Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu

Ramazan Bayramı İzlanda Turu

7 GECE 8 GÜN (1-8 Haziran 2019)

İzlanda turu. Iceland Air ve Türk Hava Yolları uçuşları ile oluşturulmuş 7 gece 8 günlük Ramazan Bayramı İzlanda Turu. Buzullar ülkesi İzlanda, deneyimli rehber eşliğinde keyifli bir programla sizleri bekliyor. 25 KİŞİYLE SINIRLI KONTENJAN.

€ 2.999’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Ramazan Bayramı İzlanda Turu
 
1. Gün İstanbul - Oslo- Reykjavik
İzlanda Turu, İstanbul 3.Havalimanı'nda 05:30'da rehberimiz ile buluşma ile başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile 07:40'ta Oslo'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:30'da varışımız ve uçak değişikliği ardından Iceland Air tarifeli seferi ile saat 14:35'te Reykjavik e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:25'te Reykjavik Keflavik Havalimanına varışımızın ardından otele transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün Reykjavik
Ateş ve Buz Ülkesi İzlanda, bu ülkeyi en iyi anlatacak kelimelerden ikisidir. Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından yemyeşil, rengârenk ve cıvıl cıvıl başkent Reykjavik'i geziyoruz. Kuzeyin mavi çatısı altındaki Reykjavik 202 bin nüfusuyla İzlanda'nın üçte ikisini barındırıyor. Arkasında yükselen görkemli Esja Dağı'na sırtını dayamış olan başkent, aynı zamanda dünyadaki en kuzey başkentidir. Önemli bir balıkçılık bölgesi olan bu şehrin sahil alanında, yarım adalar, koylar, boğazlar ve adalar bulunur. 10.000 yıl öncesine kadar, buzul çağı süresince bu doğa harikası başkenti büyük bir buzul kaplamaktaydı. Reykjavik'i anlatacak en iyi sözler; parlak renklere boyanmış, kıvrımlı demir süslü evler, duvar resimleri, lav kayası bahçeler diyebiliriz. Panoramik olarak gezeceğimiz şehir merkezinde 1986 yılında Amerika Başkanı Ronald Reagan İle Sovyet Lideri Mikhail Gorbaçov'un tarihi buluşmasına tanık olan Başkanlık Sarayı, Perlan Tepesi, Höğfi Evi, balık limanı, balık pazarı, Halgrim Kilisesi, üniversite bölgesi, eski şehir merkezi ve parlamento binasını görüyoruz. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz için gerçekleştirilecek olan Blu Lagoon gezimize katılabilirler (Kişi başı 100 Euro). Reykjavikten yaklaşık 1 saat mesafede olan izlanda'nın en önemli turistik alanı kabul edilen Blu Lagoon, sene boyunca yaklaşık 40 derece sıcaklıkta olan jeotermal suları ile ünlü. Yüzme kıyafetlerinizi almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün Reykjavik - Hella
Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zamanlar. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Thingvellir Doğal Parkı ve Langjokull gezimize katılabilirler (Kişi başı 90 Euro). Gezimizde muhteşem doğasıyla hafızalarınıza ver edecek Thingvellir Doğal Parkı ve İzlanda'nın en büyük doğal gölü olan Thingvallavatn göreceğiz. Sonrasında Gulfoss Cafe'ye geçerek İzlanda'nın en büyük ikinci buzulu olan Langjokull'a süper jeeplerimiz ile hareket ediyoruz. Kar mobiletleri kampına varışımız sonrası serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra termal kıyafetlerin verildiği ve beyaz buz üzerinde kar motorsikletleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün Hella - Geysir - Gulfoss - Borgarnes
Muhteşem doğal güzellikleri olan Geysir yakınlarındaki Gullfoss Şelale'sine kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Ardından Borgarnes'e geçiyoruz ve Yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra Altın Şelale olarak bilinen 32 metre yüksekliğindeki şelalenin muhteşem manzarasını izledikten sonra yolculuğumuza yeraltı termal yataklarından yaklaşık her 4 dakikada bir yeryüzüne çok sıcak su fışkırmasının gerçekleştiği (Gayzer) izlenmesinden sonra Borgarnes'e varışımızla otelimize yerleşiyoruz.
 
5. Gün Borgarnes - Akureyri
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İzlanda'nın kuzeyine yapacağımız yolculuk sonrası adanın ikinci büyük şehri olan Akureyri'ye Blonduos ve Saudarkrokur üzerinden geçiyoruz. Yolculuğumuz sırasında Godafoss ve Barnifoss Şelalerini göreceğiz. Geceleme otelimizde
 
6. Gün Akureyri - Myvatn - Akureyri
2300 yıl önce volkanik patlamalar sonucu oluşan Myvatn gölünün harika manzarasını görmek için kahvaltının ardından Myvatn'a hareket ediyoruz. İnanılmaz güzellikteki yeşil koydan yürüyerek tepede bulunan 2.500 yıllık eski krater Hverfjall'a çıkıyoruz. (sıcak su dağı) Mytavn bölgesi kuşlar ve daha çok ördekleri ile tam bir cennet. Burada doğa ile baş başa kalacağınız serbest saatlerin ardından Akureyri'ye varış. Husavik, dünya üzerinde balina gözlemi yapılan en önemli bölge olarak ünlenmiştir. Dileyen misafirlerimiz ekstra tekne ile düzenlenecek olan Husavik Balina gözlem turuna katılabilirler (Kişi başı 85 Euro).
 
7. Gün Akureyri - Snaefelssness - Reykjavik
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, adanın batısında yer alan Snaefelssness bölgesine hareket ediyoruz. Bölge muhteşem güzellikteki kumsalları, dağ manzaraları ve Ulusal parkı ile ünlüdür. Sonrasında Reykjavik'e hareket ve varışımızı takiben geceleme otelimizde.
 
8. Gün Reykjavik - Oslo - İstanbul
Sabah erken saatte İstanbula dönüşümüz için rehberimiz eşliğinde havaalanına geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Iceland Air tarifeli seferi saat 10:30'da Oslo'ya hareket. Yerel Saat ile 15:30'da varışımız ve uçak değişikliği ardından saat 17:55'te Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:35'de İstanbul 3. Havalimanı na varış ve İzlanda turumuzun sonu.
 
Not: Uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler halinde bağlantı sağlanabilmesi adına uçak şirketleri ve uçuş saatleri değişebilir, kesin uçuşlar tur hareketinden 7 gün önce bildirilir.
 
OTELLER
- Grand Reykjavik Hotel vb. 3 gece oda - kahvaltı konaklama
- Stracta Hella Hotel vb. 1 gece oda - kahvaltı konaklama
- Icelandair Hamar Borgarnes Hotel vb. 1 gece oda - kahvaltı - konaklama
- Edda Akureyri Hotel vb. 2 gece oda - kahvaltı konaklama
 
EKSTRA TURLAR
 
Blue Lagoon Turu:
Reykjavikten yaklaşık 1 saat mesafede olan izlanda'nın en önemli turistik alanı kabul edilen Blu Lagoon, sene boyunca yaklaşık 40 derece sıcaklıkta olan jeotermal suları ile ünlü. Yüzme kıyafetlerinizi almayı unutmayınız.
Kişi Başı : 100 EUR
 
Husavik Balina Gözlem Turu:
Balina gözlem turu için 2 saat uzaklıktaki Husavik kasabasına doğru yola çıkacağız. Balina turu yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Balina turunun ardından 50 dakika uzaklıktaki Asbyrgi kanyonuna hareket edeceğiz. At nalı şeklinde oluşmuş olan bu doğa harikası kanyonda vakit geçirip fotoğraflarını çektikten sonra bir sonraki durağımız olan Dettifoss şelalesine doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Avrupa'nın en güçlü şelalesi olan baş döndürücü Dettifoss şelalesine ulaşacağız. Vatnajökull buzulunun eriyen buzlarından oluşan nehir üzerinde bulunan bu şelale yaklaşık 45 metre yükseklikten dökülmektedir.
Kişi Başı : 85 EUR
 
Snowmobile Turu:
1 Saat – 2 Kişi / Kişi Başı : 275 EUR
1 Saat – 1 Kişi / Kişi Başı : 325 EUR
 
Not: İzlanda Turu programımızda peşin fiyatına 4-5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. İzlanda Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İzlanda Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İzlanda Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.999 Ek yatak€ 2.999 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.599 Çocuk fiyatı€ 2.799

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Oslo uçak bileti
- Iceland Air ile Oslo - Reykjavik uçak bileti
- Iceland Air ile İstanbul Reykjavik - Oslo uçak bileti
- Türk Hava Yolları ile Oslo-İstanbul uçak bileti
- Grand Reykjavik Hotel vb. 3 gece oda - kahvaltı konaklama
- Stracta Hella Hotel vb. 1 gece oda - kahvaltı konaklama
- Icelandair Hamar Borgarnes Hotel vb. 1 gece oda - kahvaltı - konaklama
- Edda Akureyri Hotel vb. 2 gece oda - kahvaltı konaklama
- Programda dahil olduğu belirtilen şehir gezileri
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu Seyahat Sigortası
- Tüm vergiler

- Schengen vize ve servis bedeli
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler
- Öğle ve akşam yemekleri
- Ekstra turlar
- Otel ekstraları ve otellerdeki şehir vergileri
- Kişisel harcamalar & bahşişler

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 

İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 
(İzlanda Vizesi , Türkiye'de Danimarka Konsolosluğuna başvurarak alınabilmektedir)

 

BU TURDA NELER VAR?

-Reykjavik- Blue Lagon - Reykjavik
-Reykjavik - Golden Circle (Altın Tur) - Geysir - Gullfoss - Pingvellir - Reykjavik
-Reykjavik - Kuzeye Yolculuk-Akureyri-Olafsfjördur
-Godafos- Myvatn-Dimmuborgir- Krafla
-Husavik Balina Gözlemi- Asbyrgi-Dettifoss
-Güneye Yolculuk-Snaefellsnes Burnu:Ytri Tunga-Kirkjufell


SIKÇA SORULAN SORULAR
 
AŞI ZORUNLULUĞU
İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.
 
YEME&İÇME
Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. İzlanda  İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
VİZE
İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 
UÇUŞ SÜRESİ
İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak yaklaşık 6,5 – 7 saatte ulaşılabilir.
 
PARA BİRİMİ
İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
SAAT FARKI
Türkiye ile İzlanda  arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.
 
KIYAFET & EKİPMAN
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları (özellikle kaymayı engelleyen) ve sıcak tutacak bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
ELEKTRİK
Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.
 
ALIŞVERİŞ
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Uzun yolculuğumuza değdi. Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz muazzam alakadar oldu ve tanıttı. Çok ta güzel dostlar kazanarak dönüyoruz. Teşekkür ederiz.
Mukadder

Bu sizinle dördüncü seyahatim. Rehber seçimlerinizi ve program dilinizi çok beğeniyorum. İzlanda da 10/9 alır benden.
Özgür

Otel seçimlerinizi beğendik ancak tabii bu bölgede kahvaltı, yemek sıkıntı oldu biraz. Tedarikli gelen arkadaşlar ve rehberimiz imdadımıza yetişti. Gezi programı gayet iyiydi, harika yerler gördük. Rehberimizden de memnun kaldık. Seneye Nepal Bhutan istiyoruz.
Esin

Tur öncesi Arzum Hanım vize konusunda çok yardımcı oldu, biraz stres yaşadık ama sonunda çıktı vizemiz. Tur da sorunsuz ve çok keyifli idi. Herşey için teşekkür ederiz.
Erdal

Güzel bir turdu, izlanda için fazla alternatif yoktu, çekinceliydik ama memnun dönüyoruz.
Fahriye

Az kişi olmamızın avantajıyla sakin ve daha keyifli bir gezi oldu. Genel olarak çok keyifli ve memnun olduğum bir seyahatti. Oteller ve araç iyiydi. Yerel ortamlarda biraz daha vakit geçirmek isterdim. Ne yazık ki çok fazla serbest zaman olmadı. Rehberimize teşekkürler, bilgi ve ilgisi gayet iyiydi.
Aslı

Genel olarak gayet iyiydi. Tur rehberi gerek izlanda gerek kuzey ülkelerinin geneli hakkında oldukça bilgiliydi. Sadece bazı günlerde öğle yemeği yediğimiz yerleri beğenmedim. Rehberimiz bu konuda biraz daha araştırmacı olmalı. Bir de programa bazı günler daha çok yürüyüş eklenebilir.
Ersin

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive