Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Amalfi Puglia Güney İtalya Turu
  • Amalfi Puglia Güney İtalya Turu
  • Amalfi Puglia Güney İtalya Turu
  • Amalfi Puglia Güney İtalya Turu
  • Amalfi Puglia Güney İtalya Turu

Amalfi Puglia Güney İtalya Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

7 gece 8 gün Amalfi Puglia Güney İtalya Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, dört yıldızlı otellerde konaklama, 1 öğle ve 3 akşam yemeği dahil

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

AMALFİ PUGLİA GÜNEY İTALYA TURU
Napoli – Pompei – Sorrento-Positano-Capri-Amalfi – Ravello- Salerno – Matera -Alberobello – Locorotondo – Martina Franca - Ostuni -Otranto –Brindisi - Lecce – Polignano A Mare - Bari

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
 

PROGRAM
 
1.Gün 19 Mayıs 2024 İstanbul - Napoli & Pompei -Sorrento
Amalfi Puglia Güney İtalya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 04:45’de rehberiniz  ile buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1453 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:25’de Napoli’ye hareket. Yerel saat ile 08:40’ta Napoli’ye varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Caserta Kraliyet Sarayı , San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazaları ile ünlü Umberto 1 Galerisi , San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı , Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı göreceğimiz önemli yerler arasında .Lokal restoranda alacağımız pizza menülü öğle yemeğinin ardından MS79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucu bölgede yaşayan tüm canlıların ölümü neden olduğu ,MÖ 2.yy ‘da eşsiz villaları , tapınakları ve o dönemin gelişmiş şehirlerinden UNESCO Dünya Mirası Pompei Antik Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde Amalfi Sahilleri’nin en güzel şehirlerinden olan   Sorrento’ya  hareket ediyoruz.Buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Hotel Zi Teresa 4* 
 
2.Gün 20 Mayıs 2024 Sorrento - Positano - Capri Adası - Sorrento
Otelde alacağımız  kahvaltının ardından transfer aracımız ile Positano’ya doğru hareket ediyoruz. Yürüyerek yapacağımız turumuzun sırasında Santa Maria Katedrali , Marina Grande Caddesi , dünyaca ünlü Le Sirenius Otel ve büyük plajı göreceğiz.Sonrasında buradan bineceğimiz tekne ile Capri Adası’na geçiyoruz. Bu cennet adada Maksim Gorki’nin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Kruppta , adanın ünlü kayaları Faraglioni , Beyaz Kilise ve Ortaçağ izlerini taşıyan binaları görüp zamanda yolculuk yapacağımız dar sokakları limon kokuları eşliğinde keşfedeceğiz. Capri  Adası ve Ana Capri olarak ikiye ayrılan bölgede ayaklarımızın altında kalan liman muhteşem manzarası ile nefes kesici. Turumuz sonrası tekrar tekne ile Positano’ya geliyor ve Sorrento’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün 21 Mayıs 2024
Sorrento -Positano - Amalfi - Ravello - Salerno
Otelde alacağımız  kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Positano’dan tekne ile Amalfi’ye geçmek üzere yola çıkıyoruz. Bu gözde sahil kasabasını gezdikten sonra aracımız ile dünyanın en güzel iki sarayına ( Villa Rufolo ve Villa Cimbrone ) ve kraliyet bahçelerine ev sahipliği yapan , müzik festivali ile de dünyaca ünlenen Ravello kasabasına hareket ediyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Salerno’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Paolo Nautica Salerno 4* 
 
4.Gün 22 Mayıs 2024 Salerno - Matera - Alberobello
Otelde alacağımız  kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve İtalya’nın en az ziyaret edilen ancak en mistik bölgelerinden Basilicata’ya gidiyoruz. Kayadan oyma kiliseleri ve yapılarıyla biraz bizim Kapadokya bölgemize benzeyen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Matera’yı keşfediyoruz. Turumuzun bitiminde Alberobello’ya geçiyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama otelimizde.
Grand Hotel Olimpo 4* 
 
5.Gün 23 Mayıs 2024 Alberobello - Locorotondo - Martina Franca - Alberobello
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Itria Vadisi’ndeki Trulli evlerini görmek üzere Alberobello’yu keşfe  çıkıyoruz. Burası koni çatılı evleriyle ünlü. ‘Trullo’ adı verilen bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanıyor. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleriyle 1995’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendine yer bulan Alberobello şehri, Puglia bölgesinin en ünlü kasabalarından, Sonrasında Locorontonda kasabasını keşfetmek ve meşhur peynirini tatmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası  Puglia’nın en büyük yerleşimlerinden Martina Franca göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası Alberobello’daki  otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
6.Gün 24 Mayıs 2024 Alberobello - Ostuni - Brindisi - Otranto - Lecce
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve beyaz boyalı evlerinden dolayı “La Citta Bianca” ( Beyaz Şehir ) olarak bilinen Ostuni’ye gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından 266 yılında bir Roma kasabası olan ve derebeyliklerle yönetilen I. Ve II.Dünya Savaşları sırasında büyük hasara uğramış , 1944 yılına kadar İtalya’nın başkenti olan küçük liman şehri Brindisi’yi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Osmanlı donanmasının’da kısa süreli ele geçirdiği bu liman şehrini gezdikten sonra güneyin Floransa’sı olarak adlandırılan ve Ferzan Özpetek filmlerinden aşina olduğumuz Lecce şehrine hareket ediyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Suite Hotel Santa Chiara 4* 
 
7.Gün 25 Mayıs 2024 Lecce - Polignano A Mare - Bari
Otelde alacağımız kahvaltı  sonrası şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz sırasında sarı taşlı binaları, Ferzan Özpetek’in filmlerinde gördüğümüz dar taşlı sokakları, Santa Croce Bazilikası, Sant'Oronzo meydanı, amfi tiyatro görülecek yerler arasındadır.  Sonrasında Puglia bölgesinin ünlü sayfiye yerleşimi ve şarkıcı Domenico Modugno’nun doğum yeri olan Polignano a Mare’ye gideceğiz. Burada vereceğimiz mola sonrası Adriyatik Denizi’nin önemli limanlarından biri olan ve aynı zamanda Aziz Nikola’nın şehri olan Bari’ye varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
İH Bari Oriente  4*
 
8.Gün 26 Mayıs 2024 Bari - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı  sonrası şehir  turumuza başlıyoruz. Orta çağdan kalma daracık ve dolambaçlı sokaklar arasında dolaşırken  Teatro Margherita, Lungo Mare Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütununu göreceğiz. Şehir turumuz sonrası hava limanı transfer zamanına kadar alış -veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Akşam üstü havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK1466 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:20’de İstanbul’a hareket.  Yerel saat ile 23:20’de varış ve turumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.
 
 
BENZER TURLAR
 

:: Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Napoli ve Bari-İstanbul gidiş –dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler

:: Sorrento’da 4*’lı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Salerno’da 4*’lı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Alberobello’da 4*’lı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Lecce’de 4*’lı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Bari’de 4*’lı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri

:: Lokal restoranlarda alınacak 1 öğle ve 3 Akşam yemeği

:: Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Schengen Vize ücreti

:: Programda belirtilmemiş olan yemekler

:: Yemekler sırasında alınacak içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KONTENJAN
25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.