Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Malta Turu
  • Malta Turu
  • Malta Turu
  • Malta Turu
  • Malta Turu

Malta Turu

3 GECE 4 GÜN (27-30 Ekim / 8-11 Kasım / 29 Aralık 2024-1 Ocak 2025)

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile, 3 Gece 4 Gün Malta Turu. Bölge uzmanı rehber eşliğinde, tüm turlar dahil dolu dolu program

€ 549’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
MALTA TURU
 
 
BU TURUN FARKI
TÜRK HAVA YOLLARI İLE DİREKT UÇUŞLAR
DÖRT YILDIZLI OTELDE KONAKLAMA
DOLU DOLU PROGRAM
TÜM TURLAR DAHİL !!
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL- MALTA- 3 CITIES – MARSAXLOKK
Malta Turu için İstanbul Havalimanı 3. kapıdan giriş yaparak, THY dış hatlar F kontuarında (1-27 numaralı kontuarlar) önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı uçuşu ile 08:05’te Malta’ya hareket.  Yerel saat ile 08:35’te Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile panoramik turumuzu yapıyoruz. Ardından Üç şehirler olarak bilinen Malta Şövalyelerinin ilk yerleşim yerini gezdikten sonra Marsaxlokk’a geçiyoruz. Balık restoranları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü limanı ve adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve öğle yemeği için serbest zamanın ardından otellerimize transfer. 
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     |   TUR PAKETIMIZE DAHILDIR
 
2. Gün  MOSTA- MDINA – VALETTA (GAME OF THRONES)
Otelde alınacak kahvaltı sonrası turumuz için otel’den hareket ile tam günlük gezimize başlıyoruz. İlk durağımızda, Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontanella Cafe’de eşsiz manzara eşliğinde mola vereceğiz, arzu eden misafirlerimiz cafenin dünyaca meşhur ürünleri olan pastaların tadına bakabilir, kahvelerini ve çaylarını yudumlarken manzaranın tadını çıkartabilirler. Buradan hareketle Valetta’ya geçiyoruz. Malta’nın başkenti olan Valetta’ya dünyanın en güzel barok binalarıyla bezeli şehrine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Büyük Üstatlar Sarayı, Üst Baraka Bahçeleri, Parlamento Binası, Aziz John Katedrali, Büyük Kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     |   TUR PAKETIMIZE DAHILDIR
 
3. Gün GOZO ADASI – DWEJRA-T'PINO KİLİSESİ- VICTORIA RABAT- XELENDI – MGARR
Otelde alınacak kahvaltı sonrası turumuz için otel’den hareket ile tam günlük gezimize başlıyoruz. Sabah rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına doğru hareket ediyoruz, Limandan feribot ile Gozo’ya geçiş yapıyoruz.  Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biri. Daha sonra eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra Gozo Adasının Dünyaca meşhur olan lokal ürünleri bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz.  Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St. George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya geçiyoruz ve otellerimize dönüyoruz.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     | TUR PAKETIMIZE DAHILDIR
 
4. Gün POPEYE’S VILLAGE TURU / MALTA – İSTANBUL 
Otelde kahvaltı sonrası saat 11:00’da oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz, check out işlemleri sonrası belirtilen saatte hareket ile 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village’a varıyoruz. Burada hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakal’ın şovlarını seyrediyoruz. Arzu eden misafirler deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakabilirler. Tur sonrası havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 19:55’te İstanbul’a hareket.  Yerel saat ile 00:20’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.   
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     | TUR PAKETIMIZE DAHILDIR
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
Uçuş No: TK1369 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 08:05 - Varış: Catania - Saat: 08:35
Uçuş No: TK1372 (Türk Havayolları) - Kalkış: Malta - Saat: 19:55 - Varış: Istanbul - Saat: 00:20 (varış ertesi gün)
 
 
OTEL BİLGİSİ
Mercure Hotel vb. 
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 599 Single konaklamalı tur ücreti€ 799 Çocuk fiyatı€ 549
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 549 Single konaklamalı tur ücreti€ 749 Çocuk fiyatı€ 499
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 649 Single konaklamalı tur ücreti€ 849 Çocuk fiyatı€ 599

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı –Malta – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar  (saatler değişiklik gösterebilmektedir) 

:: Havalimanı - Hotel - Havalimanı transferleri 

:: Tur programında belirtilen turlar

:: 4* otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar  

:: Havalimani vergileri

:: Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Schengen vize ücreti ve servis bedeli 

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Şoför tipleri 5 Euro/ kişi başı (isteğe bağlı)

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için sürprim uygulanır)

:: Eco tax kişi başı günlük, Catania’da € 1.50 ila € 2.00-Malta’da €0.50 - € 1.50 

(Oteller tarafından yolcudan tahsil edilir, tutarlar değişkenlik gösterebilir)

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

Malta ile Türkiye arasında yaklaşık 2 saat 30 dakika uçuş süresi vardır.

 

PARA BİRİMİ

Malta Euro bölgesi ülkelerindendir. Yanınıza EURO ve bunların ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Malta arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Malta’da 10:00’dir.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkede hemen hemen her damak tadına uygun yemekler bulunmaktadır. İtalya’ya yakın olması dolayısıyla Malta’da makarna, pizza ve türevleri en çok tüketilen yiyecekler arasında yer alır.

 

ELEKTRİK

Malta’da elektrik 220/230 volttur ve C-J tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

ALIŞVERİŞ

Ülkede; bol miktarda seramik, dantel ve gümüş ürünler satılmaktadır. Valetta şehrindeki, arka caddelerde, birçok gümüş ürünü bulabilirsiniz. Gozo ise dantel, nakış ve el işi ürünleri ile ünlüdür.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.