Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Nepal Tibet Bhutan Turu

Nepal Tibet Bhutan Turu

14 GECE 15 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

DEEPNATURE operatörlüğünde uzmanından 14 gece 15 günlük kapsamlı Nepal Tibet Bhutan Turu. Butik Nepal Bhutan Tibet Turları. Katmandu, Paro, Thimphu ve Lhassa şehir turları ile Chitwan Milli Parkı'nda Fil Safari, Jungle Yürüyüşü ve Kano Safari programları dahil program. Türk Hava Yolları ile direk uçuş, Türkçe rehberlik. Nepal, Bhutan ve Tibet Turları Uzmanı DEEP NATURE ile bu etkileyici coğrafya sizleri bekliyor.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Nepal Tibet Bhutan Turu

Havaalanı buluşması: Bir önceki gün 23:00'te Atatürk Havaalanında buluşma
 
1. GÜN  İSTANBUL - KATMANDU
İstanbul yeni Havalımanı check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 01:10'da Katmandu'ya hareket ediyoruz. (7 saat 5 dk. uçuş) Sabah 11:00'de Katmandu'ya varış ve Nepal Bhutan Turu başlıyor. İlk olarak Katmandu şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Durbar Meydanı, etkileyici Patan şehri, Dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Thamel sokaklarındaki outdoor malzeme satan mağazalardan alışveriş için serbest zaman. Çok ucuza ayakkabı, mont, pantolon gibi outdoor ürünlerinden satın alabilirsiniz. Konaklama Katmandu'da.
 

2. GÜN KATMANDU - PARO - THIMPHU
Sabah kahvaltı sonrası Katmandu Havaalanına transfer ve pasaport gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Katmandu-Paro seferi ile Bhutan'a uçuş. Bhutan'da Paro Havaaalanında bekleyen aracımız ve Bhutanlı yerel rehberimizle  buluştuktan sonra Thimphu'ya hareket ediyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Buddha Heykeli, Eski şehir, El Sanatları Merkezi ve Changangkha Lhakhang Manastırını kapsayan gezi programının ardından otele yerleşme. Konaklama Thimphu'da.

3. GÜN  PUNAKHA    
Sabah kahvaltı ardından Punakha'ya doğru hareket ediyoruz. Himalayalar arasında eşsiz güzellikteki manzaralar arasından geçerek yaklaşık üç saat yolculuk yaptıktan sonra ulaşacağımız Punakha'da önemli Budist tapınakları Punakha Dzong ve Chimi Lhakhang göreceklerimiz arasında yer alıyor. Gezinin ardından Thimphu'ya döneceğiz. Burada dünyanın en büyük Buda heykellerinden birini görmek için gideceğimiz Kuensel Phodrang'ın ardından programımızı tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Konaklama Thimphu'da.

4. GÜN  THIMPHU - PARO - TIGER NEST MANASTIRI
Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle 2880 m. yükseklikte bir kaya bloğu kenarına kurulmuş olan, Bhutan'ın simgesi Tiger Nest Manastırına yürüyüşe başlayacağımız yere doğru yaklaşık 2 saatlik yolculuk yapıyoruz. Çam kokuları eşliğinde harika manzaralar sunan yürüyüş parkuru patika ve toprak yol şeklinde, Manastır'a yürüyüş süresi yaklaşık 3,5 saat. Dönüş 2 saat kadar sürüyor. Yürüyüş esnasında 3000 metre yüksekliğe kadar çıkıyoruz. Parkur yokuş yukarı olduğundan kondisyon gerektirmektedir. Tiger Nest Manastırında Budist rakipler ve öğrenciler bulunuyor. Yapının şahin yuvası gibi konumu, manzarası ve mimarisi ziyaretçilerini fazlasıyla etkilemekte. (Dileyen misafirlerimiz manastıra yürüyüş parkurunun yarısında bulunan restorana kadar yürüyüp orada Tiger Nest Manastırı manzaralı sandalyelerde oturup çay, kahve içebilirler ve gurubun dönüşünü bekleyebilirler. Bu durumda çıkış ve iniş toplam 3 saat civarı yürüyüş olacaklardır) Tiger Nest Manastırının görülmesinin ardından dönüşe geçiyoruz, parkurun ortasında bulunan restoranda öğle yemeğinin ardından inişe devam ediyoruz ve aracımızla buluşarak Paro'ya gidiyoruz. Paro Dzong  ile 7. yüzyıldan kalma Kyichu Tapınağının görülmesinin ardından otele yerleşme. Konaklama Paro'da.

5. GÜN  PARO - KATMANDU - NAGARKOT
Sabah kahvaltı sonrası Paro Havaalanına transfer ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Paro -Katmandu uçuşu. Katmandu Havaalanında bekleyen aracımızla buluşma ve Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot'a hareket. Nagarkot'ta yeşilin ve manzaranın keyfini çıkarıp, dinleniyoruz. Hava şartları müsait olursa görebileceğimiz Everest'i de kapsayan Himalayalar zirveleri manzarası unutulmaz bir deneyim olacaktır. Konaklama Nagarkot'ta.

6. GÜN   NAGARKOT - CHITWAN MİLLİ PARKI
Sabah kahvaltı sonrası Nagarkot'tan ayrılarak Chitwan Milli Parkı 'na doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde bölgeye ulaşarak konaklayacağımız tesise geçiyoruz. Odalara yerleşme ve öğle yemeğinden sonra milli park aktivitelerini değerlendiriyoruz. Konaklama Chitwan'da.

7. GÜN  CHITWAN MİLLİ PARKI
Gün boyu Chitwan'dayız. Gün içerisinde kano safari, fil safari, jungle yürüyüşü ve fil banyosu gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Gece dileyenler yerel dansların sergilendiği kültürel programı izleyebilirler. Konaklama Chitwan'da.

8. GÜN  CHITWAN - KATMANDU
Sabah kahvaltı sonrası Chitwan Milli Parkı'ndan Katmandu'ya hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Katmandu'ya varış ve otele yerleşme. Katmandu'da serbest zaman. Bu etkileyici şehri gönlünüzce gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Konaklama Katmandu'da.

9. GÜN   KATMANDU - NYALAM
Sabah Katmandu'dan Tibet'e doğru yolculuğa başlıyoruz. İlk gün Kathmandu'dan Nyalam'a yol alıyoruz. Toplam yolculuk mesafesi 156 km olup 3700 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Guest House'da.

10. GÜN   NYLAM - SHIGATSE
Bugün Nylam'dan Tibet’in 2. büyük şehri olan Shigatse (3900 m rakımlı) ye yol alıyoruz. Yerel pazarlarına bir göz attıktan sonra şehrin ünlü Tashilhunpo Manastırı'nı yakından tanıyoruz. Burası güncel hayatın içinde fonksiyonelliğini muhafaza edebilmiş Tibet'in en büyük manastırlarından birisi olma özelliğine sahiptir ve yüksek duvarların ardında görülecek çok fazla şeyi içerisinde barındırır. Gün içerisinde ayrıca Kumbum’a gidiyoruz. Altın kubbeli bir Stupa olan Kumkum'un içinde çok sayıda küçük şapeller vardır ve Tibetli Budist kesişlerin son derece etkileyici resimleriyle süslenmiştir. Toplam yolculuk mesafesi 469 km olup 3900 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Shigatse'de Hotel'de.

11. GÜN   SHIGATSE - GYANTSE
Bugün Shigatse'den Gyantse'ye yol alıyoruz. Muhteşem manzaralar arasında yapacağımız yolculuk Tibet coğrafyasını yakından tanıma fırsatı verecek. Yolculuk esnasında 4794 m zirveli Khamba La dağı, karlı zirvesiyle ünlü Nazin Khag Sa (7252m) ve 5045 m zirveli Karo la dağlarını aşıp eşsiz güzellikteki Yamdrok –tso gölünün sularından geçiyoruz. Doğanın güzellikleri içerisindeki bazı Tibet köylerinden geçip 3950 m rakımlı Gyantse’ye varıyoruz. Gyantse’de bulunan Gyatse Dzong ve Gyatse Kumbum’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Dzong 14.yy. kalma bir kaledir. Toplam yolculuk mesafesi 90 km olup 3950 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Gyantse'de Hotel'de.

12. GÜN    GYANTSE - LHASSA
Bugün Gyantse'den Lhassa'ya yol alıyoruz. Toplam yolculuk mesafesi 261 km olup 3650 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Yol üzerinde Yamdrok Gölü'nü göreceğiz. Konaklama Lhassa'da otelde.

13. GÜN    LHASSA
Gün içerisinde Lhassa'yı geziyoruz. İlk gün gezi programımız dahilinde Dünya Mirası listesindeki muhteşem Potala Sarayı, Sera Manastırı, Norbulingka Parkı gezip göreceğimiz yerler arasında. Gezilerin ardından yerel bir Tibet ailesi ziyaret ederek programımızı tamamlıyoruz. Konaklama Lhassa'da.

14. GÜN   LHASSA - KATMANDU
Gün içerisinde Lhassa'nın diğer önemli yerlerini geziyoruz. Drepung Manastırı, Jokhang Tapınağı, hem mimarı hem inanç açısından Han ve Tibet kültürünün muhteşem bir karışımı olan ve Barkhor caddesi çevresinde bulunan Bustling Pazarı, geleneksel Tibet Hastanesi görüldükten sonra Lhasa'dan Katmandu'ya uçuyoruz. Konaklama Katmandu'da.

15. GÜN   KATMANDU - İSTANBUL
Sabah erken otelden ayrılış ve Katmandu Havaalanına transfer. Vedalaşma ve pasaport işlemlerinin ardından yerel saatle 07:45'te hareket edecek olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuyoruz. 12:55'te İstanbul yeniHavaalanı'na varış ve Nepal Tibet Bhutan Turu sonu.

Not: Nepal Tibet Bhutan Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Nepal Tibet Bhutan Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Nepal Tibet Bhutan Turu için doğru adrestesiniz.
 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Katmandu / Katmandu-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Katmandu-Paro / Paro-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Lhassa-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: 3 gece Katmandu'da Shangri-La Hotel / Hotel Shanker vb. otelde konaklama

:: 1 gece Thimphu'da Hotel Pedling vb. otelde konaklama

:: 1 gece Paro'da   Tashi Namgay Resort  / Tenzinling Resort vb. otelde konaklama

:: 1 gece Nagarkot'ta Club Himalaya Hotel vb. otelde konaklama

:: 2 gece Chitwan'da Jungle Safari Lodge vb. bungalow lodge'da konaklama

:: 1 gece Pokhara'da Hotel Peninsula / Hotel Lakefront vb. otelde konaklama

:: 1 gece Nylam'da Guest House vb. konaklama

:: 1 gece Shigatse'de Shigatse Hotel vb. otelde konaklama

:: 1 gece Gyhantse'de Gyhantse Hotel vb. otelde konaklama

:: 2 gece Lhassa'da Xin Ding Hotel vb. otelde konaklama

:: 14 sabah kahvaltısı

:: Set menü 14 akşam yemeği

:: Chitwan'daki konaklamalar esnasında öğle yemekleri

:: Chitwan'daki milli park aktiviteleri (kano safari, jungle yürüyüşü, fil safari, fil banyosu)

:: Yollarda ödenen ücretler

:: Tükçe bilen tur lideri

:: Yerel rehberlik hizmetleri

:: Ulusal park giriş ücretleri

:: Program dahilindeki tüm geziler

:: Bhutan vize ücreti

:: Tibet vize ücreti

:: Zorunlu seyahat sigortası 

 

:: Chitwan dışındaki günlerde öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Nepal vizesi (25 USD)

:: Geleneksel rehber ve şoför bahşişleri 

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Kişisel harcamalar

 

NEPAL VİZESİ HAKKINDA
Nepal vizesi, Katmandu Havaalanında ülkeye girişte alınabilmektedir. Vize ücreti yaklaşık 25 USD'dir. (yanınızda iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) 

BHUTAN VE TİBET VİZESİ HAKKINDA 
Bhutan ve Tibet için vizelerinizin takibini biz yapacağız. Bu vizelerin ücreti tur ücretine dahildir. Tur hareketinden en az 3 ay önce vize başvurularınızın yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınız için pasaport fotokopinizi ve dört adet fotoğrafınızı bize ilettiğinizde biz işlemleri başlatabiliriz. Tibet'e sadece umuma mahsus pasaport sahipleri giriş yapabilmektedir, hatırlatırız. (Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport ile giriş mümkün değildir) 
 

Bilgilendirme: Tibet’e seyahat etmek için grup ile seyahat etmek gerekmektedir. 2008 yılından itibaren Tibet Otonom Bölgesine bireysel girişler, Çin tarafından yasaklanmış olup, grup halinde ve özel izin ile giriş yapılmalıdır.
 

Tibet’e giriş için özel izin alınmalıdır.
 

Tibet seyahati için öncelikle Çin vizesine sahip olunmalıdır. Vizenizi temin ettikten sonra acentamız sizden pasaport kopyanızı, Çin Vizesi kopyanızı talep edecek, düzenlemiş olduğu tur programı ile beraber seyahatinizden önce Çin’e göndererek Tibet Seyahat İzin belgesini çıkaracaktır. 

 

TİBET HAKKINDA HATIRLATMA
Tibet’e seyahat eden misafirlerimiz sıklıkla şikayet ettiği rahatsızlık, irtifa hastalığı yani Hipoksi’dir. Sürekli yüksek rakımlar arasında yolculuk yapmaktan kaynaklanan bu rahatsızlıktan korunmanın en etkili yolu da Tibet’e ulaştığınız ilk günü, otelinizde dinlenerek geçirmeniz. Diğer basit ama etkili yöntemler ise, Tibet’te bulunan eczanelerden küçük bir oksijen tüpü edinmek ve seyahatiniz boyunca bol bol sıvı tüketmek.

HAREKET VE KONTENJAN HAKKINDA
Turumuz 12-25 kişi arası katılımcıyla gerçekleşmektedir. Afişe fiyatlarımız sınırlı uçak bileti kontenjanımızla geçerlidir. Kontenjan dolması ardından fiyatlar revize olacaktır. Turun tarafımızdan iptali halinde, ödemesini yapmış kayıtlı müşterilere tur hareketinden 10 gün öncesinde bildirim yapılır.

not: Nakit ödemeli rezervasyonlarda rezervasyon aşamasında %50 ödeme, kalan %50 ödeme de turdan 3 ay öncesine kadar tamamlanacak şekilde kesin rezervasyon alınabilmektedir. Bu ödeme şeklinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
REHBERLİK HİZMETİ HAKKINDA
Bu turumuzda Türkçe bilen tur lideri ve gerekli yerlerde İngilizce bilen yerel rehberler grubumuza eşlik eder.

HATIRLATMA
Tura gelirken pasaport fotokopinizi ve dört adet vesikalık fotoğrafı yanınızda bulundurunuz. 

 

D

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 14 yorum var.

Nepal bhutan tibet, bu meşakkatli turu iyi organize eden tüm deepnature ekibine teşekkür ederiz.
İbrahim

Turumuz (nepal bhutan tibet) yoğun ama keyifli geçti. tibete daha fazla vakit ayrılması bundan sonraki turlarınızda yerinde olur. Yerel rehberiniz rahat bir arkadaş ama iyi niyetli. tur liderimiz ise işini iyi yapan, gayretli biri. Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu.
Ümran

Bhutan hayal ettiğimden de güzel bir ülke çıktı. Nepal kaotik olsa da güzel. Turumuz güzel planlanmış, biz ziyadesiyle memnun kaldık. Rehber özgecan bilgili, saygılı ve sempatik. Kendisine teşekkür ederiz.
Ferruh

Organize ve planlı nepal bhutan turu için DEEPNATURE ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Necla

Bu DEEPNATURE ile 4. turum oldu. Gökhan Bey'in tavsiyesi ile Nepal turuna katıldım. İyi ki de katılmışım dedim hakikaten nepal görülmesi gereken bir ülke, kültür. Rehber özgecan beyin anlatımları ve sevecenliği ile güzel bir gezi oldu. Turda çok kişi yoktu, iyi oldu. İnternet aramalarımız, alışveriş pazarlıklarımız ile unutulmaz bir seyahat oldu. Bir sonraki hedefim vietnam kamboçya. Giderek asyanın doğusuna yol alıyorum ))
Ayşe

Nepal turu araştırırken bulduğum bir firma olarak daha önce adınızı duymamıştım. Biraz şüphem vardı ama her şeyden çok memnun kaldım. Başarılı bir rehber ile çok güzel tur oldu.
Emine

Rehber özverili ve mükemmel olunca, her şey çok güzel oluyor. Çok keyifli bir tur oldu, teşekkürler.
Nedim

Nepal çok güzel bir ülke, güzel de gezdik. Bunda rehberimiz özgecan beyin katkısı çok, kendisine teşekkür ederiz. Tur programını yazılı olarak tur öncesi dağıtırsanız daha iyi olur kanaatindeyim.
Ayhan

Rehberimizin bölgeyi iyi bilmesi ve özverisi nedeni ile sorunsuz ,güzel ve zevkli bir tur oldu. Otel seçimleri çok iyiydi. Program iyi. Gökhan Bey e teşekkürler.
Sevim

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.
Kemal - Münevver

Her şey güzeldi. Tur içeriği, otel ve rehber seçimi hepsinden memnun kaldım. Teşekkürler
Nevra

Tur programdaki gibiydi. Her şey güzeldi. Kısa ve keyifli bir tur oldu. Rehberimize teşekkürler.
Yasemin

Rehber mükemmel (bilgi-davranış-yaklaşım). Tur programı iyi ama bir kaç yer çıkarılıp yada 1 gün daha fazla olup Pokara da eklenebilirdi. Orayı da görmek isterdim. Ben ilk kez yurtdısında tur ile gezdim, keyifliydi. Az kişi ile tur yapılması sorun olmamasına ve zevkli bir organizasyon olmasını sağladı.
Ercan

Nepal turundan çok memnun ayrılıyoruz. Gökhan Bey'in yönetiminde ve bilgileriyle çok güzel bir tur yaşadık. Ayrıca misafirlerin uyumlu olmaları ayrıca güzeldi. Çok teşekkürler...
GülşahKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.