAM  EXTRA TUR     YEMEKLİ  Mekong Sunset Cruise   [ 100 $] Bu akşam özek bir tekne yolculuğunuza çıkmak ister misiniz , MEKONG NEHRI LAOS bölgesinde  Gün batımını izlerken , AKŞAM YEMEĞİ  servisi  yapılacaktır.
 
6.GÜN/ Elephant Village (FİL KÖYÜ ) ve Tad Sae Şelalesi
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz var.  TAM GÜN ( YEMEKLİ )Elephant Village – Tad Sae Waterfall  ( 145$ ) Sabah ilk ziyaret noktamız , bozulmamış, doğal yeşil çevrenin ortasında şehir dışından Fil kampı olacak.  Akarsu ve nehirler aracılığıyla ormanların ve ormanların içindeki eğlenceli fil sürüşlerinin etkileyici deneyiminin tadını çıkaracağız. Eşi benzeri olmayan bir deneyim. Daha sonra yakındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Öğleden   uzun nehir teknelerine binerek  TAD SEA şelalesinin gideceğiz. Burası arzu edenlerin yüzme imkanı bulacağız doğal bir havuz gibi ..( YANINIZDA HAVLU / MAYO/ YEDEK TSHIRT bulundurun) Şelale gezimizi takiben Akşam erken saatlerde  Luang Prabang'a geri döneceğiz. Geceleme otelimizde. 
 
7.GÜN/ VANG VIENG – VIENTIANE
Bu sabah kahvaltı sonrası , erken saatlerde yola çıkacağız. Uzun bir  gün bizi bekliyor. Bugun istikametimiz VIENTIANE  LAOS ‘un başkenti. Güzergahımız üzerinde  gezilerimiz olacak. Vang Vieng kasabasına ulaşıyoruz. 19. yüzyılda yağan Çinli Ho'ya karşı bir savunma sığınağı olarak kullanılan Tham Jang Mağarasını  ziyaret edeceğiz. Nam Mağarası Vadisi ve ana mağaradaki kireçtaşı duvarındaki bir açıklıktan güzel bir Vang Vieng kasabası manzarasını izleme imkanımız olacak.Ban Pha Tang'daki geleneksel Lao Lum köyünü ziyaret  etmek için  Nam Song Nehri'nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Tüm çevre gezilerimizi tamamlayarak karayolu ile yolumuza devam ediyoruz. Başkent VIENTIANE ‘ye varışımızı takibe PANAROMIK ŞEHİR TURU yapacağız,  AKŞAM YEMEĞİ  yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 
 
8.GÜN / VIENTIANE–(UÇUŞ) BANGKOK 08:05 09:10 -Khao Yai National Park [TAYLAND]
Bu sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava yolu ile Bangkok TAYLAND’a uçuşumuzu yapacağız. Sabah havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile alandan ayrılıyoruz. Bugün ziyaret edeceğimiz bölge, Khao Yai Milli Parkı olacak.  Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Milli park ziyaretimiz sonrası öğleden sonra geç saatlerde SAE KAEO yöresindeki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: Picha Ville Resort 3*+ vb.
 
9.GÜN / POI PET – SIEM REAP [ KAMBOÇYA ]
Bugün sabah kahvaltımızı aldıktan kara yolculuğumuz ile Kamboçya sınırına giderek ülkeye giriş işlemlerimizi yapacağız. Burada işlemlerimizi yaptıktan sonra Kamboçya’nın Poi Pet şehrine ulaşıyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ederek Siem Reap kentine ulaşacağız. Yorucu bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.     
EKSTRA TUR – GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ – [55$]  Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz. Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş dükkânların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak. Son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
 
10.GÜN/ ANGKOR WAT - ANGKOR THOM TAM GÜN TURU
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.  Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. otelimize döneceğiz. GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  75$  Bu akşam Açık Büfe  yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir  BÜFE  yemek yiyeceğimiz bir  akşam bizi bekliyor.
 
11.GÜN/ SIEM REAP -ISTANBUL 16:40
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,  serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlweimizi rehberimiz TONLE SAP gölüne tura götürebilir. (isteğe bağlı seçenek) Daha sonra otelimizden ayrılıyoruz   Uçuşumuzun saati 16:40 Singapur Hava Yolları ile.  Burada işlemlerimizi  tamamladıktan sonra İstanbul  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Singapur ‘da aktarma yapacağız. Geceleme uçakta.
 
12.GÜN/ ISTANBUL- VARIŞ
Bu sabah saat 08:25  ‘de İstanbul ‘a  ulaşıyoruz.
 
UÇUŞ BİLGİSİ
 
SİNGAPUR AIRLINES SQ 391  ISTSIN 1325 0500+1 
SİNGAPUR AIRLINES SQ 192  SINHAN  0915 1140   
 
SİNGAPUR AIRLINES SQ 165 REPSIN 1640 1925   
SİNGAPUR AIRLINES SQ 392 SINIST 0145 0825  
 
EKSTRA TURLAR
AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU   [55$]
HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ   [140$]
ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ   [130$]
TAM GÜN ( YEMEKLİ )Elephant Village – Tad Sae Waterfall    [ 145$]
GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ   [55$]
GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERİSİ  [75$]
AKSAM YEMEKLI MEKONG SUNSET CRUİSE  [130$]
 
 

 

:: Singapur Hava Yolları İle İstanbul/  Hanoi-  SIEM REAP- İstanbul  uçuşu- Ekonomi Class  Bilet 23kg bagaj hakkı /1 parça ile

:: HANOI - Luang Prabang -  Ara uçuş TEK Yön Uçak bileti 16kg bagaj hakkı ile

:: Hanoi (3 gece ) Luang Prabang (2 Gece)  VIENTIANE (1 gece )   Siem Reap (2 Gece ) NAKHON RATCHASIMA (1 GECE )   / 9 gece konaklama

:: Otellerde açık büfe kahvaltı

:: Hanoi  Şehir Turu

:: Luang Prabang Şehir Turu

:: Tam GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM Turu

:: Tüm Transferlerler

:: Türkçe Rehberlik

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

 

:: YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 

:: ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

:: YABANCI PERSONELLERE tip/BAHŞİŞLER-  Kişi  Başı /90$  Turun birinci günü Havalimanında  Rehberimize  teslim edilmektedir [ tavsiyedir ]

:: KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR

:: VIZE ÜCRETLERİ 

:: VİETNAM C1 BELGESİ

:: EKSTRA TURLAR

BU TURU KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

Laos ,Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

 

Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acentemiz size 100 USD karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

 

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 36 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

 

Laos Vizesi -40 USD  ( 1 Fotoğraf gereklidir )

 

****Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir. ****

DETAYLI BİLGİLER

SAĞLIK
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı
düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

PARA BİRİMİ
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 
Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 
Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
 
SAAT DİLİMİ
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.
 
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve
şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.
 
ELEKTRİK
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho
 
ALIŞVERİŞ
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşyabakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.