Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)
  • Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)
  • Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)
  • Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)
  • Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)

Likya Yolu Yürüyüşü (7 Günlük Rota)

6 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Likya Yolu Turu 6 gece 7 günlük program. Göz alıcı manzaraları ile gerçek anlamda bir görsel şölen. Fethiye'den Gelidonya Feneri'ne Likya Yolunun birbirinden güzel parkurları bu turda. Deneyimli rehber ile keyifli bir rota, en fazla 15 kişilik gruplar. UÇAK BİLETİ DAHİL PAKET FİYATLARI ANLIKTIR, FİYATLARDAKİ ARTIŞLARA GÖRE YÜKSELMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON YAPTIRIN DAHA AZ ÖDEYİN.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Likya Yolu Turu
(Fethiye'den Gelidonya Feneri'ne 6 gece 7 günlük uzun program)
 
TUR HARİTASI
 
 
BU TURDA NE VAR?
:: 23 yıllık Deepnature Travel deneyimiyle oluşturulmuş program
:: Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurununun 7 günlük yürüyüş rotası
:: Deneyimli rehber eşliğinde, profesyonel organizasyon
:: Sadece yürüyerek ulaşabilen eşsiz güzellikteki yerler
:: Ölüdeniz, Faralya, Kabak Koyu, Babadağ, Gey Köyü, Alınca Köyü, Patara, Gelidonya Feneri, Kekova, Kaleköy, Kaş,  Adrasan
:: Likya Medeniyeti'nin toprakları
:: İnanılmaz güzellikteki koylar ve deniz keyifleri
:: Antik kentler ve yollar arasında orta seviyeli yürüyüşler
:: Doğa ve tarih bir arada
:: Sürpriz anlar, yeni dostluklar
 
TUR BOYUNCA TREKKİNG BATONLARINIZ BİZDEN!
 
 
KONTENJAN
Turumuz 8-15 kişi arası katılımcı ile gerçekleştirilecektir.
 
PROGRAM
1.GÜN : Dalaman Havaalanı Buluşma / Kayaköy / LİKYA YOLU (Kayaköy-Ölüdeniz Parkuru 7 km) / Deniz Keyfi / Faralya'da konaklama
2.GÜN : LİKYA YOLU (Ovacık-Faralya Parkuru 12,5 km) /  Kabak Koyu / Deniz Keyfi / Faralya'da konaklama
3.GÜN : LİKYA YOLU (Faralya-Kabak Parkuru 10 km) / Kelebekler Vadisine tepeden bakış / Deniz Keyfi / Faralya'da konaklama
4.GÜN : LİKYA YOLU (Kabak-Alınca-Gey Parkuru 13 km) / Patara'da konaklama
5.GÜN : LİKYA YOLU (Delikkemer-Patara Parkuru 7 km) / Patara Antik Kenti / Patara Kum Tepeleri / Patara'da Deniz Keyfi / Kaş / Kaş'ta konaklama
6.GÜN : LİKYA YOLU (Boğazcık – Kılınçlı – Aperlai – Üçağız (Kekova) – Teimiussa Parkuru 15,5 km) / Opsiyonel Kekova Tekne Turu /  Kaş'ta konaklama
7.GÜN : LİKYA YOLU (Korsan Koyu- Gelidonya Feneri- Adrasan Parkuru 15 km) / Antalya Havaalanından dönüş
 
 
DETAYLI TUR PROGRAMI
 
1. Gün DALAMAN, KAYAKÖY
LİKYA YOLU (Kayaköy - Ölüdeniz Parkuru)
Likya Yolu Yürüyüşü Turu için Dalaman Havalimanı’nda saat 09:30'daki buluşmanın ardından aracımızla Kayaköy’e (Karmylasoss) gidiyoruz.
(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Havayolları'nın 07:30 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Dalaman'a uçuş)
1922 yılındaki mübadeleye kadar Rumların ikamet ettiği yerleşime o tarihten sonra yerleşenler buranın yaşam tarzlarına uygun olmaması sebebi ile daha sonra terk etmişlerdir.  Bu nedenle, zamanla bakımsızlıktan evlerin çatıları ve dayanıksız bölümleri çökmüş fakat evler ayakta kalmıştır. Ve şimdi bir çeşit açık hava müzesi ve SİT alanı olan Kayaköy eşsiz görselliği ile bugünkü yürüyüş parkurumuzun başlangıç noktası olacak.  Önce Kayaköy'ün içini, Kilisenin olduğu bölümü gezip fotoğraflıyoruz. Burada geçen yaklaşık 1 saatlik zamanın ardından Ölüdeniz'e olan yürüyüşümüz için köyün batı tarafına doğru yükseliyoruz. Patika genelde orman içinde geçiyor. Birkaç km yürüdükten sonra Ölüdeniz manzarasını da görmeye başlıyoruz. Ve iki buçuk saat daha ara ara Ölüdeniz manzarası eşliğindeki yürüyüşümüz aracımızla buluşacağımız koyda bitiyor. Deniz mevsimindeki turlarda, Ölüdeniz / Belcekız plajında deniz sefası yapabiliriz.
7 km’lik harika bir rotayı tamamladıktan sonra Faralya’daki otelimize yerleşiyoruz.
 
Yürüyüş Parkuru: 7 km (350 mt çıkış / 300 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 3,5 saat
Konaklama: Faralya 
Yemek: Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
2. Gün OVACIK, BABADAĞ, FARALYA
(Ovacık-Faralya Parkuru)
Kahvaltının ardından kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. 12,5 km’lik yürüyüşümüz Antik Roma yolunu takiben muazzam Ölüdeniz ve Babadağ manzarasıyla süslü. Özellikle patikanın Ölüdeniz Koyunu gördüğü kısımları "Bastığım yere mi bakayım yoksa manzaraya mı?" diye düşüneceğiniz güzellikte. Patikada su kaynağı çok az bu nedenle yanınızda bol miktarda su bulundurun. Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne iniyoruz.
 
Yürüyüş mesafesi: 12,5 km / Yürüyüş Süresi: 6 saat (800 mt çıkış / 570 mt iniş)
Konaklama: Faralya 
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
3. GÜN /// LİKYA YOLU (Faralya-Kabak Koyu Parkuru)
Kahvaltının ardından Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından olan Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş yine enfes doğa manzaralarıyla süslü. 
Aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz yürüyüşümüz 3 saatte son bulsa da isteyenlerle vadideki şelaleye devam edebiliriz. Gidiş dönüş 2 saat daha eklenecek bu rota opsiyoneldir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler koyun tadını çıkarabilirler.
 
Yürüyüş Parkuru: 10 km (310 mt çıkış / 420 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 3+2 saat
Konaklama: Faralya 
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
4. GÜN /// LİKYA YOLU (Alınca Köyü - Gey Köyü Parkuru)
Kahvaltının ardından otelden ayrılıp oldukça dik bir tırmanışla 650 metrede yer alan Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. 8 km’lik ilk etap en sevdiğimiz rotalardandır. Biraz sert ama bir o kadar da güzeldir. Alınca’ya varınca araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra ikinci parkurumuzu yürümeye başlıyoruz.
6 km’lik bu parkur sürekli sağımızda kalan akdeniz manzarası, koyları ve turizmden uzak köy hayatıyla müthiş güzelliktedir.
Yürüyüşün ardından Likya Yolu Batı Rotasına katılan misafirlerimizi uğurluyoruz ve biz Patara'ya hareket ediyoruz. Patara'ya varış ve otele yerleşme.
 
Yürüyüş mesafesi: 13  km
Yürüyüş Süresi: 6,5 saat (600 mt çıkış / 510 mt iniş)
Konaklama: Patara
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
5. GÜN /// LİKYA YOLU (Delikkemer-Patara Parkuru)  
Bugün Likya Yolu'nun orta kısmına denk gelen en güzel parkurlardan birini , bir arkeotrek parkurunu yürümek üzere kısa bir yolculukla Delikkemer'e ulaşıyoruz. Patara Su Kemeri veya Delikkemer olarak anılan tarihi su yolu; Roma Imparatorluğu döneminde M.S. 48-55 yılları arasında Likya Birliği’nin başkenti olan Patara Antik Kenti’nin su ihtiyacını karşılamak için inşaa edilmiş. Buradan başlayarak Patara Antik kentine doğru yürüyüşümüz toplam 7 km kadar olacak. Antik kente ulaştığımızda tarihi yapılarla ilgili bilgi aldıktan sonra eski türk filmlerindeki çöl sahnelerinin çekildiği Patara Kum Tepelerini görüyoruz. Sonrasında Patara Plajında deniz keyfi (duş kabin imkanı mevcut) Ardından Kaş Üzümlü İskelesi yakınlarındaki tesisimize geçiyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.
 
Yürüyüş Parkuru: 7  km (380 mt çıkış / 340 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 3,5 saat
Konaklama: Kaş 
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
6. GÜN /// LİKYA YOLU (Boğazcık – Kılınçlı – Aperlai – Üçağız (Kekova) – Teimiussa Parkuru)
Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 
Bugün Boğazcık’tan yürüyüşümüze başlıyoruz.  Biraz toprak yoldan ilerledikten sonra bol taşlı yollar patikalardan geçiyoruz. Nadir olarak yüksek ağaçların altında, iğne yaprakların kapladığı halı gibi patikalar da var. Tarihi kalıntıların çok yoğun olduğu bu parkur adeta bir ressam tarafından çizilmişçesine harika manzaralara tanık ettiriyor. Denize yaklaşırken Aperlai kalıntılarını görmeye başlayacağız. Aperlai, minik bir liman kenti. M. Ö. 4. yüzyılda kurulduğu tahmin ediliyor. Antik şehrin adının bir anlamı da “boğaz geçidi”.
Antik şehrin nekropol tarafındaki mezarlar iyi durumda denilebilir. Aperlai sonrasında deniz seviyesine inildiğinde suyun altında kalmış ve kıyıdaki antik kalıntıları göreceğiz. Ardından buradaki salaş restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek molası sonrası Kekova’ya doğru rotaya devam ediyoruz. Teimiussa Antik Şehri kalıntılarını göreceğiz. Günümüze daha çok Likya dönemi lahitleri kalmış. Rotada birkaç düzlük alan var. Bunun dışında bol bol kayalık var; Bunların arasından, üstünden geçerek eğlenceli şekilde yürüyüş bitiyor. 
Üçağız'a varışta serbest zaman. Ardından Kekova Tekne turu gerçekleştiriyoruz (ekstra 1000 TL olup tekne turu grup isteğine göre uzatılabilir bu durumda 1000 TL'dir) 
Sonrasında Kaş Üzümlü İskelesi yakınlarındaki otelimize dönüş. 
 
Yürüyüş Parkuru: 15,5  km (380 mt çıkış / 570 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 6,5 saat
Konaklama: Kaş 
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
7. GÜN /// LİKYA YOLU (Korsan Koyu- Gelidonya Feneri- Adrasan Parkuru)
Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 
Bugün yürüyeceğimiz parkur, Akdeniz’in sonsuz maviliğine tanıklık edeceğiniz Likya Yolu’nun en güzel manzaralı parkurlarından biri. Güzele ulaşmak kolay değil elbet, bu rota aynı zamanda Likya Yolu’nun en zorlu parkurlarından biri. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Karaöz Köyü yakınlarından başlayan rota Gelidonya Feneri, Adrasan, Olimpos ile devam edip Çıralı’da son buluyor. Bu parkuru Adrasan'a kadar olan kısmını yürüyeceğiz. 
İlk olarak Korsan Koyu'ndan Gelidonya Feneri’ne yürüyoruz. Bu kısım yaklaşık 4,5 km. 
Gelidonya’nın ilk ismi aslında Kaledonya’dır. Likya dilinde Kaledonya,  kırlangıç anlamına gelmektedir. Bölgenin bu ismi alma sebebi ise göçmen kuşlar olan kırlangıçlar Mısır’dan göç ederken bölgede dinlendiklerinden bölgenin adını da Kaledonya günümüzdeki ismiyle Gelidonya olarak almıştır.  Bir hikayeye göre kırlangıçlar,  gece göç esnasında göremediklerinden  dolayı denize düşüp boğulurlarmış.  Ali Kaptan adlı bir denizci,  Gelidonya’ya ve karşısında bulunan Beş Adalar’a kırlangıçlar görebilsinler diye  fener yerleştirirmiş. Burada uzun bir fotoğraf  ve kumanya yeme molası verdikten sonra Adrasan’a doğru 11 km daha yürüyoruz. Bu parkurda sadece kıyıyı takip etmiyoruz, zaman zaman sarp yamaçlara çıkıp sonrasında kumsallara ya da limanlara iniyoruz.  Akşama doğru Adrasan Koyuna ulaşıyoruz ve burada aracımızla buluşarak önce kıyafet değiştirip (duş imkanı da mevcut) ardından Antalya Havaalanına hareket ediyoruz. 20:00 itibarıyla sizleri Antalya Havaalanında uğurluyor ve bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 21:00 ve sonrasında Antalya kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz.
(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus veya Anadolu Jet Hava Yollarının 21:05 kalkışlı tarifeli seferi ile Antalya'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na uçuş)
(Hatırlatma: Bugünkü yürüyüş parkuru hava şartlarına ve grubun kondisyon durumuna göre Gelidonya-Adrasan arasındaki zor kısmı çıkarılarak rehber tarafından 9 km'ye düşürülebilir ve Korsan Koyu- Gelidonya Feneri - Korsan Koyu parkuru olarak yürünebilir. Bu durumda Korsan Koyunda denize girme imkanı da olmaktadır)
 
Yürüyüş Parkuru: 15  km (880 mt çıkış / 910 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 6 saat
Yemek: Kahvaltı otelimizde alınacaktır.
 
Not: Akşam yemekleri set menü olup şartlara göre Kaş'taki akşam yemekleri anlaşmalı restoranda sunulabilir.
 
Uçak saatleri ile ilgili not: Uçak biletleri tarifeli uçuşlara ve  uçuşlarda müsaitliğe bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Hava yolu şirketi ve uçuş saati tur tarihlerine göre değişebilir.
 
UÇAK BİLETİ DAHİL PAKETTE GEÇERLİ İSTANBUL'DAN UÇUŞ PAKETİ
Gidiş : Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen - Dalaman 07:35-08:50
Dönüş : Anadolu Jet Hava Yolları Antalya-İstanbul Sabiha Gökçen 21:10-22:35
 
UÇAK BİLETİ DAHİL PAKETTE GEÇERLİ ANKARA'DAN UÇUŞ PAKETİ
Gidiş : Anadolu Jet  Hava Yolları Ankara - Dalaman 07:35-08:45
Dönüş : Anadolu Jet  Hava Yolları Antalya-Ankara 21:30-22:35
 
DİĞER ŞEHİRLERDEN UÇAKLA GELECEK MİSAFİRLER İÇİN NOT:
Turun başlangıç günü 09:15 ve öncesinde Dalaman Havaalanı inişli uçuşlarla gelebilirsiniz.
Turun bitiş günü 21:00 ve sonrasında Antalya Havaalanı kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz.
(Lütfen bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Kendiniz uçak bileti alırsanız, katılımcı yetersizliği nedeniyle olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir)
 
GRUP İNDİRİMİ
BU TURUMUZA İKİ AY ÖNCESİNE KADAR REZERVASYON YAPTIRACAK EN AZ 6 KİŞİLİK GRUPLARA AFİŞE FİYATLARDAN 500 TL İNDİRİM YAPILIR
 
 
DENİZE GİREBİLECEKMİYİZ?
Mayıs-Kasım arası turlarda rotada hemen hemen her gün denize girebilme imkanı var, elbette güzel bir koya ulaşınca denizin keyfini de çıkaracağız.
Eğer gideceğimiz koyda kabin yoksa o günlerde sabah yürüyüşe başlarken mayomuzu alttan giyebiliriz , rehberimiz sizi bilgilendirecektir.
 
KONAKLAMA
1. Gün: Fethiye Faralya Onur Motel (Bungalow) , Faralya Misafir Evi  veya Keyif Motel
2. Gün: Fethiye Faralya Onur Motel (Bungalow) , Faralya Misafir Evi  veya Keyif Motel
3. Gün: Fethiye Faralya Onur Motel (Bungalow) , Faralya Misafir Evi  veya Keyif Motel
4. Gün: Patara Flower Pension Hotel
5. Gün: Kaş Habesa Bungalow&Apart Hotel 
6. Gün: Kaş Habesa Bungalow&Apart Hotel 
(Tesislerdeki üst kat yada manzaralı odalar rezervasyon sırasına göre tahsis edilir)
 
HATIRLATMA
Hava sıcaklığına, yol şartlarına, yağmur durumuna bağlı olarak parkurlarda değişiklik yapılabilir.
Programların günleri ve sıralaması değişebilir.
Kendiniz uçak bileti alırsanız, operasyonel sebeplerle veya katılımcı yetersizliği nedeniyle olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir.
 

 

:: İstanbul Sabiha Gökçen-Dalaman uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

:: Antalya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: 3 gece Faralya'da konaklama

:: 1 gece Patara'da konaklama

:: 2 gece Kaş'ta konaklama

:: Konaklama vergisi 

:: 6 kahvaltı

:: 6 akşam yemeği

:: Tüm geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Milli park giriş ücretleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Tur boyunca Evolite marka baton tedarik edilmesi (turun ilk günü verilir, tur bitiminde geri alınır)

 

Not: Zorunlu seyahat sigortası sadece Türk Vatandaşları için yapılmaktadır.

 

 

GRUP İNDİRİMİ

BU TURUMUZA 2 AY ÖNCESİNE KADAR REZERVASYON YAPTIRACAK EN AZ 6 KİŞİLİK GRUPLARA AFİŞE FİYATLARDAN 500 TL İNDİRİM YAPILIR

:: Gidiş-dönüş uçak biletleri (uçak bileti hariç paket tercih edilirse)

:: Öğle yemekleri

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Kekova tekne turu

:: Müze, ören yeri giriş ücretleri

:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ İÇİN İDEAL DÖNEM NE ZAMAN?

Likya Yolu, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Akdeniz kıyı şeridinde yer alıyor. Kış aylarının yumuşak geçtiği bu bölge yaz döneminde oldukça sıcak oluyor. Yılın sekiz ayı rahatlıkla yürünebilecek bir rota olan Likya Yolu’nu yürümek için en ideal dönem hem kış yağmurlarının ardından canlanan doğanın renk harmonisini hem de karlı tepelerin manzarasını bir arada görebileceğiniz Nisan ve Mayıs ayları. Mayısın sonuna doğru sıcaklar başlıyor. Yaz ayları ve Eylül'ün ortasına kadar bölge sıcak ve nemli. Bu aylarda yürüyecekseniz, rotada kıyıya ulaştığınız her fırsatta Akdeniz'in sularına kendinizi bırakıp serinlemek iyi olacaktır.

 

Nemin giderek azaldığı ekim-kasım dönemi ise ideal sıcaklık açısından en tercih edilebilir dönem. Kasım ayının ortasından şubat ayına kadar çok yağış oluyor. Marttan itibaren yağışlar azalıyor.

 

Sonuç olarak Nisan-Mayıs-Ekim-Kasım ayları en ideal dönemdir diyebiliriz.

 

ZORLUK SEVİYESİ

Likya Yolu yaklaşık 550 km'lik uzun bir rota. Bu rotada birçok parkur var. Eğer siz günde 30-40 km. arası yürürseniz elbette yorucu olur. Ama biz turumuzun planlamasını yaparken, gün içinde en fazla 18 km yürüyüş olacak şekilde parkurları seçtik. Hatta ortalama günde 12-13 km. yürüyoruz diyebiliriz. Orta seviyede bir kondisyona sahip, trekking konusunda deneyimli bir kişi zaman zaman iniş ve çıkışlı, dikkat gerektiren ve zorlayıcı bu parkurlarda yürüyebilir. Yorulacakmısınız, evet. Yürüdüğümüz rotalarda, zaman zaman kayalıklı yollar,  dik çıkışlar, atlamalı zıplamalı yerler var. Genel parkura baktığımızda ilk üç gün orta zorluğa yakın, sonraki günler orta zorluk ve zor seviyesinde rotalardan oluşuyor. Biz katılımcılarımızın muazzam manzaralarıyla görsel bir şölen sunan bu rotanın keyfini yaşayabilmeleri için gün içerisindeki yürüyüş sürelerini 6,5 saati, parkur uzunluğunu da 18 km'yi geçmeyecek şekilde belirledik. Araç bizi parkur başlangıcında bırakacak, parkur bitiş noktasından alacak. Siz arada parkuru yürüyün ve tadını çıkarın, gerisini bize bırakın. Sonuç olarak kolay değil ama yapılmaz da değil. Kaldı ki bu muazzam deneyim için kendinizi motive edeceğinizi ve günden güne de kondisyonunuzun artacağını unutmayın.

Yürüyüş boyunca rehberimizin komut ve uyarılarını dikkate aldığınız, eğimli yerlerde iniş yaparken zikzaklar çizerek yürüdüğünüz ve kayaların arasından geçerken kaymaya ve ayağınızın sıkışması ihtimaline karşın dikkatli olduğunuz sürece sakatlanma, yaralanma riski minimum seviyede.

Astım yada kalp damar rahatsızlığı, obezite rahatsızlığınız varsa bu tura katılımınız uygun olmayacaktır.

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

:: Yürüyüş botu (sert tabanlı, bilekleri saran) *

:: 25-30 lt  küçük sırt çantası

:: Baton (varsa çift yoksa tek) **

:: Panço yada yağmurluk

:: Tshirt (bolca)

:: Yürüyüş için 3-4 adet uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos yada matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü

:: Şapka

:: Mayo, terlik ve havlu (deniz mevsiminde)

:: Deniz ayakkabısı (tavsiye)

:: Powerbank (tavsiye) 

:: Tozluk (tavsiye)

:: Sinek kovucu

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

 

* Yürüyüş botunuz yoksa bilekleri saran, tabanı düz olmayan spor yürüyüş ayakkabısı ile tura katılabilirsiniz. Ancak yürüyüş botu ile katılım ideal olandır.

 

** Baton getirmezseniz tur boyunca Evolite marka çiftli yürüyüş batonunu size tedarik ediyoruz. Yani turun ilk günü size veriyoruz, turun son günü alıyoruz. Batonla yürüyüşler daha konforlu, daha az yorucu.

 

BÜYÜK SIRT ÇANTASI İLE Mİ YÜRÜYECEĞİZ ?

Hayır. Her gün 25-30 lt lik kücük bir sırt çantası ile yürüyeceksiniz. Büyük cantanız (bavulunuz) otelde kalır.

Yürürken taşıyacağınız küçük sırt çantasına sadece o günkü yürüyüş esnasında ihtiyacınız olabilecek günlük ihtiyaclarınızı koyacaksınız. (matara, yedek tshirt, mayo, havlu, terlik, sinek kovucu, atıstırmalıklar, ıslak mendil , powerbank gibi )

Her gün araç bizi o gün yürüyüş yapacağımız parkurun başlangıç noktasına bırakacak, yürüyüs sonunda parkur bitiş noktasından alacarak otele götürecek. 

 

BATON KULLANIMI

Batonların başta dizler olmak üzere eklemlere bidirdiği yükü %25 azalttığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda bu ekipman dengenizi güçlendirir ve doğa yürüyüşü kazalarının en büyük sebebi olan kaymaları azaltır.

 

Baton Kullanımının Faydaları

:: Dengeli ve stabil bir yürüyüş sağlar

:: Omurilik düzleminin sağlıklı bir şekilde dik tutulmasını sağlar

:: Sırtta taşınan kamp yükünün hafifletilmesini sağlar

:: Ayak bilekleri ve dizlere binen yükü azaltır

:: Olası denge kaybında tekrardan dengenin kurulmasını sağlar

:: Yukarı tırmanışları kolaylaştırır

:: Aşağı inişlerde eklemlere binen şokları azaltır

:: Dağcılarda sık rastlanan menüsküs, bağ kopması gibi fiziksel yaralanmaları önlemeye yardımcı olur

:: Ritimli şekilde ilerlemeyi sağlar (nefes/adım koordinasyonunu sağlar)

 

Bu sebeplerden dolayı, misafirlerimizin daha keyifli bir şekilde yürüyüş yapabilmesi için  tüm tur katılımcılarımıza tur boyunca Evolite marka trekking batonu tedarik ediyoruz.

(Batonları turun ilk günü veriyoruz, son gün yürüyüşünün ardından geri alıyoruz)

 

HATIRLATMA

Rehber grubu Dalaman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanında, havayolu şirketinin check in noktasından check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.

 

KATILIM & HAREKET

Bu turumuz 8-15 kişi arası katılımcı ile gerçekleşir. Yeterli sayıya ulaşmayan turlar, tur hareketinden 20 gün öncesine kadar rezervasyon yaptırmış olan misafirlere bildirilir. 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 18 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Mayıs 2023 Likya Yolu Turu Tek bir kelimeyle muhteşem! Rehberimiz Yeliz hanım ie ilk Likya yolu Fethiye'den Gelidonya Feneri'ne yürüdük. Yeliz hanımın dakik ve planlı programı ile harika bir organizasyon oldu. Biz çok keyif aldık. Ayrica "Darling" grubu güzel bir şans dı. Şoförümüz Hasan saygılı ve güler yüzlüydü. Kendimizi herzaman emniyetde hisetdik. Yeliz hanıma ve Hasan'a tekrar çok teşekkür ederiz. Onur modelde biz Burcu hanım ile Mesut beyi çok sevdik. Çok candan insanlar. Sadece banyo bölgesi temiz olduğu halde hijyenik durmuyordu. Bu konuda maalesef sınıfta kaldılar. Habesa'da herşey çok iyiydi, özellikle odalar mükemmel temizdi, yemekleri kahvaltıları gayet başarılıydı. Çok tatlı bir aile şirketi. Ayrica reservation döneminde bize yardımcı olan Arzum hanımıa ve ekibine çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle Selamlar Aysel ve Mevlüt
Aysel

Bir tur şirketi ile ilk defa trekking deneyimimdi , çok memnun kaldım. Rehberimiz Cezmi Bey'e özel teşekkür öncelikle bize yol boyunca katlandığı için :) Rotamızdaki antik kentler hakkindaki paylaşımları, fark etmeden geçtiğimiz çiçeklerin isimlerini bilmesi aslında ne kadar ezbere yaşadığımı bana hatırlattı. Tüm paylaşımlarıyla bu rotayı anlamlı kıldı. Cezmi Bey'e ve Deepnature'a teşekkürler
Rabia

Likya Yürüyüş Turu çok keyifli, eğlenceli ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız bir tur oldu. Tırmanma ve inişlerle geçen her günün ardından deniz keyfi de yaşayarak harika bir tatil geçirdik. Bu noktada tüm planlamaları en iyi şekilde yapan ve herkesin isteklerine çözümler üreten rehberimiz Tolga beyin tabii ki payı büyük. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyen herkesin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim:)
Funda

Deep Nature ve rehberimiz Yeliz hanım sayesinde muazzam bir deneyim yaşadık. Yeliz hn. Likya yolunu gezebileceğimiz en doğru isimdi kesinlikle, anlatımı ve önderliği ile unutulmaz bir 7 gün oldu. Çok teşekkürler.
Esra

Benim için çok güzel bir deneyimdi. Bu tura sadece trekking demek haksızlık olur tam anlamıyla tatil yapmış gibi olduk . Zorlu yürüyüşlerin ardından yaptıgımız deniz sefaları ve güneş bütün yorgunlugumuz aldı . Akşamları harika yerlerde konakladık nefis yemekler yedik keyifli sohbetler ettik
Figen

9-12 Ekim tarihlerine Deepnature Travel’ın Tolga Bey rehberliğinde düzenlediği Batı Likya turuna katıldım, ilk trekking turum olduğu için kısa rota tercih etmiştik. Tüm yürüyüş severlere firmayı ve rehberimizi samimiyetle tavsiye ederim, çok memnun kaldık. Rotamız ve rehberimiz mükemmeldi, ilk tecrübemizin bu kadar iyi olması devamlılığı olacak bir hobiye aracı oldu diye düşünüyorum.
Banu

Likya yolu yürüyüşünü Deepnature tur ile yaptım özellikle rehberimiz Tolga çok ilgili ve tecrübeli idi herkese tavsiye ederim
Murat

Tur harikaydı, Yeliz rehber muhteşemdi. Batı likya sonrası doğu likyayı da yürüdüm, çok mutluyum.
Mustafa

Likya Yolu Yürüyüşü Turumuzun rotası, duraklar, plan, program, otelinizin konforu, yemekleriniz, şoförünüz her şey süperdi. Rehberimizi ayrıca değerlendirmek isterim ki, alanında çok çok başarılı, dopdolu bir kişi; bilgisi, katılımcılarla ilişkileri, iş disiplini, hepsi çok memnun ediciydi. Kendisini tanıdığımız ve kendisinin rehberi olduğu bir turda bulunduğumuzdan dolayı çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Katılmakla ne kadar isabetli bir tercih yaptığımı turun başından sonuna kadar düşündüğümü belirtmeliyim. Emeğinize sağlık.
Fulya

Sevgili Deepnature, Öncelikle çok keyifli bir tur geçirdim. Bunun için teşekkürler. Her anlamda dolu dolu geçti. Hem bilgi hem de eğlence yoğun bir gezi idi benim için, motivasyon kısmı da cabası tabi. Açıkçası bu zamana kadar katıldığım turların içinde bu kadar uyum içerisinde davranan bir grup yaşantım olmamıştı. Rehberimiz yeliz'in fethiyeli olması ve bölgeye hakimiyeti, ayrıca pozitif enerjisi bizi çok mutlu etti. Tur programı güzel yazılmış, ne zor ne hafif. Hem yürüdük hem yüzdük. Dengesi iyiydi kesinlikle. Faralya'yı sevdik. Konaklanan Montenegro otel iyi bir seçim. Sadece, otel sanıyorum sezon nedeni ile kalabalıktı. Bunun getirdiği sıkışıklık biraz sorun yarattı. Bir de turun bir gününe köy yaşantısı hakkında sohbet, köy evi ziyareti gibi değişik bir aktivite eklenirse iyi olur diye düşünüyorum. Güney köylerinde yaşamı hepimiz merak ediyoruz. Sanırım bundan sonra deepnature'ın diğer turlarında da yer almaktan büyük zevk alacağım, haberdar ederseniz sevinirim, web sayfanızdan da takip ediyoruz zaten... Sevgiler
Özge

Merhaba, geçen hafta likya turunuza katıldık. Turumuz neşeli, keyifli geçti. Keşke bir iki gün daha uzun olsaydı. Geçen sene 29 ekimde urfa mardin ve sonrada kars doğu ekspresi turlarınıza katılmış memnun kalmıştık. Rehber seçimlerinizi çok başarılı buluyorum. Turların katılımcı sayısının az tutulması da yerinde bir karar. Bilgisinin yanında turda samimi ve neşeli ortam sağlayarak bizi mutlu eden rehberimiz Yeliz'e de ayrıca teşekkür ederiz.
Ayla

Likya yolunda yürümek! Ne kadar isabetli bir karar vermiş olduğumu turun ilk gününde anladım. Karşılama, Yeliz'in sürprizi, montenegro oteldeki akşam muhabbetleri, ahh o rotanın güzelliği. Yeliz'in manzara bulma uzmanlığı. Turun her günü, grubumuz ve sevgili rehberimiz Yeliz ile birlikte geçirdiğimiz her dakika iyi ki Likya yürüyüşüne katılmışım ve sizi tercih etmişim diye düşündüm. Yol yapımı gördük, çöp atan saygısızların artıklarını gördük, bazen sıcaktan alev aldık ama yine de büyük keyif aldık. Sevgili tur arkadaşlarım harikaydınız, rehberimiz süper. Deepnature kesinlikle takdiri hakediyorsunuz. Her şey için çok teşekkür ediyorum.
Derya

Arzum Hanım merhabalar, Likya yürüyüş turuna arkadaşlarımla beraber katıldım ve çok güzel dört gün geçirdim. Bizlere rehberlik yapan Yeliz Hanım'a ve şoförümüz Mehmet Bey'e sizin aracılığınızla da tekrar teşekkur ederim. Gerçekten cok keyifli bir geziydi. Görüşmek üzere
Buğçe

Merhaba, Ani bir kararla katılmaya karar verdiğim likya yürüyüşü turunuzla ilgili görüşlerimi bildirmek istiyorum. Telefonda görüştüğüm Arzum hanım, turun içeriği hakkında insanı tam anlamı ile bilgi ile donatan ayrıntılı konuşmasını yaptı. Düşünmek için telefonu kapattığımda Deepnature hakkında ilk çok olumlu düşüncelere sahip olmuştum. Çok gezen bir çiftiz. Bundan çok daha uzun süreli, daha pahalı bir çok seyahatte bile bu kadar ilgiyi görmediğimizi düşündüm. Eşimle birlikte kararımızı verip, kayıt için tekrar şirketi aradığımda aynı profesyonel yaklaşımla işlemlerimiz tamamlandı. Likya gezisi başlayıncaya kadar yürütülen tüm işlemler, gerçek anlamda mesleğine, kendi işyerine ve müşterisine gösterilen özeni ve saygıyı yansıtıyordu. Gezimiz gerçekten çok güzel geçti. Rehberimiz Yeliz Yener'i bu güne kadar katıldığım gezilerde karşılaştığım en iyi iki rehberden birisi olarak tanımlayabilirim. Varlığı ile her an Deepnature’ın bizimle, sıcak, sevecen bir o kadar da gözeten gücünü hissettik. Grubun temposunu, motivasyonunu cok iyi kontrol etti. Bizi sürekli yüksek moda çıkarttı. Katılımcıların çok kısa sürede birbiriyle kaynaşması, yolculuk boyunca saygılı ve sıcak ilişkilerin sürdürülmesi, konakladığımız montenegro otelde bize gösterilen ilginin sıcaklığı tamamıyla şirketinizin ve rehberimizin eseridir. Her şey için sonsuz teşekkür ederim Bu arada çok ufak bir not düşmek isterim: istanbul'dan havaalanı servisi hizmeti sunmanızı öneririm. bir de turda kısa bir tekne turu organizasyonu yapılabilir.
Nazan

Merhaba Gökhan, Biz 11 kişi grup olarak likya turu programında sen ve firmandan çok memnun kaldık… Enerjin ve anlattığın anılarınla turu keyiflendirdin. Herşey icin teşekkür ederiz… Eylül ayında ya da ekim de doğu likya projemiz var…. tekrar görüşeceğiz.
ÇağatayKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.