Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu
  • Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu
  • Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu
  • Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu
  • Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu

Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu

5 GECE 6 GÜN (12-17 Haziran 2018)

12-17 Haziran 2018 Ramazan Bayramı Norveç Fiyordları Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle, 4 yıldızlı otellerde beş gece konaklamalı, Türkçe rehberlik hizmeti. Feribot ile fiyord turu, Flam Dağı tren gezisi ve Floyen Dağı teleferikler ile çıkış tur ücreti dahil! 2 akşam yemeği dahil! TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

€ 1.649’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu

1.Gün  : İstanbul  - Oslo // 12 Haziran 2018 Salı
Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30’de İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:20’de Oslo’ya varış. Özel transfer aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Frogner Parkı’nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2.Gün  : Oslo - Ulvik // 13 Haziran 2018 Çarşamba
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip Ulvik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Torpo Stave Kilisesi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında şelaleler ülkesinde göreceğimiz Voringsfossen ilk göreceğimiz şelalelerden birisi olacak. Hardanger Köprüsü’nü geçerek Ulvik’e ulaşacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün  : Ulvik – Bergen // 14 Haziran 2018 Perşembe
Kahvaltımızın ardından Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. İskandinav ’yanın en güzel doğasına sahip ülkesinde yapacağımız yolculukta, Hardangervidda doğal parkı’nın içinden ilerleyecek, muhteşem manzaraları görme şansını yakalayacağız. Steindalsfossen   Şelalesi’nde keyifli bir fotoğraf molasının ardından Bergen’e devam edeceğiz.  Bergen’e vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün  : Bergen – Fiyordlar - Geilo  // 15 Haziran 2018 Cuma
Sabah alacağımız kahvaltının ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan fiyordlar için otelimizden hareket ediyoruz. Önce aracımız ile Gudvangen’e ulaşacak ardındından feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Sonra Flam kasabasında feribotumuzdan inecek ve Flam Dağı tren gezisine başlıyoruz. Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz. Unutulmaz bir yolculuğun ardından trenimizi değiştirecek, Myrdal’a doğru devam edeceğiz. Norveç’in kırsal bölgeleri boyunca ilerleyerek Geilo’ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5.Gün  : Geilo - Oslo  // 16 Haziran 2018 Cumartesi
Kahvaltımızın ardından Oslo’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Oslo’ya varıyoruz. Alış veriş yapabilir şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6.Gün  : Oslo - İstanbul  // 17 Haziran 2018 Pazar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1752 sefer sayılı uçuş ile saat 11.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 16:10’da İstanbul’a varış ve Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları Turu sonu. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle…
 

OTELLER
 
Scandic St. Olavs Plass Hotel Oslo vb. 4* standart oda-kahvaltı
https://www.scandichotels.se/hotell/norge/oslo/scandic-stolavsplass
 
Brakanes Hotel Ulvik vb. 4* standart oda-kahvaltı
http://www.brakanes-hotel.com/en/
 
Scandic Oernen Hotel Bergen vb. 4* standart oda-kahvaltı
https://www.scandichotels.no/hotell/norge/bergen/scandic-ornen
 
Vestlia Resort Hotel Geilo vb. 4* standart oda-kahvaltı
http://www.vestlia.no/en/
 
Radisson Blu Plaza Hotel Oslo vb. 4* standart oda-kahvaltı
https://www.radissonblu.com/en/plazahotel-oslo?facilitatorId=CSOSEO&csref=org_gmb_sk_en_sn_ho_OSLZH


Not:  Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış  Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Ramazan Bayramı Norveç Fiyortları turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.649 Ek yatak€ 1.649 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.049 Çocuk fiyatı€ 1.629
Ödeme seçenekleri

• Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo – Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• Programda belirtilen şehirlerde 4 *  otellerde oda kahvaltı konaklamalar
• Sabah Kahvaltıları
• 2 Akşam Yemeği otelde
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
• Feribot ile fiyord turu
• Flam Dağı tren gezisi
• Floyen Dağı teleferikler ile çıkış
• Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Vize ücreti
• Belirtilen yemeklerin dışındaki tüm öğle ve akşam yemekleri
• Yemeklerde alınan içecekler
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Kişisel harcamalar

Bu tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir.

 

Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

 

TURUN ARTILARI


• Frogner Parkı’nı gezip, şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz.
• Voringsfossen şelalelerinde keyifli anlar yaşayacağız.
• UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’un muhteşem doğasına tanıklık edeceğiz.
• Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz.


 
UÇUŞLAR HAKKINDA

 

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.


SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık 
Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

Vize Bilgileri 
Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

 

Uçuş Süreleri 
İstanbul – Oslo uçuşu; 3 saat 55 dakika sürmektedir.

 

Para Birimi 
Norveç para birimi Norveç Kronu’dur (NOK). 1 Euro yaklaşık 9 NOK tur.

 

Saat Dilimi 
Türkiye ile Norveç arasında 1 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Norveç’te 11:00’dir.

 

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Norveç mutfağında deniz ürünleri hakimdir. Somon füme milli yemek gibidir. Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, geleneksel yemekler arasındadır.

 

Elektrik 
Norveç’te elektrik 230 volttur ve Türkiye ile aynı prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.
 
Alışveriş
Norveç’teki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır ve vergi oranları yüksektir. Avrupa’nın en pahalı ülkesi olarak bilinmektedir.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 9 yorum var.

Gökhan Bey, Arzum Hanım, Norveç fiyortlar turumuz gayet güzel geçti. Hizmetlerin bölünmesi (satış,pasaport,rehberlik....) ve her bölümün uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi güzel bir uygulama olmuş . Diğer firmaların misafirleri de gayet uyumluydu.Özellikle rehberimiz Serkan Bey den çok memnun kaldık. Sizin de ilginiz ve sorunsuz seyahatimiz bizi çok memnun etti. Turlarınız da bize çok hitap ediyor. Gelecek günlerde görüşeceğimizi umuyorum.
Alev

Rehberimizin ilgi ve alakası çok iyi idi. Teşekkürler
Selim

Rehberimizin bilgilendirmeleri, ilgi ve yaklaşımından özellikle çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim.
Dicle

Otel isimlerini hatırlamıyorum ama Ulvik oteli başta olmak üzere seçilen oteller çok güzeldi. Memnun kaldık, teşekkürler.
Orhan

Katılmış olduğum Norveç Fiyortlar turuyla ilgili ilk önce biraz kaygım vardı. Daha önce hiç duymadığım bir tur olduğu için. Ancak turunuz beni memnun etti. Katılmış olduğumuz turdan ve rehberimizden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Fatoş

Çok yoğun ve doyurucu bir turdu. Oteller ve rehberlik hizmeti süper!
Aslı

Norveç Turumuz çok eğlenceli ve güzel geçti. Hiçbir aksaklık yada sorun yaşamadık. Rehberimiz gezdiğimiz yerler konusunda bizi iyi bir şekilde bilgilendirdi. Deneyimli ve iş disiplini olan bir insan. Kaldığımız otellerden çok memnun kaldık. Her şey dört dörtlüktü. Sadece tur şoförü hızlı araba kullanıyordu, uyarılması gerekir.
Gülşah

Bölgesel bir tur olarak beklediğimden çok daha faydalı bir gezi oldu. Rehberimizin Ayk Bey derin bilgisi sayesinde aklımızdan çıkmayacak hikaye ve coğrafya bilgileri edindik. Program ve otel seçimleri de başarılı. Teşekkürler.
Enis

2-7 Temmuz Norveç Fiyortları Turu çok iyiydi. Rehberimiz Ayk Bey şimdiye kadar rastladığım en iyi tur rehberiydi. Kendisine teşekkürü borç bilirim.
Ayla

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive