Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Meksika Turu 2
 • Meksika Turu 2
 • Meksika Turu 2
 • Meksika Turu 2
 • Meksika Turu 2

Meksika Turu 2

7 GECE 9 GÜN (5-13 Ekim 2024 / 12-20 Ekim 2024 / 26 Ekim-3 Kasım 2024 / 9-17 Kasım 2024 / 23 Kasım-1 Aralık 2024)

Meksika turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde 7 gece 9 günlük Meksika Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama

$ 2.549’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
MEKSİKA TURU 2
TULUM - CANCUN - MEXICO CITY - PLAYA DEL CARMEN
 
PROGRAM
 
1. Gün İSTANBUL – MEXICO CITY
Meksika Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait sefer ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat sabaha karşı Mexico City’e varıyoruz. Pasaport kontrolden geçip bagajlarımızı aldıktan sonra şehir merkezine gidip kahvaltı için serbest zaman verilecek (Kahvaltı dahil değil). Sonrasında Mexico City panoramik şehir turu düzenlenecek. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Mariachi Gecesi’ne (80 Usd) katılabilirler. Konaklama otelimizde.
Uçuş No: TK181 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 02:25 - Varış: Mexico City - Saat: 08:15
 
2. Gün MEXICO CITY
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yarım sürecek olan Teotihuacan Tapınaklar (90 Usd) turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne (95 Usd) turuna katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer.  Konaklama otelimizde.
 
3. Gün                MEXICO CITY – MERIDA
Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate göre Merida uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer olacağız. Otel lobisinde buluşup özel aracımızla havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile olan uçuşumuzun bilet ve bagaj işlemlerimizi yaptıktan sonra yerlerimizi alıyoruz. Merida’ya varışımızla birlikte bizi bekleyen aracımız ile Yukatan eyaletinin başkenti olan bu şehirde Plaza Mayor meydanı ve sömürge döneminden kalan kolonyal binaları göreceğimiz panoramik turumuzu yapacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Merida’da otelimizde. 
 
4. Gün                MERIDA
Otel kahvaltısının ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz ve tüm gün sürecek olan Campeche & Uxmal Turu’na ( 140 Usd ) katılabilirler. Merida’nın güneyinde yer alan Campeche, Meksika Körfezi'nde bir liman kentidir. Bu güne kadar iyi korunmuş barok sömürge dönemi koloniyal binaları,  askeri mimarisi ve duvarlarla çevrili tarihi bölgesiyle tanınır. Korsan saldırılarına karşı koyabilmek için şehir 17. Yüzyılda kale ve surlarla güçlendirilmiştir. Turumuzda bu tarihi yapıları görme imkanı bulacağız. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan sokak ve caddelerini geziyoruz. Campeche sömürge döneminde 19. yy’ın ortalarına kadar Yukatan yarımadasının en önemli limanıydı. Buradaki turumuzun ardından yolculuğumuza devam ederek Campeche’nin daha kuzeyinden yer alan puuc bölgesindeki Uxmal Antik Kentine gidiyoruz. Maya medeniyeti'ne ait en önemli merkezlerden biri olan ve tarihi 5.yy a kadar ulaşan antik kente varışımızın ardından Antik kent ve Mayalar ile ilgili bilgi alıyoruz. İspanyol kolonilerinden önce Toltek uygarlığı tarafından da işgal edilen şehrin geniş kültürel yapısı ve etkileyici mimarisi ve piramitlerini geziyoruz. Ardından Çikolata Müzesini ziyaret edeceğiz. Çikolata ; Maya geleneğinin, günlük yaşamının ve ekonomisinin önemli bir parçasıdır. Belirli dönemlerde müze yönetiminin ikramı olarak çıkışta sıcak maya çikolatası tatma imkanı bulacağız. Turumuzun sonunda Merida’ya dönüyoruz. 
 
5. Gün                MERIDA – PLAYA DEL CARMEN 
Kahvaltı sonrası check out işlemlerini yapıp otelden ayrılıyor ve Playa Del Carmen’e yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Tulum Antik Kentik Kenti turu ve Gezisi’ne( 70 USD ) katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Turumuzun ardından Playa del Carmen’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün PLAYA DEL CARMEN - CANCUN
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Cancun’a hareket ediyoruz. Cancun’a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz açık büfe öğle yemekli Isla Mujeres Adası ( 95 USD )  turu na katılabilirler. Isla Mujeres türkçe deyimiyle "kadın adası"  Meksika Körfezi ile Karayip Denizi'nin buluştuğu bir adadır. 1500 yıl öncesine, mayalara dayanan bu ada Ekab eyaletinin bir parçasıdır. Burada deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Cancun’da otelimizde.
 
7. Gün CANCUN
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Chicen Itza&Cenote ( 110 USD )  turu  katılabilirler. Bu turumuzda Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Ardından Cenote ziyaretimiz olacak. Yağmur tanrısı Chaac'a kurbanların ve nesnelerin cenote'ye atılması ritüeliyle efsaneleşen ve bugün enfes güzellikteki doğası ve yüzme imkanı veren yeraltı havuzları ile deneyimlemeniz gerekir. Turumuzun ardından Cancun ‘ a otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün CANCUN – İSTANBUL  
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait sefer ile sabah saatlerinde  Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...
Uçuş No: TK181 (Türk Havayolları) - Kalkış: Cancun - Saat: 09:50 - Varış: Istanbul - Saat: 05:45 (ertesi gün)
 
9. Gün İSTANBUL  
Sabah saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

OTELLER
MEXICO CITY 4**** EXE ALAMEDA REFORMA HOTEL vb.
MERİDA 3*** HOTEL CARIBE vb.
PLAYA DEL CARMEN 3*** WYNDHAM GARDEN PLAYA DEL CARMEN vb.
CANCUN 3**** FAIRFIELD INN & SUITES BY MARRIOTT CANCUN DOWNTOWN HOTEL vb.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
Toplu Nakit Alımda 680  $ Yerine 600 $
Mariacci Gecesi (80 Usd) + Tehotuhacan Tapınaklar Turu (90 Usd) + Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (95 Usd) + 
Campeche & Uxmal Turu (140 Usd) + Tulum Antik Kenti (70 Usd) + Isla Mujeras Turu (95 Usd)+ Chichen Itza & Cenote Turu (110 Usd)
 
Not: Meksika turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. Engin deneyimle hazırlanmış Meksika Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Meksika Turu için doğru adrestesiniz.
 
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.059 Çocuk fiyatı$ 2.499

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Mexico City (MEX) / Cancun (CUN) – İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Mexico City (MEX) – Merida (MID) parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri ve Otel vergileri

:: 3-4 yıldız otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri ve Özel otobüs ile tüm transferler

:: Mexico City ve Merida panoramik şehir turları

:: Ulusal Antropoloji Müzesi girişi

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

:: Meksi vize ücreti

:: Seyahat sağlık sigortası & Covid-19 Sigortası

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN MEKSİKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

YEŞİL PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Yeşil pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Yeşil pasaport sahibi  ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için konsolosluktan randevu alıp vize almak zorundadır. (En az 1 ay önceden başvuru yapılması gerekmektedir)

 

BORDO PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için aşağıdaki linkten en az 20 gün önceden alması gerekmektedir.

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html 
 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
1-Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport (sınır dışı) etme hakkı vardır. Bu durumda misafirin ödemiş olduğu tüm tur ücreti yanmaktadır ve tur ödeme iadesi mümkün değildir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.
2-Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.
https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/
3-Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date son geçerlilik tarihi * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz. 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Mexico City uçuşu yaklaşık 14 saat 15 dakika sürmektedir.
Cancun – İstanbul arası uçuş 12 saat 5 dakikadır.


Para Birimi
Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.


Saat Dilimi
Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.


Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

 

 

B

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.