Villa Kaktüs
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu

Trans Kaçkar Turu

6 GECE 7 GÜN

Trans Kaçkar Turu dağ, doğa, yayla bir arada. En fazla 16 kişilik gruplarla trans kaçkar turları. Bu turda; Kaçkarların güney eteklerinden kuzey eteklerine uzanan, yöre halkının yaylalara çıkmak için geçtiği yolları izleyecek, doğanın tüm güzelliğinin sergilendiği yaylalara, oradan da gittikçe yükselerek bu sıra dağların en yüksek zirvesi olan 3937 m'ye ulaşacaksınız. Karadeniz yayla turlarında 18 yıllık deneyim, iyi planlanmış programlar ve tecrübeli rehberlerimizle Kaçkar sizi bekliyor.

₺ 2.049’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Trans Kaçkar Turu

1. Gün TRABZON, TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, AYDER YAYLASI
Trans Kaçkar Turu için en geç 09:30'da Trabzon'a inişli uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz.
Sabah 09.30'da Trabzon Havaalanı’nda sizleri karşıladıktan sonra vakit kaybetmeden Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik araç yolculuğundan öğle yemeğini yiyeceğimiz tesise varıyoruz. Yemeğin ardından Çinçiva Köprüsü'nde kısa bir mola verip Ayder'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 20 dakika sonra yolumuzun üzerindeki Tar Deresi parkuruna varıyoruz. Burada 45 dakikalık kolay bir parkurda şelaleye yürüyeceğiz. İsteyenler burada yüzebilir. Tekrar aynı yoldan dönüp Ayder'deki pansiyonumuza yerleşiyoruz.
Ardından serbest zamanımız başlıyor. Dileyenler kaplıcaya gidebilir, dileyenlerse günün geri kalanını dinlenerek geçirebilir.
Yürüyüş: 1.5 Saat Zorluk Derecesi: Kolay, hafif eğimli
Konaklama Tipi: Pansiyon
 
2. Gün AYDER YAYLASI, PALAKÇUR YAYLASI, KÖRAHMET GEÇİŞİ, HEVEK YAYLASI
İlk trans günü. Bugün yürüyerek dağları kuzeyden güneye aştığımız gün.  Güneş doğmadan kahvaltımızı yapıp şafakla birlikte yola koyuluyoruz.  Valizlerimiz ve büyük sırt çantalarımız ise araçla gelecek varış noktamıza. 
Araçla 1 saatlik yolculuktan sonra yürüyüşümüz Palakçur Yaylası'ndan başlıyor. Toplam 13km olan yürüyüşümüz dik çıkış ve dik inişlerle dolu. 3010m deki geçidimiz tırmanışımızın bittiği ve artık inişimizin başlayacağı nokta aynı zamanda öğle kumanyamızı yiyeceğimiz yer.  Geçitten yaklaşık 4 km sonra 2300 m deki Salafet Yaylası'na iniyoruz. Burada kısa bir mola verip, sularımızı tazeledikten sonra Karamolla Mezrası’na ardından da Körahmet’e ve sonra son durak Hevek Yaylası'na varıyoruz. Akşam üstü vardığımız Hevek'e valizlerimizi getiren aracımız da aynı saatlerde varmış olacak. Akşam yemeği pansiyonumuzda.
Yürüyüş: 8.5 Saat Zorluk Derecesi: Zor, iniş-çıkışlı eğim.
Konaklama Tipi: Pansiyon
 
3. Gün OLGUNLAR YAYLASI, NASTAF YAYLASI, DİLBERDÜZÜ ANA KAMP
Kahvaltıdan sonra çantalarımızı katırlara yükleyip pansiyonumuzdan ayrılıyoruz. Saat 09.30 civarında başlayacak olan yürüyüşümüz yaklaşık 4 saat sürecek. 1 saatlik düz bir yürüyüşle 2200 metre yükseklikteki Olgunlar (Meredet) Yaylası'na varıyoruz. Kısa bir molanın ardından artık Kaçkar patikasına girip yükselmeye başlıyoruz. Bugünkü parkurumuzun orta noktası olan Nastaf Yaylası'nda (2400m) mola verip kumanyamızı alıyoruz.  Biraz dinlenip yürüyüşe devam ediyoruz, 2 saatlik yürüyüşle Dilberdüzü kamp alanına (2900 m) varıyoruz.  Ana kampımızda aşçımız bizi çay kahve ile bekliyor olacak. Çadırlara yerleştikten sonra rehberimiz zirve tırmanışı ile ilgili brifing veriyor ve sorularınızı cevaplıyor ve sonrasında aklimatizasyon (yüksekliğe alışma) için dinlenmeniz için sizi serbest bırakıyor. 
Yürüyüş: 4 Saat Zorluk Derecesi: Orta, eğimli çıkış.
Konaklama Tipi: Çadır
 
4. Gün DENİZ GÖLÜ, KAÇKAR DAĞI ZİRVESİ 3937 mt
Bugünü anlatmadan önce önemli bir hususa değinelim. Her ne kadar turumuzu espirili bir dilde anlatmaya çalışıyorsak da bu turun kolay olduğu değil eğlenceli olduğu anlamına gelmelidir.
Bu turun özellikle zirve günü yani bugün oldukça zordur. Birçok kişinin sadece bu amaçla geldiğini biliyoruz, ama dağa çıkmak sadece inanmak ya da çok istemekle olmuyor. Fiziksel durumunuz, aklimatize olmanız, o geceki uykunuz, yedikleriniz ile ilgilidir. Herşeyden önce bunun bir grup aktivitesi olduğunu unutmamak gerek. Yapıp yapmama kararı almak zorunda kalabilirsiniz. Ha siz bu kararı almakta tereddüt ederseniz rehberimiz de alabilir :) Şaka bir yana bazen içinde bulunduğu durumdan dolayı bu kararı almakta zorlanan arkadaşlarımız mutlaka rehberimizin kararına uymalı. İnanın rehberlerimiz herkesi çıkarmak ister ama eğer çıkmamanızı önermişse bu karara uymak en doğru seçim olacaktır.
Gelelim sabahın ilk ışıklarıyla başladığımız yürüyüşe,  dik yokuşu çıkarak başlıyoruz. ilk 45 dakika S'ler çizen bir patikadan oldukça dik bir yokuşu çıkıyoruz. Bu yokuşu belki yorularak, nefes nefese çıkarsanız sorun yok. Ama mide bulantısı ve baş dönmesi gibi belirtileriniz olduğunda lütfen hiç saklamadan anında rehberinize bilgi veriniz. Saklamanız ve tırmanışa devam etmeniz  ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
3368m yüksekteki Deniz Gölü, ilk mola yerimiz.  Az önce dünyanın bu yükseklikteki en derin 2. gölü ile tanıştınız. Nefes kesici güzellik sizi davet ediyor ama bu davete kanıp göle atlamayınız. Belki dönüşte girmeyi deneyebilirsiniz.
Moladan sonraki hedefimiz 3600 metre yükseklikteki Karar Noktası'na 45 dakikalık yürüyüşle karar noktasına varıyoruz. Buraya karar noktası diyoruz çünkü geri dönmek isteyenler burda karar vermeli. Bu noktadan sonra geri dönenleri rehber eşliğinde kampa indiriyoruz. Rehberiniz burda sizlere günün geri kalanında sizleri nelerin beklediğini anlatacak. Bazılarınız ben kalıyorum kararını kolay verecek. Eğer rehberiniz gözünüze acıklı bakıyorsa anlayın ki 'sen kal' demek istiyor :) Rehberlerimiz için de birine 'sen kal' demek kolay değil. Rehberinize 'ben devam edebilirmiyim' diye sormaktan çekinmeyin.
Ve sonunda oldukça dik, kayalık ve çarşak dolu saatler süren tırmanıştan sonra 3937 metrede Karadeniz’in en yüksek noktasında, Kaçkar Dağı’nın zirvedesiniz. Zirve'nin kime ne katacağını bilemeyiz ama neredeyse herkes için yaşadığı en büyük deneyimlerden biri olacaktır.
Hava koşulları uygunsa zirvede yarım saat kalıyoruz. Aydınlandıktan sonra, inişe geçiyoruz. İnişin çıkıştan daha zor olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İniş de hemen hemen çıkış kadar sürüyor. İnişte, çıktığımız yoldan dönüyoruz.
Deniz gölünden sonra kamp alanı gözükmeye başlayınca bazıları biran evvel kamp alanında catwalk yapmak için sabırsızlanırken, bazıları her taşın üzerinde dinlenerek inmeyi tercih ediyor. 
Önemli: Lütfen yanınızda getirmeniz gereken malzemeleri çok dikkatli okuyun. Kaçkar, spor ayakkabı ile çıkılacak bir dağ değildir. İdare etme mantığı dağda işlemez…
Eğer hava muhalefeti nedeniyle zirve yürüyüşü gerçekleştirilemezse ertesi gün tekrar zirve denemesi yapılacaktır!!!
Yürüyüş: 12 Saat  Zorluk Derecesi: Zor, çok eğimli iniş ve çıkış
Konaklama Tipi: Çadır
 
5. Gün SERBEST GÜN, ADSIZ ZİRVE & ADSIZ GÖL
Sabah zirve yorgunu olduğumuzdan çok da erken kalkmayacağız. Bugün isteyenler tüm vaktini kamp alanında, havuzumuzda veya etrafta gezintiler yaparak geçirebilir. Havuz mu? diyenler vardır. Evet havuz :) E dedik ya biz size dünyanın en konforlu dağ kamplarından birini sunuyor diye. Tabi hiç yapmadığınız bir seçenek daha var. Tırmanmak...
Kamp alanımızda başlayacak olan yürüyüşümüz de kamp alanının hemen karşısında bulunan Adsız Zirve'ye doğru yola çıkıyoruz. İlk iki saati kolay olan bu yürüyüş daha sonra zirveden önceki yarım saatte zorlaşacak. Ancak bir gün önce Kaçkar Zirvesi'ne çıktığımız için bunlar bize çerez gibi gelecek. :) 3230 metrelik zirveye vardığımızda Kaçkar Dağı manzaralı fotoğraf molası veriyoruz. Adsız Zirve'deki molamızdan sonra Kaçkar Zirvesi'nden gördüğümüz Adsız Göl'e doğru yola çıkıyoruz. Burada isteyen göle yüzmeye girebilir.  Öğle yemeğimizi göl kenarında yedikten sonra  kampımıza dönüyoruz.
Yürüyüş: 3-4 Saat  Zorluk Derecesi: Kolay, hafif eğimli iniş ve çıkış
Konaklama Tipi: Çadır
 
6. Gün NALETLEME GEÇİDİ, KARADENİZ GÖLÜ, ÇEYMAKÇUR YAYLASI, AYDER
Bugün iyice dinlenmiş şekilde kalkıyoruz.  Ana kamptaki son kahvaltıdan sonra çantalarımızı katırlara yükleyip Dilberdüzü’nden ayrılıyoruz. 2.5 saatlik yokuş aşağı yürüyüşle Olgunlar Yaylası’na varıyoruz. Burada biraz mola veriyoruz. Yayladaki bakkaldan eksiklerinizi alabilirsiniz. Bundan sonra artık yokuş yukarıya doğru, Naletleme Geçidi’ne doğru yola çıkma vakti. Rehber önde siz arkada yürü babam yürü, yürü babam yürü...
İlk mola Dibe Yaylası’na, sonra Dibe Düzü’nde. Burada biraz soluklanıp Naletleme Geçidi’ne doğru tırmanışa devam ediyoruz. 
Geçide varınca sanki zive yapmış gibi sevineceksiniz.  Geçit 3400 metre yükseklikte ve Rize’yi Artvin’den ayıran sınır tam üzerinden geçiyor. Genelde bulutların üzerinde olduğumuz geçit en az zirve kadar etkileyici.
Naletleme Geçidi’nden sonra Karadeniz Gölü’ne doğru inmeye başlıyoruz. Hava güzelse bu gölde yüzebilirsiniz. Deniz gölünden birkaç derece daha sıcak.  Gölden sonra S’ler çizerek inişe devam ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yürüyüşten sonra varıyoruz. Artık 2200 metre yükseklikteki Yukarı Çeymakçur Yaylası’ndayız ve aracımız bizi bekliyor. İstikamet Ayder’deki yada Fırtına Vadisi'ndeki otelimiz.
Akşam sıkı horon var. Enerjim kalır mı diye düşünmeyin, siz bile kendinize şaşıracaksınız :)
Yürüyüş: 8 Saat  Zorluk Derecesi: Orta, eğimli iniş ve çıkış
Konaklama Tipi: Pansiyon
 
7. Gün FIRTINA VADİSİ, PALOVİT ŞELALESİ, ZİL KALE, DÖNÜŞ
Sabah kahvaltının ardından çantalarımızı araca yükleyip, dönüş yolculuğu için Ayder'den ayrılıyoruz.  Ve Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz.
lk olarak Zil Kale‘ye uğruyoruz. 14.yy’a tarihlenen kaleyi gezip  fotoğrafladıktan sonra Palovit Şelalesi’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. 15 metre yükseklikten akan şelale Karadeniz’in debisi en yüksek şelalesi ünvanına sahip. Şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Tarzanpark Macera Parkı’na gidiyoruz.
Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından serbest zamanınız başlıyor. Dileyenler parktaki aktivitelere katılabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilir.
Macera parkından ayrıldıktan sonra Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Kalan zamana göre yolda Rize Bezi ve Sürmene Bıçağı satış noktalarına uğrayacağız.
Saat 17.00 civarı havaalanına ulaşıyoruz ve bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
18:00 ve sonrası Trabzon'dan kalkıslı uçaklarla geri dönebilirsiniz.

Not:  Trans Kaçkar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Doğu Karadeniz Yaylaları ve Trans Kaçkar Turu uzmanıdır. 18 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Trans Kaçkar turu programları, katılımcılarına yayla turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Trans Kaçkar turu için doğru adrestesiniz.
 
ÖDEME SEÇENEKLERİ
(İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KONAKLAMALI KİŞİ BAŞI TUR FİYATI- BAYRAM DÖNEMLERİ HARİÇ)
Anlaşmalı kartlara 4-5 taksit 1869 TL
Anlaşmalı kartlara 6-7 taksit  1929 TL
Anlaşmalı kartlara 8-9 taksit 1989 TL
 
(Anlaşmalı kartlar: World, Bonus, Axess, Wings, Adios, Fish, Miles&Smiles)

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.049 Ek yatak₺ 2.049 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.499 Çocuk fiyatı₺ 1.640

:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 6 gece konaklama
:: 6 kahvaltı
:: 5 öğle yemeği (Kumanya 2, 3, 4, 5, 6. günler)
:: 6 akşam yemeği
:: Çadır, uyku tulumu, mat vb. teknik ekipman
:: Çantaların katırlarla taşınması
:: Tüm ara transferler
:: Havaalanı transferleri
:: Müze, ören yeri giriş ücretleri
:: KDV
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Ana ulaşım ( Trabzon'a ulaşım / Trabzon'dan dönüş)
:: İlk gün kahvaltı
:: İlk ve son gün öğle yemeği
:: Oteldeki ve yemeklerdeki ekstralar
:: Rafting (isteğe bağlı)
:: Macera parkı aktiviteleri
:: Kişisel harcamalar

Hizmetimiz havaalanında başlar havaalanında biter. Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.

 

TOPLAM 6 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Turumuz 3 gece pansiyon ve 3 gece çadır konaklamalıdır.

3 gece çadır konaklaması
3 gece ahşap pansiyon konaklaması

1. Gece: Ayder Yaylası/Fırtına Vadisi
2. Gece: Hevek
3. Gece: Kamp, Dilberdüzü
4. Gece: Kamp, Dilberdüzü
5. Gece: Kamp, Dilberdüzü
6. Gece: Ayder Yaylası/Fırtına Vadisi

Doğu Karadeniz turizm altyapısı yeni gelişen bir bölgemiz. Hele dağlarda yaylalarda altyapı eksikliğimiz çok. Ama çok güzel aile işletmelerimiz ve pansiyonlarımız var. Elbette eksiklikleri vardır fakat iyi niyetleri ve heyecanları sizlerin bu eksiklikleri hoş görmenize neden olacağına eminiz.

Yaylanın en iyi tesislerinde konaklamaya çalışıyoruz. Hepsinin odalarında banyo ve tuvalet mevcut. Hepsi çok güzel bir doğa içinde. Birbirine muadil tesislerde konaklıyoruz.

Tesislerde odalar ahşap ve basittir.

Bu tur için belirttiğimiz oteller muhtemel otellerdir. Muadilleri ile değişebilir.

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır.                                                                                                                                             

6 KAHVALTI, 5 ÖĞLE YEMEĞİ VE 6 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Kamp konaklamalarında kamp şartlarına uygun olacak şekilde, pansiyon konaklamalarında da yöresel yemekleri de içerecek şekilde menüler sunulmaktadır.

Mümkün olduğu kadar size yöresel yemekler tattırmaya çalışacağız ama bu turda fazla ümide kapılmayın. :( Hemen belirtelim ki ilk iki hafta parkurdaki kar durumuna göre konaklama yapabileceğimiz olan Hevek bölgesinde yöresel yemek yok. Çok klasik yemekler. Hatta Hevek Yaylası’nda türlü yemek size keyifli gelmeyecektir.

Üç gece kalacağınız Dilberdüzü kamp alanında da hem teknik koşullardan dolayı hem de dağ mönülerinden dolayı yöresel yemek imkanı zaten yok. Amaaaaa Dilberdüzü kamp alanında yiyeceğiniz yemeklerin 3000 metrede hazırlanan en iyi yemekler olduğunu söyleyebiliriz. Tam teçhizatlı mutfağımız ve sevgili aşçımız ve kamp direktörümüz hizmetinizdedir.

Geriye bir Ayder kaldı.  Karadeniz mutfağı sezonluk malzemelere bağımlı. Mesela hamsi ile yapılan yemekleri yazın istemek biraz abes kaçar.

Dağda Kahvaltıda; zeytin, bal, reçel, tahin, şokella, beyaz peynir, kaşar peynir.
Yürüyüşte öğle yemeklerinde; Dardanel ton balığı, helva, kaşar peynir, meyve, salata, domates.
Kampta akşam Yemeklerinde; sıcak karavana, makarna, bulgur, çorba, türlü, taze fasulye, sucuk, yumurta, salata, meyve

Yemeklerimiz dağ mönüsüne göre hazırlanıp protein, karbonhidrat ve vitamin dengesi ön planda tutulmaktadır. Ayrıca yemeklerimizde konserve kullanılmamakta olup sıcak karavana yemek verilmektedir.

Kampımızda aşçımız tarafından yapılan yemekler bol kepçedir, aç kalmayacağınızın ve yemeklerin leziz olacağının garantisini verebiliriz.

Otellerdeki yemekler otelin mönüsüdür.

Ama abartmamak koşulu ile çikolata, yemiş ve çerez alabilirsiniz.

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Hizmetimiz Trabzon Havaalanında başlar ve Trabzon Havaalanında sona erer. Trabzon'a ulaşım katılımcıya aittir. Bölgedeki transferlerimizi tur programında gidilecek yerlerin yol koşullarına en uygun araç olan Ford Transit veya Mercedes Sprinter marka minibüslerle gerçekleştirmekteyiz.

BULUŞMA ALTERNATİFLERİ

1.ALTERNATİF
Kendi Aracınızla Bölgeye Ulaşım
Buluşma saati yeri Trabzon Havaalanı Pazar 09:30'dur.

2.ALTERNATİF
Uçakla Ulaşım
Buluşma noktası Pazar günü saat 09:30'da Trabzon Havaalanıdır. Uçakla gelecek misafirlerimiz bu saate uygun olacak şekilde uçak bileti rezervasyonlarını kendileri yaparak tura katılabilirler.
Turun bitiş noktası Trabzon Havaalanıdır. Cumartesi günü saat 18:00'dan itibaren olan uçuşlardan birine rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Uçak rezervasyonları katılımcılar tarafından yapılır. Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırmadan kesin uçak rezervasyonu yaptırmayınız. Uçak bilet fiyatları döneme ve biletin ne kadar erken tarihte alındığına göre değişir. Misafirlerimiz belirtmiş olduğumuz buluşma saatinde havaalanında olunabilecek, dönüşte havaalanı bırakış saatimizden en az 1 saat sonra kalkacak uçuşları tercih etmelidirler.

3. ALTERNATİF
Otobüsle Ulaşım
Otobüsle gelmek istenmesi halinde buluşma saati yeri Trabzon Otogarı Ulusoy Yazıhanesi Pazar 09:00'dur. Dönüş için cumartesi günü Trabzon'dan 18:00'den sonra hareket eden otobüsler uygundur.

 

Hatırlatmalar:

Hemen hemen bütün havayollarının sabah uçuşu bulunmaktadır. En geç 09:30’da Trabzon’da olacak şekilde istediğiniz herhangi bir havayoluyla gelebilirsiniz. Bu saatten önce gelenler beklemek, geç gelenler ise kendi imkanları ile grupla buluşmak durumundadır. 1 gün önce gelmek isteyenlere uygun fiyatlı konaklama ayarlayabiliriz.

06:00 – 07:00 saatleri arasındaki uçuşlar ile gelenler kahvaltıya götürülecektir. Kahvaltı dönüşü 07:00-08:30 saatleri arasındaki uçuşları tercih edenler havaalanından alınacak ve kahvaltıya gidilmeden tura başlanacaktır.

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz. Şasi uzunluğu açısından uzun kasa minibüsler kullanamıyoruz.

0-6 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)
KONTENJAN HAKKINDA
Sayfada turun yayında olması o turda kontenjan olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını almadan lütfen uçak bileti almayınız.


TUR ÖZETİ

EN İYİ İZLENİMİ EDİNEBİLMEK İÇİN TUR FOTOĞRAF ALBÜMÜNE BAKMAYI UNUTMAYIN!! Biz burada yeşilin tonunu, insanların keyfini kelimelerle nasıl anlatalım.

Kaçkarların güney eteklerinden kuzey eteklerine uzanan geziniz boyunca, önce yöre halkının yaylalara çıkmak için geçtiği yolları izleyecek, sonra da doğanın tüm güzelliğinin sergilendiği yaylalara, oradan da gittikçe yükselerek bu sıra dağların en yüksek zirvesi olan 3937m' ye ulaşacaksınız.

Zirve çıkışı için teknik bilgi veya ekipmana ihtiyaç yoktur. Turun esas amacı Kaçkar Dağları'nı güneyden kuzeye aşmaktır.

 

TUR HAKKINDA

Turumuz yayla turu ile dağ tırmanış turu karışımıdır. Pansiyon ve çadır konaklamalıdır. Yaylada pansiyonda konakladığınız zamanlar yayla yaşantısı ile iç içe olacak, çadırda konakladığınız zaman ise dağ ve kamp yaşantısının içinde olacaksınız. Hem yüksek irtifada dolaşacaksınız hem de ormanlık alanlarda.

Daha önce bu tür bir tatil yapmadıysanız, bundan sonra hep yapacağınızı garanti edebiliriz. Çünkü tatil anlayışınız değişiyor. Kaçkar turumuza katılan bir çiftin şu sözleri özetliyor durumu; ”geçen hafta 5 yıldızlı otelin suitinde kalırken, şu halimize bakın, şimdi bir sünger üstünde çadırda kalıp, tencerenin dibini kaşıklıyoruz, ama çok daha mutluyuz” :)

Bu turumuza sağlıklı olan herkes katılabilir diye bir genelleme yaptıktan sonra; kalp hastaları, astım hastaları, bel fıtığı olanlar, menisküsü olanlar, doğurmak üzere olanlar :) , obezite hastaları, 12 yaş altı çocuklar yani yüksek irtifadan olumsuz etkilenebilecek, yokuş çıkmakta ve inmekte sıkıntı yaşayanlar için uygun değil. 

Kampımızda duş ve tuvalet sorunu yoktur. Evet sıcak su hizmetimiz ile bir ilki gerçekleştiriyoruz.

Bu turun en önemli farklarından biri tüm kamp ve mutfak ekipmanı tarafımızdan ücretsiz temin edilmesi. Öyle çadırını al gel, uyku tulumun olsun vs gibi zorluklar çıkarmıyoruz. Siz yeter ki gelin diye her imkanı sunuyoruz.

Turumuz küçük gruplar halinde yapılır. Butik bir turdur.

Bu bir otobüs turu değil. Kültür turu hiç değil. Bu turda mayo getirmenizi istiyoruz ama plaj yok. Buz gibi buzul göllerinde yüzmeniz için. Fotoğraf makinenizi getirin diyoruz ama şehir tabelaları önünde fotoğraf çektirmeniz için değil, zirve defterini imzalarken çektirmeniz için. Bavul getirin diyoruz ama otobüse değil, katıra yüklemek için :)

Çok iyi biliyoruz ki hayatınızda Karadeniz’e 40 kere düşünüp, 40 kere erteleyip anca karar verme aşamasına geldiniz. Geldiniz ki bu turu okuyorsunuz şu anda. Hele hele bir de Trans Kaçkar turu gibi farklı bir turu inceliyorsunuz. Yani siz bizim mumla aradığımız kişilerden birisiniz. :) Biz zaten sizin gibi çok az bulunan kişilerin kötü bir tur geçirmesini isteyebilir miyiz? Sizce biz kötü bir tur hazırlayabilir miyiz? Hayır tabi ki. Trans Kaçkar’a bizimle gidilir.

Bu turda deneyim kazanacaksınız. Çok klişe bir kelime. Gözden kaçmaması için şöyle bir örnek verelim; klasik tatillerden döndüğünüzde tatilin nasıl geçti sorusuna maruz kalırız hepimiz. Klasik tatillere gidenler söyle der: ‘denize girdim, güneşlendim, alışveriş yaptım, denize girdim, uyudum, denize girdim, bronzlaştım..’
Trans Kaçkar’a gidenler ise ‘çadırda kaldım, çadır nasıl kurulur öğrendim, zirveye çıktım, buzul göllerinde yüzdüm, horon öğrendim, değişik çiçeklerin fotoğrafını çektim, 14 yeni dost kazandım’.. anlatabildik mi? :) Yani folklorü, müziği, mutfağı, doğası ve yaşam tarzı sadece tanımanızı değil sizi bu yaşamın içine sokup birebir etkileşim içinde olmanızı istiyoruz. Diğer turlardan farklı olarak yeni deneyimlerle evinize dönmenizi istiyoruz.

Turumuz dolu dolu 6 gece konaklamalıdır.

Rehberler profesyonel dağ rehberidir. Güler yüzlü ve tecrübeli rehberlerdir. Dağcılık eğitimi almış, zor ve kriz anlarında karar verme ve gruba hakim olma donanımına sahiptir. O sizin liderinizdir. Kimi gün sever kimi gün döver :)
En önemlisi biz size bu sayfada mümkün olan her detayı vermeye çalıştık. İki satır yazıp sizin daha farkında olarak tura katılmanızı istedik. Eksik bilgilendirmenin katılımcılarda farklı beklentilere yol açacağını ve bunun hayal kırıklıkları doğuracağını çok iyi biliyoruz. Ama bu demek değil ki biz her şeyi yazdık bizi aramayın. Bir de bizi yerimizde tanıyın, çayımızı kahvemizi için..

Bu turumuzun diğer turlardan bir farkı daha var; katılanların hemen hemen hepsi aynı tatil anlayışına sahip, ortak değerleri olan kişiler. Bu yüzden gruplarımız çok çabuk kaynaşmakta ve tur dostlukları uzun yıllar devam etmektedir.

Küçük gruplardan dolayı turlarımızın maliyeti yüksek ve fiyatı da bu nedenle ucuz değil. Ama pahalı da değil. Hizmetin parasal değeri vardır elbette ama kazanımlarınızın değeri manevidir.

Biz 25 yıllık tecrübemize ve 17 yıllık yayla turundaki liderliğimize güveniyoruz.

Bu turda kolay yürüyüşlerimizin olduğu kadar zor yürüyüşlerimizin olduğu günlerde var. Sonuçta bir dağa çıkıyorsunuz. Zirve çıkışı zorludur fakat mecburi değildir. Zirve günü meşhur yokuşu çıkarken zaten zorlanacağınızı anlıyorsunuz. :)

Sağlıklı ve kondisyonlu olmak gerekiyor. Bazı arkadaşlarımızın bize ‘Kaçkar için her gün 2 saat koştum, spor salonuna gittim’ dediğinde, bizim de ona ‘ne alakası var’ dediğimizde yüz ifadeleri pek hoş olmuyor. Çünkü spor salonunda yada sahilde yaptığınız koşuların bu turda kullanacağınız kaslarla hiç ilgisi yok. En iyisi siz bir kaç günübirlik doğa yürüyüşüne katılın. Bu arada, tura gelenlerin %90′ının hayatında ilk kez dağa çıkan ve masa başından kalkıp gelen kişiler olduğunu unutmayın.

Şu ana kadar, hastalık halleri dışında tüm katılımcılar turu başarı ile tamamlamıştır. Herkes zirveye çıkamasa da transları yani kuzeyden güneye ve güneyden kuzeye geçişi tamamlamıştır.

Bu tür turlar, doğa turlarının doğası gereği risk içeren turlardır, her ne kadar bu riskleri biz en az seviyeye indirgemeye çalışsak da, bu riskleri birlikte paylaşıyoruz. Zirve çıkışı uzun ve yorucudur. Çıkmak zorunlu değildir. Gözü kesmeyenler kampta kalıp aşçımıza yardım ederek, zirveden döneceklere ziyafet hazırlayarak vakit geçirebilir. Yine dağların güneyinden kuzeyine geçtiğimiz gündeki Naletleme yürüyüşü de zorludur. Fakat yine isteyenler katır kiralayabiliyor. Yani yürümeden bile bu yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Daha n’apalım :) Yine de biz iyi bir yürüyüşçü olmanızı öneriyoruz.

Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Her ne kadar kolay olsa da yüksek irtifada bulunmamızın çeşitli zorlukları olduğunu unutmayın. Parkurlar tamamen yürüyüş düzeninde yapılmaktadır. Yani uçurumlar, dik kayalıklar gibi fiziksel olarak ayaklarınızı yerden kesecek etaplar yoktur. Turun sadece zirve çıkışı olan günü patika haricinde yer yer mevsime göre buz ve büyük kayalar üzerinde yürüyeceksiniz.

Tur esprili dille anlatılmış olsa da bu kısmını lütfen çok ciddi şekilde okuyun ve değerlendirin. Bu bir yüksek irtifa tırmanışıdır. Rehber tek başına ve koşulsuz olarak zirveye çıkacak kişilere karar verir. Bu karar kesindir, itiraz edilemez. Yani rehber size çıkamazsınız dediğinde, ben parasını ödedim çıkarım diyecekseniz bu tur size göre değildir. Rehber gerekli gördüğü yerde çıkamayanları tek başına, ya da rehber eşliğinde geri gönderir ya da olduğu yerde bekletir.
 


AKTİVİTE / PROFİL

Turumuz yayla turu ile dağ tırmanış turu karışımıdır. Pansiyon ve çadır konaklamalıdır. Yaylada pansiyonda konakladığınız zamanlar yayla yaşantısı ile iç içe olacak, çadırda konakladığınız zaman ise dağ ve kamp yaşantısının içinde olacaksınız. Hem yüksek irtifada dolaşacaksınız hem de ormanlık alanlarda.

Genel bir profil verecek olursak turlarımıza genç, aktif, dinamik, heyecanlı, 20-55 yaş arası bekar erkekler ile, erkeklerden daha cesur ve macera sever bayanlar katılmakta. :))

Bu turumuza sağlıklı olan herkes katılabilir diye bir genelleme yaptıktan sonra; kalp hastaları, astım hastaları, hamileler, bel fıtığı olanlar, menüsküsü olanlar, obezite hastaları yani yüksek irtifadan olumsuz etkilenebilecek, yokuş çıkmakta ve inmekte sıkıntı yaşayanlar için uygun değildir.
 

ZORLUK DERECESİ

Bu turda kolay yürüyüşlerimizin olduğu kadar zor yürüyüşlerimizin olduğu günlerde var. Sonuçta bir dağa çıkıyorsunuz. Zirve çıkışı zorludur fakat mecburi değildir. Sağlıklı ve kondisyonlu olmak gerekiyor. Bazı arkadaşlarımızın bize 'Kaçkar için her gün 2 saat koştum, spor salonuna gittim' dediğinde, bizim de ona 'ne alakası var' dediğimizde yüz ifadeleri pek hoş olmuyor. :)) Çünkü spor salonunda yada sahilde yaptığınız koşuların bu turda kullanacağınız kaslarla hiç ilgisi yok. En iyisi siz birkaç günübirlik doğa yürüyüşüne katılın. Bu arada, tura gelenlerin %90'ının hayatında ilk kez dağa çıkan ve masa başından kalkıp gelen kişiler olduğunu unutmayın. :))

Şu ana kadar, hastalık halleri dışında tüm katılımcılar turu başarı ile tamamlamıştır. Herkes zirveye çıkamasa da transı yani güneyden kuzeye geçişi tamamlamıştır. Bu tür turlar, doğa turlarının doğası gereği risk içeren turlardır, her ne kadar bu riskleri biz en az seviyeye indirgemeye çalışsak da, bu riskleri birlikte paylaşıyoruz.

Zirve çıkışı uzun ve yorucudur. Çıkmak zorunlu değildir. Gözü kesmeyenler kampta kalıp aşçımıza yardım ederek, zirveden döneceklere ziyafet hazırlayarak vakit geçirebilir. Yine dağların güneyinden kuzeyine geçtiğimiz gündeki Naletleme yürüyüşü de zorludur. Fakat yine isteyenler katır kiralayabiliyor. Yani yürümeden bile bu yürüyüş turuna katılabilirsiniz.

Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Her ne kadar kolay olsa da yüksek irtifada bulunmamızın çeşitli zorlukları olduğunu unutmayın. Parkurlar tamamen yürüyüş düzeninde yapılmaktadır. Yani uçurumlar, dik kayalıklar gibi fiziksel olarak ayaklarınızı yerden kesecek etaplar yoktur. Turun sadece zirve çıkışı olan günü patika haricinde yer yer mevsime göre buz ve büyük kayalar üzerinde yürüyeceksiniz.

Bu bir yüksek irtifa tırmanışıdır. Rehber tek başına ve koşulsuz olarak zirveye çıkacak kişilere karar verir. Bu karar kesindir itiraz edilemez. Yani rehber size çıkamazsınız dediğinde, ben parasını ödedim çıkarım diyecekseniz bu tur size göre değildir. Rehber gerekli gördüğü yerde çıkamayanları tek başına, ya da rehber eşliğinde geri gönderir ya da olduğu yerde bekletir.


YÖRE BİLGİSİ / HAVA DURUMU

En iyi sezon nedir?', 'ne zaman gitmeliyim?' gibi sorular bize en çok sorulan sorulardır. Aslında şöyle söylemek gerek, biz Trans Kaçkar turu için bir tarih açıkladıysak bilin ki o tarih zaten en uygun tarihtir. :)) Bu demek değil ki garanti veriyoruz. Sonuçta gittiğiniz bölge dağlık ve yüksek irtifa.

Kaçkar Dağlarında gece geç saatlere kadar oturup şarkı söylediğimiz gecenin sabahında yerde bir karış karla uyandığımız çok olmuştur. Tabi güneşin doğması ile birkaç saat içinde erimektedir. Yani yüksek irtifada, ağustos ayının ortasında kar da yağabilir. Adı üstünde Kaç ! Kaaar. :)))

Ama şöyle bir artınız var bu turda. Kaçkar'a çıkış rotamız dağların güney yamacından, yani mikroklimatik özelliklere sahip Yusufeli bölgesinden. Nedir Yusufeli'nin mikroklimatik özelliği; tam bir Akdeniz iklimi. Kuru ve sıcak hava. Dağları aşamayıp kuzeyde hapsolan bulutların aksine, güney kesimi genelde bulutsuz ve güneşli olur.

Özellikle güneyden kuzeye geçtiğimiz gün çok ilginç olmakta. Naletleme geçidine kadar şort ve tişörtle yaptığımız yürüyüşü, Naletleme'den sonra mont ve yağmurlukla tamamladığımız günler olabiliyor.

Dağlar kendi havasını yaratır ve tahmin edilmesi çok zordur. Ama hiçbir hava koşulu programımızı yapmamızı engellemiyor. Yani bu turda yağmurluğunuzu kullanma ihtimaliniz güneş kremi ihtimalinden çok daha azdır. Bir de en çok sorulan soru: 'çadıra böcek girer mi?' Girmez mi? Çadırınızın fermuarlarını kapatmayı unutmazsanız gece başka yaratıklarla beraber uyumak zorunda kalmazsınız.

Bu arada dağdaki hava sıcaklığının sahile göre 4-5 derece daha düşük olduğunu unutmayın. Kavrulan şehirlerden olmaktan çok daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

Trans Kaçkar turu tamamen Kaçkar Dağı Milli Parkı sınırlarında geçmektedir. Halen Türkiye'nin en büyük milli parkıdır. Ayrıca henüz bizimkiler kıymetini anlamasa bile dünyanın dikkatini çekmiş ve bizden önce onlar korunması gerektiğine karar vermişler. Dünyanın korumada öncelikli 200 bölgesinden biridir.
 

YANINDA GETİR

Ekipmanlar tarafımızdan ücretsiz olarak temin edilir. Fakat uyku tulumu gibi çok kişisel malzemeleriniz varsa getirmenizi veya satın almanızı öneririz. Kendi getireceğiniz malzemenin standartlarımıza uygun olması gerekmektedir. Açıkça belirtelim ki turlar peş peşe yapıldığından öyle her turda tulumları yıkama ihtimalimiz yok. Ama Tulum İçi Koruyucu Çarşafımızla bu sorundan tamamen kurtulduk:) Her hafta yıkanan çarşaflarımızı güvenle kullanabilirsiniz.

Satın alacağınız ekipmanların çok pahalı malzemelerden olmasına gerek yok. Mesela matara olarak yeni plastik süt şişelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok pahalı polar mont ve pantolon yerine semt pazarlarında satılanlardan alabilirsiniz. Bunlar sizi yeteri kadar sıcak tutacaktır. Baton yerine yaylalarda bulacağınız sağlam sopalarda aynı işi görür. Eğer yürüyüş sporunu düzenli ve sürekli yapmayacaksanız malzeme için fazla para harcamanıza gerek yok.

Küçük sırt çantası; yürüyüş esnasında polar, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30lt kapasiteli sırt çantası.

Yürüyüş ayakkabısı; yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bunlar en az Cat marka botlar seviyesinde olmalıdır. Biz size su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları öneriyoruz. Trabzon gezisi gününde spor ayakkabı veya sandalette giyebilirsiniz.

Bunun dışında bir TOZLUK almanızda fayda var. Tozluk bileğinizde dizinize kadar kapatır ve botunuza taş toprak çamur kar girmesini engeller.

Yağmurluk; Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır.

Baş: Yanınızda mutlaka bir bere bulundurun. Ayrıca sizi güneşten koruyacak güneş gözlüğü yüz ve dudaklarınız koruyacak kremler. Ve bir de şapka.

Göğüs: Sizi rüzgardan koruyacak polar, bol t-shirt, sweat shirt yeterlidir.

Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Şort da bulundurun. Kot pantolonları hiçbir şekilde önermiyoruz.

Ayak: Bol miktarda çorap getirmenizi tavsiye ederiz.

Matara: en az 1 lt lik su kabınız. Mümkünse termos özelliğine sahip ve sıcak su saklayabilecek mataralar. Ama 1 lt.lik plastik süt şişeleri de idare eder.

Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri ve ampulü ile birlikte bir fener. Gece dolaşmalarında lazım olabilir. En iyisi kafa feneridir.

İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen her ihtimale karşı kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

Mutfak:

Çatal bıçak kaşık tabak ve bardak. Porselen ve ince tek kullanımlık plastiklerden olmamasına özen gösteriniz.
Kampta kullanmak üzere:
Tabak (cam yada porselen olmasın)
Bardak (cam yada porselen olmasın)
Çatal, Kaşık, Bıçak...

Not: Bu tur için büyük sırt çantasına ihtiyacınız yoktur. Plastik valiz hariç katıra bağlanabilecek herhangi bir çanta ile gelebilirsiniz. Bu çantanızın su geçirmez olmasını şiddetle öneririz. En azından eşyalarınızı ıslanmaya karşı poşetlere sararak valizinize doldurmanızı öneririz.

Herkesin katırlara 1 çanta verme hakkı vardır.

Tur öncesi alışverişleriniz için Kutupayısı Doğa Sporları Malzemelerini öneriyoruz.


BİZDEN

Bütün teknik ekipmanlarımız Avrupa Birliği standardına uygun olup, düzenli olarak bakım ve yenilenmeleri yapılmaktadır. Zorlu dağ koşullarında konforunuzu ve motivasyonunuzu arttıracak detaylar sunarak size daha sorunsuz bir tatil ve aktivite hazırlıyoruz.

Başlıca ekipmanlarımız:

Çadır: 4 mevsim su ve rüzgar geçirmeyen Salewa, marka yüksek irtifa expedisyon çadırları. Rezervasyon yaparken, böcek girebilen veya giremeyen çadır tercihinizi belirtin :))
Uyku Tulumu: Salewa ve Toros marka -18 derecelik uyku tulumları.
Mat: 1cm kalınlığında sentetik matlar.
Mutfak Çadırı: 15 kişinin çok rahat yemek yiyip oturabileceği ve zor anlarda sığınabileceği su ve rüzgar geçirmeyen Salewa marka mutfak çadırı.
Ocak ve mutfak ekipmanları
Telsiz: Kısa mesafede rehberler arası iletişimi sağlayan telsizler.
İlkyardım: Her türlü ilk müdahaleyi yapacak şekilde hazırlanmış ilkyardım setleri.
 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

Merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

Sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
Aytac

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive