Villa Kaktüs
  • Madagaskar Turu
  • Madagaskar Turu
  • Madagaskar Turu
  • Madagaskar Turu
  • Madagaskar Turu

Madagaskar Turu

12 GECE 13 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Madagaskar Turu şimdi Türk Hava Yolları ile. Afrika'nın ilgi çekici adası Madagaskar'a Türkçe rehberlikli tur. Muhteşem doğası, yerel kültürü ve manzaralı yollarıyla Madagaskar sizi bekliyor. Tüm öğle ve akşam yemekleri tura dahil!

€ 3.399’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Madagaskar Turu

1. Gün    İSTANBUL
Madagaskar Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde rehberimizle buluşuyoruz.

2. Gün İSTANBUL - ANTANANARİVO
Türk Hava Yolları’nın gece uçuşu ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve 12 saatlik yolculuğumuz sonrası varıyoruz. Havalimanında karşılanma sonrası otelimize transfer ediliyoruz. Madagaskar, dünyanın en büyük 4. adası olan Madagaskar, 21 milyonu geçen nüfusuyla Afrika'nın fakir ülkelerinden biri olarak Hint okyanusunun dalgalarına kucak açmış bir ülkedir. Madagaskar'ın da ana karadan kopuşu 165 milyon yıl öncesine dayanıyor. Afrika ve Hindistan'ın birbirinden koptuğu bu dönemde, ilk önce Afrika’dan kopan Madagaskar milyonlarca yıl sonra bu sefer de Hindistan'dan kopmuş ve Hindistan'ın Asya kıtasıyla birlikte kuzey doğuya çekilmesiyle bir ada olarak Afrika'nın hemen bitişiğinde kalmış. Madagaskar 70 milyon yıldır dış dünyadan izole bir tabiata ev sahipliği yapıyor. Madagaskar'ın en önemli özelliği barındırdığı canlıların %99'unun sadece Madagaskar'da bulunmasıdır. Adadaki bitkiler ve hayvanların neredeyse tamamı sadece Madagaskar'da ve özel hayvanat bahçelerinde görülebilir. Malgaş dilinde "Binlerin kenti" anlamına gelen Antananarivo, Madagaskar'ın başkenti ve en büyük şehridir. Madagaskar 1625'te Kral Andrianjaka tarafından kurulmuştur. Şehri koruma altına alın birçok askerin olması nedeniyle şehire "Antananarivo" (Binlerin Şehri) ismi verilmiştir. Fransız İmparatorluğu'nun sömürge şehirlerinden biri olmadan önce bile büyük bir şehir hâline gelmiştir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün ANTANANARİVO – ANTSİRABE
Kahvaltı sonrası Madagaskar’ın termal merkezi olarak bilinen ve Antananarivo’nun güneyinde yer alan Antsirabe’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Antsirabe’ye devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Antsirabe şehrinin kelime anlamı çok tuzun bulunduğu yer anlamına gelmekte olup, barındırdığı birçok kaplıca nedeniyle Fransa'nın sömürge bölgesi olduğu dönemlerde Madagaskar'ın Vichy'si olarak adlandırılmıştır. Fas sultanı V. Muhammed ile ilerleyen yıllarda II. Hasan unvanı ile Fas kralı olarak tahta çıkacak olan oğlu 1955 yılında bu şehirde sürgünde yaşamışlardır. Antsirabe bir spa kasabası olarak 1800’lerde buraya gelen misyonerler tarafından sağlık merkezi inşa edilen bir yer olarak tanınmıştır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün ANTSİRABE – AMBOSİTRA – RANOMAFANA
Bugün Ranomafana’ya hareket ediyor ve pirinç tarlalarını, yağmur ormanları ve okaliptüslarla kaplı tepelerin arasından bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yolumuz üzerinde Ambositra’yı ziyaret ediyor ve el işi atölyelerini geziyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Ranomafana’ya devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme kampımızda.

5. Gün RANOMAFANA
Erken saatlerde Ranomafana Milli Parkı’nda orman içinde bir yürüyüşe çıkıyor ve bu zengin faunayla birlikte lemurları da yakından görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında Ranomafana’da serbest zaman ayırıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Ranomafana Malgaş dilinde “Sıcak Su” anlamına gelmekte ve kuşkusuz Madagaskar’ın en olağanüstü atmosferine sahip bir milli park konumundadır. Birbirinden farklı 12 lemur türüne ve akıllara hayret verecek derecede bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan Ranomafana Milli Parkı, dağ eteklerine kadar uzanan 415 kilometrekarelik bir alanla kaplanmış ve barındırdığı özellikle lemur türleri ile gezginlerin göz bebeği olan bir vahşi yaşam alanı olarak adını duyurmuştur. Kampımızda alacağımız akşam yemeği sonrası ise gece yürüyüşüne çıkıyor ve adaya özgü hayvanların izini sürüyoruz. Geceleme kampımızda.

6. Gün RANOMAFANA – AMBALAVAO – ANJA – RANOHİRA
Kahvaltı sonrası Ranohira’ya doğru yola çıkıyor ve Ambalavao’da kağıt atölyesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Anja rezervini geziyor ve köylüler tarafından yönetilen ve idare edilen bu rezervi gezerken rehberimizin sunumu ile turumuza devam ediyoruz. Bu gezimiz sonrasında Ranohira’ya olan yolculuğumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün RANOHİRA – ISALO MİLLİ PARKI – TULEAR – IFATY
Sabah saatlerinde Isalo Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve safir avcılarının bulunduğu pazarı görüyoruz. İsalo Milli Parkı etrafını çevreleyen kum tepeleri ve derin kanyonları ile ünlü olup 1962 senesinde kurulmuştur. Bu gezimiz Sonrasında Tulear’a doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte 4x4 araçlarımıza binerek Ifaty’ye hareket ediyoruz. Ifaty’ye varışımız ile birlikte ise otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün IFATY
Bugün dalış cenneti olarak bilinen Ifaty’de tam gün serbest zaman ayırıyor ve deniz ile güneşin tadını çıkarıyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme otelimizde.

9. Gün IFATY – TULEAR – ANTANANARİVO
Kahvaltı sonrası Tulear’a doğru hareket ediyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve sonrasında havalimanında karşılanarak yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

10. Gün ANTANANARİVO – ANDASİBE
Kahvaltı sonrası Andasibe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde egzotik bir çiftlik gezisi yapıyor ve Madagaskar’a özgü sürüngenleri görebilme şansına sahip oluyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Lemur Krallığı olarak bilinen Andasibe’ye doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Etrafı birçok park ve koruma alanları ile çevrili olan Andasibe, kendine özgü bir vahşi yaşamı barındırması ve farklı florası ile gezginler için Madagaskar’da önemli bir uğrak noktası halindedir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman ayırıyor ve dinlenme fırsatı buluyoruz. Akşam hava karardıktan sonra heyecan dolu bir gece yürüyüşüne çıkıyor ve geceleri ortaya çıkan ve kendilerini gösteren canlıları keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11. Gün ANDASİBE – ANTANANARİVO
Sabah erken saatlerde Analamazaotra Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve Malgaş bitki örtüsünü gözlemleyeceğimiz bir geziye çıkıyoruz. Analamazaotra rezervi, Madagaskar'daki vahşi yaşamın koruma altına alınmış bölgelerinden bir tanesi olan, Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Adanın en kuzeyine kadar ulaşan büyüklüğü ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu gezimiz sırasında dünyanın en büyük lemurları olarak bilinen Indri lemurlarını da görüyoruz. Öğle yemeği sonrası Antananarivo’ya dönüyor ve otele transfer ediliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12. Gün ANTANANARİVO – İSTANBUL
Bugün Antananarivo’yu kendi gözümüz ile keşfe çıkmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman ayırıyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer ediliyor ve Türk Hava Yolları’nın akşam uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyor, geceyi uçakta geçiriyoruz.
 
13. Gün İSTANBUL
İstanbul’a varışımız ile birlikte Madagaskar turunun sonuna geliyoruz.
 
 
OTELLER
 
HOTEL COLBERT
4 Yıldızlı

VAKONA FOREST LODGE
Özel Belgeli

PLUMERIA HOTEL ANTSIRABE
4 Yıldızlı
SETAM LODGE
Özel Belgeli

HOTEL LE RELAIS DE LA REINE
Özel Belgeli

LES DUNES IFATY
Butik Otel

HOTEL COLBERT
4 Yıldızlı


Not:  Madagaskar turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Madagaskar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Madagaskar turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.  Madagaskar turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.399 Ek yatak€ 3.399 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.999 Çocuk fiyatı€ 3.379

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Antananarivo – İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti

- Yerel havayolları ile Tulear – Antananarivo arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti

- Havalimanı ve güvenlik vergileri

- Antananarivo’da Hotel Colbert veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Andasibe’de Hotel Vakona veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Antsirabe’de Hotel Plumeria veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Ranomafana’da Setam Lodge veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Ranohira’da Hotel Relais de Reine veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Ifaty’de Hotel Les Dunes Ifaty veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

- Öğle ve akşam yemekleri

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Zorunlu seyahat sigortası

 

- Madagaskar vize ücreti (35 EUR olup, ülkeye girişte ödenmektedir)

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Bahşişler

- Şehir vergileri

- Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

 

BU TURA KATILIM İÇİN MADAGASKAR VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

UYARILAR

- Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkede 9 ay üzeri kalan tüm yolculardan ve sarıhumma bulaşma riski olan bir ülkenin havalimanında 12 saatten fazla transit kalarak gelen tüm yolculardan Sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösteren uluslararası aşı sertifikası istenir. Detaylı bilgiler için Seyahat Sağlığı Merkezi'nden bilgi alınabilir (www.seyahatsagligi.gov.tr)

- Fiyatlar; Havayollarının 01.02.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, acentamız ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Geziye, rehberimizin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden acentamız sorumlu değildir.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde acentamız herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, acentamız geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

 

TT

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive