Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Güney İtalya Sicilya Turu
  • Güney İtalya Sicilya Turu
  • Güney İtalya Sicilya Turu
  • Güney İtalya Sicilya Turu
  • Güney İtalya Sicilya Turu

Güney İtalya Sicilya Turu

7 GECE 8 GÜN (26 Temmuz-2 Ağustos 2024)

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile, 7 Gece 8 Gün Güney İtalya Sicilya Turu. Bölge uzmanı rehber eşliğinde, tüm turlar dahil dolu dolu program

€ 1.247’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
GÜNEY İTALYA SİCİLYA TURU
 
 
BU TURUN FARKI
Panoramik Katanya şehir gezisi dâhil
Panoramik Palermo şehir gezisi dâhil
Panoramik Napoli şehir gezisi dâhil
Panoramik Pizzo Şehir gezisi dâhil
40 Euro değerindeki Cefalu Gezisi dâhil
80 Euro değerindeki Monreale & Castellammare del Golfo Gezisi dâhil
90 Euro değerindeki Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi dâhil
60 Euro değerindeki Sorrento Gezisi dâhil
65 Euro değerindeki Pompei (giriş dahil) Gezisi dâhil
 
PROGRAM
 
1. Gün İstanbul - Katanya - Palermo
Güney İtalya Sicilya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Katanya şehrine hareket. Varışımızın ardından Palermo şehrine transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK1395 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 16:50 - Varış: Katanya -  Saat: 18:15
 
2. Gün Palermo
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Daha sonra panoramik Palermo şehir turumuzda; Via Liberta ve Via Roma caddeleri, Quattro Canti, Utanç Çeşmesi, Norman Sarayı, Teatro Massimo, Teatro Politeama Garibaldi ve Palermo katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından olarak Monreale & Castellammare del Golfo gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. İtalya’nın Sicilya bölgesinde, mutlaka görülesi gereken sahip olduğu cam mozaiklerle dikkatleri üzerine çeken Monreale Katedralini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durak noktamız Castellammare Del Golfo. Muhteşem plajları ve manzarası, muhteşem mimarisi ve tarihi güzellikleri sizi büyüleyecek. Burada yapacağımız gezide kasabaya adını veren Castellamare Del Golfo Kalesi ile birlikte aynı adı taşıyan limanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün Palermo - Katanya
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Cefalu Gezisi için otelden ayrılıyoruz. Tiren Denizi kıyısında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi yüzyıllara dayanan Katedraller ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra yüzmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman. Rengarenk Sicilya evleri ve harika doğa manzarası Sicilya’nın en güzel plajına sahip olan kasabada denizin keyfini çıkarıyoruz. Ardından Katanya şehrine varıyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde; Fauntain of the Elephant, Duomo Meydanı ve di sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün Katanya 
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının en yüksek yanardağı olan halen aktif olan Etna Yanardağı ilk durağımız. Hala üzerinde dumanı tüten volkanik kayaç parçalarından anı olarak almayı unutmayın! Sonrasında Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Mafya kültürünün başladığı Sicilya adasında ünlü mafya ailelerinin hikâyelerini dinleyip, filmin kült sahnelerinin çekildiği Bar Vitelli’de Sicilya yerel içecek ve tatlıların tadını çıkartmanızı öneriyoruz. San Michele Kilisesi ve San Nicolo kilisesi görülecek yerler arasındadır. Gezimize devam ederken San Michele Kilisesi’de göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Naxos bir sonraki durağımız. Harika sahili ve doğası sizi büyüleyecek. Arzu eden misafirlerimiz buradaki vaktinizi plajdan Bella Isola adasına doğru yüzerek değerlendirebilir. Gezimizin son durağı için Sicilya’nın en lüks kasabası Taormina’ya hareket ediyoruz. Gezimizde; Chiesa di san Giuseppe, Porta Catania ve Porta Messina görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Katanya - Messina - Salerno
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Salerno için hareket ediyoruz. Messina’dan Villa San Giovanni’ ye feribot ile geçiyoruz. Daha sonra Pizzo da öğle yemeği molası veriyoruz. Güney İtalya’nı en güzel balıkçı kasabalarından biri olan Pizzo’da; Kasstello Murat Kalesi ve hediyelik eşya alabileceğiniz çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Konaklama için Salerno’ya hareket. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Salerno - Napoli 
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Gezimizin ardından Sorrento Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezide önce limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento şehrine varıyoruz. Doğal güzellik abidesi olan bu sahil şehrinde mevsim gözetmeksizin farklı bir atmosfere kapılacaksınız. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limon özlü yerel içecekleri tadabilir veya 15. Yy’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz. Gezimizin ardından serbest zaman. Daha Sonra Pompei Gezisi için hareket ediyoruz. M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün Napoli 
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra panoramik Napoli şehir turumuz için hareket. Turumuzda; XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün Napoli - İstanbul 
Güne otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte Napoli Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu..
 
Uçuş No: TK1880 (Türk Havayolları) - Kalkış: Napoli - Saat: 19:45 - Varış: Istanbul - Saat: 23:05
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
TK1395 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 16:50 - Varış: Katanya -  Saat: 18:15
TK1880 (Türk Havayolları) - Kalkış: Napoli - Saat: 19:45 - Varış: Istanbul - Saat: 23:05
 
OTEL BİLGİSİ
PALERMO 4**** Hotel NH Palermo 
CATANIA 4**** Four Points by Sheraton Catania Hotel & Conference Center  
SALERNO 4**** Mediterranea Hotel & Convention Center
NAPOLİ 4**** Holiday Inn Naples Hotel
 
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.545 Çocuk fiyatı€ 1.205

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Katanya (CTA) //Napoli(NAP)- İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama,

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Panoramik Katanya şehir gezisi,

:: Panoramik Palermo şehir gezisi,

:: Panoramik Napoli şehir gezisi,

:: Panoramik Pizzo Şehir gezisi

:: 40 Euro değerindeki Cefalu Gezisi dâhil

:: 80 Euro değerindeki Monreale & Castellammare del Golfo Gezisi dâhil

:: 90 Euro değerindeki Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi dâhil

:: 60 Euro değerindeki Sorrento Gezisi dâhil

:: 65 Euro değerindeki Pompei (giriş dahil) Gezisi dâhil

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Programda belirtilen tüm geziler,

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Vize ücreti ve servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Katanya  2 sa 10 dk

Napoli-İstanbul  2 sa 25 dk

 

PARA BİRİMİ

İtalya para birimi Euro (EUR)’dur. 

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.