Villa Kaktüs
  • Zanzibar Turu
  • Zanzibar Turu
  • Zanzibar Turu
  • Zanzibar Turu
  • Zanzibar Turu

Zanzibar Turu

5 GECE 7 GÜN (Hergün Hareketli)

Uzmanından Zanzibar turu . Her gün hareketle Zanzibar Adası turları. Balayı ve egzotik turlar uzmanından en ilgi çekici destinasyonlara keyifli turlar uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleriyle... SINGAPUR HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ TUR PAKETİNE DAHİLDİR.

€ 1.999’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Zanzibar Turu
 
Tur kalkış tarihleri: Her gün hareketle
Uçak saatleri: Gidiş : İstanbul – Darüsselam 19.10 – 02.45 | Dönüş: Darüsselam – İstanbul 03.45 – 10.50

1. Gün: İstanbul –Darüsselam
Zanzibar Turu için İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuş saatinden 2 saat önce bulunma. Check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli sefer uçağı ile Zanzibar Turu için Darüsselam’a hareket.

2. Gün: Darüsselam – Zanzibar
Yerel saat ile 02:45 'te Darüsselam Havalimanına varışın ardından pasaport işlemlerini halledip bagajınızı aldıktan sonra yerel havayolları ile 06:50 'de Zanzibar 'a hareket ediliyor. Yolculuk sadece yarım saat sürüyor. Sonrasında ise yerel rehber ile size özel Stone Town şehir turu başlıyor. Zanzibarın en büyük yerleşim yeri olan Stone Town, geçmişten beri sultanların ve dönemin ileri gelenlerinin gözdesi olmuştur. Aynı zamanda zamanının en büyük köle pazarları burada kurulmuş ve buradan köleler dünyanın farklı yerlerine taşınmışlardır. Stone Town bu nedenle karmaşık bir duygu uyandıracaktır sizde, bir taraftan Sultan Sarayı diger tarafta Köle Pazarı göreceğiniz yerler arasında. Eski ve modern Stone Town ‘da dolaşırken Balık pazarı, Arap Kalesi, meyve pazarı, Katedral diger göreceğiniz yerler. Halkın yaşantısına tanıklık edip alış veriş merkezlerinde verilecek molanın ardından tur sona eriyor ve otele transferiniz gerçekleşiyor. Gün boyu otelin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

3. Gün: Zanzibar
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için ise yarım günlük Baharat Turu yapılıyor. Zanzibar eski dönemlerden beri Baharat Adası olarak bilinmektedir. Başta karanfil, vanilya, kakule olmak üzere pek çok baharat dünyanın her yerine gönderilmektedir. Aynı zamanda birbirinden farklı tropikal meyvelere de ev sahipliği yapmaktadır. Baharat turunda Zanzibar’ın en ünlü Baharat çiftliklerinden birine gidiliyor. Rehber eşliğinde farklı baharatların çiçek hallerini görüp , dokunup, koklayıp hangi baharat olduğunu anlamaya çalışmak, tatlarına bakmak bambaşka bir deneyim olacaktır. Ayrıca rehberiniz size baharatlar hakkında genel bilgi verecek, ilaç yapımında ve yiyeceklerle birlikte nasıl kullanıldığını anlatacaktır. Gezi sırasında bol bol tropikal meyve görüp yeme şansınız da olacak. Mevsimine göre görebileceğiniz baharatlar, vanilya, kakule, tarçın, karanfil, zencefil, biber,zerdeçal, limon otu, kimyon ve çok daha fazlası, tadabileceğiniz meyveler ise, muz, ananas, jackfruit, mango, papaya gibi lezzetli tropikal meyveler olacak. Tur bitimi otele geri dönülüyor.

4. Gün: Zanzibar
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Jozani Ormanı turu yapılacaktır. Adanın güneyinde yer alan Jozani Ormanı dünya mirası listesinde yer almaktadır. Muhteşem doğası ve çeşitli canlılara ev sahipliği yapan ormanın en ünlü canlıları ise Zanzibar Kızıl Colobus Maymunlarıdır. Rehber eşliğinde gerçekleşecek turda gördüğünüz farklı bitkilerin özellikle ilaç yapımında nasıl kullanıldığını dinleyecek, doğal ortamlarında tropikal canlıları gözlemleyebileceksiniz.

5. Gün: Zanzibar
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ise yarım günlük Tekneyle Yunus Gözlem Turu yapılacaktır. Geleneksel Zanzibar yelkenlileri ile yunusları aramaya var mısınız ? Tekne turu Zanzibar’ın güneyinde , Stone Town ‘a yaklaşık 1 saatlik uzaklıktaki Kizimkazi ‘den başlıyor. Kizimkazi önemli sayıda yunusa ev sahipliği yapmaktadır. Tekne ile açıldıktan sonar yunuslar size eşlik etmeye başlayacak, teknenin yakınına kadar gelip sizlere pozlar verecektir. Bu turumuzda ayrıca Hint okyanusunun masmavi berrak sularında şnorkel yapmak ve yüzmek imkanınız olacak.
6. Gün: Zanzibar
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Prison Adası turu yapılacaktır. Prison adası koloni döneminde Zanzibar halkının izole edilmesi için yapılmış ancak hiç kullanılmamış bir hapishanedir. Bir dönem de kölelerin yaşaması için kullanılmış. Şu anda adada hapishane kalıntıları ve bir otel bulunmaktadır. Stone Town ‘a yaklaşık 20 dakikalık bot yolculuğu uzaklığında olan ada , muhteşem mercan resifleri ile ünlüdür. Bu tur sırasında bolca denize girmek ve şnorkel yapmak için imkanınız olacak. Sabah saatlerine başlayan tur yarım gün sürüyor, güne dinlenerek ve denizin tadını çıkararak başlamak için idealdir.

7. Gün: Zanzibar– Darüsselam–İstanbul
Kahvaltının ardından gün boyu serbest zaman. En son uçakla Zanzibar - Darüsselam uçuşunun ardından THY tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket ediliyor. Yerel saat ile ertesi gün 10:50 'de İstanbul'a varış ve Zanzibar Turu sonu.
 
Not: Zanzibar Turu programımız talep ve beklentileriniz doğrultusunda oluşturulabilmektedir. Zanzibar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. Egzotik adalar turları, uzmanından alınır. DEEPNATURE TRAVEL egzotik adalar ve Zanzibar turu uzmanıdır.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.999 Ek yatak€ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.499 Çocuk fiyatı€ 1.799
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.099 Ek yatak€ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.499 Çocuk fiyatı€ 1.899
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.199 Ek yatak€ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.699 Çocuk fiyatı€ 1.999

: Türk Havayolları İstanbul - Darüssealam uçak biletleri

: Yerel havayolları ile Darüsselam - Zanzibar uçak biletleri

: Seçeceğiniz kategori otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama

: Zanzibar havalimanı – otel – havalimanı transferleri

: Stone Town şehir turu

: Seyahat sağlık sigortası

: Yerel rehberlik hizmetleri

 

: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
: Öğle ve akşam yemekleri

: Tanzanya vizesi ( Darüsselam Havalimanında alınabilmektedir)

: Ekstra geziler

: Baharat Turu ( 60 Euro )

: Prison Adası Turu ( 65 Euro )

: Jozani Ormanı Turu ( 70 Euro )

: Tekneyle Yunus Gözlem Turu ( 75 Euro )

 

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Tanzanya vizesi gerekmektedir. Tanzanya vizesi ülkeye girişte kapıdan alınabilmektedir.

UÇUŞLAR

GİDİŞ
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Atatürk H. - Darüsselam 19:10 kalkış - 02:45 varış

DÖNÜŞ
TÜRK HAVA YOLLARI Darüsselam - İstanbul Atatürk H. 03:45 kalkış - 10:50 varış


Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive