Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Endonezya Turu
 • Endonezya Turu
 • Endonezya Turu
 • Endonezya Turu
 • Endonezya Turu

Endonezya Turu

9 GECE 12 GÜN (23 Temmuz-3 Ağustos / 17-28 Eylül / 20 Kasım-1 Aralık 2024 / 22 Ocak-2 Şubat / 18 Şubat-1 Mart 2025)

9 gece 12 gün Endonezya Turu. Jakarta, Bogor, Bandung, Yogyakarta, Borobudur Tapınağı, Merapi Volkanı ve Bali. Kapıda vize kolaylığıyla. Kontenjan sadece 25 kisi!

$ 2.490’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Endonezya Turu
 
 
PROGRAM

1.Gün ISTANBUL JAKARTA UÇUŞU- JAKARTA’YA VARIŞ 18:00 ve ŞEHİR TURU
Endonezya Turu için Türk Havayolları ile Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru 02:30’da yola çıkıyoruz.
Uçuşumuzun ardından Jakarta’ya ulaşıyoruz. Havalimanında gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, geceyi geçirmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Santika Premiere Hayam Wuruk vb.
 
2.Gün JAKARTA-BOGOR -BANDUNG
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. İlk  durağımız  BOGOR  bölgesi olacak. Bogor botanik bahçesini ziyaret edeceğiz. Şehre varışımızı takiben, panaromik şehir turumuz olacak. Turumuzu takiben otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının olduğu birçok markanın da üretildiği bir merkezdir. Bu akşam alışveriş merkezlerine bir göz atmak oldukça keyifli ve hesaplı olacaktır. Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz… Rehberimizden bilgi alıp alışveriş noktalarını öğrenebilirsiniz. Geceleme Bandung’da otelimizde.            
 
3.Gün BANDUNG - Tangkuban Perahu Volkanı Turu
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası önemli bir ziyaretimiz olacak. Tangkuban perahu, Lembang'ın Bandung yönünün 25 kilometre kuzeyinde bulunan bir yanardağdır. Konumu Sagalaherang köyü, Sagalaherang bölgesi, Subang naipliği ve Cikole köyü, Lembang bölgesi, Bandung naipliği arasındadır. Bu, şehrin sadece 28 km kuzeyindeki Bandung'un en ünlü turist yanardağıdır. Bu yanardağ, görülecek ve keşfedilecek birçok yer sunmaktadır. İster devasa kraterin içine bakın, ister içine doğru yürüyüş yapın, yamacında ormanda dolaşın ya da sadece muhteşem panoramik manzaranın tadını çıkarın. Perahu halen aktif ve kükürt çıkışı devam eden halk arasında Endonezya’nın ‘uyuyan dev’ i de denilen Tangkuban Perahu Volkanı nı göreceğiz. Turistlerin yürüyüş yaptığı ve gezdiği popüler bir turistik merkez olan Perahu dağı ve volkanı çevresinde satılan ve bu bölgede ki sıcak su noktalarında pişmiş olan yumurtadan yemek oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bandung’da otelimizde.
 
4.Gün BANDUNG – YOGYAKARTA TREN YOLCULUĞU 08:55 Tren saati
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Yogyakarta şehrine gideceğiz. Tren ile yapacağımız bu yolcuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Tren saatimiz 08:55 ( değişebilir )Buluşma saatimizde toplanıyor ve özel aracımız ile tren istasyonuna transfer oluyoruz. Endonezya demiryolları tarifeli tren seferi ile şehirlerarası yapacağımız bu yolculuğumuz 1.sınıf pullman  kompartımanlardaki yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra  YOGKARATA  şehirne ulaşacağız.
Alış veriş için yerel Pazar  ziyareti yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda. Geceleme  otelimizde
 
5.Gün YOGYAKARTA - Prambanan Tapınağı
Sabah saatlerinde Yogyakarta’ya ulaşıyoruz ve vakit kaybetmeden çevredeki ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeği için yerel bir restaurantta mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6.Gün BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130 dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi volkanından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7.Gün YOGYAKARTA-BALI Uçuş 08:15 – 10:30
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde.
 
8.Gün BALİ
Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.
 
9.Gün BALİ
Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler tekne turlarımıza katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.)
Geceleme  otelimizde.
 
10.Gün BALİ- -ISTANBUL 21:05
Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:05), otelin lobisinde buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.
 
11.Gün ISTANBUL'A VARIS
İstanbul Havalimanına varış ve Turumuzun sona ermesi.
 
 
OTELLER
4*  Santika Jakarta vb. 
4*  Arion Swiss Bell Bandung vb. 
4*  Aston Imperium Purwokerto vb. 
4*  Grand Tjokro Hotel Yogyokarta vb. 
4*  Best Western Bali  vb.
Bromo Cottages vb.
 

BENZER TURLAR
Kurban Bayramı Endonezya Turu
Kurban Bayramı Endonezya Turu 2

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.860 Çocuk fiyatı$ 2.490

• Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı/Jakarta – Bali/İstanbul arası  Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçuşlar

• Yogyakarta / Bali arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

• Bandung-Yogyakarta arası pullman  kompartımanda tren bileti 

• Jakarta ( 1 gece ) Bandung (2 gece ) Yogkarata ( 3 gece) Bali (3 gece) toplam 9 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama 

• Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

• Bogor Parkı

• Prambanan ve Borobudur Tapınağı Turu

• Tüm havaalanı – otel transferleri ve bölgedeki şehirlerarası transferler ve belirtilen şehir turları

• Türkçe Rehberlik Hizmetleri ve bölgede lokal rehberlik

• Programda belirtilen müze, ören yeri vb giriş biletleri ve turlar

• Zorunlu seyahat sigortası

:: Kapıda vize ve turist vergisi (Kişi başı 70 USD)

:: Ülkeye girişte ayakbastı ücret uygulamaları oluyor, Kişi başı toplam 35 USD Bali çıkışta ödenir.

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Programda belirtilenler dışındaki yemekler

:: Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min.  120 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere tur liderine teslim edilir.
 

KAPIDA VİZE

 

Diplomatik ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız ise vizeye tabidir. Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde Endonezya'ya varış noktasında (hava ve deniz limanları ile kara hudut kapıları) 35 ABD Doları ödeyerek “Varışta Vize” (Visa on Arrival) alabilmektedir.

 

 

 

Hatırlatmalar / Uyarılar

Endonezya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 
• Bu turumuzda Endonezya Türk Vatandaşlarına kapıda vize uygulamaktadır (50 USD)
Ayrıca gezi esnasında gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 30 usd gibi ( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
• Uçuşlarda rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
• Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız.
• Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 28 gece olacaktır. Sadece Bromo  Yanardağına yapacağımız gezi sabah çok erken saatte olduğu ve dağ havasının serin olduğunuz düşünürsek , yanınızda kalınca bir mont (varsa  şapka ) almanızı öneririrz. (SOĞUK BİR DAĞ GEZİSİ OLACAK )…Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
• Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
• Endonezya ile Türkiye arasında : Jakarta ile başlayıp Jawa Bölgesini kapsayan bölgede 4 saat , Bali ile  5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
• Endonezya’nın para birimi Endonezya Rupiah’dır. 1 USD =yaklaşık 13 IDR’dir.
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
• Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
• Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
• Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için C ve F tipinde adaptör gerekir. Bu da bizim ülkemizle uyumlu.      
• Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
• Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
• Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
• Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
• Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
• Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
• Havalimanında tur programınızda yazılı olan rehber ve yerel servis tipleri  havalimanı görevlimiz yada rehberimiz toplayacaktır.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.