Ankara Hareketli Balkanlar Turu

7 GECE 8 GÜN (18-25 Haz / 25 Haz-2 Tem / 9-16 Tem / 27 Ağu-3 Eyl / 29 Ekim-5 Kasım / 12-19 Kasım 2023)

Ankara Hareketli Vizesiz Balkanlar Turu DEEPNATURE farkıyla... Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 günlük Balkanlar Turu. 5 ülke, 14 şehir. Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı program. Trebinje, Saraybosna, Üsküp, Ohrid, Belgrad, Mostar, Tiran, Budva ve Kotor program dahilinde görülecek yerler. İyi programlanmış kapsamlı programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla Balkanları DEEPNATURE farkıyla gezin.

€ 649’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Ankara Hareketli Balkanlar Turu
 
TUR ÖZETİ
7 gece 8 günlük Vizesiz Balkanlar Turu
5 ülke, 14 şehir
Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı program
Trebinje, Saraybosna, Üsküp, Ohrid, Belgrad, Mostar, Tiran, Budva, Kotor
 
TUR TARİHLERİ
21-28 Mayıs / 28 Mayıs-4 Haziran / 4-11 Haziran / 18-25 Haziran / 25 Haziran-2 Temmuz / 9-16 Temmuz / 16-23 Temmuz / 23-30 Temmuz / 30 Temmuz-6 Ağustos / 6-13 Ağustos /13-20 Ağustos / 20-27 Ağustos / 27 Ağustos-3 Eylül / 3-10 Eylül / 10-17 Eylül / 17-24 Eylül / 1-8 Ekim / 15-22 Ekim / 22-29 Ekim / 29 Ekim-5 Kasım / 12-19 Kasım 2023
 
PROGRAM

1. Gün Ankara - Belgrad 
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 15:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 18:05’de Türk Havayolları ve Anadolu Jet’in ortak uçuşu TK7818 sefer sayılı uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 18:05’de Belgrad'a varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış. Doğrudan otelimizde hareket ediyoruz akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Theater Hotel vb. / Mar Hotel vb. 
Para Birimleri : Sırbistan - Dinar
 
Uçuş No: TK7818 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ankara Saat: 18:05 - Varış: Belgrad Saat: 18:05
 
2. Gün Belgrad - Saraybosna 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile yola çıkarak Saraybosna’ya gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasında dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz ve geceleme akşam otelimizde. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Exclusive Hotel vb. / Hollywood Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek - Mark
 
3. Gün Saraybosna - Mostar - Poçitel - Trebinje 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Turun ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Poçitel’e doğru yola çıkıyoruz. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde. (Trebinje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.) 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Leotar Hotel vb. / Acımovic Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek - Mark
 
4. Gün Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra 
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer, geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.) Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Alis Hotel vb. / Luani Arte Hotel vb. / Rozafa Hotel vb. 
Para Birimleri : Bosna Hersek - Mark / Karadağ - Euro / Arnavutluk - Lek
 
5. Gün İşkodra - Tiran - Ohrid 
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid’e hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a geçiyor ve panoramik Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından Ohrid'e doğru hareket edip varışımızın ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış Balkan gecesi konseptinde alacağımız akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otellerin yoğunluğuna göre, Balkan gecesi Ohrid yerine; diğer şehirlerde de yapılabilmektedir.) 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil Balkan gecesi olarak alınacaktır. 
Konaklama : Belvedere Hotel vb. / Sileks Hotel vb. 
Para Birimleri : Makedonya - Dinar / Arnavutluk - Lek
 
6. Gün Ohrid - Resne - Bitola (Manastır) - Üsküp 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitola (Manastır)’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Bitola’ya varıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshakiye Camii’ni, Yeni Cami’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Gold Hotel vb. / Bonbon Resort vb. 
Para Birimleri : Makedonya - Denar
 
7. Gün Üsküp - Belgrad 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. Konaklama : Theater Hotel vb. / Mar Hotel vb. 
Para Birimleri : Makedonya – Denar / Sırbistan - Dinar
 
8. Gün Belgrad - Ankara 
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları ve Anadolu Jet’e ait ortak uçuşu ile saat Ankara’ya hareket. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle… Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında serbest olarak alınacaktır.
 
Uçuş No: TK7819 (Türk Havayolları) - Kalkış: Belgrad Saat: 19:00 - Varış: Ankara Saat: 22:55

 

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Ek yatak€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.099 Çocuk fiyatı€ 899
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 943 Ek yatak€ 943 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.153 Çocuk fiyatı€ 943
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.049 Ek yatak€ 1.049 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.259 Çocuk fiyatı€ 1.049
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 999 Ek yatak€ 999 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.199 Çocuk fiyatı€ 999
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.099 Ek yatak€ 1.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.299 Çocuk fiyatı€ 1.099
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Ek yatak€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.360 Çocuk fiyatı€ 1.149
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 890 Ek yatak€ 890 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.100 Çocuk fiyatı€ 890
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 849 Ek yatak€ 849 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.049 Çocuk fiyatı€ 849
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 799 Ek yatak€ 799 Single konaklamalı tur ücreti€ 999 Çocuk fiyatı€ 799
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 838 Ek yatak€ 838 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.048 Çocuk fiyatı€ 838
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 749 Ek yatak€ 749 Single konaklamalı tur ücreti€ 949 Çocuk fiyatı€ 749
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 786 Ek yatak€ 786 Single konaklamalı tur ücreti€ 996 Çocuk fiyatı€ 786
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 649 Ek yatak€ 649 Single konaklamalı tur ücreti€ 849 Çocuk fiyatı€ 649
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 680 Ek yatak€ 680 Single konaklamalı tur ücreti€ 890 Çocuk fiyatı€ 680

:: Türk Havayolları ve Anadolu Jet’e ait ortak uçuş ile Ankara (EBS) - Belgrad (BEG) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 yıldızlı otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad, şehir gezisi

:: Resne & Manastır gezisi

:: Budva Kotor gezisi

:: Poçitel & Mostar & Konjic

:: Balkan Eğlencesi

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)

:: Tüm kişisel harcamalar

:: Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

:: Öğle yemekleri

:: Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

:: Şoför Bahşişi

:: Seyahat Koruma Paketi

:: Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

Ankara - Belgrad     2 saat

 

SAAT DİLİMİ

Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive