Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu
  • Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu
  • Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu
  • Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu
  • Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu

Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu

10 GECE 12 GÜN (10-21 Ekim 2024)

24 yıllık deneyimle 10 gece 12 gün Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turu kapıda vize kolaylığıyla. 2024 sadece iki tur

$ 3.760’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

PAPUA BALIEM VADİSİ SULAWESI TURU

1.Gün/ ISTANBUL – JAKARTA 01:50 17:35
Dikkat ! Uçuş saati 01:50 olduğundan dolayı , buluşma saati gece 23:00
(tarih olarak 1 gün önce )
İstanbul Havalimanında buluşma Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Endonezya’nın başkenti Jakarta yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
Yerel saat ile 17:35’de Jakarta ‘ya ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Hilton Garden Inn Jakarta Taman Palem 4* vb.
 
2.Gün/ JAKARTA-BOGOR TURU PAPUA UÇUŞU 23:00 07:00+1
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası BOGOR bölgesinde günlük tur yapacağız. Doğa ve botanik bahçelerini gezeceğiz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.
Akşam saatlerinde havalimanına geçiyoruz. BATI PAPUA bölgesine yolculuk için
Jakarta-Irıyan Jaya (DJJ)  uçuşu  23:00 07:00+1
5,5 saat sürecek bir uçuş bizi bekliyor. Geceleme uçakta.
 
3.Gün JAYAPURA(PAPUA)-SENTANİ GÖLÜ
Sabah erken saatlerde JAYAPURA ‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen Papua rehberimiz eşliğinde havalimanından ayrılacağız. Eşyalarımızı  bırakmak üzere  JAYAPURA otelimize  geçiyoruz. Otelde eşyalarımızı odalarımıza yerleştirdikten sontr(odalarımız hazır ise )  ,kısa bir  dinlenmeyi takiben, otelimizde KAHVALTI servisimizi alarak, güne güzel bir başlangıç yapmak istiyeceğiz.Daha sonra, SENTANİ GÖLÜ TURU nu yapmak üzere otelimizden ayrılacağız. tekneye yerleşiyoruz, turumuz  esnasında Asei adasını ziyaret edeceğiz, turumuzun sonunda  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde Jayapura’da. AKŞAM YEMEĞİ servismiz olacak.
HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*
‘’Jayapura, Endonezya'nın Batı Papua ilinin merkezi olan şehirdir. Şehir Yeni Gine Adası'nda yer almaktadır. Yüzölçümü 935.92 km² olan şehrin nüfusu 2014 yılı itibarı ile 315,872'dir ‘’
 
4.Gün WAMENA- KUZEY BALIEM VADİSİ 08:00 09:00
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,sabah 08:00 uçağı ile  Wamena’ya doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık bir saat  sürecek bir uçuştan sonar orta PAPUA  bölgesi ,  Baliem vadisi yöresine ulaşıyoruz. Yerel araçlarımızla  ve yerel Papua köylüsü rehberimizin eşliğinde turumuza  başlamadan once eşyalarımızı  otelimize bırakıyoruz, turumuz  başlıyor, Baliem Vadisini ziyaretimiz  esnasında  Jibama Geleneksel Pazarını göreceğiz. Kısa bir  molayı takiben,YÜRÜYÜŞ  turumuz başlıyor, (mİsafirlerimiz  Yürüyüş için bugünün sabahında , ayakkabı ve kıyafetlerini ayaralmalarını tavsiye  ediyoruz) , Küçük köylerin içersinden geçerek Kuzey Baliem Vadisini  keşf ediyoruz. Yürüyüş turumuz ve köy ziyaretlerimiz  yaklaşık 2 saat sürecektir.Baliem Vadisi  denilince  aklımıza, meşhur   DANİ KABİLESİ  gelmektedir,  izole bir hata sürmüş, yeni yeni digger insanlarla  temasları başlamış, Papua yöresnin en köklü kabilisi olan Danilerin yaşamlarına ve ortamlarına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize  dönüyoruz, Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.
Baliem Pilamo Hotel3*
 
5.Gün WAMENA – JIWIKA – WAGA WAGA – WAMENA
Sabah kahvaltımızı takiben, yaklaşık 45 dk sürecek bir  yolculukluktan sonar Jiwika köyüne ulaşıyoruz, daha sonar 20 dk lık bir yürüyüşten sonar 250 yıllık bir Mumya ziyareti gerçekleştireceğimiz bir köye geliyoruz.Buradan yürüşümüze  devam ederek, Dani kabilesinin bizler için GELENEKSEL DANSLAR larine gösterecekleri köy meydanına ulaşıyoruz, Batı Papua ‘da göreceğimiz en sıradışı  kültürel gösteri olacak, bu deneyimi yerel insanlar arasında yaşadıktan sonar yeniden Wamena’ya döneceğiz.Akşam yemeği yerel bir  restoranda alınacak, geceleme Wamena da otelimizde
 
6.Gün WAMENA – JAYAPURA
Bu sabah erken saatlerde tekrar Wamena havalimanına geçiyoruz ve geldiğimiz yolla, Jayapura’ya dönüyoruz,45 dakika sürecek yolculuktan sonar Jayapura havalimanına ulaşıyoruz, Jayapura bölgesinde ilk günden kalan gezilerimize devam edeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*
 
7.Gün JAYAPURA – Makassar (SULAWESI ) 09:50 12:10
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz yapılacak. Makassar uçuşumuzu yağacağız. Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Kısa dinlenme.
Makassar, Endonezya'nın Güney Sulawesi ilinin başkenti olan şehirdir. Ayrıca Sulawesi Adasının en büyük şehridir. Endonezya'nın Cakarta, Surabaya, Bandung, ve Medan şehirlerinden sonraki 5. büyük şehridir. Bu şehir Endonezya'nın Sulawesi adasının güneybatı kıyısında yer almaktadır.
Öğleden sonra ŞEHİR TURU yapacağız.  Turumuzun sonunda  AKŞAM YEMEĞİ  ve geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : Four Points By Sheraton Makassar  4* VB
 
8.Gün Makassar -Toraja
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kültür turumuza devam edeceğiz.
Makassar'a hoş geldiniz!  doğrudan Toraja Yaylalarına transfer edileceksiniz. Yaklaşık 8 - 9 saat süren yolculuk, kireçtaşı dağları ve yemyeşil pirinç tarlalarıyla çevrili Bugis-Makassar geleneksel evlerinin pitoresk manzaralarını sunmaktadır. Öğle yemeği Makassar'dan sonra ikinci şehir olan Pare-pare'de çeşitli deniz ürünleri eşliğinde verilecektir. Öğle yemeğinden sonra yolculuk Toraja Yaylalarına doğru bir sürüşle devam eder. Yol boyunca Puncak Lakawan'da güzel ve serin dağ atmosferinin tadını çıkarabileceğiniz bir kahve/çay molası verilecektir. Öğleden sonra geç saatlerde Tana Toraja'ya varış. Otele giriş, yerel bir restoranda akşam yemeği ve serbest zaman.
OTELIMIZ : Heritage Hotel Toraja VB 3*+
 
9.Gün TANA TORAJA
Otelde yapacağınız kahvaltının ardından Toraja halkının eşsiz gelenek ve göreneklerine dair kültürel bir keşfe çıkacaksınız. Mezarların önünde sıra sıra heykellerin bulunduğu, dağa oyulmuş bir köy ve mezarlık alanı olan Lemo Köyü'nü ziyaret edin. Ardından, dişleri olmayan bebeklerin büyük ağaç gövdesi deliklerine gömüldüğü bir yer olan Suaya Köyü'ne ilerleyin. Öğle yemeği yerel bir restoranda verilecektir. Tura, bir dizi geleneksel Torajan evi (Tongkonan) ve pirinç ahırının yanı sıra Toraja hediyelik eşyaları için bir merkez görebileceğiniz Kate'-Kesu' Köyü'ne devam edin. Ardından, Toraja halkının erken dönem mezarlık alanı olarak kullandığı mağarasıyla bilinen Londa Köyü'nü ziyaret edin. Öğleden sonra geç saatlerde otele dönüş. Yerel bir restoranda akşam yemeği ve serbest zaman.
 
10.Gün Toraja- Makassar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeniden Makassar için yola çıkıyoruz. Makasaar ‘da varış ve Serbest günümüz olacak. Öğle yemeği molası yol üzerinde yerel bir restoarnada alınacaktır, Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : Four Points By Sheraton Makassar  4* vb.
 
11.Gün Makassar -JAKARTA 09:30 11:20
Sabah otelimizde kahvaltı sonrası havalimanı transferi ve Jakarta ‘ya uçuşumuzu yapacağız.
Jakarta ‘ya varışımızı takiben şehir turu yapacağız. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Hilton Garden Inn Jakarta Taman Palem 4* vbç
 
12.Gün JAKARTA – ISTANBUL 09:15 17:05
Sabah erken saatlerde havalimanına  geçiyor, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuz başlıyor. 09:15 hareket ve 17:05 varış.
Papua Baliem Vadisi Sulawesi Turumuzun sona ermesi.

 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.760 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.200 Çocuk fiyatı$ 3.710

:: İstanbul Havalimanı/Jakarta /İstanbul arası  Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçuşlar

:: Jakarta- jayapura  arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: Jayapura-Wamena-Jayapura arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: Jayapura – Makassar arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: Makasaar – Jakarta arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: Jakarta ( 2 gece ) Wamena  (2 gece ) Jayapura (2 gece ) Makassar (2 gece ) Toraja ( 2gece) toplam 10 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

:: Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

:: Bogor Parkı

:: Tüm havaalanı – otel transferleri ve bölgedeki şehirlerarası transferler ve belirtilen şehir turları

:: Türkçe Rehberlik Hizmetleri ve bölgede lokal rehberlik

:: Programda belirtilen müze, ören yeri vb giriş biletleri ve geziler

:: Seyahat Sağlık Sigortası

:: PAPUA  ÖZEL GİRİŞ İZNİ ÜCRETİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ 

:: Kapıda vize (Kişi başı 35 USD) ayakbastı ücreti

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Programda belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min.  120 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere iletilir.

KAPIDA VİZE

Diplomatik ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız ise vizeye tabidir. Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde Endonezya'ya varış noktasında (hava ve deniz limanları ile kara hudut kapıları) 35 ABD Doları ödeyerek “Varışta Vize” (Visa on Arrival) alabilmektedir.

Tüm katılımcıların, pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 8 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.