Exclusive Karadeniz Yayla Turu

5 GECE 6 GÜN

20 yıllık tur tecrübemiz ve yayla turlarında uzman ekibimizle size özel / grubunuza özel Exclusive Karadeniz Yayla Turu. 12 ay Karadeniz yayla turları. İstek, beklenti, tercih ettiğiniz rota ve zorluk derecesi tercinize göre özel hazırlanacak yayla turları.

₺ 19.900’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
EXCLUSIVE TUR KONSEPTİ
Bu turumuz exclusive tur (size özel / grubunuza özel) konseptinde olup kişiye özel olarak organize edilmektedir. Turumuz 2-15 kişi arası ailenize / grubunuza özel olarak, talep ve beklentileriniz doğrultusunda özel olarak oluşturulur ve fiyatlandırılır.
Aşağıda 5 gece 6 günlük bir program yayınlanmaktadır. En çok tercih edilen programlarımızdan biridir ancak farklı içerikli, farklı bölgeleri içeren , farklı zorlukta alternatif programlarımız da mevcut. Gün sayısı arttırılıp , azaltılabilir. İçeriği isteğiniz doğrultusunda değiştirebiliriz. 
Afişe fiyatlar, bu program ve içeriğe göre, bayram tatili dönemleri hariç günlerde, tur hareket tarihinden en az 60 gün önce yapılacak kesin rezervasyonlarda geçerlidir.
Afişe fiyatlar, iki kişilik odada konaklamalı olarak kişi başı tur ücretleridir. Single konaklama halinde single farkı eklenir.
2-6 arası olan gruplar için fiyatlar belirtilmiş olup 6 kişi üstü gruplarınız için fiyat isteyiniz. 
Ailenize / grubunuza özel tur planlaması yapılırken, fiyatlandırma kişi sayısına, tur içeriğine, konaklama standartlarına ve istenilen tarihlerdeki uçak / araç maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. 
Exclusive Karadeniz Yayla turlarımızda; 6 kişiye kadar olan gruplarda 4x4 araçlarımızla hizmet veriyoruz. 7-14 kişi arası gruplarda ise bölgedeki ulaşımları Mercedes Sprinter ya Volkswagen Crafter minibüs ve ihtiyac duyulan guzergahlarda unimog 4x4 ler ile sağlıyoruz. 
DEEPNATURE TRAVEL 21 yıllık tur tecrübesi ve yayla turları uzmanı rehber kadrosuyla, size istekleriniz doğrultusunda özel bir tur sunar, az kişiyle butik tur ayrıcalığını yaşatır.  

Exclusive Turlarda sunduğumuz hizmetler:
* İki kişiden 14 kişiye kadar az kişiyle tur hizmeti
* Talepleriniz doğrultusunda size özel hazırlanmış tur içeriği
* Bölge uzmanı deneyimli rehberlik hizmeti 
* Bölgeye göre sürpriz içerikler, ziyaretler ve ikramlar

Exclusive Turlarda isteğinize bağlı olarak sunulabilen hizmetler:
* Uçak bileti dahil değilse uçak bileti dahil program
* İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya'da havaalanı transferi
* Üst standart tesislerde konaklama (rota ve program uygunluğuna bağlı olarak yapılır yada farklı program oluşturulur)
* Tüm yemekler dahil paket oluşturma
* Kuzu çevirme, oğlak çevirme, yaylada manzaralı kahvaltı organizasyonları
 
Uzmanıyla Gez, Keyifle Gez!
 
Talepleriniz için: info@deepnature.com / 02163495515
 
ÖRNEK PROGRAM
(FIRTINA VADİSİ VE HEMŞİN YAYLALARI)
 
1. GÜN / TRABZON HAVAALANI – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – GİTO YAYLASI
Trabzon Havalimanı’nda saat 09:00'daki buluşmanın ardından (en geç 08:45'te Trabzon'a inecek uçuşlarla Trabzon'a gelebilirsiniz) sahil şeridini takip ederek doğu istikametinde Ardeşen’e kadar ilerliyor ve daha sonra güneye kıvrılarak Çamlıhemşin üzerinden Zir Kale’ye kadar devam ediyoruz. Konumu itibariyle mükemmel bir yer. Vadinin tam ortasında, Fırtına’nın 100 metre üzerinde inşa edilmiş olan kalenin tarihini dinleyip ziyaret ettikten sonra yaklaşık 2070m rakımda bulunan, ortalama 50 haneli olan ve terasından eşsiz bulut denizi manzaraları görebileceğimiz, bunun yanında Pokut Yaylası, Çat Köyü, geceleri Verçenik’e kadar uzanan manzarası ile iki güzel gecenin bizleri beklediği Gito Yaylası’na doğru yol alıyoruz. Yaylamıza vardıktan sonra odalarımıza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Eşsiz manzara karşısında kendinize gelmek için sakin bir şekilde beklemenizi öneririz.
Konaklama: Gito Yaylası (3 adet Ortak Banyo / wc)
Yürüyüş: 30 – 45dk – 1s.
 
2. GÜN / AMBARLI YAYLASI – BALIKLI GÖLLER
Kahvaltımızın ardından aracımızla 1 saat yolculukla Ambarlı Yaylası’na varıyoruz. Burası 2570m rakımda, 30-35 klâsik yayla evi olan bir yayla. Aracımızla buraya vardıktan sonra hava durumuna göre fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Balıklı Göl’e yapacağımız 2 saatlik yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüş çok zorlu değil, patika tatlı bir eğimde ilerliyor. 3000m rakımda bulunan Balıklı Göl’e ulaşmayı amaçladığımız bu günde hedefimizden önce 2800m dolaylarında bulunan Taraklı, Sandıklı ve Kuzu Gölleri’ni de görüyoruz ve sonrasında 30 dakikalık bir yürüşün ardından hedefimiz olan Balıklı Göl’e ulaşıp, gölde bulunan balıkları seyrediyoruz. Hatta gölde balıklarla yüzmek de mümkün. Her ihtimale karşı mayo/şort ve havlunuzu yanınızda bulundurunuz. Bugün öğle yemeğimizi, göl kenarında kumanya şeklinde alıyoruz. Dönüşte Gito yaylasının biraz üstündeki seyir alanında hava durumuna göre fotoğraf molası veriyoruz ve şansımız yaver giderse eşsiz bulut denizi manzaraları eşliğinde fotoğraf çeke çeke ilerliyoruz. Toplam yürüyüşümüz 4-5 saat civarında. Akşam yemeğimiz Koçira’da yine. Bu akşam sürprizimiz olabilir, söz vermiyoruz; imkân dahilinde.
Konaklama: Gito Yaylası (3 adet Ortak Banyo / wc)
Yürüyüş: 4-5 saat.
 
3. GÜN / ÇAT DÜZÜ – VERÇENİK YAYLASI – KAPILI GÖLLER VEYA ÇERMEŞK GÖLÜ
Kahvaltımızın ardından Gito’dan ayrılıyoruz ve Fırtına üzerinden önce Çat’a oradan da Verçenik’e doğru yol almaya başlıyoruz. Yaylaya ulaştıktan sonra aracımızdan iniyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek olan göl yürüyüşümüze başlıyoruz. Hafif eğimle başlayan yürüyüşümüz göle yaklaştıkça dikleşmeye başlayacak ama çok zor değil. Göllere ulaştıktan sonra göl kenarında en az 1 saat dinlenme, yeme-içme molası veriyoruz. Burası Kapılı Göller ve rakım 1700m. Birbirine bağlanan iki gölden oluşuyor. Hemen arkalarını 3700m rakımlı Verçenik’e yaslamışlar. Muhteşem manzaraya nazır dinlendikten sonra yavaş yavaş dönüşe geçiyoruz. Yaylaya ulaştıktan sonra tekrar aracımıza yerleşiyoruz ve önce Çat’a iniyoruz oradan da Meydan Köyü’ne çıkarak dağevimize yerleşiyoruz. Kendinizi Heidi gibi hissedecek olduğunuz bu köyde akşam yemeğimize kadar dinlenme imkânımız var. Evin terasından manzaraya karşı çay-kahve yudumlayabilir veya çayır çimende koşturabilirsiniz.
Konaklama: Meydan Köyü (Her Odada Banyo / wc) veya Çat Düzü
Yürüyüş: 3-4saat.
 
4. GÜN / ELEVİT YAYLASI – TİROVİT YAYLASI – PALOVİT YAYLASI – AMLAKİT YAYLASI
Kahvaltımızın ardından Goboca’dan ayrılıyoruz ve Fırtına Vadisi’ne indikten sonra “Elevit dere içi, otlar koyunla keçi” dedikleri 1800m rakımlı belirsiz nüfuslu Elevit Yaylası’na çıkıyoruz. Burada da fotoğraf molası verdikten sonra Tirovit Yaylası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Bi fotoğraf molası da burada verdikten sonra muhteşem manzaralı Palovit Aşıtı (Horon Boğazı)’na doğru yükselmeye başlıyoruz. Burada manzaraya doyamayacaksınız. Kumanyalarımızı burada muhteşem manzaraya nazır atıştırdıktan sonra Palovit Yaylası’na geçiyoruz. Burada aracımızdan inerek fotoğraflar eşliğinde yaklaşık 2 saat kadar yürüyerek Amlakit Yaylası’na kadar ulaşıyoruz. Konaklayacak olduğumuz pansiyonumuza yerleşmenin ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz.
Konaklama: Amlakit Yaylası (Her Odada Banyo / wc)
Yürüyüş: 2-3 saat.
 
5. GÜN / SAMİSTAL YAYLASI – HAZİNDAG YAYLASI – POKUT YAYLASI
Bugun Samistal günü. Kahvaltımızı yiyip eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra yaklaşık yarım saatlik araç yolculuğu ile Palovit Yaylası’na ulaşıyoruz. Burada aracımızdan ayrılıyoruz ve aracımız Amlakit Yaylası’na geri dönerek oradan aşağı Fırtına Deresi’ne doğru inerek Pokut Yaylası’na geçiyor. Biz de karların başından eksik olmadığı, türkülere konu olmuş ve taş evlerine aşık olacağınız Samistal Yaylası’na doğru yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yürüyüş sonunda Samistal’a ulaşıyoruz ve muhteşem taş evlerin arasında fotoğraflar çek çeke ilerliyoruz. (Duruma göre Samistal’e kadar araçla da çıkabiliriz.) Buradan yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Hazindag Yaylası’na doğru ilerliyoruz bu sefer. Bu yürüyüşümüz efsane bir yürüyüş olacak, unutamayacaksınız. Yaklaşık 2-2,5 saatlik yürüyüşün ardından Hazindag’a ulaşıyoruz. Burayı gördüğünüzde keşke burada benim de bir yayla evim olsaydı diyeceksiniz. Öğle yemeğimizi yöresel ve yaylasal olarak yedikten sonra bi 2,5 saatlik yürüyüş daha yaparak bulutların ülkesinin en güzel yaylalarından ikisi; yaklaşık 2000 metre rakımlı, belgesellere konu, dergilere kapak olan Pokut ve Sal yaylalarına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Orman içi patikadan ilerlerken Eynetab’da manzarayı görünce ağlamamak için kendinizi zor tutacaksınız. Çamlıca’dan Boğaz’a bakarken bile insan belki bu kadar duygusallanmıyordur. Bütün Kaçkar sıra dağlarından tutun da Karadeniz’e kadar her yeri 330 derece seyretmek mümkün. Kalan 30 derecelik açı yamaca denk geliyor. Burada manzaraya doyduktan sonra yolumuza orman içi patikadan devam ediyoruz ve Pokut’a doğru ilerliyoruz. Bu yaylaların evlerine bayılacaksınız. Diğer yaylalardan çok farklı bir görünüme sahip olan Sal ve Pokut’ta, elektrik direkleri görüntüyü bozmasın diye, elektrik kabloları yer altından ulaşıyor bütün evlere. Konaklayacak olduğumuz evimize yerleştikten sonra, hava durumuna göre günbatımı yapmak üzere Sal Yaylası’na geçiyoruz. Burada güneşi batırdıktan sonra, Pokut’a dönüyoruz ve akşam yemeğimizi havanın durumuna göre bahçede yıldızların altında yiyoruz.
Konaklama: Pokut Yaylası (Her Odada Banyo / wc)
Yürüyüş: 6-7 saat.
 
6. GÜN / ŞENYUVA, ÇAMLIHEMŞİN, ÇEÇEVA KÖYÜ,  TRABZON HAVAALANI
Ve maalesef ayrılık günü. Turumuzun son kahvaltısını yaptıktan sonra valizlerimizle birlikte aracımıza yerleşiyoruz ve Şenyuva’ya inip kahve molası veriyoruz. Ardından Fırtına Vadisi boyunca önce Çamlıhemşin’e, sonra sahile yani Ardeşen’e iniyoruz. Çayeli’nde bulunan Haremtepe (Çeçeva) köyünü de ziyaret ettikten sonra meşhur Çayeli fasülyecisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Sürmene’de İkiçay Çay Fabrikası’na uğrayıp hem çay tadımı yapıyoruz hem de çayın tarladan soframıza ulaşana kadarki serüvenini dinleyip alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Sonra Trabzon’a doğru devam ediyoruz ve saat 16:30-16:45 civarlarında Trabzon Havaalanı’na ulaşıyoruz. 17:45 ve sonrası kalkışlı uçuşlarla dönüş yapabilirsiniz. Bir başka turumuzda buluşmak temennisi ile...
 
ULAŞIM ARACI
2-6 kişi gruplarda 4x4 Toyota Land Cruiser araç ile 
7-14 kişi gruplarda Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter minibüs ile 
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 29.950
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 25.950
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 24.950
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 22.950
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 21.500
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 19.900

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: 5 gece konaklama

:: 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği

:: Konforlu araçlarla bölgedeki transferler (Trabzon Havaalanında başlar ve sona erer)

:: Program dahilindeki geziler

:: Müze, ören yeri ve milli park girişleri

:: TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

 

:: Uçak biletleri (Dilerseniz uçak bileti dahil paket sunabiliriz)

:: Öğle yemekleri

:: Rafting & Zipline aktiviteleri

:: Kişisel harcamalar ve elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar

:: Otellerdeki ekstralar

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive