Villa Kaktüs

Endonezya Turu

10 GECE 13 GÜN (25 Aralık 2020-5 Ocak 2021)

10 gece 13 gün Endonezya Turu. Jakarta, Bandung, Baturaden, Yogyakarta,Tosari Bromo,Kalibaru ve Bali. Kontenjan sadece 25 kisi!

₺ 14.570’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Endonezya Turu
 
1.Gün İSTANBUL JAKARTA Yolculuğu, 14:25 Hareket
Bugün saat 11:45 de (lütfen buluşma  saatini harekete 1 hafta kala  ofimizden teyid ediniz) SINGAPUR Hava Yolları ile  SINGAPUR  aktarmalı olarak Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru yola çıkıyoruz.Hareket saatimiz : 14:25
Bu gece uçakta uyuyacağız. Varışımız ertesi sabah olacak.

2.Gün JAKARTA varış
Bu sabah erken saatlerde  Jakarta’ya ulaşıyoruz,  havalimanında  gümrük işlemlerimizi  hallettikten sonra bagajlarımızla dışarı çıkacağız, Güney Asya’nın en büyük şehileri arasında yer alan Jakarta’ya yı şehir turu yaparak gezeceğiz. Müslüman ağırlıklı bir  nüfusa  sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu metropolde,  ziyaretlerimizi  tamamladıktan sonra,  geceyi geçirmek üzere otelimize  gidiyoruz,
AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : Santika Jakarta 4*                                 

3.Gün JAKARTA –BANDUNG Yolculuğu..
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı  aldıktan sonra, saat 07:30 gibi otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. Şehre varışımızı  takiben,  önemli ziyaretimiz olacak Perahu Volkanı, Bandung kent merkezine 20 km mesafede yer alan , ve halen kükürt çıkışı devam eden bir Volkandır.  Turumuzu takiben otelimize yerleşiyoruz, Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağzalarının olduğu bir çok markanında üretildiği bir merkezdir, bu akşam alış veriş merkezlerine bir göz atmaya ne dersiniz? Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz.
OTELİMİZ : Grand Tjokro Bandung  4*             
 
Bandung, Endonezya'nın Batı Cava bölgesinin başkentidir. 2007 istatistiklerine göre 7.4 milyon nüfusuyla Endonezya'nın üçüncü büyük şehridir. Denizden 768 metre yükseklikte olan şehir, diğer Endonezya şehirlerine kıyasla yıl boyunca daha serin bir iklime sahiptir. Nehir yatağı üzerine kurulu olan şehir ayrıca yanardağlarla çevrilidir. Coğrafi yapısının şehire doğal bir güvenlik sistemi sağlamasından dolayı geçmiş yıllarda burada sömürge kurmuş olan Hollandalılar ülkenin başkentini Cakarta'dan Bandung'a taşıma planları yapmışlardır.
Onsekizinci yüzyılda Hollandalı sömürge güçler şehri çeviren dağlarda çay tarlaları açtılar. Daha sonra bu tarlaları kurdukları yollarla şehre bağladılar. Bölgede yaşayan Avrupalıların isteği üzerine, 1906 yılında, ilk belediyesi kurulan Bandung, düzenli bir yerleşim birimi haline geldi. Lüks oteller, lokantalar, kafeler ve Avrupai butiklerin açılmasıyla birlikte şehir; "Paris van Java" (Cava'nın Paris'i) olarak anılmaya başlandı.
Endonezya'nın 1945 yılında bağımsızlığını kazanmasının ardından şehir hızlı bir şekilde gelişip kentleşmeye başladı. Her ne kadar Bandung, içme suyu problemi, yoğun trafiği, selleri ve başka problemleriyle yüzyüze olsa da şehir hala pek çok insanın ilgisini çeken yerleden birisidir. Cakarta'ya karayoluyla 3 saat mesafede bulunmasından dolayı Cakarta'da yaşayanlar haftasonları bu şehre gidip tatillerini burada geçirirler.

4.Gün BANDUNG- BATURADEN Yolculuğu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Baturaden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında kısa beklemeler ile duracağımız noktalar olacaktır.İlk durağımız Naga Köyü , burada Sudanlı yerlilerin geleneksel yaşam tarzlarını görerek tecrübe edineceğiz.Sonrasında yolcuğumuz Baturadan’a varışımızla bugünlük son buluyor. Mt. Slamet dağında yer alan otelimize yerleşiyoruz.AKŞAM YEMEĞİ   , Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ :Santika Purwokerto   4*                      

5.Gün BATURADEN- YOGYAKARTA
Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Jogyakarta yolculuğumuza başlıyoruz.Yol güzergahımız üzerinde Antik Hindu Tapınakları kompleksini görmek üzere Dieng yaylasında mola vereceğiz.Tapınağın bulunduğu yer renkli bir gölüm kenarında köpüren çamur yakınındadır. Ardından Borobudur tapınağını ziyaret edeceğiz. Borobudur Tapınağı Dünya’daki en büyük budist tapınağıdır. Yolculuğumuzun sonunda 2 gece konaklayacağımız Yogyakarta ya varıyoruz.
Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Melia  Hotel    5*

6.Gün YOGYAKARTA
Sabah kahvaltımızın ardından ilk ziyaretimiz Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.
ÖĞLE YEMEĞİ, yerel restoranda alınacaktır.

Yogyakarta bir şehir ve Java, Endonezya Yogyakarta Özel Bölgesi başkentidir. Böyle batik, bale, drama, müzik, şiir ve kukla gösterileri gibi eğitim (Kota Pelajar), klasik Cava ince sanat ve kültür merkezi olarak tanınır. Yogyakarta başkanın ofisi olarak Gedung Agung ile 1949 1945 Endonezya Ulusal Devrimi sırasında Endonezya başkenti oldu. Yogyakarta, Kotagede içinde bölgelerinden biri, 1575 ve 1640 şehir Ramayana destanı gelen Ayodhya Hint şehir adını arasındaki Mataram Sultanlığı başkenti oldu. Yogya "Uygun, uyum, doğru" ve karta, anlamına gelen "refah, gelişen" (yani, "fit bir şehir iflah”) anlamına da gelir.
 
7.Gün YOGYAKARTA- (UÇUŞ) SURABAYA -TOSARİ BROMO
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya Yerel hava Yolları ile  SURBAYA iline  uçuşumuzu yapacağız. Uçuşumuz 1 saat sürecektir. Buradan aracımızla  Tosari-Bromo bölgesine transfer için yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Güzergahımızda molalarımız olacak,
Öğleden sonra Bromo bölgesine varıyoruz.Tosari de otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.
Otelimiz : Bromo Cottages

8.Gün TOSARİ BROMO
Sabah çok erken saatlerde 04:00sularında Penanjakan adı verilen gündoğumunu seyredebileceğinizBOROMO DAĞI için jiplerle  çıkış yapacağız, zirve bölgesine ulaşıp, bölge hakkında bilgi alıyoruz. Daha güneş  doğmadan Yollardayız- MACERAYA HAZIR OLUN!!  (  Hava  soğuk!  Sıkı  giyinin )Dünyanın sayılı yerlerinden bir cennet. Fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otele varış. Sonrasında bugünkü turumuza Kalibaru köyü ile devam edeceğiz. Tropikal bitki ve baharat koleksiyonu bulabileceğiniz Doğu Java köyüdür.  Tipik köy biberleri, kahve, kakao, hardal, ve diğerleri de yetişir. Geceleme otelimizde.AKŞAM  YEMEĞİ, ve Konaklama  Kalibaru Bölgesinde.Otelimiz :Margo Utomo    4*                              
9.Gün KALİBARU - BALİ
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından UZUN BİR  YOLCULUK BİZİ BEKLİYOR. Yaklaşık 6,5 saat sürecek bir yolumuz var. Önce  FERİBOT ile  BALİ adasında geçeceğiz. Herkesin düşündüğünün aksine  BALİ  büyük bir adadır.  FERİBOTTAN indiğimiz yerden, gezeceğimiz ve konaklayacağımız yerler arası mesafe 3 saat mesafede.
Yorucu bir yolculuk sonrası, kara turumuzun son noktasına BALİ adasına ulaşıyoruz. Otelimizdeyiz.  Akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor..
Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır.
2009 yılı sayımlarına göre 3,551,000 nüfusa sahip olan adanın 93.2%'si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise müslümandır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.
Bali, milattan önce 2000 yıllarında Tayvan'dan göç eden Avusturonezyalılar tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldı. Bu nedenle Bali halkı kültür ve dil bağlamında Filipinler ve Okyanusya ile benzerlikler gösterir.
Bali kültürü, milattan sonra 1. yüzyıldan itibaren Hint ve Çin kültürlerinden önemli bir biçimde etkilendi. Özellikle Hinduizmin bölgedeki kültüre güçlü etkileri oldu. "Bali dwipa" (Bali Adası) ismi ilk kez milattan sonra 914 yılında Sri Kesari Warmadewa tarafından yazılan kitabelerde "Walidwipa" olarak geçer. Subak adı verilen ve pirinç yetiştiricliğinde kullanılan kompleks sulama sistemi de bu dönemde geliştirildi. Bugün hala bazı dini ve kültürel geleneklerde o dönemin izlerine rastlanır.
OTELİMİZ : Best Western resort Kuta  4*

10.Gün BALİ
Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden BALİ deyiz ve..Bugün  BALİ  DENİZ TAPINAĞI  Ziyaret edeceğiz..Bu tapınak mimari olarak BALİ nin sembolü  durumundadır..Tapınağın ziyareti sonrası El sanatları  ATÖLYELERİNİ  ZİYARET EDECEĞİZ..Tahta oymacığı, Batik  tekstil  ürünlerini ve kültürel sanat öğlerini  görme  şansımız olacak..
Geceleme otelimizde..

11.Gün BALİ
Bu güzel  cennet adada  serbest  günümüz..arzu edenler  tekne turlarımıza  katılabilirler(rehberimiz bilgi verecektir.)
Geceleme  otelimizde.

12.Gün BALİ- SINGAPUR-ISTANBUL 20:00
Bali’de  son günümüz. Öğle saatlerinde  odalarımızı   boşaltacağız, daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek, uçağımız gece kalacak (20:00), otelin lobisinde  buluşuyoruz  ve saat  17:30 gibi havalimanına geçiyoruz.,  dönüş yolculuğumuz başlıyor..

13.Gün ISTANBUL ‘a varış 08:25
İstanbul  Havalimanına  varış..  ve Turumuzun sona ermesi.
 

OTELLER
Santika Jakarta 4* 
Grand Tjokro Bandung 4*
Santika Purwokerto 4*
Melia Hotel 5*
Bromo Cottages
Margo Utomo 4*
Best Western Resort Kuta 4

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 14.570 Ek yatak₺ 14.570 Single konaklamalı tur ücreti₺ 17.000 Çocuk fiyatı₺ 8.790

:: İSTANBUL (ATATÜRK)– JAKARTA/-BALI – İSTANBUL / SINGAPUR HAVA YOLLARI AKTARMALI  EKONOMİ SINIFI ULUSLAR ARASI UÇUŞLAR
:: YOGJAKARTA- SURBAYA ARASI – EKONOMİ CLASS TEK YÖN UÇAK BİLETİ
:: 10 GECE KONAKLAMA
:: PROGRAMDA BELİRTİLEN  4 adet AKŞAM YEMEKLERİ ve 1 Öğle yemeği
:: JAKARTA DAN BALİYE OTOBÜS YOLCULUĞU
:: KALİBARU LİMANI-BALİ FERİBOT BİLETİ
:: BROMO YANARDAGI- SABAH JİP SAFARİ
:: BORABODUR TAPINAGI TURU-UNESCO
:: PRAMBANAN TAPINAGI TURU
:: TÜM HAVAALANI – OTEL TRANSFERLERİ
:: TÜRKÇE REHBERLİK
:: YEREL REHBERLİK
:: GİRİŞ BİLETLERİ
:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: AYAKBASTI PARA UYGULAMALARI OLUYOR. TOPLAMI- 25 USD (bali çikista)
:: YURT DISI ÇIKIS HARCI (50 TL)
:: DAHIL OLDUGU BELIRTILENLER DISINDAKI ÖGLE VE AKSAM YEMEKLERI
:: OTEL EKSTRALARI
:: KISISEL EKSTRALAR
:: PROGRAM HARICI TURLAR
:: BU TURDA, SÖFÖRLER VE KAPTANLAR IÇIN BAHSISLER TOPLAMI –KISI BASI 65O TL

BU TURA KATILIM IÇIN VIZE GEREKMEMEKTEDIR. SEYAHAT DÖNÜS TARIHINDEN ITIBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT GEREKMEKTEDIR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandasları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandasları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Hatırlatmalar / Uyarılar

Endonezya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 
• Bu turumuzda Endonezya Türk Vatandaşlarına kapıda vize uygulamamaktadır Ancak gezi esnasında gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 30 usd gibi ( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
• Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
• Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
• Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 28 gece olacaktır. Sadece Bromo  Yanardağına yapacağımız gezi sabah çok erken saatte olduğu ve dağ havasının serin olduğunuz düşünürsek , yanınızda kalınca bir mont (varsa  şapka ) almanızı öneririrz. (SOĞUK BİR DAĞ GEZİSİ OLACAK )…Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
• Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
• Endonezya ile Türkiye arasında : Jakarta ile başlayıp Jawa Bölgesini kapsayan bölgede 4 saat , Bali ile  5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
• Endonezya’nın para birimi Endonezya Rupiah’dır. 1 USD =yaklaşık 13 IDR’dir.
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
• Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
• Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
• Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için C ve F tipinde adaptör gerekir. Bu da bizim ülkemizle uyumlu.      
• Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
• Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
• Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
• Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
• Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
• Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
• Havalimanında tur programınızda yazılı olan rehber ve yerel servis tipleri  havalimanı görevlimiz yada rehberimiz toplayacaktır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive