Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Norveç Fiyortları Turu
  • Norveç Fiyortları Turu
  • Norveç Fiyortları Turu
  • Norveç Fiyortları Turu
  • Norveç Fiyortları Turu

Norveç Fiyortları Turu

5 GECE 6 GÜN (23-28 Temmuz / 13-18 Ağustos / 26-31 Ağustos / 3-8 Eylül / 10-15 Eylül 2024)

Norveç Fiyortları Turu. Program dahilindeki tüm geziler, 2 öğle ve 2 akşam yemeği dahil! Mini Cruise ile fiyort gezisi, Flam Dağı tren gezisi ve Floyen Dağı teleferik ile çıkış ücreti dahil!

€ 2.490’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Norveç Fiyortları Turu

Premium Konseptte Özel Bir Program.... 

Myrdal - Oslo - Voss - Sogne Fiyordu - Hardanger Fiyordu - Gudvangen - Flaam - Bergen - Ulvik
 
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar 
 
BU TURUN FARKI
:: 4 gece değil 5 gece konaklamalı
:: Flam Dağı tren gezisi, Floyen Dağı teleferikler ile çıkış, Fretheim Müzesi girişi dahil
:: Mini Cruise ile Fiyord Turu dahil
:: 2 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği dahil
:: Ev – alan – ev transferi dahil
:: Yurtdışı çıkış harcı dahil
 
TUR TARİHLERİ
15-20 Haziran / 16-21 Haziran / 15-20 Temmuz / 23-28 Temmuz / 13-18 Ağustos / 26-31 Ağustos / 3-8 Eylül / 10-15 Eylül 2024 
 
NORVEÇ FİYORTLARI TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Oslo – Voss 
Norveç Fiyortları Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışta alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Voss’a doğru keyifli bir otobüs yolcuğu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitimi ile yol üzerinde birçok göl ve muhteşem manzara bize eşlik edecek. Ayrıca çivi kullanılmadan yapılan İskandinav ahşap kiliselerine en güzel örneklerden biri olan Borgund Kilisesini dışarıdan göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Voss’da bulunan otelimizde.
 
Uçuş No: TK 1751 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Saat: 08:05 - Varış: Oslo -  Saat: 11:00
 
2. Gün Voss – Flam – Sogne Fiyordu – Gudvangen – Myrdal – Bergen
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerin tamamlayıp, tekne ile ülkenin en güzel fiyortlarından birisi olan Sogne Fiyordu üzerinden Flam’a gene nefes kesici manzaralar eşliğinde hareket ediyoruz. Flam’a varışın ardından dünyanın en keyifli tren yolculuklarından sayılan Flam Dağ Treni turunu yapacağız. Yolculuk boyunca trenimiz ile şelalelerin içinden ilerleyerek Myrdal’a doğru giderken Kjosfossen şelalesinde muhteşem bir görsel şov yolculuğumuza eşlik edecek. Ardından Bergen’e Myrdal’dan unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Birbirinden güzel doğa manzaralarının görerek rahat bir şekilde Bergen’e ulaşacağız. Varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.
 
3. Gün Bergen
Kahvaltının ardından yapacağımız Bergen şehir turunda, Rengârenk Hansa evleri, Kraliyet Sarayı, Rosenkranz Kulesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Çiçek pazarını ziyaret ettikten sonra teleferik ile nefes kesici manzarası olan Flojen Dağına çıkıyoruz. Tur bitimi Bergen sokaklarında alışveriş ve şehri istediğimiz gibi keşfetmek için bolca serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.
 
4. Gün Bergen – Hardanger Fiyordu – Ulvık (Eıdfjord) 
Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp Ulvik’e (Eidfjord) doğru araçlarımla yola çıkıyoruz. Yol üstünde öncelikle görkemli Voringsfossen Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu görsel şölene tanık olduktan sonra Hardangerfjord’u keşfetmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralarını bu yolculuk sırasında görebileceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Hardanger Köprüsünü geçerek, Ulvik’e varıyoruz. Sonrasında Norveç’in en büyük milli parkı olan Hardangervidda Nature Centre Eidfjord’u geziyoruz. Turların bitiminde Ulvik’e varışımızın ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ulvik’te bulunan otelimizde.
 
5. Gün Ulvik – Oslo 
Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp mükemmel manzaralar eşliğinde Oslo’ya gidiyoruz. Yol üstünde Norveç’in en eski kiliselerinden olan Torpo Kilisesi’ni dışarıdan görüyoruz. Oslo’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Oslo şehir turumuzda yerel halkın ve turistlerin akın ettiği Balık Pazarını, Kraliyet Sarayını, Ulusal Tiyatroyu, Parlamento Sarayını ve ilginç mimarisi ile Opera Sarayını gibi binaları göreceğiz. Turumuz bitiminde otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Oslo – İstanbul 
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Öncelikle hayatın çeşitli evrelerindeki kadın erkek ilişkisini, insan yaşamındaki doğum, yaşam, özlem, kırgınlık, çocukluk ve yaşlılık gibi evreleri anlatan Vigeland Park’ı ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamında Fram Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için ve Norveç’e son kez selam vermeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Oslo havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.
 
Uçuş No: TK 1754 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Oslo - Saat: 18:45 - Varış: İstanbul -  Saat: 23:35
 
Önemli Not
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
TK 1751 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Saat: 08:05 - Varış: Oslo -  Saat: 11:00
TK 1754 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Oslo -  Saat: 18:45 - Varış: İstanbul -  Saat: 23:35
 
 
OTEL BİLGİSİ
 
4* Myrkdalen Hotel vb. - Voss 
 
4* Oleana Hotel vb. - Bergen
 
4* Brakanes vb vb. - Ulvik
 
4* Thon Hotel Cecil vb. - Oslo
 
 
HATIRLATMALAR
Norveç Fiyortları Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Norveç Fiyortları Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Norveç Fiyortları Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 
 
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.180
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.180
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.180
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.180
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.190

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Oslo – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

:: Havalimanı vergileri

:: Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

:: 1 gece Voss’da, 2 gece Bergen’de, 1 gece Ulvik (Eidfjord) da ve 1 gece Oslo’da olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama

:: Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları

:: 2 öğle ve 2 akşam yemeği

:: Mini Cruise ile Fiyord turu

:: Flam Dağı tren gezisi

:: Flam – Myrdal ile Myrdal – Bergen arası ekonomi sınıfı tren bileti

:: Floyen Dağı teleferikler ile çıkış

:: Fretheim Müzesi girişi

:: Seyahat Sağlık Sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)

:: Programda dahil olduğu belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Yemekler esnasında alınacak içecekler

:: Fazla bagaj ücretleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir.
Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

Vize Bilgileri

 

Umumi Pasaport    Vize gerekli         

Yeşil Pasaport    Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   Vize gerekli değil

 

Norveç bir Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul- Oslo                    4 saat

Oslo-İstanbul             4 saat

 

Para Birimi

Norveç'te kullanılan para birimi Norveç Kronu'dur, (NOK) seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile İzlanda arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Norveç’te 10.00'dur.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

Alışveriş

Oslo'da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır ancak fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Oslo hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

Notlar

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

G

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 11 yorum var.

Deepnature ile seneler önce Elegant Avrupa turuna gitmiş ve çok memnun kalmıştık. Bu deneyimimize dayanarak ve Arzum Hanımın da önerileriyle 22-28 Temmuz arasında Norveç Fiyortları Turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Yorucu olmayan ama aynı zamanda görmemiz gereken her yerin planlandığı güzel bir turdu, kaldığımız oteller, rehberimiz ve transferimiz kaliteliydi. Arzum Hanıma bu güzel turun organizasyonu için çok teşekkür ediyorum.
Burçin

Rehberimiz Gökhan Bey'e teşekkür ederiz. Bilgisi ve ilgi alakasıyla son derece profesyoneldi. Hizmetinizden memnun kaldık.
Oşin

Gökhan Bey, Arzum Hanım, Norveç fiyortlar turumuz gayet güzel geçti. Hizmetlerin bölünmesi (satış,pasaport,rehberlik....) ve her bölümün uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi güzel bir uygulama olmuş . Diğer firmaların misafirleri de gayet uyumluydu. Özellikle rehberimiz Serkan Bey den çok memnun kaldık. Sizin de ilginiz ve sorunsuz seyahatimiz bizi çok memnun etti. Turlarınız da bize çok hitap ediyor. Gelecek günlerde görüşeceğimizi umuyorum.
Alev

Rehberimizin ilgi ve alakası çok iyi idi. Teşekkürler


Rehberimizin bilgilendirmeleri, ilgi ve yaklaşımından özellikle çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim.
Dicle

Otel isimlerini hatırlamıyorum ama Ulvik oteli başta olmak üzere seçilen oteller çok güzeldi. Memnun kaldık, teşekkürler.
Orhan

Katılmış olduğum Norveç Fiyortlar turuyla ilgili ilk önce biraz kaygım vardı. Daha önce hiç duymadığım bir tur olduğu için. Ancak turunuz beni memnun etti. Katılmış olduğumuz turdan ve rehberimizden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Fatoş

Çok yoğun ve doyurucu bir turdu. Oteller ve rehberlik hizmeti süper!
Aslı

Norveç Turumuz çok eğlenceli ve güzel geçti. Hiçbir aksaklık yada sorun yaşamadık. Rehberimiz gezdiğimiz yerler konusunda bizi iyi bir şekilde bilgilendirdi. Deneyimli ve iş disiplini olan bir insan. Kaldığımız otellerden çok memnun kaldık. Her şey dört dörtlüktü. Sadece tur şoförü hızlı araba kullanıyordu, uyarılması gerekir.
Gülşah

Bölgesel bir tur olarak beklediğimden çok daha faydalı bir gezi oldu. Rehberimizin Ayk Bey derin bilgisi sayesinde aklımızdan çıkmayacak hikaye ve coğrafya bilgileri edindik. Program ve otel seçimleri de başarılı. Teşekkürler.
Enis

2-7 Temmuz Norveç Fiyortları Turu çok iyiydi. Rehberimiz Ayk Bey şimdiye kadar rastladığım en iyi tur rehberiydi. Kendisine teşekkürü borç bilirim.
AylaKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.