Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Vietnam Turu
  • Vietnam Turu
  • Vietnam Turu
  • Vietnam Turu
  • Vietnam Turu

Vietnam Turu

9 GECE 11 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

9 gece 11 gün Vietnam Turu. Vietnam turlarında uzman deneyimli rehber eşliğinde Vietnam turları. Türk Hava Yolları ile ulaşım, 4 yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. 200 USD İNDİRİMLİ ÖZEL PROMO FİYAT!

$ 1.499’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Vietnam Turu
 
VİETNAM TURU PROGRAM
 
1. Gün İSTANBUL – HANOI
Vietnam Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.  Türk Havayolları’na ait sefer ile 02:05'te Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:25'te Hanoi’ye varmış olacağız. Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün HANOI
Kahvaltının ardından bizi bekleyen aracımızla şehir turu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Günün kalanı serbest zaman. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na (55 $ Kişi başı) katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.
 
3. Gün HANOI
Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Öğle Yemekli Halong Bay turuna (90 $ Kişi başı) katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün HANOI – HOIAN
Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Hoian’a uçmak üzere havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hoian uçuşumuzun ardından alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer olacağız. Otelimize yerleşmenin ardından Hoian'ın antik mahallesini keşfetmek için yürüyerek otelden ayrılıyoruz. Simgesel yapı olan Kapalı Japon Köprüsü'nü, bir Çin-Vietnam ticarethanesini, üyelerin buluştuğu, değiş tokuş yaptığı, ticaret yaptığı ve birbirlerini desteklediği Çin Toplantı Salonlarını göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün HOIAN 
Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirler ekstra olarak “Altın Köprü” turuna (95 $ Kişi başı) katılabilirler. Deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte Ba Na Teperi'nin inşa edilen Altın Köprü’yü taştan iki devasa el tutmaktadır.  Tepenin eteklerine kadar araçla yolculuk yapıp ardından dünyanın en uzun teleferiğine binerek muhteşem manzaralar eşliğinde zirveye ulaşacağız. Ba Na dağının mükemmel manzarasının tadını çıkarıp, ayrıca tepede bulunan eğlence parkında vakit geçireceğiz. Bu sıra dışı deneyimin ardından otelimize gitmek üzere yola çıkacağız. Konaklama otelimizde.
 
6.Gün HOIAN
Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirler ekstra olarak “Yaşayan Hoian” turuna (75 $ Kişi başı) katılabilirler. Kırsal kesimden başlayarak, birçok farklı tropikal bitki türünü görmek ve çevreyi korurken en kaliteli sebzeleri üretmek için uygulanan geleneksel teknikleri öğrenmek için ünlü Tra Que köyüne pirinç tarlalarındaki küçük ve sessiz yolları takip ederek ulaşıyoruz. Yerli halk ile bitkileri inceleyeceğiz. Ardından çiftçilerin kaplan karidesleri yetiştirmek için doğaya nasıl güvendiklerini gözlemlemek için bir karides çiftliğine devam ediyoruz. Yolculuk daha sonra bizi, fener yapımının tarihi ve sanatı hakkında bilgi edineceğimiz ve bir fener yapımında ellerimizi deneyeceğimiz geleneksel bir fener atölyesine götürüyor. Bu keyifli atölyenin ardından, güzel manzaralı Thu Bon Nehri boyunca pedal çevirerek balıkçıların balık yakalamak için farklı türde tuzaklar ve numaralar kullandıkları bir balıkçı köyüne gidiyoruz. Ve son durağımız “Mutlu Şarap – Happy Wine” adlı şarabı ile tanınan bir pirinç şarabı imalathanesi olacak. Öğle yemeğinden sonra otele dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7.Gün HOIAN – DA NANG – SAIGON (HO CHI MINH)
Kahvaltının ardından Vietnam’ın bir başka şehri Da Nang’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Mermer Dağları, Cham Heykel Müzesi, Dragon Köprüsü, Bach Dang Rıhtımı ve Han pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Saigon’a uçmak üzere havalimanına yöneliyoruz. Uçuşumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 
 
8.Gün SAIGON
Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza (45 $ Kişi başı) katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde. 
 
9.Gün SAIGON
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna (80 $ Kişi başı) katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde. 
 
10. Gün SAIGON – İSTANBUL 
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Akşam Türk Havayolları’na ait sefer ile 22:55'te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
 
11. Gün İSTANBUL
Yerel saat ile sabah 05:55'te İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.
 
VİETNAM TURU OTELLER
SAYGON 4**** Aristo Hotel vb.
HOIAN 4****  Silkian vb.
HANOİ 4**** Flower Garden vb.
 
 
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.499 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.880 Çocuk fiyatı$ 1.449

:: Türk Havayolları ile İstanbul - Hanoi / Saygon - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

:: Yerel Havayolları ile Hanoi - Hoian ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Yerel Havayolları ile Da Nang - Saygon ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde 9 gece oda-kahvaltı konaklamalar

:: Ho Chi Minh, Hoian, Da Nang ve Hanoi şehir turları

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Programda dâhil olduğu belirtilmemiş geziler

:: Vietnam (tek girişli)

:: Vietnam C1 Belgesi (kişi başı 100 USD vize değildir, vize almak için zorunlu belgedir.)

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN KAPIDA VİETNAM VİZESİ VE C1 BELGESİ GEREKMEKTEDİR.


Vietnam Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi 100 USD karşılığında size temin edebilmekteyiz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Katılım Şartı

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 21 gün öncesidir. 


Sağlık 
Vietnam’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri 

Vietnam Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi 100 USD karşılığında size temin edebilmekteyiz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Uçuş Süreleri 
İstanbul – Saigon arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat


Para Birimi 
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 25.330 VND değerindedir.
Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Saat Dilimi 
Türkiye ile Vietnam arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Vietnam’da saat 17.00.


Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü 
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik 
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho


Alışveriş 
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz.

 

B

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Sevgili Deep Nature, Bir rastlantı eseri sizinle tanışma fırsatı buldum. Başlangıçta sizleri tanımıyor olmamdan dolayı ön yargıyla yaklaşmıştım.Ancak, hergün tam sayfa, hatta sayfa sayfa ilanları çıkan bildik turlardan farklı bir tarzınız olması dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Vermiş olduğunuz tur programını eksiksiz uygulayarak, bilgili, işini layıkıyla yapan bir tur rahberi ile, insanları sık boğaz etmeden gerçekleştirmeniz çok güzel idi. Sayenizde keyifli bir tatil geçirdim. Tüm ekibinize teşekkür ediyorum. En kisa zamanda baska bir gezide görüşmek üzere.
Serpil

Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu. Teşekkürler
Engin-Esin

Deep Nature ile ilk tanışmam bu turla oldu. Gezilen yerler ve özellikle Rehber Selim Bey çok iyiydi. Teşekkürler tekrardan görüşmek üzere.
Aslı

Vietnam Kamboçya turu hayatımda yaşadıgım unutulmaz zamanlardan bir parçası oldu benim için. Deep Nature'ın işini ciddiye alarak ama ciddiyetin keyif ve güzel vakit geçirmeyle birarada olmasi gerektigini özümsemiz anlayışı tüm gruba çok keyifli zamanlar geçirtti. Rehberimiz Selim Bey'in bölgeeye hakim, gerektiğinde de tavırlı yaklaşımları herkesin hakkının korunmasını ve zamanın en optimum şekilde değerlendirilmesini sağlamış oldu. Ufak aksamalar oldu ama rehberimiz sıkıntıya dönüşmeden ürettiği çözümlerle takdiri haketti.
Turan

Vietnam da güzel, Kamboçya da. Şimdi hangisini anlatsam? Sağolsun selim bey ile çok keyifli şekilde gezdik. Kamboçyadaki oteller biraz daha iyi olabilir diye düşünüyorum, bir de yerel motifler sanki biraz daha içeriğe katılsa daha iyi olur kanaatindeyim. Genel olarak organizasyon için teşekkür ederiz.
Umut

Vietnam Kamboçya güzel izlerle geride kaldı. Turumuzda emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Filiz

Sömestre dönemi Vietnam Kamboçya turuna katıldık. Yemeklere alışmak, hava şartları biraz zorladı ama güzel bir deneyim yaşadık. Tur programı ve zamanlaması iyi bulduk. Otellerden hanoi, ve ho chi min deki otel gayet iyiydi. Diğerlerini ortalama bulduk. Rehberimiz Selim Bey deneyim ve alakasıyla bizi memnun etti. Seçiminiz için tebrik ve teşekkür ederiz. Bir sonraki seyahat planımız Filipinlere. İmkan olursa yine kendisiyle tur yapmak isteriz.
AzizKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.