Villa Kaktüs
  • Ağrı Dağı Tırmanışı Turu
  • Ağrı Dağı Tırmanışı Turu
  • Ağrı Dağı Tırmanışı Turu
  • Ağrı Dağı Tırmanışı Turu
  • Ağrı Dağı Tırmanışı Turu

Ağrı Dağı Tırmanışı Turu

6 GECE 7 GÜN (Şu an yapılmamaktadır)

** AĞRI DAĞI ÇIKIŞA KAPALIDIR, TURLARA ARA VERİLMİŞTİR ** Türkiye'nin en yüksek dağı, Ağrı Dağı Zirvesine yolculuk. 6 gece 7 günlük programla Ağrı Dağı zirvesine yol alacağımız gibi Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Nuh'un Gemisi ve Meteor Çukuru da göreceğimiz yerler arasında. Dağ turlarındaki tecrübemiz ve deneyimli ekibimiz ile Ağrı Dağı Turu sizleri bekliyor. HER TURUMUZ EN FAZLA 15 KATILIMLA SINIRLIDIR, İZİN PROSEDÜRÜ NEDENİYLE TUR HAREKETİNDEN EN AZ 1 AY ÖNCE REZERVASYON İŞLEMLERİ TAMAMLANMALIDIR.

₺ 2.399’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Ağrı Dağı Tırmanışı Turu

1. GÜN / PAZARTESİ
Ağrı Dağı Tırmanışı Turu için gelen misafirlerimizi Van Havaalanında saat 11:00'de karşılıyoruz. Doğubayazıt'a grubu transfer edip katılımcılarımızın talebi doğrultusunda istenirse İshakpaşa Sarayını gezip otelimize yerleşiyoruz. Tırmanış öncesi son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

2. GÜN / SALI
Sabah kahvaltı sonrasında fazla eşyalarımızı otelde bırakıp Ağrı Dağı'na ulaşacağımız aracımıza biniyoruz. Araçla Çevirme Köyü'ne oradan da aracımızın çıkabildiği 2200 metre yüksekliği dolaylarına kadar çıkıyoruz. 3200 metreye kadar yürüyüş yapıp kampımızı 3200 metrede kuruyoruz.

3. GÜN / ÇARŞAMBA
3200 metredeki kampımızdan ayrılıp 4200 metredeki kamp yerine ulaşıyoruz. Bugün zirve koşullarına uyum için aklimatizasyon günüdür. 4200 metredeki kamp yerinden tekrardan 3200'de ki kampımıza geri dönüyoruz.

4. GÜN / PERŞEMBE
3200 metredeki kampımızdan ayrılıp 4200 metredeki kamp yerine ulaşıyoruz. Günün geri kalanını kar eğitimiyle geçiriyoruz. Erken saatte yatıp yarınki zirve yürüyüşüne hazırlanıyoruz.

5. GÜN / CUMA
Zirve günü: Saat 03.00 dolaylarında kalkıp kahvaltımızı yapıp 04.00 gibi Ağrı dağı zirve yürüyüşünü başlıyoruz. Sabah saat 08.00 dolaylarına zirveye ulaşmış oluyoruz. 4200 Metredeki kampımıza tekrar geri dönüyoruz ve buradan 3200 metredeki kampa inip geceyi burada geçiriyoruz.

6. GÜN / CUMARTESİ
3200 metre kampından ayrılarak Eli köyüne iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip Doğubayazıt'ta ki otelimize dönüyoruz. Günü dinlenerek geçiriyoruz. (Zirve programında olumsuz hava şartlarıyla karşılaşırsak yedek gün olarak değerlendirilecek gündür)

7. GÜN / PAZAR
Sabah Van Havaalanına transfer. Misafirlerimizi 08:30'da Van Havaalanına bırakıyoruz. (İsteyen katılımcılarımız daha geç saatte dönüşü tercih ederek Van'da kent turu yapıp kendi imkanlarıyla havaalanına ulaşabilirler)
 

Not:  Ağrı Dağı Tırmanışı turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Ağrı Dağı Tırmanışı turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Ağrı Dağı Tırmanışı turu uzmanıdır. 18 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Ağrı Dağı Tırmanışı turu programları, katılımcılarına dağ turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Ağrı Dağı Tırmanışı turu için doğru adrestesiniz.
 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.399

:: Doğubeyazıt'tan ulaşım ve transferler
:: Van Havaalanı-Doğubeyazıt transferi*
:: Rehberlik
:: 6 gece konaklama (2 gece otel + 4 gece çadır)
:: 6 sabah kahvaltısı
:: 3 öğle yemeği
:: 3 akşam yemeği
:: Eşyaların taşınması
:: Teknik malzeme desteği
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Ana ulaşım ( Van'a ulaşım ve Van'dan dönüş)
:: Şehirlerdeki öğle ve akşam yemekleri
:: Müze, ören yeri, milli park giriş ücretleri
:: Kişisel harcamalar

* Van'dan Doğubeyazıt'a transferin gerçekleşmesi için o hafta minimumda 3 kişilik toplam katılımcı sayısına ulaşılması gerekmektedir. Aksi durumda katılımcılar havaalanından servislere binerek kendi imkanlarıyla Doğubeyazıt'a ulaşırlar ve burada  karşılanırlar. Bu durum halinde,  konuyla ilgili bölge temsilcimiz yönlendirme yapmaktadır.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Hizmetimiz Van Havaalanında başlar ve Van Havaalanında sona erer. Van'a ulaşım katılımcıya aittir.


 

Otobüs ile / özel araç ile ulaşım:


Gelişte buluşma: Pazartesi saat 13:00'de Doğubayazıt Otogarında buluşma

Dönüşte ayrılış: Pazar günü Doğubeyazıt'ta olacağınızdan istediğiniz saatte Doğubayazıt Otogarından dönüş yapabilirsiniz.

 

Uçak ile ulaşım:


Gelişte buluşma: Van Havaalanı 11:00'de buluşma. Pazartesi günü en geç 10:45'e kadar Van'a inen uçuşları tercih edebilirsiniz.
(daha geç uçuşları tercih etmeniz halinde Havaş kullanarak kendi imkanlarınızla Doğubeyazıt'a ulaşmanız gerekecektir)

Dönüşte ayrılış: Van Havaalanına 08:30'da bırakıyoruz. Pazar günü 09:30'dan itibaren Van'dan kalkacak olan uçuşları tercih edebilirsiniz.


(*) Van'dan Doğubeyazıt'a transferin gerçekleşmesi için o hafta minimumda 3 kişilik toplam katılımcı sayısına ulaşılması gerekmektedir. Aksi durumda katılımcılar havaalanından servislere binerek kendi imkanlarıyla Doğubeyazıt'a ulaşırlar ve burada  karşılanırlar. Bu durum halinde,  konuyla ilgili bölge temsilcimiz yönlendirme yapmaktadır.TOPLAM 6 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
 
ARARAT HOTEL 2 GECE oda kahvaltı
(Doğubeyazıt)
 
ÇADIR KONAKLAMASI 4 GECE tam pansiyon
(kamp malzemeleri tarafımızdan temin edilir)


TUR BOYUNCA TOPLAM 6 SABAH KAHVALTISI, 3 ÖĞLE YEMEĞİ VE 3 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
Dağda olunan günlerde tüm yemekler, şehirlerde olunan günlerde ise konaklanan otellerde sabah kahvaltısı tur ücretine dahildir.Ağrı Dağı Hakkında
Ağrı Dağı, ülkemizin ve Avrupa'nın en yüksek (Ağrı Zirve 5137 m) dağıdır. Bu nedenle birçok dağcının ve gezginin hayallerini süslemektedir. Bunun yanında Nuh'un gemisi mitolojisine ev sahipliği yaptığından dolayı çok merak edilen bir dağdır. Geniş bir platoda konik bir şekilde  gökyüzüne uzanan dağ, bu enfes görüntüsüyle herkesi büyülemektedir. İçinde bulunduğumuz yüz yılın başından itibaren doruğu merak edilmiş ve tırmanılmaya başlanmış bir dağdır. 1989 yılından 1998 yılına kadar Ağrı Dağı turları yasaklanmıştır. 1998 yılından itibaren Ağrı Dağı'nda yaz ve kış aylarında sportif etkinlikler devam etmektedir.

 

Rehberlerimiz Hakkında
Rehberlerimiz, teknik bilgi ve becerileri haricinde sosyal ilişkileri de güçlü olan, yöreyi çok iyi bilen, kendilerini sürekli geliştiren, uzun yıllar Ağrı Turlarına rehberlik etmiş ve onlarca zirve deneyimi yaşamış profesyonel dağ rehberi ve bölge insanlarıdır. Ayrıca rehberlerin Dağcılık Federasyonu Dağ Mihmandarlığı belgesi bulunmaktadır.
 
Turun Amacı
Ülkemizin ve Avrupa'nın en yüksek dağının zirvesine çıkacağız. Ağrı Dağı'na ulaşırken ve ayrılırken, gezilebilecek muhtemel yerleri de kapsayan bu program, sizin gerçekleştireceğiniz en iyi Ağrı Dağı zirve çıkışı programı olacak şekilde hazırlanmıştır. Yazın Temmuz ve Ağustos aylarında yeterli talebe ulaşan her hafta kesintisiz bu turu yapmaktayız. Ana program olarak, dağda konaklanılan gece sayımızı üçe indirdik. Yıllardır yapmış olduğumuz Ağrı Dağı turu tecrübesiyle programımızın son halini şekillendirdik.

 


Katılım ve Hareket
Her turumuz 4 kişiyle gerçekleşir, katılım 15 kişi ile sınırlı tutulur. 15 kişinin üstü katılımlarda ikinci grup için talep açılır.

Katılımcı yaş aralığı 14-65'tir.

Kapalı gruplar için en az gereken sayı 10 kişidir. Turumuzu afişe fiyatlardan kapalı grup gezisi olarak istemeniz halinde gerekli kişi sayısı en az 12'dir. 12 kişinin altındaki taleplerde fiyat yükselir.

Son Rezervasyon Tarihi: Tur hareket tarihinden 1 ay öncesi

 


İzin Prosedürü
Ağrı Dağı özel izin gerektiren bir dağdır. Bu yüzden izin için kimlik bilgilerinizin tur tarihinden en az 1 ay öncesinden bize ulaştırmanız gerekmektedir. Yabancı uyruklular için süreç daha uzun sürmektedir, en az 2 ay önceden aşağıdaki evrakları bize iletmeleri gerekmektedir. İzin alma süreçleri tarafımızdan takip edilmektedir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI İÇİN İSTENEN EVRAKLAR
KİMLİK FOTOKOPİSİ
İSİM SOYAD, TC KiMLiK

YABANCI ÜLKE VATANDAŞLARI İÇİN İSTENEN EVRAKLAR
PASAPORT FOTOKOPİSİ
ADI SOYADI, DOĞUM TARİHİ, UYRUĞU

Özel Durum
Turumuz bir yüksek irtifa ekspedisyonudur. Yani tek amaç Ağrı Dağı zirvesine çıkmaktır. Diğer turlarımız gibi pek dinlence amacı içermemektedir. Dağın zorluğundan dolayı sizi fiziksel olarak da biraz zorlayacaktır. Bu yüzden kondisyonlu olmanızı öneririz. Tabi bu çıkışımızın başarıya ulaşması tamamen o tarihteki hava koşullarına ve sizin sağlık durumunuza bağlıdır. Biz bu turdaki riskleri minimuma indiriyoruz. Gerekli tüm güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Dağ turlarında katılımcılar doğanın belirsizliklerinden ve turun dinamiğinden dolayı doğacak her türlü riski kabul etmek durumundadır. Katılımcılara zirveye çıkış garantisi verilmez.

Hatırlatmalar
Ağrı dağı su kaynakları açısından verimli bir dağ değildir. Bu yüzden sadece eriyen kar sularının oluşturduğu ve genelde geceleri donan sulardan faydalanıyoruz. Pek temiz bir su olmamasından dolayı katırlarla içme suyu taşıyoruz. Aksi halde ishal olma ve çıkışı gerçekleştirememe ihtimali bulunmaktadır.

Dağda iken banyo imkanı bulunmamaktadır. Ancak yüzeysel temizlik ihtiyaçlarımızı kaynak sularından karşılayabiliyoruz. Tuvalet ihtiyacımızı dağ koşullarında gideriyoruz.

Kamp malzemelerimiz ve büyük sırt çantalarınız katırlar tarafından taşınmaktadır, bu yüzden malzemelerinizi tek bir çantaya sığacak şekilde hazırlayınız.

Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler
Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin mümkünse bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz. Yapacağımız aktivitede, giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle, doğa ve teknik uyumunu yakalayarak bunu başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı (Kampta giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)

Uyku Tulumu (En az -10 konfor derecesinde olan / biz temin ediyoruz ama kişisel kullanım tercih ediyorsanız kendi tulumunuzu getirebilirsiniz)

Krampon (Buzul çıkışı için gerekli / biz temin ediyoruz ama daha önceden almışsanız getirebilirsiniz)

Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)

Anorak (Gore-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar anorak )

Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)

T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)

Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)

Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)

Çorap (Sentetik, teri üzerinde tutmayan, her gün için bir tane)

Tozluk (Tercihe bağlı Zirve günü ve yağmurda kullanılabilir)

Bere (Polar veya benzeri)

Matara (Yaklaşık bir litrelik ped yada özel matara)

Fener (Kampta ve çadırınızda kullanacağınız, az pil yakan, tercihen alın feneri)

Güneş gözlüğü (Tercihen UV- A ve B Filtreli)

Havlu (Küçük, erken kuruyan)

Güneş kremi (Yüksek koruma faktörlü )

Nemlendirici krem (Kuruma ve çatlamalara karşı dudak kremi)

Güneş şapkası (Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan)

İlkyardım (Sürekli kullandığınız ve özellikle ihtiyaç duyacağınız kişisel ilaçlar; Rehberlerde geniş kapsamlı ilk yardım çantası bulunmaktadır)

Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

Fotoğraf makinesi (Yedek pil ve film)

Tarafımızdan Verilenler
Tur boyunca kullanımınız için çadır, uyku tulumu ve mat tarafımızdan temin edilir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde krampon da tarafımızdan sunulmaktadır.

DEEPNATURE NOTU
Ağrı Dağı Tırmanışı; Türkiye'nin en iyi ekspedisyon turlarından biridir. Bu tura gelmeden önce eğer daha önceden edinilmemişse mutlaka çadırda geceleme tecrübesini edinin. Mümkünse öncesinde başka bir dağa kampa gidin. Sigara içiyorsanız en az 1 ay öncesinden bırakın yada en azından azaltın. Faydasını göreceksiniz. Yine en az 1 ay öncesinden küçük egzersizler yapın. Kaslarınızı esnetin ve alıştırın. Kendinizi psikolojik olarak hazırlayın ama asla dağı hafife almayın. Ağrı Dağı kendi hava koşullarını yaratan bir dağdır. Bir saat içinde bir dolu veya tipi fırtınası ile kavurucu sıcağı aynı günde yaşayabilirsiniz.

Malzemelerinizin, giyiminizin ve ayakkabılarınızın kaliteli olmasına özen gösterin. Kalitesiz veya uygun olmayan malzeme ile tırmanmak size zor anlar yaşatabilir. Hatta ayakkabıda yaşayacağınız küçük bir problem bile başka hiçbir problem olmasa bile çıkışınıza engel olabilir.

Tur öncesi alışverişleriniz için Kutupayısı Doğa Sporları Malzemelerini öneriyoruz. kutupayisi.com adresinde aradıklarınızı bulabilirsiniz.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive