Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu
  • Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu
  • Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu
  • Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu
  • Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu

Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu

4 GECE 5 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Sömestr 2024 Türk Hava Yolları direkt uçuş ile Lapland Kuzey Işıkları Turu. 4 gece Tornio konaklamalı kesin hareketli tur. TUR BOYUNCA ÜCRETSİZ TERMAL KIYAFET VE TÜM GEZİLER DAHİL PREMIUM PAKET!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Premium Kuzey Işıkları Lapland Turu 
 
BU TURUN FARKI
Rovaniemi'ye direkt uçuş
Tüm ekstra turlar dahil (Noel Baba Köyü gezisi -Ren Geyiği & Husky Safari Turu -Snowmobile Turu -Kuzey Işıkları Avı Turu - Buzkıran Gemisi Turu)
Tur boyunca termal kıyafet kullanımı dahil
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL - ROVANİEMİ - TORNİO
Sömestr Premium Lapland Kuzey Işıkları Turu  için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 09.55’de Türk Hava Yolları uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 12.20’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde termal kıyafetlerimizi alacağız( Tulum, bot, eldiven, yün çorap)  Ardından Kuzey Işıkları Avı turu için hareket ediyoruz. Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Konaklama Tornio’daki otelimizde.  
 
2. Gün TORNİO
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve 3km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün TORNİO
Sabah erkenden Buz Kıran Gemi Yolculuğu turumuz için otelimizden transfer oluyoruz. Geminin içindeyken nostaljik atmosferi doya doya yaşayacağınız bu 3 saatlik turda buzulların kırılırken çıkaracağı çatırdama sesleri, eşsiz kutup manzarasına eşlik edeceksiniz. Turumuza hayatta kalma süitinde yüzme, deneyimi, sıcak içecekler,  Cruise and Swim sertifikası bu turumuza dahildir. Dönüş yolunda öğlen yemeğimizi alacağımız Geleneksel İsveç Köyünü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından otelimize transfer oluyoruz, konaklama Tornio'daki otelimizde.
 
4. Gün TORNİO 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu – 1 Saat) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saatlik süren sürüş deneyimi yakalayacağınız. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’ ı gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Bu eşsiz deneyimin ardından yol üzerinde termal kıyafetlerimizi alacağız ( Tulum, bot, eldiven, yün çorap)  ve Kuzey Işıkları Avı Turuna başlıyoruz, Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Konaklama Tornio'daki otelimizde.
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)
 
5. Gün TORNİO - ROVANİEMİ - İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, havalimanına transfer oluyoruz. Rovaniemi’de kısa bir gezinti yapacağız ve son alışverişler için serbest zaman. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15.25’de Türk Hava Yolları ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 21.10’da İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
 
NOTLAR
*** Turumuza 0-2 yaş aralığındaki bebekleri kabul etmiyoruz.
*** Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.
*** Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir. Turumuz özellik olarak aktivite turudur. Aktivitelerin günü ve saatleri değişiklik gösterebilir.
 
 
OTEL SEÇENEKLERİ
 
Park Hotel Tornio – 4**** 
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
 
TÜRK HAVA YOLLARI  TK 1749 21 Ocak  İstanbul – Rovaniemi 09:55-13:30
TÜRK HAVA YOLLARI  TK 1750 25 Ocak Rovaniemi – İstanbul 15:25 -21:10
 
 
Not: Lapland Kuzey Işıkları Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Lapland Kuzey Işıkları Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Lapland Kuzey Işıkları Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 

 

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri 

:: Tornio’da 4**** otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: 1. Günden son güne kadar Termal kıyafet kullanımı (45 Euro)

:: Noel Baba Köyü gezisi (30 Euro)

:: Ren Geyiği & Husky Safari Turu (275 €) 

:: Snowmobile Turu (175 €)

:: Buzkıran Gemisi Turu (300 €)

::  Kuzey Işıkları Avı turuna (35 €)

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Vize ücreti ve hizmet bedeli

:: İç hat bağlantı bileti

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport: Vize gerekli  

Yeşil Pasaport: Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
 

Lapland Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?
Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüzbinlerce çocuk misafir gelmektedir. Bunun sebebi Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky’ler ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.


Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?
Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan buna göre kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir fakat yapacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecektir

 

Kuzey ışıklarını görmek için en iyi zaman?
Finlandiya Laponyası'ndaki Kuzey Işıkları sezonu, Ağustos ortasından Nisan başına kadar sürer. Auroraları tespit etmek için en iyi zamanlar sezonun başı ve sonudur.


Kuzey ışıklarını görme garantimiz var mı?
Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde bu ışıkları görme garantisi olamaz fakat tur tarihlerimiz Kuzey Işıklarının sık görüldüğü aylardan Aralık, Ocak ve Şubat ayında olduğundan şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.


Sağlık
Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Vize Bilgileri
Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. 

Umumi Pasaport: Vize gerekli  

Yeşil Pasaport: Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli 


Gezi Zamanlaması
Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç batmaz.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Rovaniemi: 4 saat 10 dakika. Rovaniemi – İstanbul: 4 saattir.


Para Birimi
Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye, Finlandiya’dan bir saat ileridedir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Katıldığınız ekstra turlardaki gerekli olan özel kıyafetler tura katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.


Yemek Kültürü
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.


Elektrik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://localti.me/helsinki sitesinden görülebilir.


Alışveriş
Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

 

 

NOTLAR VE HATIRLATMALAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. 

 

 

B

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 10 yorum var.

Karlar arasında soğuk ama keyifli turumuz için başta rehberimiz Barış Bey olmak üzere katkısı olanlara teşekkür ederiz. Rehberimiz gayet iyi seçilmiş. Alakası üst düzeydi. Otel çalışanları da kuzey ülkesi için fazlasıyla ilgiliydi. Deepnature beğeniyoruz, çizginizi bozmayın.
Emre

Merhabalar Arzum Hanım, Açıkcası Kuzey Işıkları Lapland Turu tahminimden çok daha eğlenceli geçti. Her türlü hizmetten oldukça memnun kaldım. Yalnızca otel kahvaltılarında bir miktar sorun yaşadım ancak bunun çok da problem edilebilecek bir mesele olmadığını düşünüyorum. Bunun dışında hiçbir konudan rahatsız değilim. İlerki tatil dönemlerinde de fırsat bulursam diğer turlarınıza katılmayı çok isterim:-) Saygılar
Makbule

Gokhan Bey, Sömestre tatilinde gerceklestirilen Lapland kuzey ışıkları turundan cok memnun kaldigimizi iletmek isterim. Unutulmaz bir deneyimdi.
Erkan

Güzel bir seyahat oldu. Çok dolu dolu geçti. Emeği geçen herkese teşekkürler. Direk uçuş olması büyük artı.
Koray

Gayet başarılı bir turdu, memnun kaldık.
Aylin-Engin

Sömestre tatilinde tur ararken internette turunuza rastladık, araştırdık ve kayıt yaptırdık. Biraz tereddütlerimiz vardı ama program eksiksik ve yerinde yapıldı. Ailecek gayet memnunuz. Tur öncesi uyarılarınız ve telefondaki arzum hanımın ilgili yaklaşımı için de ayrıca teşekkürler. Tavsiye edeceğiz.
Ufuk

Memnun kaldık, teşekkürler
Orhan

Turu çok başarılı bulmakla beraber katılımcıların da başarılı seçilmiş olduğunu farkettim. Uyumlu bir gupla, iyi planlanmış bir programın içine dahil edilmiş olduğumuzu gözlemledim. Rehber ve organizasyon da iyi. Ekstra turların tamamına katıldık, daha fazla indirim yapmalısınız. Herşey için teşekkürler.
Fulya

Genelde tur iyiydi. Kaldığımız otel ve ekstra turlar ortamı hissetmemizi sağladı. Üçüncü gün yapılan snowmobil ile gezinti bizce çok iyi değildi. Keyifli gezi için teşekkürler.
Pınar

Lapland'a direkt uçuşlu tur fikri oldukça yerinde. Turumuzu kolaylaştırdı. Aile için ideal bir tur. Genel olarak gayet memnun kaldık, otel yönlendirmeniz için de ayrıca çok teşekkürler, rahat ettik.
KemalKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.