Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Normandiya Loire Vadisi Turu
  • Normandiya Loire Vadisi Turu
  • Normandiya Loire Vadisi Turu
  • Normandiya Loire Vadisi Turu
  • Normandiya Loire Vadisi Turu

Normandiya Loire Vadisi Turu

6 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Ramazan Bayramı tatilinde Fransa Normandiya Loire Vadisi Turu. Program dahilindeki tüm geziler, 1 öğle ve 1 akşam yemeği dahil

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

NORMANDİYA LOIRE VADİSİ TURU

Rouen – Honfelur -Le Havre -Deuville – Tourville Sur Mer- Arromanches Les Bain – Mont Saint Michel -St.Malo –Dinan -Rennes -Angers – Blois – Loire Vadisi Şatoları

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
 
TUR TARİHİ
6-12 Nisan 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün 06 Nisan 2024   / İstanbul - Paris - Rouen - Honfleur - Le Havre
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 05:20’de rehberiniz ile  buluşma.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları ‘nın TK1831 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:20’de Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:10’da varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Normandiya bölgesinin başkenti Rouen’e hareket ediyoruz. Uzun yıllar Paris’ten sonra en büyük şehir olarak kabul edilen Rouen, geçmişte hem İngilizler hem de Fransızlar tarafından yönetilmiş ve bir çok savaşa sahne olmuştur. Burada yapacağımız şehir turumuzda ; Notre Dame Katedrali (dışarıdan görülecektir), eski Pazar yeri , hal binaları , Jean D’Arc’ın yakıldığı meydan ve kilisesi , gözetleme kulesi ve Büyük Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Normandiya bölgesinin tartışmasız en güzel şehirlerinden biri olan Honfleur’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Fransa’nın en büyük ahşap katedrali olan Saint Catherina Katedrali , eski tuz depoları , eski liman göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun bitiminde  Normandiya bölgesinin merkezi kabul edilen La Havre’ye geçiyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Mercure Le Havre Center
 
2.Gün 07 Nisan 2024 / Le Havre - Deuville - Tourville Sur Mer - Le Havre
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , 19. Yüzyıldan itibaren empresyonistlerin resimleri ile meşhur ettiği bölgenin en güzel iki sahil kasabasını ziyaret edeceğiz. İlk durağımız  Fransız hanımefendilerinin uzun eteklerini kirtletmeden sahil boyunca gezebilmeleri için yapılmış ahşap yollu plajları , gazinoları ile ünlü olan , Fransız sinemacıların filmlerinde doğal plato olarak kullandıkları Deuville kasabası olacak. Ardından yine aynı dokuya sahip bir diğer kasaba Trouville Sur Mer’i ziyaret edeceğiz. Burada deniz mahsulleri eşliğinde öğle yemeğimizi alacağız.  Turlarımızın bitiminde Le Havre’deki  otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün 08 Nisan 2024 / Le Havre - Arromanches Les Bain - Mont Saint Michel - St.Malo
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Normandiya çıkartmasının yapıldığı sahillere doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız II.Dünya Savaşının kaderini belirleyen Arromanches Plajı olacak. Buradaki savaş müzesini ziyaret ettikten sonra , kayalık bir ada üzerine kurulmuş olan ve 8. Yüzyıldan beri Fransa’nın en önemli hac merkezlerinden biri olan Saint Mont Michel’i göreceğiz. Burası aynı zamanda med cezir hareketlerini en iyi izleyebileceğimiz yerlerden biridir.Manastırın eteklerinde  yer alan küçük köyde geçireceğimiz serbest zamanın ardından surları ve şatosu ile ortaçağ görünümünü tamamen korumuş olan St. Malo’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Mercure St. Malo Front De Mer4*
 
4.Gün 09 Nisan 2024 / St.Malo - Dinan - Rennes - Angers
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor Bretanya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Dinan’a hareket ediyoruz. Fransa Kraliçesi Anne de Bretagne’nin bir dönem yaşadığı ve bir çok eser yaptırdığı şehirde  Saint Sauveur Katedrali ve arkasında bulunan İngiliz bahçesi , Dinan Şatosu, gözetleme kulesi ve tipik ahşap mimarinin en güzel örneklerini  görebileceğimiz sokakları keşfedeceğiz. Sonrasında ise Bretanya bölgesinin başkenti kabul edilen Rennes’e hareket edeceğiz. Rennes’te yapacağımız şehir turumuzda ; Parlamento binası , opera , ticaret odası , belediye binası , Place de Lices Meydanı , Hal Binası ve şehrin Ortaçağ döneminden kalma ana giriş kapılarından Porte Mordelaise ve Katedral göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun bitiminde şatolar bölgesine hareket ediyoruz. Angers’a varışımızın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Mercure Angers Center Gare 4*
 
5.Gün 10 Nisan 2024 / Angers - Azay Le Rideau - Vıllandry - Amboise -Blois
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Loire Vadisi’ndeki görkemli şatoları keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Rönesans şatolarının en güzel örneklerinden biri olan Azay Le Rıdeau Şatosu olacak. İtalyan stilinden ilham alarak yapılmış bu güzel şatoyu gezdikten sonra bahçeleri ile Fransa’da ekol haline gelmiş olan Vıllandry Şatosu’nu ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız ise Amboise’de yer alan Amboise Şatosu.Leonardo da Vinci , hayatının son yıllarını Kral I.Francois’in isteği ile burada geçirdi ve ölümünden sonra Amboise Şatosu’nun şapeline gömüldü. Bugünkü son şato ziyaretimizin ardından Loire Nehrinin kenarında bulunan Blois’e hareket ve buradaki otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
Novotel Blois Center  Val de Loire 4*
 
6.Gün 11 Nisan 2024 / Blois - Chenonceau - Chambord - Blois
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Loire Vadisinin en güzel şatolarını gezmeye devam ediyoruz. Bugün ilk durağımız etkileyici mimarisi ile Şato Chenonceau . Cher nehrinin üzerinde bulunan ve eski bir değirmenin üzerine inşa edilen şato köprü , tarih boyunca pek çok Fransa Kralına ve Kraliçesine ev sahipliği yapmıştır.Loire bölgesinin  en büyüleyicisi olan şato , I.Francois döneminde nehrin kıyısında bir kale iken , II.Henry ile kaderi değişiyor. Henry kaleyi metresi Diane de Poitiers’e armağan ediyor ve Poitlers kaleyi şato haline getirerek , karşı kıyıya uzanan bir köprü olmasını sağlıyor.De Poitiers 12 yıl burada yaşadıktan sonra 1559 yılında Henry’nin ölümü üzerine Kraliçe Catherine de Medici ele geçiriyor ve güzelliği ile ünlü Dianede Politiers’i buradan uzaklaştırıyor. Adeta bir Rönesans şaheseri olan görkemli şatoyu ziyaretimizin ardından Fransız mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve Blois kontları tarafından av köşkü olarak Rönesans tarzında inşa edilen ve daha sonra Kral I.Francoise döneminde genişletilip güzelleştirilen , Loire vadisinin en büyük şatosu Chambord’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. 440 odası , duvarlar ile çevrili dört köşe kuleleri , iki kanat ve bir kale burcu ile bir yandan Ortaçağ dönemini , locaları , terasları ve merdivenleri ile İtalyan Rönesans dönemi mimarisini yansıtan muhteşem şatoda , kale burcu olan “donjon”un ortasında Leonardo da Vinci’nin tasarladığı , iki sarmal olarak inşa edilen çifte merdiveni görebilirsiniz. Bir mühendislik harikası olan bu merdivenin bir sarmalından yukarı çıkan kişiler , diğer merdiveni kullanan kişiler ile hiçbir şekilde karşılaşmamakta. Bu etkileyici şatoyu da gördükten sonra Blois’teki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
7.Gün 12 Nisan 2024 / Blois - Giverny (Monet'in Bahçeleri ) - Paris - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından erkenden odalarımızı boşaltıyor ve ünlü ressam Monet’in evini ve muhteşem güzellikteki bahçelerini görmek üzere Giverny’e hareket ediyoruz. Giverny’i bir tren yolculuğunda keşfeden ressam buraya yerleşip 43 yıl boyunca tablolarına ilham olan bu köyde yaşamıştır. Ünlü ressamın kendi elleri ile tasarladığı bahçesini gezerken Monet tablolarının adeta içine girmiş gibi hissedeceksiniz. Monet’in müze haline getirilmiş evinde tablolarının haricinde , yaşamını , ilk günkü gibi duran atölyesini ve yemek , yatak odası gibi yaşam alanlarını da görme imkanına sahip olacağız. Gezimizin ardından Paris’e hareket ve havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK1828 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:55’te İstanbul’a hareket. Saat 00:20’da İstanbul’a varış .Turumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.

 
BENZER TURLAR
 

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Paris / İstanbul gidiş –dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

:: Le Havre’da 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

:: St.Malo’da 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Angers’de 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı konaklama

:: Blois’te 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Programda belirtilen tüm geziler ve şato giriş ücretleri

:: Lokal restoranlarda alınacak 1 Öğle ve 1 Akşam Yemeği

:: Tüm şehirler arası transferler

:: Tur boyunca tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

:: Lokal rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu Seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Schengen vize ücreti

:: Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla Bagaj Ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KONTENJAN

25 kişi

 

KATILIM ŞARTI
25 kişi
Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

SAĞLIK
Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Paris arası uçuş süresi 3 saat 40 dakikadır.

 

PARA BİRİMİ
Fransa’da para birimi Euro’dur (EUR) Toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneriririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Peynir ve Şarabın vazgeçilmez olduğu Fransa’da yemek kültürü oldukça gelişmiştir. ülkenin orta ve doğu bölgelerinde, jambon ve av etleri oldukça çok tüketilir. Deniz kıyısında yer alan bölgelerde ise midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerinin yanı sıra, ringa, levrek ve dil balığı sıkça tüketilir. Güney Fransa’da ise yemekler zeytin yağı ile lezzetlendiriliyor.

 

ELEKTRİK
Fransa’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.