Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Portekiz Endülüs Turu
  • Portekiz Endülüs Turu
  • Portekiz Endülüs Turu
  • Portekiz Endülüs Turu
  • Portekiz Endülüs Turu

Portekiz Endülüs Turu

8 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Bölge Uzmanı rehber eşliğinde, Türk Hava Yolları seferleri ile oluşturulmuş Portekiz Endülüs Turu

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Portekiz Endülüs Turu
 
 
KATEGORİ
STANDART
 
TUR TARİHİ
17-25 Haziran 2024
 
BU TURUN FARKI
320 EURO DEĞERİNDE TURLAR DAHİL!
70 Euro değerindeki Granada & El Hamra Sarayı Gezisi ve giriş biletleri dâhil
50 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi ve giriş biletleri dâhil
85 Euro değerindeki Obidos & Nazare & Batalha & Fatima Gezisi dâhil
55 Euro  değerindeki  Guimares & Braga Gezisi dâhil
60 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL - PORTO
Portekiz Endülüs Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 12:55'te Porto hareket. 15:45'te varışımızla birlikte Otelimize transfer oluyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2.Gün PORTO
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  gerçekleştireceğimiz panoramik Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün PORTO
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guimares & Braga Gezisi için hareket ediyoruz. Küçük bir Orta Çağ şehri olan Guimares şehrini ve Guimares Kalesi’ni tanıdıktan sonra Braga’ya hareket ediyor ve burada Braga Katedrali, Bragança Dükleri’nin sarayını görüyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün PORTO – LİZBON
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde öncelikle bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin son durağı olan Fatima’ya hareket ediyoruz. Her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan ve “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen Fatima Kasabası’nda benzersiz bir kültürel deneyim yaşayacaksınız. Gezi bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün LİZBON
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon’a transfer için otelden ayrılıyoruz. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Panoramik Lizbon şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Sonrasında Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının batıdaki en uç noktası olan eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı, Atlantik kıyısındaki eski balıkçı kasabası Cascais’i ve Estoril’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz
 
6.Gün LİZBON-SEVİLLA 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla’ya transfer ve şehir gezisine başlıyoruz. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında panoramik olarak Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı’nı (dışarıdan)  ve dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni (dışarıdan) görüyoruz ve serbest zaman. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7.Gün SEVİLLA -CORDABA-GRANADA
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından  Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi (giriş biletleri dâhil) için Cordoba’ya transfer oluyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Ardından Granada’ya transfer oluyoruzTurumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
8.Gün GRANADA
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltıyı takiben El Hamra Sarayı Gezisi (giriş biletleri dâhil ) için otelimizden hareket ediyoruz. Masallara konu olmuş arabesk mimarisi, havuzları ve bahçeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Endülüs’ün gözbebeği El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir.(Bilet sınırlaması olduğundan geç yapılan kayıtlarda bilet garantisi verilememektedir.) Takiben Granada panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Tarihi Granada sokaklarında şehrin hem Hristiyan hem de Endülüs Emevi dönemlerinden kalma eserlerini ziyaret ediyoruz. Grand Via, Bib Rambla Meydanı, Arap Çarşıları ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
9.Gün GRANADA – MALAGA – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ve rehberimizin belirteceği saatte Malaga havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 17:45'te İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:05'te varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.
 
 
OTEL BİLGİSİ
PORTO 4**** Hotel Central Parque
LİZBON 3**** Ikonik Lisboa
SEVİLLA 4**** YIT Sevilla Mairena
GRANADA  4**** Abades Nevada Palace
 
EKSTRA AKŞAM ETKİNLİKLERİ 
Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gece Gezisi 35 Euro
Flamenco Şov Gecesi Etkinliği 55 Euro
 
 

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Porto (OPO)  / Malaga (AGP)  - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve Havalimanı vergileri

:: 3*-4*yıldızlı otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Panoramik Granada şehir gezisi

:: Panoramik Cordoba şehir gezisi

:: Panoramik Sevilla şehir gezisi

:: Panoramik Lizbon şehir gezisi

:: Panoramik Porto şehir gezisi

:: 55 Euro değerindeki   Guimares & Braga dâhil

:: 85 Euro değerindeki Obidos & Nazare & Batalha & Fatima Gezisi dâhil

:: 60 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisii dâhil

:: 50 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi ve giriş biletleri dâhil

:: 70 Euro değerindeki Granada & El Hamra Sarayı Gezisi ve giriş biletleri dâhil

:: Alan-otel-alan transferleri ve Özel otobüs ile tüm transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Vize ücreti ve servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi  gerekmektedir.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

VİZE

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Portekiz ve İspanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul -Porto  4 sa 35dk

Malaga - İstanbul 4 sa 30 dk

 

KONAKLAMA

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Portekiz para birimi Euro (EUR)’dur. 

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Portekiz Türkiye’den yaz saat diliminde 4, kış saat diliminde 3 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 14:30 dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

B