Villa Kaktüs
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu

Trans Kaçkar Turu

6 GECE 7 GÜN (Temmuz-Ağustos-Eylül 2019)

Trans Kaçkar Turu dağ, doğa, yayla bir arada. En fazla 18 kişilik gruplarla trans kaçkar turları. Bu turda; yöre halkının yaylalara çıkmak için geçtiği yolları izleyecek, doğanın tüm güzelliğinin sergilendiği yaylalara, oradan da gittikçe yükselerek bu sıra dağların en yüksek zirvesi olan 3937 m'ye ulaşacaksınız. Karadeniz yayla turlarında 18 yıllık deneyim, iyi planlanmış programlar ve tecrübeli rehberlerimizle Kaçkar sizi bekliyor.

₺ 2.699’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Trans Kaçkar Turu

TUR ÖZETİ
:: Barhal'ın gölleri & yaylaları
:: Dilberdüzü Ana Kampı ve Deniz Gölü
:: Naletleme Geçitleri
:: Kaçkar Dağı Zirve (3937 m) yürüyüşü
:: Karadeniz Gölü ve Çeymakçur Yaylası
:: Fırtına Vadisi, Zil Kale, Çinçiva Köyü
:: Orta ve zor seviyeli yürüyüşler
:: 3 gece dağ oteli 3 gece kamp konaklama
:: Kamp malzemeleri tarafımızdan ücretsiz temin ediliyor.

PROGRAM
1. Gün HOPA, DERİNER BARAJI, BARHAL
Saat 09:30’da THY Hopa Terminali'nde rehberinizle buluşmanın ardından Kaçkar’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Rotamız Hopa - Artvin - Yusufeli - Barhal. Yolda Deriner Barajı üzerinde kısa bir mola verdikten sonra saat 11:30 civarı Yusufeli’ne varıyoruz. Bir zamanlar turist kaynayan kasaba artık o kadar hareketli değil. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Saat 13.30 civarında 2 gece kalacağımız Barhal’a varacağız. Pansiyona yerleştikten sonra biraz dinlenip daha sonra çok yakınımızdaki Barhal Gürcü Kilisesi'ni gezecek daha sonra da turun ilk yürüyüşünü yapacağız. Merak etmeyin gidiş dönüş 40 dakika kadar sürüyor ilk günden sizi yormayacağız. Hedefimiz vadinin karşısındaki küçük kilise. Burada tüm Barhal ve çevre gözüküyor.
Konaklama Tipi: Dağ / Yayla Oteli

2. Gün AMANESKET YAYLASI, KARAGÖL, SATİBE SIRTI
Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. 15-20 dakikalık bir araç yolculuğunun ardından Amanesket Yaylası'na varacağız. Kısa bir süre toprak yolda yürüdükten sonra göle doğru yükselen patikaya giriyoruz. Yaklaşık 1,5-2 saatlik yürüyüşün ardından 2800 metre yükseklikteki Karagöl’e varıyoruz. Buraya kadar olan yürüyüş orta seviyede sürekli bir çıkış var. Gölde hava durumuna göre yüzme molası verdikten sonra Satibe Sırtı'na doğru yola çıkıyoruz. Patika gölden aşağıya biraz indikten sonra sırta doğru düzleşiyor. 1 saatlik yürüyüşle sırta varacağız. Burası sağı solu orman, Altıparmak Dağı manzaralı bir tepenin sırtı. Sırtta ağaç olmaması ayrı bir güzellik katıyor. Keyifli ve düz bir yürüyüşten sonra sola doğru orman içine dalacağız. Orman içi patikanın keyfi bir başka oluyor. Yarım saatlik orman içi inişten sonra tekrar Amanesket Yaylası'nı göreceğiz. Yaylaya doğru düz sayılabilecek bir yürüyüş yapacağız. Yaylada biraz fotoğraf molası verdikten sonra tekrar aracımızla Barhal’a dönüyoruz.
Konaklama Tipi: Dağ / Yayla Oteli

3. Gün OLGUNLAR YAYLASI, NASTAF YAYLASI, DİLBERDÜZÜ ANA KAMP
Kahvaltıdan sonra Barhal’dan ayrılıp 1 saatlik yolculukla Hevek Yaylası'na gidiyoruz. Burada büyük sırt çantalarımızı ve bavullarımızı katırlara yükleyip tekrar aracımızla 2200 metre yükseklikteki Olgunlar (Meredet) Yaylası'na çıkıyoruz. Kısa bir molanın ardından artık Kaçkar patikasına girip yürüyüşe başlıyoruz. Bugünkü parkurumuzun orta noktası olan Nastaf Yaylası'nda (2400m) kısa bir mola verdikten sonra 1,5 saatlik yürüyüşle Dilberdüzü Kamp Alanı'na (2900 m) varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra çadırlara yerleşiyoruz. Sonrasında rehberiniz zirve tırmanışı ile ilgili brifing veriyor ve sorularınızı cevaplıyor ve aklimatizasyon (yüksekliğe alışma) için dinlenmeniz için serbest zamanınız başlıyor. Bu zaman boyunca dinlenebilir veya etrafta fotoğraf amaçlı kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.
Konaklama Tipi: Çadır

4. Gün DENİZ GÖLÜ, KAÇKAR DAĞI ZİRVESİ 3937m
Bugünü anlatmadan önce önemli bir hususa değinelim. Her ne kadar turumuzu espirili bir dilde anlatmaya çalışıyorsak da bu turun kolay olduğu değil eğlenceli olduğu anlamına gelmelidir. Trans Kaçkar zor ve uzun yürüyüşlerin olduğu fakat tecrübe gerektirmeyen bir programdır.
Bu turun özellikle zirve günü yani bugün oldukça zordur. Birçok kişinin sadece bu amaçla geldiğini biliyoruz, ama dağa çıkmak sadece inanmak ya da çok istemekle olmuyor. Fiziksel durumunuz, aklimatize olmanız, o geceki uykunuz, yedikleriniz ve hatta karakteriniz ile ilgilidir. Herşeyden önce bunun bir grup aktivitesi olduğunu unutmamak gerek. Bazen grubun geri kalanı için üzüleceğiniz bir karar almanız gerekebilir. Bazen içinde bulunduğu durumdan dolayı bu kararı almakta zorlanan arkadaşlarımız mutlaka rehberimizin kararına uymalı. Rehberlerimiz bu konuda kesin ve son otoriteridir.
Sabahın ilk ışıklarıyla başladığımız yürüyüşe ilk 45 dakika S’ler çizen oldukça dik katır osurtan yokuşundan başlıyoruz. Bir tempo tutturarak çıktığımız rotamızdaki ilk uzun molamız 3450m yüksekteki Deniz Gölü. Az önce dünyanın bu yükseklikteki en derin 2. gölü ile tanıştınız :) 
Moladan sonraki hedefimiz 45 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan 3600 metre yükseklikteki Karar Noktası. Buraya karar noktası diyoruz çünkü geri dönmek isteyenler burada çıkacakmıyım dönecekmiyim kararını vermeli.
Karar noktasından sonra dik, kayalık, çarşak dolu, sezona göre yer yer kar ve buz olan çıkıştan sonra 3937 metrede Karadeniz’in en yüksek noktasına, Kaçkar Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Hava koşulları uygunsa zirvede yarım saat kalıyor ve aydınlandıktan sonra :) inişe geçiyoruz. İnişin çıkıştan daha zor olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Aynı rotadan kampımıza dönüyoruz. Artık kampın keyfini çıkarma vakti…
Önemli: Lütfen yanınızda getirmeniz gereken malzemeleri çok dikkatli okuyun. Kaçkar, spor ayakkabı ile çıkılacak bir dağ değildir. Zirve çıkışının en önemli belirleyicisi hava koşullarıdır.
Yürüyüş: 12 Saat Zorluk Derecesi: Zor, çok eğimli iniş ve çıkış
Konaklama Tipi: Çadır

5. Gün SERBEST GÜN
Bugün dinlenmenizi öneririz. Çünkü yarın zirve kadar zorlu ve uzun bir trans yürüyüşümüz daha olacak. Sabah zirve yorgunu olduğumuzdan erken kalkmayacağız. Bugün isteyenler tüm vaktini kamp alanında veya etrafta gezintiler yaparak geçirebilir. Yürümek isteyenler ise Adsız Zirve‘ye doğru 3-4 saatlik bir yürüyüşe çıkabilir.  Ama aramızda kalsın bugün genelde hiçbirşey yapılmaz. Dereye girilir, muhabbet edilir ve ortamın keyfi çıkarılır.
Konaklama Tipi: Çadır

6. Gün NALETLEME GEÇİDİ, KARADENİZ GÖLÜ, KÜÇÜK GÖL, KAVRUN YAYLASI, AYDER
Bugün iyice dinlenmiş şekilde erkenden kalkıyoruz. Ana kamptaki son kahvaltıdan sonra çantalarımızı katırlara yükleyip Dilberdüzü’nden ayrılıyoruz. 2.5 saatlik yokuş aşağı yürüyüşle Olgunlar Yaylası’na varıyor ve biraz mola veriyoruz. Bundan sonra artık yokuş yukarı, Naletleme Geçidi’ne doğru yola çıkıyoruz. İlk mola Dibe Yaylası’na, sonra Dibe Düzü’nde. Burada biraz soluklanıp Naletleme Geçidi’ne doğru tırmanışa devam ediyoruz.
Neyse efendim lafı uzatmaya gerek yok, meşhur geçidimizi ağır ağır çıkıyoruz.
Geçit 3400 metre yükseklikte ve Rize’yi Artvin’den ayıran sınır tam üzerinden geçiyor. Naletleme Geçidi’nden sonra Karadeniz Gölü’ne doğru inmeye başlıyoruz. Göle inmeden karşımıza çıkan Acı Göl'ün kenarından Kavrun aşıtına doğru çıkacağız. 15 dakikalık bu çıkışın ardından Küçük Gölün kenarında Mezovit ve Kemerli Kaçkar manzarasına karşı bir mola vereceğiz. Daha sonra patikadan aşağıya inerek 2200 metre yükseklikteki Kavrun Yaylası'na varıyoruz. Burada biraz mola verdikten sonra minibüsle Ayder Yaylası'na inip otelimize yerleşeceğiz. Akşam horon var. Bu kadar yürüyşten sonra horon vurulur mu demeyin. Öyle güzel oluyor ki:)
Yürüyüş: 8 Saat Zorluk Derecesi: Zor, eğimli iniş ve çıkış
Konaklama Tipi: Dağ / Yayla Oteli
 
7. Gün FIRTINA VADİSİ GEZİSİ & DÖNÜŞ
Bugünkü gezimizde bölgenin turizme kazandırılmasında en önemli rolü oynayan Fırtına Vadisi'ni gezeceğiz. Ekolojik özellikleri, yaban hayatı, yerel yaşamı ve konakları, tarihi köprüleri ve Palovit Şelalesi ile dolu dolu bir gün bizi bekliyor. Vadiye girdikten sonra ilk durağımız Palovit Şelalesi; 15 metre yükseklikteki şelale belki en yüksek değil ama bölgenin debisi en fazla olan şelalesi. Şelaleye araç ile ulaşılabiliyor, fazla ziyaretçisi olduğu için erkenden gitmekte fayda var. Dönüş yolunda Macera parkına uğrayabiliriz. İsteyenler ağaçlar üzerinde kurulu yetişkin yüksek ip aktiviteleri yapabilir.
Buradan sonra Şimşirlik denen bölgeye gideceğiz. Dünyanın en büyük ikinci şimşir ormanı dense de bu konuda kesin bir kanıt yok. Son yıllarda şimşirler hastalandı ve kurudular. Diyeceksiniz ki buraya neden getirdiniz. Kurumuş şimşir ormanının enteresan bir güzelliği var. Tabi ki temennimiz şimşirlerin tekrar canlanması :) Öğle yemeğimizi açık ateşte barbekü yaparak veya yöresel yemekler veren bir tesiste aldıktan sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda zaman kalması durumunda hediyelik eşya için Rize Bezi ve Sürmene Bıçakçısı'na uğrayıp Trabzon havaalanında sizleri uğurluyoruz. Saat 17.00 civarı Trabzon Havaalanındayız. 17:50 ve sonrası kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz.

KONAKLAMA
1. Gece: Barhal-Artvin
2. Gece: Barhal-Artvin
3. Gece: Kamp, Dilberdüzü
4. Gece: Kamp, Dilberdüzü
5. Gece: Kamp, Dilberdüzü
6. Gece: Ayder Yaylası veya Fırtına Vadisi

ÖDEME SEÇENEKLERİ

TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL 2019 (BAYRAM DÖNEMLERİ HARİÇ)
Banka havalesi ile / Kredi kartı tek çekim 2699 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 4 taksit 2829 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles, Akbank Wings Axess ile 6 taksit 2919 TL
Akbank Wings Axess ile 8 taksit 2959 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 8 taksit / Akbank Wings Axess 9 taksit 2999 TL
 
RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI DÖNEMLERİ
Banka havalesi ile / Kredi kartı tek çekim 2799 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 4 taksit 2929 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles, Akbank Wings Axess ile 6 taksit 3019 TL
Akbank Wings Axess ile 8 taksit 3059 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 8 taksit / Akbank Wings Axess 9 taksit 3099 TL
 

Not:  Trans Kaçkar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Doğu Karadeniz Yaylaları ve Trans Kaçkar Turu uzmanıdır. 18 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Trans Kaçkar turu programları, katılımcılarına yayla turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Trans Kaçkar turu için doğru adrestesiniz.
 

Hatırlatma:  Sayfada turun yayında olması o tarihteki turda kontenjan olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını almadan lütfen uçak bileti almayınız.

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.699 Ek yatak₺ 2.699 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.299 Çocuk fiyatı₺ 2.429
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.799 Ek yatak₺ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.499 Çocuk fiyatı₺ 2.519
Ödeme seçenekleri

:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 6 gece konaklama
:: 6 kahvaltı
:: 5 öğle yemeği (Kumanya 2, 3, 4, 5, 6. günler)
:: 6 akşam yemeği
:: Çadır, uyku tulumu, mat vb. teknik ekipman
:: Çantaların katırlarla taşınması
:: Tüm ara transferler
:: Havaalanı transferleri
:: Müze, ören yeri giriş ücretleri
:: KDV
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Ana ulaşım ( Hopa'ya geliş / Trabzon'dan dönüş)
:: İlk gün kahvaltı
:: İlk ve son gün öğle yemeği
:: Oteldeki ve yemeklerdeki ekstralar
:: Rafting (isteğe bağlı)
:: Macera parkı aktiviteleri
:: Kişisel harcamalar

Hizmetimiz Hopa Termnali'nde başlar Trabzon Havaalanında biter. Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.

 

ULAŞIM
Buluşma noktası Pazar günü THY Hopa Terminali ve ayrılış noktası Cumartesi günü Trabzon Havaalanı'dır.
THY 06:30 İstanbul - Hopa uçuşu ile bölgeye varış. (Başka illerden uçacaklar cumartesi bölgeye varmalıdır. Konaklamada sizlere öneride bulunabiliriz)
Otobüsle gelenler ise sabah en geç 09:30’da Hopa Otogarı’nda olmalıdır.
Dönüşte sizleri en geç 17.00′da Trabzon Havaalanı’na bırakmış oluyoruz.
Dönüş uçuş veya otobüslerinizin saat 17:50 veya sonrasında olması gerekmektedir.
Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun yeni model minibüsler ile yapıyoruz.

Not: 0-6 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)
Bilet iade ve iptallerinde havayolu şirketinin iade ve iptal koşulları geçerlidir!


KONAKLAMA
1. Gece: Barhal-Artvin
2. Gece: Barhal-Artvin
3. Gece: Kamp, Dilberdüzü
4. Gece: Kamp, Dilberdüzü
5. Gece: Kamp, Dilberdüzü
6. Gece: Ayder Yaylası veya Fırtına Vadisi

 

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir.

 

Çocuk konaklaması
0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
(Çocuk yaş uygunluğu tura göre değişmektedir,  7 yaş altı çocuk için turun uygunluk durumunu lütfen sorunuz)

 

Single konaklama
Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse, belirtmek durumundayız ki single konaklama garantisi veremiyoruz. Tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Single konaklatamadığımız takdirde tek kalamadığınız her gün için 100 TL single farkı tur dönüşü iade edilir.


YEMEK
Biliyoruz ki Karadeniz yemeklerinden tatmak istiyorsunuz. Üç gece kalacağınız Dilberdüzü kamp alanında da hem teknik koşullardan dolayı hem de dağ menülerinden dolayı yöresel yemek imkanı zaten yok. İlk ve son gece bu imkanınız olacaktır.  Ama Dilberdüzü kamp alanında yiyeceğiniz yemeklerin 3000 metrede hazırlanan en iyi yemekler olduğunu söyleyebiliriz. Tam donanımlı ana kamp mutfağımız ve aşçımız ile hizmetinizde olacağız.
Dağda Kahvaltıda; zeytin, bal, reçel, tahin, şokella, beyaz peynir, kaşar peynir.
Yürüyüşte öğle yemeklerinde; Dardanel ton balığı, helva, kaşar peynir, meyve, salata, domates.
Kampta akşam Yemeklerinde; sıcak karavana, makarna, bulgur, çorba, türlü, taze fasulye, sucuk, yumurta, salata, meyve.
Yemeklerimiz dağ mönüsüne göre hazırlanıp protein, karbonhidrat ve vitamin dengesi ön planda tutulmaktadır. Ayrıca yemeklerimizde konserve kullanılmamakta olup sıcak karavana yemek verilmektedir.  Otellerdeki yemekler ise otelin menüsüdür.
Yanınıza çikolata, yemiş ve çerez alabilirsiniz.

 

KIYAFET / EKİPMAN
Güzel ve keyifli bir aktivite / tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.
Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ lafını kulak arkası etmeden hazırlığınızı yapmanızı öneririz. :)
Küçük sırt çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, kumanya gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bel kolonu olan sırt çantası.
Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır. Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik getirebilirsiniz.
Tozluk: Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani. 
Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
Mont: Tercihen su geçirmez sizi soğuktan koruyacak ama çok ağır olmayan bir mont özellikle akşamları çok işinize yarayacaktır.
Uyku tulumu: Biz dağ turlarında uyku tulumunu ücretsiz olarak veriyoruz. Kendi uyku tulumunuz varsa yeterli özelliklerde olmasına dikkat edin ve bize danışın.
Baton: Doğa turlarında özellikle inişlerde kolaylık ve denge sağlar. Nasıl doğru şekilde kullanılacağınızı rehberinize sorabilirsiniz.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
Üst:Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak 1 kalın 1 ince polar, gün sayısının en fazla 2 katı t-shirt, yeterlidir. Termal t-shirtler yürüyüşler ve soğuktan korunmak için en uygun giysidir.
Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolon da bulundurun. Kot pantolon tamamen konu dışında.
Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri birlikte bir fener. Kafa feneri tercih ediniz.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Dağ aktivitelerinde mutlaka bir şelale veya göle girme fırsatı bulacaksınız. Orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın.
Çanta: Dağ turlarında genellikle taşıma için katır kullanılır. Sert bavullar katıra bağlanırken zarar görebilir. Bu nedenle spor kumaş bir çanta veya büyük sırt çantası getirmenizde fayda var. Eğer çantanız su geçirmez değilse eşyalarınızı poşetler içine yerleştiriniz.
Çoğu konaklama tesisinde odalarda ve odaların bulunduğu bölümlerde ayakkabı ile dolaşmak yasaktır. Lütfen yanınızda bir terlik getiriniz yada çıplak ayak dolaşabilirsiniz. (Bu kural biraz garip gelebilir, ama muhafazakarlıktan değil, tamamen ses ve hijyen için uygulanmaktadır.)

 

DEEPNATURE NOTU
1618 nolu yasa: içinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya bir kaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi seyahat acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi acentalar ile yapıldığına emin olur. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.


FACEBOOK’TA GRUP KURUP HADİ KAÇKAR’A DİYE KAÇAK TUR SATMAYA ÇALIŞANLARA ASLA İTİBAR ETMEYİNİZ.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

Merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

Sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
Aytac

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive