Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Promo Küba Turu
  • Promo Küba Turu
  • Promo Küba Turu
  • Promo Küba Turu
  • Promo Küba Turu

Promo Küba Turu

7 GECE 9 GÜN (Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Ekim Kasım 2024 & Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs 2025 Hareketle)

Promo Küba Turu. Küba Havana'da 3 yıldızlı otelde konaklamalı özel promosyonel program. Sınırlı kontenjana özel promo fiyatla!

$ 1.440’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Promo Küba Turu

KONSEPT
PROMO
 
TUR TARİHLERİ
15 Ocak, 17 Ocak, 22 Ocak, 29 Ocak, 10 Şubat 2 Mart, 4 Mart, 6 Mart, 9 Mart, 20 Mart, 25 Mart, 8 Nisan, 10 Nisan, 25 Nisan, 30 Nisan, 21 Mayıs, 23 Mayıs, 28 Mayıs, 15 Haziran, 18 Haziran, 25 Haziran, 2 Temmuz, 16 Temmuz, 30 Temmuz, 1 Ağustos, 22 Ağustos, 22 Ekim, 12 Kasım, 26 Kasım 2024 hareketle
 
PROGRAM
 
Havaalanı Buluşması: Bir önceki gece 22:00
 
TUR PROGRAMI
 
1.GÜN: ISTANBUL- HAVANA THY uçuş saati: 02:10 07:45
Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile 02:10'da Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.
Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz. 
 
HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *
Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.
 
2.GÜN: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU ( Extra tur 125 USD )
Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.
 
Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır.
 
Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.
Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.
 
3.GÜN HAVANA
Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. 
Geceleme Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.
 
4. – 5. – 6. Günler: HAVANA
Bu sabahtan itibaren üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.
OPSİYONEL CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURUBu t
Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.
Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.
Geceleme Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.
 
 
EKSTRA TUR (410 USD)
3 GECE KONAKLAMALI  CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU
 
4.GÜN:        CIENFUEGOS TRINIDAD
Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.
 
5.GÜN:        TRINIDAD -ANCON PLAJI
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.
 
6.GÜN: SANTA CLARA – VARADERO
Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor.
GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.
 
***Bu turumuz 2 GECE CASA konaklamalı + 1 GECE HER ŞEY DAHİL OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.
 
 
7.GÜN: VARADERO – HAVANA
Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zaman.
Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.
 
8.GÜN: HAVANA – ISTANBUL 09:10 08:30+1
Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz.
TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
9.GÜN: ISTANBUL-varış 08:30
Sabah 08:30’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi
 
Hatırlatma : Küba'da otel standartları düşüktür. Bu turumuz 3 yıldızlı otel konaklamalı promo bir program olup orta standart üstü konfor beklentiniz var ise Herşey Dahil Küba Turu programımızı tercih etmenizi öneririz.
 
 
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.630 Çocuk fiyatı$ 1.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.630 Çocuk fiyatı$ 1.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.630 Çocuk fiyatı$ 1.440

:: TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj hakkı

:: Havalimanı transferleri

:: 7 Gece Havana’da 3 yıldızlı otelde konaklama
:: Havana'da 1 öğle yemeği

:: Havana’da yarım günlük şehir turu (Türkçe rehberlik)

:: Zorunlu Seyahat Sigortası 

 

:: Küba vize ücreti ve servis bedeli (50 Euro)

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Ekstra turlar

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Bahşişler yabancı ve yerel servisler ve rehber, kaptan ve garsonlar için toplanır, kişibaşı 50 Euro 

BU TURA KATILIM İÇİN KÜBA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
Bu tura katılım için Küba vizesi gerekmektedir. Küba vizesi ücreti 60 USD olup 6 ay geçerli pasaport ve iki adet fotoğraf gerekmektedir.

Umumi Pasaport: Vize gerekli

Yeşil Pasaport: Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA
Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date son geçerlilik tarihi * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz.
Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.
https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/

SIKÇA SORULAN SORULAR
 
SAĞLIK
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.
 
VİZE BİLGİLERİ
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memurunu uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbuL-Havana 12 sa 30 dk

Havana-İstanbul 16 sa 35 dk

Havana – İstanbul uçuşu Caracas stoplu olacaktır. Caracas’ta bekleme süresi 1 saat, 35 dakika olup uçaktan inilmeyecektir.

PARA BİRİMİ
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.
 
SAAT DİLİMİ
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00
 
TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı 
 
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
YEMEK KÜLTÜRÜ
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.
 
ELEKTRİK
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm.
Adaptör getirmeniz gerekecektir.
 
ALIŞVERİŞ
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor.
 
KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?
Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

 

E

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Uzun süredir planladığımız küba turuna Arzum hanım sayesinde ikna olup katıldık ve şimdiye kadar bir çok tura katılmıstık deepnature kalitesi tartışılmaz. Çok memnun kaldık diğer turları da düşünüyoruz arkadaslarımla
Seyhan

Dakiklik, seçilen rehber, seçilen oteller ve tur programı çok iyi idi. Güven veren tur. Viva DEEPNATURE!!!
Emir

Tur az kişiyle gerçekleştiği için memnunum. Oteldeki yemeklerin daha yerel olmasını umuyordum ama bildik yemekler sunuldu. Rehberimiz bilgili ve pozitif düşünceli. Yağmurlu havada bile bizi rahatlattı. Otel tercihleri güzel, program gayet iyi. Tekrar katılmayı düşünüyoruz turlarınıza.
Aydoğan

Çok güzel bir turdu, rehberimiz özellikle çok bilgili ve canayakındı. Küba turumuz dolu dolu ve eğlenceli geçti.
Seniha

Çok iyi organize edilmiş bir turdu, Küba'ya doyduk! özellikle rehberlik servisi mükemmeldi.


Turumuz olabildiğinden fazlaca güzel geçti. Küba bambaşka bir yer ve rehberimizin de yönlendirmeleriyle çok güzel gezdik. Özellikle rehberimizden memnun kaldım.
Makbule

Akşam yemeklerini otelde yapmak yerine, yerel restoranlarda yenilmesi daha iyi olur. Gezi programı başarılı idi. Rehberimiz Gökhan Bey'den çok memnun kaldım. Grup üyelerimiz de çok iyi idi. Teşekkür ederiz.
Ertunç

4-12 Temmuzda yapılan tur programında her şey yerinde ve güzeldi. Özellikle rehberimiz Tolga Bey turumuzu daha da güzelleştiren en önemli unsurdu. Kendisine ayrıca teşekkür ederim.
CenkKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.