Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Portekiz Turu
 • Portekiz Turu
 • Portekiz Turu
 • Portekiz Turu
 • Portekiz Turu

Portekiz Turu

4 GECE 5 GÜN (11-15 Temmuz / 24-28 Temmuz / 26-30 Ekim / 13-17 Kasım / 4-8 Aralık 2024)

215 Euro değerinde ekstra turlar dahil 4 gece 5 gün 2024 Portekiz Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle, dört yıldızlı otellerde dört gece konaklamalı, Türkçe rehberlik hizmeti.

€ 997’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Portekiz Turu
 
BU TURUN FARKI
215 EURO DEĞERİNDEKİ TURLAR DAHİL !!
70 Euro değerindeki Guimares & Braga Gezisi dâhil
75 Euro değerindeki Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi dâhil
70 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil
 
PORTEKİZ TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul - Porto
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Porto hareket. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK1449 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 08:10 - Varış: Porto - Saat: 10:05
 
2. Gün Porto 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guimares & Braga Gezisi için hareket ediyoruz. Küçük bir Orta Çağ şehri olan Guimares şehrini ve Guimares Kalesi’ni tanıdıktan sonra Braga’ya hareket ediyor ve burada Braga Katedrali, Bragança Dükleri’nin sarayını görüyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman.
 
3. Gün Porto - Lizbon 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde öncelikle bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin son durağı olan Fatima’ya hareket ediyoruz. Her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan ve “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen Fatima Kasabası’nda benzersiz bir kültürel deneyim yaşayacaksınız. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak düzenlenecek bir Portekiz klasiği olan Fado Şov Gecesi Etkinliği (75 Euro) için hareket ediyoruz. Portekiz’in dünyaca ünlü, hüzünlü melodisi ile nam salmış Fado müziğini yerel içecekler eşliğinde deneyimliyoruz. Gece sonunda otelimize dönüyoruz.
 
4. Gün Lizbon 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Lizbon şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının batıdaki en uç noktası olan eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı, Atlantik kıyısındaki eski balıkçı kasabası Cascais’i ve Estoril’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Lizbon - İstanbul 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşatıyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında serbest zaman. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.
 
Uçuş No: TK1760 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lizbon - Saat: 16:20 - Varış: Istanbul -  Saat: 00:10
 
OTELLER
PORTO 4****Axis Porto Business & Spa vb.
LİZBON 4**** VIP Executive Entrecampos vb. 
 
AKŞAM ETKİNLİKLERİ (Opsiyonel)
Fado Şov Gecesi Etkinliği 75 Euro
 

 

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.502 Çocuk fiyatı€ 1.235
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.147 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.447 Çocuk fiyatı€ 1.132
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.502 Çocuk fiyatı€ 1.235
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.197 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.452 Çocuk fiyatı€ 1.185
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 997 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.297 Çocuk fiyatı€ 984
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.047 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.347 Çocuk fiyatı€ 1.032
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.197 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.497 Çocuk fiyatı€ 1.182
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.197 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.452 Çocuk fiyatı€ 1.185

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Porto (OPO) / Lizbon (LIS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 yıldızlı otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Panoramik Porto şehir gezisi

:: Panoramik Lizbon şehir gezisi

:: 70 Euro değerindeki Guimares & Braga Gezisi dâhil

:: 75 Euro değerindeki Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi dâhil

:: 70 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri(25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 3 Euro / kişi başı (ZORUNLU)

BU TURA KATILIM İÇİN 6 AY GEÇERLİ PASAPORT VE SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Portekiz girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul -  Porto  4 sa 40 dk

Lizbon - İstanbul  5 sa 00 dk

 

PARA BİRİMİ

Portekiz para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİM

Portekiz Türkiye’den yaz saat diliminde 4, kış saat diliminde 3 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 14:30 dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.