Villa Kaktüs
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu

İran Turu

7 GECE 9 GÜN

İran Turları. Türk Hava Yolları ile 7 gece 9 günlük İran Turu. İran turlarında deneyimli ekibimizin hazırladığı turlarımıza katılarak bu etkileyici coğrafyayı bizimle keşfedin! Kesin hareketli İran turları. Meşhed, Şiraz, Yezd, İsfahan, Tahran'ı içeren kapsamlı program. dört yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. Oda Kahvaltı konaklama, tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri tur ücretine dahil! Tahran(1), İsfahan(3), Yazd(1), Şiraz(2)

$ 1.399’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
İran Turu
 
Buluşma Tarihi:  Cuma saat  22:30
 
1.Gün : İstanbul  – Tahran  // Cumartesi
İran Turu için cuma günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de akşam saat 22:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 878 ile saat 01:20'de iran turu için Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 06:00'da İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize kahvaltı almaya gidiyoruz. Ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı  ve Tahran Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.
 
2.Gün : Tahran – İsfahan  // Pazar
Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra . bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan  Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir. 
 
3.Gün : İsfahan  // Pazartesi
Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.
 
4.Gün: İsfahan  // Salı
Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruz. Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz.  Geceleme İsfahan’da otelimizde.
 
5.Gün:  İsfahan – Yezd  // Çarşamba
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.
 
6.Gün : Yezd – Şiraz  // Perşembe
Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme Şiraz’da otelimizde.
 
7.Gün  : Şiraz  // Cuma
Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:15 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.
 
8.Gün  : Şiraz – İstanbul  // Cumartesi
Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 02.35’te İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 05.15’te olacak. Bir sonrakiİran Turu programımızda görüşmek ümidiyle…


Not: 18-25 Kasım 2017 / 10-17 Mart 2018 İran Turu için uçuş saatleri şu şekildedir:
Ist- Tahran Kalkış ve İniş Saatleri 02:30 – 06:10
Şiraz - Ist Kalkış ve İniş Saatleri 03:10 – 07:00

 

OTELLER
 
Parsian Esteghlal West Tower Hotel 4* Tahran vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.esteghlalhotel.com/
 
Piroozy Hotel 4* İsfahan vb.– Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.piroozyhotel.com/
 
Safaiyeh Garden Hotel 4* Yezd vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.pih.ir/
 
Elysee Hotel 4* Şiraz vb.–Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://elysee.ir/
 
Not: iran turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. iran turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış iran turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. iran Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.399 Ek yatak$ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.899 Çocuk fiyatı$ 1.379

• THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• 4* otellerde 7 gece konaklama
• Sabah Kahvaltıları
• Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
• Şehirlerarası  tüm transferler,
• Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
• Öğle ve akşam yemekleri
• Sağlık sigortası
• Kişisel harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

(Pasaportta İsrail damgası olmaması ve en az 6 ay geçerli pasaport gerekir)

TURUN ARTILARI


• Tahran’da; milattan önce 5000. yıllara dayanan zengin tarihi buluntu ve eserleriyle İran Ulusal Müzesi, İran Ulusal Mücevher müzesi, Unesco'nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayını geziyoruz.
•  İsfahan’da Nakş-I Cihan meydanı ve Çehel Sütun sarayını gezme fırsatı bulacaksınız.
• UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan, antik kent Persepolis’i keşfedeceğiz.
• Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz.
• Zerdüştlük inancında ölen kişinin gövdesinin konulduğu yüksek kuleleri, Tower of Silence’ı göreceğiz.
• İçinde yaklaşık 472.500 çini olduğu tahmin edilen İmam Camii’ni göreceğiz.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAĞLIK

İran’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatimiz boyunca bulunacagimiz bolgeler, sitma ve sari humma riski tasimayan bolgelerdir. Herhangi bir ilac kullanmaniz tavsiye edilmemektedir.


VİZE
İran; Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Tahran: 3 saat 10 dakika Şiraz - İstanbul: 4 saat 10 dakika

PARA BİRİMİ
İran’nın para birimi Riyal’dir (IRR). 1 USD yaklaşık 32300 IRR, 1 Euro ise yaklaşık 44600 IRR’dır.

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile İran arasında 2 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken İran’da 14:00’tür.

TELEFON KULLANIMI
Uluslararası otomatik telefon görüşme olanağı mevcuttur. Sadece İsrail ile telefon bağlantısı yoktur. Türkiye ile bir dakikalık görüşme ücreti 7.000 Riyal'dir. Hafta sonları ve geceleri indirimli arama uygulaması yoktur. Şehir içindeki telefon kulübelerinden uluslararası görüşme imkanı bulunmamaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. Bayanlar, İran'da sokak, park, çarşı, lokanta, vs. gibi kamuya açık yerlerde hicaba uygun giyim tarzıyla dolaşmaktadırlar.


YEMEK KÜLTÜRÜ
Çarşıda kaliteli sebze, meyve, et, süt ve mamulleri bol miktarda temin edilebilmektedir. İran'da alkollü içki tüketimi ve satışı yasaktır.Lokantalarda, İran'a özgü olarak ise çorbalar, cüce kebap (tavuk), berg kebap (et), kubide (köfte) yenebilir; kebaplar genellikle çok çeşitli pilavlarla beraber servis edilir. Gelişmiş bir yerel fast food ağı da bulunmaktadır.

 

ELEKTRİK
İran’da elektrik 220 volttur ve C ve F tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

 

ALIŞVERİŞ
Tahran'daki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır. Alışverişte pazarlık usulü geçerlidir ve sıkça rastlanabilen taklit mallara karşı dikkatli olunmalıdır. Özellikle kıymetli taşların her zaman gerçek olmama riski mevcuttur. Alışverişe tercihen Farsça bilen bir kişiyle gidilmesinde yarar vardır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive