Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Nepal Tibet Turu
  • Nepal Tibet Turu
  • Nepal Tibet Turu
  • Nepal Tibet Turu
  • Nepal Tibet Turu

Nepal Tibet Turu

9 GECE 10 GÜN (Bu turumuz şu an yapılamamaktadır)

DEEPNATURE operatörlüğünde uzmanından Nepal Tibet Turu. Katmandu, Pokhara ve Lhassa şehir turları ile Chitwan Milli Parkı'nda Fil Safari, Jungle Yürüyüşü ve Kano Safari programları dahil 9 gece 10 günlük program. Himalayaların eteklerinde iki mistik ülke, Nepal ve Tibet... Deneyimli ekibimizle Nepal Tibet turları. Türk Hava Yolları ile direk uçuş, Türkçe rehberlik. KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR, SINIRLI KONTENJANA DAHİL OLMAK İÇİN GEÇ KALMAYIN. Nepal turu için tıklayınız. Nepal Bhutan turu için tıklayınız.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Nepal Tibet Turu

Havaalanı buluşması: Bir önceki gün 23:00'te Atatürk Havaalanında buluşma
 
1. GÜN  İSTANBUL - KATMANDU
Atatürk Havalimanında check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 01:10'da Katmandu'ya hareket ediyoruz. (7 saat 5 dk. uçuş) Sabah 11:00'de Katmandu'ya varış ve Nepal Tibet Turu başlıyor. İlk olarak Katmandu şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Durbar Meydanı, etkileyici Patan şehri, Dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Thamel sokaklarındaki outdoor malzeme satan mağazalardan alışveriş için serbest zaman. Çok ucuza ayakkabı, mont, pantolon gibi outdoor ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ardından otele yerleşme ve akşam yemeği. Konaklama Katmandu'da.
 

2. GÜN / KATMANDU - CHITWAN MİLLİ PARKI
Sabah kahvaltı sonrası Katmandu'dan Chitwan Milli Parkı 'na doğru yola çıkıyoruz. Milli parka ulaştığımızda konaklayacağımız tesise yerleştikten sonra gün içerisinde kano safari, fil safari, jungle yürüyüşü ve fil banyosu gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz.  Konaklama Chitwan'da.

3. GÜN  POKHARA
Sabah kahvaltı sonrası Chitwan Milli Parkı'ndaki aktivitelerimizi tamamladıktan sonra Pokhara'ya hareket ediyoruz. Fewa Gölü kıyısında kurulu şirin bir yerleşim olan Pokhara'da, eğer hava şartları uygun olursa Himalayaların zirvelerinin eşsiz manzaraları bizleri bekliyor olacak.Pokhara'daki gezi programımız kapsamında Barahi Tapınağı , Fewa Gölü, Gupteswar Mağarası ve Pokhara Müzesi gezip göreceğimiz yerler arasında Öğleden sonra Barış Tapınağı ya da Sarangkot Dağ İstasyonu ziyaret edilip burada yaklaşık olarak Himalayalar'a olan mesafe ve yükseklik ölçülecek. Konaklama Pokhara'da.

4. GÜN   POKHARA - KATMANDU - NAGARKOT
Sabah kahvaltı sonrası Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot'a hareket. Nagarkot'ta yeşilin ve manzaranın keyfini çıkarıp, dinleniyoruz. Hava şartları müsait olursa görebileceğimiz Everest'i de kapsayan Himalayalar zirveleri manzarası unutulmaz bir deneyim olacaktır. Konaklama Nagarkot'ta.

5. GÜN   KATMANDU - LHASSA
Sabah Katmandu Havaalanına transfer ve Katmandu-Lhasa uçuşu ile Tibet'e geçiyoruz. Lhasa Gongga Havaalanında bizi bekleyen aracımızla buluşarak denizden 3650 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek yerleşimi olan Lhasa şehir merkezine transfer. Yüksek irtifa nedeniyle aklimizasyon gerekiyor, gün boyu istirahat. Konaklama Lhassa'da.

6. GÜN    LHASSA
Gün içerisinde Lhassa'yı geziyoruz. İlk gün gezi programımız dahilinde Dünya Mirası listesindeki muhteşem Potala Sarayı, Sera Manastırı, Norbulingka Parkı gezip göreceğimiz yerler arasında. Gezilerin ardından yerel bir Tibet ailesi ziyaret ederek programımızı tamamlıyoruz. Konaklama Lhassa'da.

7. GÜN   LHASSA - GYANTSE - KUMBUM- SHIGATSE
Kahvaltı ardından bugünkü yolculuğumuzun ilk durağı olan Gyantse'ye doğru yola çıkıyoruz.  Muhteşem manzaralar arasında yapacağımız yolculuk Tibet coğrafyasını yakından tanıma fırsatı verecek. Yolculuk esnasında 4794 m zirveli Khamba La dağı, karlı zirvesiyle ünlü Nazin Khag Sa (7252m) ve 5045 m zirveli Karo la dağlarını aşıp eşsiz güzellikteki Yamdrok –tso gölünün sularından geçiyoruz. Doğanın güzellikleri içerisindeki bazı Tibet köylerinden geçip 3950 m rakımlı Gyantse’ye varıyoruz. Gyantse’de bulunan Gyatse Dzong ve Gyatse Kumbum’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Dzong 14.yy. kalma bir kaledir. Burayı gezdikten sonra Kumbum’a gidiyoruz. Altın kubbeli bir Stupa olan Kumkum'un içinde çok sayıda küçük şapeller vardır ve Tibetli Budist kesişlerin son derece etkileyici resimleriyle süslenmiştir. Devamında tekrar yola koyuluyoruz ve 90 km ileride Tibet’in 2. büyük şehri olan Shigatse (3900 m rakımlı) ye varıyoruz. Yerel pazarlarına bir göz attıktan sonra şehrin ünlü Tashilhunpo Manastırı'nı yakından tanıyoruz. Burası güncel hayatın içinde fonksiyonelliğini muhafaza edebilmiş Tibet'in en büyük manastırlarından birisi olma özelliğine sahiptir ve yüksek duvarların ardında görülecek çok fazla şeyi içerisinde barındırır. Gün sonunda gecelemek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Shigatse'de.
(Shigatse'den Lhassa'ya geliş ve ardından Lhassa- Katmandu uçuşu şeklinde olacak programda aksaklık, uçuş iptali sonucu oluşabilecek Katmandu'ya zamanında dönülememe ihtimaline karşın bu geziyi cumartesi günü programlamadık)

8. GÜN     LHASSA
Gün içerisinde Lhassa'nın görülmesi gereken diğer önemli yerlerini geziyoruz. Drepung Manastırı, Jokhang Tapınağı, hem mimarı hem inanç açısından Han ve Tibet kültürünün muhteşem bir karışımı olan ve Barkhor caddesi çevresinde bulunan Bustling Pazarı, geleneksel Tibet Hastanesi ve Halı Fabrikası bunlardan birkaçı. Konaklama Lhassa'da.

9. GÜN    LHASSA - KATMANDU - İSTANBUL
Kahvaltı sonrası havaalanına transfer ardından Lhasa'dan Katmandu'ya uçuyoruz. Katmandu'ya varış ardından otele yerleşme. Konaklama Katmandu'da.

10. GÜN     KATMANDU - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Katmandu Havaalanına transfer. Vedalaşma ve pasaport işlemlerinin ardından yerel saatle 12:30'da hareket edecek olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuyoruz. 8 saat 5 dakikalık uçuşun ardından 17:50'de İstanbul Atatürk Havaalanı'na varış ve Nepal Tibet Turu sonu.

Not: Nepal Tibet Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Tibet Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Nepal Tibet Turu için doğru adrestesiniz.

BENZER TURLAR
Diğer Nepal Turlarımız İçin Tıklayın

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Katmandu / Katmandu-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Katmandu-Lhassa / Lhassa-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: 2 gece Katmandu'da Shangri-La Hotel / Hotel Shanker vb. otelde konaklama

:: 1 gece Chitwan'da Jungle Safari Lodge vb. bungalow lodge'da konaklama

:: 1 gece Pokhara'da Hotel Peninsula / Hotel Lakefront vb. otelde konaklama

:: 1 gece Nagarkot'ta Club Himalaya Hotel vb. otelde konaklama 

:: 3 gece Lhassa'da Xin Ding Hotel vb. otelde konaklama 

:: 1 gece Shigatse'de Qomo Langzong Hotel vb. otelde konaklama 

:: 9 sabah kahvaltısı

:: Set menü 9 akşam yemeği

:: Chitwan'da 1 öğle yemeği
:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Chitwan dışındaki günlerde öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Nepal vizesi (25 USD) (havaalanında alınıyor)

:: Geleneksel rehber ve şoför bahşişleri

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Kişisel harcamalar 

NEPAL VİZESİ HAKKINDA
Nepal vizesi, Katmandu Havaalanında ülkeye girişte alınabilmektedir. Vize ücreti yaklaşık 25 USD'dir. (yanınızda iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) 

TİBET VİZESİ HAKKINDA 
Tibet için vize takibini biz yapacağız. Vize ücreti tur ücretine dahildir. Tur hareketinden en az 3 ay önce vize başvurularınızın yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınız için pasaport fotokopinizi ve üç adet fotoğrafınızı bize ilettiğinizde biz işlemleri başlatabiliriz. Tibet'e sadece umuma mahsus pasaport sahipleri giriş yapabilmektedir, hatırlatırız. (Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport ile giriş mümkün değildir) 

HAREKET VE KONTENJAN HAKKINDA
Turumuz 12-25 kişi arası katılımcıyla gerçekleşmektedir. Afişe fiyatlarımız sınırlı uçak bileti kontenjanımızla geçerlidir. Kontenjan dolması ardından fiyatlar revize olacaktır. Turun tarafımızdan iptali halinde, ödemesini yapmış kayıtlı müşterilere tur hareketinden 10 gün öncesinde bildirim yapılır.

not: Nakit ödemeli rezervasyonlarda rezervasyon aşamasında %50 ödeme, kalan %50 ödeme de turdan 3 ay öncesine kadar tamamlanacak şekilde kesin rezervasyon alınabilmektedir. Bu ödeme şeklinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
REHBERLİK HİZMETİ HAKKINDA
Bu turumuzda Türkçe bilen tur lideri ve gerekli yerlerde İngilizce bilen yerel rehberler grubumuza eşlik eder.


HATIRLATMA
Tura gelirken pasaport fotokopinizi ve dört adet vesikalık fotoğrafı yanınızda bulundurunuz. 

 

D

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 14 yorum var.

Organize ve planlı nepal bhutan turu için DEEPNATURE ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Necla

Bhutan hayal ettiğimden de güzel bir ülke çıktı. Nepal kaotik olsa da güzel. Turumuz güzel planlanmış, biz ziyadesiyle memnun kaldık. Rehber özgecan bilgili, saygılı ve sempatik. Kendisine teşekkür ederiz.
Ferruh

Nepal bhutan tibet, bu meşakkatli turu iyi organize eden tüm deepnature ekibine teşekkür ederiz.
İbrahim

Turumuz (nepal bhutan tibet) yoğun ama keyifli geçti. tibete daha fazla vakit ayrılması bundan sonraki turlarınızda yerinde olur. Yerel rehberiniz rahat bir arkadaş ama iyi niyetli. tur liderimiz ise işini iyi yapan, gayretli biri. Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu.
Ümran

Bu DEEPNATURE ile 4. turum oldu. Gökhan Bey'in tavsiyesi ile Nepal turuna katıldım. İyi ki de katılmışım dedim hakikaten nepal görülmesi gereken bir ülke, kültür. Rehber özgecan beyin anlatımları ve sevecenliği ile güzel bir gezi oldu. Turda çok kişi yoktu, iyi oldu. İnternet aramalarımız, alışveriş pazarlıklarımız ile unutulmaz bir seyahat oldu. Bir sonraki hedefim vietnam kamboçya. Giderek asyanın doğusuna yol alıyorum ))
Ayşe

Nepal turu araştırırken bulduğum bir firma olarak daha önce adınızı duymamıştım. Biraz şüphem vardı ama her şeyden çok memnun kaldım. Başarılı bir rehber ile çok güzel tur oldu.
Emine

Rehber özverili ve mükemmel olunca, her şey çok güzel oluyor. Çok keyifli bir tur oldu, teşekkürler.
Nedim

Nepal çok güzel bir ülke, güzel de gezdik. Bunda rehberimiz özgecan beyin katkısı çok, kendisine teşekkür ederiz. Tur programını yazılı olarak tur öncesi dağıtırsanız daha iyi olur kanaatindeyim.
Ayhan

Rehberimizin bölgeyi iyi bilmesi ve özverisi nedeni ile sorunsuz ,güzel ve zevkli bir tur oldu. Otel seçimleri çok iyiydi. Program iyi. Gökhan Bey e teşekkürler.
Sevim

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.
Kemal - Münevver

Her şey güzeldi. Tur içeriği, otel ve rehber seçimi hepsinden memnun kaldım. Teşekkürler
Nevra

Tur programdaki gibiydi. Her şey güzeldi. Kısa ve keyifli bir tur oldu. Rehberimize teşekkürler.
Yasemin

Rehber mükemmel (bilgi-davranış-yaklaşım). Tur programı iyi ama bir kaç yer çıkarılıp yada 1 gün daha fazla olup Pokara da eklenebilirdi. Orayı da görmek isterdim. Ben ilk kez yurtdısında tur ile gezdim, keyifliydi. Az kişi ile tur yapılması sorun olmamasına ve zevkli bir organizasyon olmasını sağladı.
Ercan

Nepal turundan çok memnun ayrılıyoruz. Gökhan Bey'in yönetiminde ve bilgileriyle çok güzel bir tur yaşadık. Ayrıca misafirlerin uyumlu olmaları ayrıca güzeldi. Çok teşekkürler...
GülşahKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.