Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Ruanda Uganda Turu
  • Ruanda Uganda Turu
  • Ruanda Uganda Turu
  • Ruanda Uganda Turu
  • Ruanda Uganda Turu

Ruanda Uganda Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Ruanda Uganda Turu. Gümüş sırtlı gorillerin izinde safari, unutulmaz bir deneyim. Kontenjan 12 kişi

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

RUANDA UGANDA TURU
Kigali - Bwindi Goril Safarisi – Bunyonyi Gölü -Queen Elizabeth National Park - Kibale National Park – Entebbe

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller ve Lodgelarda Konaklama
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar (Bu turda  kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır)
 
 
TUR TARİHİ
1-9 Haziran 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün 01 Haziran 2024 İstanbul - Kigali
Ruanda Uganda Turu için İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde saat 16:00’da rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın  TK612 sefer sayılı uçuşu ile saat  18:50’de Kigali’ye uçuş. Gece saat 00:20’de Kigali’ye varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve dinlenme.
Hotel Des Mille Collines 4* 
 
2.Gün 02 Haziran 2024 Kigali - Bwindi Milli Parkı ( Uganda)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kigali şehir turumuz için hareket ediyoruz.  Öncelikle hepimizi derinden etkileyecek olan , 1994’te meydana gelen Ruanda Soykırımını tüm gerçekliği ile gözler önüne seren Ruanda Sokırım Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.  Yaklaşık 1 milyon Tutsi ve ılımlı Hutu’nun hayatını kaybettiği soykırımın detayları hakkında bilgiler aldıktan sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve  muhteşem Afrika manzaraları eşliğinde Uganda ‘ya geçmek üzere sınıra hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra Cyanika sınır kapısından Uganda’ya giriyoruz. Ruanda , Uganda ve Kongo sınırlarının kesiştiği noktada bulunan Bwindi Milli Parkı’ndaki lodge’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Lake Mutanda Resort
 
3.Gün 03 Haziran 2024 Bwindi Milli Parkı ( Goril Safarisi)
Bugün büyük gün ! Sabah erkenden nesilleri tükenmekte olan gümüş sırtlı dağ gorillerini bulmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bize eşlik edecek görevliler ile ziyaret edilebilir dokuz aileden birini görmek için yağmur ormanlarının içerisinde yürüyüş yapacağız. ( Yürüyüş süresi  her iki yönde 1,5 -2 saat sürebilir ) yürüyüşümüz boyunca ormanda yaşayan bir çok primat , kuş ve memeli hayvan türü görme imkanına sahip olacağız. Dünyada sadece 900 bireyinin kaldığı ve insan türüne en yakın davranış biçimleri ile muhteşem dağ gorillerini ziyaret edecek ve ziyaretimiz boyunca aile bireylerinin birbiri ile ilişkilerini , beslenmelerini , yavru gorillerin şakalaşmalarını yakından izleme fırsatı yakalayacağız. ( Goril ailesinin yanında her bir grup için ziyaret süresi en fazla bir saattir)  Öğle yemeğimizi “ lunch box “ olarak alacağız. .Unutulmaz safarimizin ardından lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
 
4.Gün 04 Haziran 2024 Bwindi Milli Parkı - Bunyonyi Gölü
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Uganda’nın doğa harikalarından biri olan Bunyonyi Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 200 kuş türü ile adeta bir kuş cenneti olan göl bölgesinde bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra muhteşem manzaraları ve yüzlerce kuş çeşidini görebileceğimiz Bunyonyi Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimiz sırasında göl üzerinde bulunan irili ufaklı adaları ,Gölün tepelerinde yaşayan Batwa Etnik grubunu görme imkanına sahip olacağız. Gezimiz sonrası lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Ishasha Jungle Resort 
 
5.Gün 05 Haziran 2024 Bunyonyi Gölü - Ishasha - Queen Elizabeth Milli Parkı
Otelde alacağımız kahvaltını ardından Afrika’nın sisli ve büyüleyici manzarasını izledikten sonra yağmur ormanları ve teraslarla kaplı yol manzaraları eşliğinde Queen Elizabeth Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Queen Elizabeth Milli Parkı’nın güneyinde bulunan ve ağaca tırmanan aslanları ile ünlü Ishasha bölgesini ziyaret edeceğiz. Burada öğle yemeğimizi “lunch box “ olarak alıyor ve günün sıcak saatlerinde dinlenmek için ağaca tırmanan aslanları ile ünlü bölgede safarimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından  Queen Elizabeth Parkı’nın kuzeyine doğru devam ediyor ve Edward Gölü kenarında bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Kaseyni Safari Lodge 
 
6.Gün 06 Haziran 2024 Queen Elizabeth Milli Parkı
Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO tarafından biyosfer rezervi ilan edilen Queen Elizabeth Milli Park’ında safariye çıkacağız. Safarimiz boyunca Fil , Buffalo ,Aslan , birçok antilop çeşiti ve leopar gibi hayvanları doğal yaşamlarında görmeye çalışacağız. Öğle yemeğimizi lodge’mizde aldıktan sonra muhteşem Kazinga Kanalı’nda tekne safarisine çıkacağız. Yüzlerce su aygırı ve timsahı , su kenarında yıkanan filleri  ve su içmeye gelen bir çok hayvanı görme imkanına sahip olacağız. Safarimizin ardından lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
 
7.Gün 07 Haziran 2024 Queen Elizabeth Milli Parkı - Kibale Milli Parkı ( Şempanze Safarisi)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından .Rift Vadisi’nin batısından geçerek Ekvator’da yer almasına rağmen zirveleri buzullarla kaplı Rwenzori Dağları’nın manzaraları eşliğinde Kibale Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada  bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  yağmur ormanının içinde yürüyüşe çıkıyoruz. Kibale yağmur ormanlarında 5000’den fazla primat çeşidi bulunmakta ve bir o kadar da değişik kuş türüne rastlanmaktadır.  Yürüyüşümüz boyunca bu sevimli hayvanların yaşamlarını , aile hayatlarını, beslenme ve yavruların birbirleri ile şakalaşmalarını gözlemleyeceğiz. Sonrasında ise yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Bigodi sulak alanını ve Bigodi Topluluğunun geleneksel yaşamını gözlemleyebileceğimiz köylerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Kibale Forest Camp 
 
8.Gün 08 Haziran 2024 Kibale Milli Parkı - Kampala - Entebbe
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Uganda ‘nın doğusundaki Buganda Krallığı’nın merkezi Kampala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca uçsuz bucaksız çay plantasyonları ve muhteşem manzaralar sizlere eşlik edecek. İngiliz Kolonyal mimarisinin bir çok örneği bulunan Kampala’da şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve ardından Kasubu’da bulunan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Buganda Kralları’nın mezarlarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Entebbe’ye devam ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve uçak saatine kadar dinlenme otelimizde.
Admas Grand Hotel 4* - Entebbe 
 
9.Gün 09 Haziran 2024 Entebbe - İstanbul
Gece saat 01:30 gibi otelimizden hava limanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK612 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:15’de İstanbul’a hareket. 10:35’de varış İstanbul’a varış. Ruanda Uganda Turumuzun sonu.
 
Önemli  Notlar  :
* Goril Safarisine  15 yaşından küçük çocukların katılmasına izin verilmemektedir.
* Gezimiz sırasında yapılacak olan Şempanze ve Goril Safarisi orman içerisinde uzun yürüyüşler içermektedir.
* Ruanda ve Uganda’ya girişlerde sarıhumma aşı karnesi sorulmaktadır. Gitmeden önce sarıhumma aşısı olmanız gerekmektedir.
Ayrıca sıtma tableti kullanılması gerekmektedir. 
 

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Kigali ve Entebbe-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

:: Kigali’de 4*Otelde 1 gece oda- kahvaltı konaklama

:: Bwindi Milli Parkı’nda ( Mutanda Gölü) 2 gece 1.sınıf lodge’de tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği/ lunch box – akşam yemeği)

:: Bunyonyi’de 1.sınıf lodge’de 2 gece tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği – akşam yemeği)

:: Queen Elizabeth Milli Parkı’nda 1.sınıd lodge’de 2 gece tam pansiyon konaklama ( kahvaltı –lunch box – akşam yemeği )

:: Kibale Milli Parkı’nda 1 gece 1.sınıf lodge’de tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği – akşam yemeği )

:: Entebbe’de 1 gece uçak saatine kadar konaklama

:: Özel araçlar ile transferler

:: Gümüş Sırtlı Goril Safarisi

:: Programda belirtilen tüm turlar , safariler ve parklara giriş ücretleri

:: Lokal rehberlik hizmetleri

:: Tur boyunca tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Ruanda & Uganda Vize ücreti (150 Usd ) (Online vize alınır. Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)

:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücreti

 

BU TURDA ÜLKELERE GİRİŞTE KAPI VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

RUANDA

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. 

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

UGANDA

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. 

KONTENJAN
12 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK
Ruanda ve Uganda’ya girişlerde sarıhumma aşı karnesi sorulmaktadır. Gitmeden önce sarıhumma aşısı olmanız gerekmektedir.
Ayrıca sıtma tableti kullanılması gerekmektedir. 
Ruanda hakkında seyahat sağlığı bilgisi için tıklayınız

Uganda hakkında seyahat sağlığı bilgisi için tıklayınız

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.