Villa Kaktüs
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu

Japonya Turu

6 GECE 9 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Singapur Hava Yolları tarifeli seferleriyle 2017 Japonya Turu. Japonya turları uzmanından, deneyimli rehber eşliğinde Japonya turu. 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama ve Türkçe rehberlik. Diğer Japonya turu programlarına ulaşmak için tıklayınız.

$ 2.690’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Turu
 
1.Gün: İSTANBUL – SİNGAPUR // 23 EYLÜL 2017 CUMARTESİ
Japonya turu icin saat 10.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 13.30’da Singapur Havayollarının SQ391 sefer sayılı uçuşu ile Singapur’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz. Yerel saat ile ertesi gün 05.00’de  varış. 

2. Gün: SİNGAPUR – TOKYO // 24 EYLÜL 2017 PAZAR
Saat 09.25’de Singapur Havalimanı’ndan  Singapur Havayollarının SQ012  sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 17.30’da  varış.  Alanda bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Tokyo otelimizde.
 
3. Gün: TOKYO // 25 EYLÜL 2017 PAZARTESİ
Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında daha sonra şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Turumuzun sonra serbest zaman.  Konaklama Tokyo otelimizde.
 

4. Gün: TOKYO // 26 EYLÜL 2017 SALI
Kahvaltımızın ardından tam gün se rbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
EKSTRA: Nikko Turu(Öğle Yemekli) 185-$ ( Kişi Başı )
******Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı sabah erken saatte  özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz ******

5. Gün: TOKYO  - OSAKA - KYOTO  // 27 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA  
Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka doğru yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Sonrasında  otobüs ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Otele transfer ve geceleme.

6. Gün: KYOTO // 28 EYLÜL 2017 PERŞEMBE
Kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri.  Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün sürecek olan  Ekstra Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Horyuji Tapınağı’nı görecek ardından Todaiji Tapınağı’nı, büyüleyici Yoshikien bahçesini ve Ceylan Parkını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde.
EKSTRA: Nara Turu 160-$  (Kişi Başı )

7. Gün: KYOTO // 29 EYLÜL 2017 CUMA
Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Hiroşima & Miyajima turuna katılabilirler. Turumuzda önce hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Burada Hiroşima Kalesini dıştan göreceğiz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Ardından Feribot ile Miyajima adasına gideceğiz. Sonrasından Itsukushima Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Gezimizin ardından serbest zaman. Geceleme Kyoto otelimizde.
EKSTRA: Hiroşima & Miyajima 399-$ ( Kişi Başı )

8. Gün: KYOTO – OSAKA- SİNGAPUR// 30 EYLÜL 2017 CUMARTESİ
Sabah 07:00 civarı  Osaka Havalimanı’na transfer oluyoruz ve Singapur Yolları’na ait SQ-619 sefer sayılı uçağı ile saat 10.55’de  Singapur’a hareket edeceğiz. Aynı gün   saat 16.40’te Singapur’a varış.

9. Gün: SİNGAPUR – İSTANBUL// 01 EKİM 2017 PAZAR
Sabaha karşı Singapur Yolları’na ait SQ-392 sefer sayılı uçağı ile saat 01.45’de  İstanbul’a hareket edeceğiz. Aynı gün   saat 07.45’te İstanbul’a varış ve Japonya turu sonu.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***
 

OTELLER

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro 4* vb.
http://www.hotelmetropolitan.jp/
 
Kyoto Tokyu  Hotel  Kyoto 4* vb.
https://www.kyoto-h.tokyuhotels.co.jp/en/
 

Not: Japonya Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Japonya turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Turu için doğru adrestesiniz.

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.690 Ek yatak$ 2.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.440 Çocuk fiyatı$ 2.440

Singapur  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul– Tokyo / Osaka - İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
4* Otellerde 6 gece oda-kahvaltı dahil konaklamalar
Tokyo – Osaka arası hızlı tren ekonomi  sınıfı bileti ve vergileri
Osaka  - Kyoto arasında özel transfer
Programda belirtilen tüm geziler
Tokyo – Kyoto arasında bagaj gönderim ücreti
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
Türkçe Rehberlik Hizmeti  

• Yurtdışı çıkış fonu
• Öğle ve akşam yemekleri
• Yemeklerde alınan içecekler
• Seyahat Sigortası
• Bahşişler
• Kişisel harcamalar
• Fazla Bagaj ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

SIKÇA SORULANLAR

 

Sağlık 
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.


Vize Bilgileri 
Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.


Uçuş Süreleri 
İstanbul – Tokyo: 11 saat
Osaka – İstanbul: 13 saat


Para Birimi 
Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi 
Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..


Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü 
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.


Elektrik 
Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.


Alışveriş 
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Tokyo ve Kyoto'daki otelleri beğendim. Seul'deki otel fena değil. Rehberimizin ilgi ve alakasından, bilgi birikiminden gayet memnun kaldım. Nikko, Nara, Han Nehri turlarına katıldım, tatminkardı. Rehberimize ve tur öncesi ekstra ilgisi ve sabrı için Arzum Hanım a çok teşekkür ederim.
Aslıhan

Japonya Kore turumuz iyi organize edilmiş, genel olarak gayet memnun kaldık.
Nevra

Gökhan Bey merhaba, Öncelikle, ofiste son dakikada bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür etmek istiyorum. Bir diğer teşekkür de, şirketiniz vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tur için. Deepnature ile güzel bir tanışma vesilesi oldu ve önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar tura çıkmak isteriz. Rehberimiz ve güzel organizasyonunuzla çok güzel ve keyifli bir tur yaşadık. Sevgiler, tekrar teşekkürler.
Aydın

Japonya ve Kore'yi keşfettik dönüyoruz. Birbirine benzer iki kültürü güzel tanıdık. Çok güzel bahçelerde ömrümüze ömür kattık. Rehberimize özellikle teşekkür. Ufak tefek aksilikler dışında genel anlamda memnunuz. Teşekkürler.
Behiye

Tur her anlamda güzeldi. Rehberimizden çok memnun kaldık.
Şennur

Çok keyifli ve güzel bir turdu. Uzak bir ülkede bizi güvenle ve keyifle gezdirdiğiniz için teşekkür ederiz. Japonya uzak, pahalı, kalabalık bir ülke ama o kadar güzel fotoğraflar çektim, o kadar keyifle gezdim ki iyi ki gelmişim dedim.
Nihal

Çok memnun kaldım. Turumuz keyifli ve kaliteliydi.
İrem

Çok güzeldi, tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkürler.
Cem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive