Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Paris Bretonya Provence Turu
  • Paris Bretonya Provence Turu
  • Paris Bretonya Provence Turu
  • Paris Bretonya Provence Turu
  • Paris Bretonya Provence Turu

Paris Bretonya Provence Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Paris (1 Gece) & Lisieux (1 Gece) & Rennes (1 Gece) & Bordeaux (1 Gece) Toulouse (1 Gece) & Marsilya (2 Gece) 560 EURO DEĞERİNDEKİ EKSTRA TURLAR DAHİL!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
PARİS BRETONYA PROVENCE TURU 
Paris (1 Gece) & Lisieux (1 Gece) & Rennes (1 Gece) & Bordeaux (1 Gece) Toulouse (1 Gece) & Marsilya (2 Gece)
 
655 EURO DEĞERİNDEKİ EKSTRA TURLAR DAHİL!
 
PROGRAM

1.Gün İSTANBUL - PARİS
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 07:00'de Paris’e hareket. CDG Havaaalanı 09:40'ta varışımızın ardından karşılanma ve bizi bekleyen özel otobüsümüzle gerçekleştirilecek panoramik Paris gezisi için hareket ediyoruz. Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitimiyle Paris İkonları Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni panoramik ziyaret ediyoruz. Ardından günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından St.Germain Gezisi için hareket ediyoruz. Filozof Jean-Paul Sartre ve yazar Simone de Beauvoir gibi pek çok düşünür ve filozofun yaşadığı ve caz müzik ve kafeleriyle ünlü St.Germain’i deneyimliyoruz. Lüksemburg Bahçeleri, Pantheon, St. Michel ve sonrasında panoramik olarak Notre Dame Katedrali ve Sorbonne Üniversitesi göreceğimiz bir gezi gerçekleştireceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
2.Gün PARİS – LİSİEUX
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Lisieux şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Normandiya Gezisi gerçekleştiriyoruz. Normandiya bölgesinde Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na döküldüğü Honfleur’a varıyoruz. Limanda birçok balıkçı teknelerinin gökkuşağını boyadığı bu sahil kasabasında kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Trouville-sur-Mer Sahili ve Deauville plajlarını ziyaret ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kısa bir fotoğraf molası. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşecek.  Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün LİSİEUX - RENNES
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında Rennes şehrine doğru yola çıkıyoruz ancak öncesinde yol üzerinde Mont St. Michel ve St. Malo Gezisi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Mont St. Michel. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan Mont St. Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten Manastırı’nı panoramik olarak görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda daracık sokaklardaki dükkânları gezebilir ve ünlü omletinin tadına bakabilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, St.Malo’ya varıyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde yapacağımız yürüyüşün ardından Rennes şehrine varmak üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Rennes şehir gezisini gerçekleştiriyoruz. Eski Bretonya Düklüğü’nün başkenti olan bu şehirde yapacağımız gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün RENNES - BORDEAUX
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Bordeaux şehrine doğru yola çıkıyoruz ancak öncesinde yol üzerinde La Rochelle & Cognac Gezisi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Kuşatma gibi Fransız tarihinin en önemli olaylarından birisine tanıklık etmiş,  12 yy.’dan beri Fransa’nın en önemli liman kentlerinden birisi olan, Biskay Körfezi kıyısında bulunan La Rochelle şehri. Tarihe tanıklık etmiş bu şehri gezdikten sonra, bir sonraki durağımız Cognac kasabası. Fransa’nın dünyaca ünlü yerel içeceğine ismini veren bu kasabada yapacağımız gezi esnasında yerel içeceğin tarihi ve süreciyle alakalı pekçok bilgiyi rehberimizden öğreniyor olacağız. Gezimizin ardından Bordeaux şehrine doğru yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından panoramik Bordeaux şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux, 8. yy’dan beri devam ettirdiği yerel üzüm suyu geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi yerel üzüm içeceğinin birkaçını üreten ve en büyük üzüm bağı merkezi olarak ününü devam ettirmektedir.  Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekânlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu ünvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu, Sainte Catherine Sokağı ve Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını geziyoruz. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün BORDEAUX - TOULOUSE
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Toulouse şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Toulouse gezisi gerçekleştiriyoruz. Kiremit renkli binalarıyla ünlü, Fransa’nın pembe şehri olarak ünlenen bu şehirde gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında; Capitole Meydanından yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve sivil mimari örneklerini keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası, 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı, Belediye Binası Capitole, 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor, İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Carcassonne Gezisi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bu gezimizde ilk durağımız Carcassone’da; Tarihi MÖ 100 yıllarına dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmasına rağmen iyi korunmuş bir dağ şehri olan bölgede yapacağımız gezimiz esnasında; Chateau Comtal, Chateau et Remparts de la cite de Carcassonne, Church of Saints Nazaire ve Celse göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
6.Gün TOULOUSE - MARSİLYA
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Marsilya şehrine doğru yola çıkıyoruz fakat öncesinde Sanat, Tarih ve Doğa Harikaları: Provence Gezisi (Avignon & Arles) gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Avignon şehri. 1947 yılından bu yana her Temmuz ayında gerçekleştirilen Tiyatro Festivali (Festival d’Avignon), Orta Çağ’dan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı (Palais des Papes) ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan dünyaca ünlü Pont St. Bénézet Köprüsü (Pont d’Avignon) göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte son durağımız kasabasında yine Van Gogh ile karışılacağız. Hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığı (Yıldızlı Gece, Arles’da Langlois köprüsü ve şemsiyeli kadın…) hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yerdir Arles. Yaklaşık 14 ay kaldığı bu şehirde Gauguin’i de misafir etmiştir. Ressamın “Yıldızlı Gece” tablosunu çizdiği yer dışında, roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik anfitiyatrosu (panoramik), ve sevimli dar sokaklarını geziyoruz. Gezimizin ardından Marsilya’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7.Gün MARSİLYA
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Harika Üçlü: St. Tropez & Cannes & Nice Gezisi için otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız St. Tropez. Cote d’Azur bölgesinin yaz döneminde yoğun şekilde ünlüler tarafından ziyaret edilen, “Ve Tanrı Kadını Yarattı” gibi birçok sayıda dünyaca ünlü film ile adını dünyaya duyuran, yaz sezonunda son derece varlıklı ve ünlü misafirleri ile bilinen bu şehirde gerçekleştireceğimiz gezi esnasında; dar sokakları ve muhteşem limanı sizi adeta büyüleyecek. Buradaki gezimizin ardından sonraki durağımız yıldızlar şehri Cannes. Film festivaliyle ünlü olan bu sahil şehrinde yapacağımız panoramik kısa gezi sırasında ünlü sahil yolu La Croisette, Festival Sarayı, Yıldızlar kaldırımı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından sonraki durağımız dünyaca ünlü Nice şehri. Promenade des Anglais, Le Negresco, Place Massena ve Colline du Chateau görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
8.Gün MARSİLYA - İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Marsilya şehir gezisi için otelden ayrılıyoruz. M.Ö 6. yy.’da Anadolu’dan giden (Foça)  Massilia kavmi tarafından kurulmuş olan bu şehir günümüzde önemli bir denizcilik ve balıkçılık şehri. Akdeniz çanağının en büyük limanlarından olan Marsilya’dan özellikle kuzey Afrika limanlarına yoğun bir trafik var. Burada Katedral, Doklar, Belediye Binası, Borsa Binası göreceğimiz tarihi yapılar. Bouillabaisse (balık ve deniz ürünleri ile yapılan bir çorba) ve Tapenade (Yeşil ve siyah zeytin, kapari ile yapılan ezme) ise boş zamanınız esnasında tadabileceğiniz yerel lezzetler. Gezimizin bitimiyle birlikte bir sonraki gezimiz Aix-en-Provence Gezisi için otelden ayrılıyoruz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan bu şehirde yapacağımız yürüyüş esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz önemli yerler. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restaurantlar durak noktalarımız. Gezimizin ardından Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 18:00'de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:05'te varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.
 
OTELLER
PARİS 4**** Novotel Paris Nord Expo Aulnay
LİSİEUX 3*** Hotel Mercure Lisieux
RENNES 3*** Hotel Restaurant Campanile Rennes Cleunay
BORDEAUX 3*** Appart’City Confort Bordeaux Chartrons
TOULOUSE 3***Residhome Toulouse Tolosa
MARSEILLE 3*** Kyriad Marseille Palais des Congres Velodrome

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Paris (CDG) / Marsilya (MRS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri 

:: 3 & 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Panoramik Paris şehir gezisi

:: Panoramik Rennes şehir gezisi

:: Panoramik Bordeaux şehir gezisi

:: Panoramik Toulouse şehir gezisi

:: Panoramik Marsilya şehir gezisi

:: 85 Euro değerindeki Paris İkonları Gezisi dâhil

:: 35 Euro değerindeki St. Germain Gezisi dâhil

:: 80 Euro değerindeki Normandiya Gezisi dâhil

:: 60 Euro değerindeki Mont St. Michel ve St. Malo Gezisi dâhil

:: 70 Euro değerindeki La Rochelle & Cognac Gezisi dâhil

:: 70 Euro değerindeki Carcassonne Gezisi dâhil

:: 100 Euro değerindeki Sanat, Tarih ve Doğa Harikaları: Provence Gezisi (Nîmes & Avignon & Arles) dâhil

:: 80 Euro değerindeki Harika Üçlü: St. Tropez & Cannes & Nice Gezisi dâhil

:: 75 Euro değerindeki Aix-en Provence Gezisi dâhil

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Vize ücreti, servis bedeli 

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: İç hat bağlantı bileti

:: Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KATILIMCI SAYISI
45 kişi
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

SAĞLIK
Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Paris  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 45 dakikadır.

Marsilya – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

 

PARA BİRİMİ
Fransa’da para birimi Euro’dur (EUR) Toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneriririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Peynir ve Şarabın vazgeçilmez olduğu Fransa’da yemek kültürü oldukça gelişmiştir. ülkenin orta ve doğu bölgelerinde, jambon ve av etleri oldukça çok tüketilir. Deniz kıyısında yer alan bölgelerde ise midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerinin yanı sıra, ringa, levrek ve dil balığı sıkça tüketilir. Güney Fransa’da ise yemekler zeytin yağı ile lezzetlendiriliyor.

 

ELEKTRİK
Fransa’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.