Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kudüs Turu
  • Kudüs Turu
  • Kudüs Turu
  • Kudüs Turu
  • Kudüs Turu

Kudüs Turu

3 GECE 4 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

İstanbul Sabiha Gökçenden Kudüs Turu. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile 3 gece 4 günlük Kudüs Turları. Mescidi Aksa ya 20 dakika yürüme mesafesinde merkezi otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. İyi programlanmış programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla üç semavi dinin kutsal şehri Kudüs ü DEEPNATURE farkıyla gezin. (VİZE İÇİN SON BAŞVURU TUR HAREKETİNDEN 20 GÜN ÖNCEDİR)

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kudüs Turu

1.Gün (Perşembe)
Kudüs Turu için İstanbul Sabîha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 05.30’da buluşma ve bilet-bagaj işlemlerinden sonra saat 08.05’de Telaviv’e hareket, saat 09.10’da otele varış  ve yerleşme. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.
(İsrail, İsrail'e girişte 24 saat otelde zorunlu karantina uygulamaktadır.  Eğer test sonucunuz negatif olarak ve bugün çıkarsa vakit namazlarını Mescid-i Aksâ’da kılabilirsiniz. Tur tarihinde bu uygulama kalkmış olabilir.)
 
2.Gün (Cuma)
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs-ü Şerîf ve Mescid-i Aksâ’yı temâşâ, bilgilendirme ve hâtıra fotoğraf çekme molası. Daha sonra yakın mesâfelerdeki Hazreti İsâ’nın göklere yükseldiğine inanılan mekânın görülmesi, Râbiatü’l-Adeviyye ve sahâbî Selmân-ı Farisî türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana-babasının medfûn bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Dâvud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksâ'daki Cuma namazından sonra Mescid-i Aksâ Harem-i Şerîfi kapsamında: Kubbetü’s-Sahra ve içinde bulunan Muallak Taşı (Mirâc’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı), Kıble Mescidi, Mervân Mescidi, Mirâc gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’e binek olarak getiren Burâk’ı bağladığı Burâk Mescidi ziyaretleri ve bigilendirmeler. Sonra Burâk (Ağlama) Duvarı, tarihî Kıyâmet Kilisesi ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Bu intikâller esnâsında eski Kudüs çarşılarının görülmesi, zaman kalırsa çarşı gezintileri. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.
 
3.Gün (Cumartesi)
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda İbrahim (a.s) ve eşi Sâre (r.anhâ), İshak (a.s) ve eşi Rıfka (r.anhâ), Yakup (a.s) ve eşi Lâika (r.anhâ) ve Yusuf (a.s)’ın kabr-i şerîflerini ziyaret. Sonra yakınında bulunan Halhûl Kasabasındaki Yunus (a.s) kabrini ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket (60 dk.). Deniz seviyesinden 400 mt. aşağıda bulunan, Lût kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helâk olup altında kaldığı Lût Gölünün (Ölü Deniz) dışardan görülmesinden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Erîha’ya geçiş(15 dk.), burada hurma vb. alış-veriş molası ve sonra Mûsa aleyhisselâmın kabri ve Külliyesine intikal (20 dk.). Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.  
 
4.Gün (Pazar)
İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.00 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp valizler otel lobisine indirilecek. Uçak dönüş saatine göre geçecek serbest zaman ve Yafa’ya (Telaviv’le bitişik) hareket (60 dk.); buradaki Mahmûdiye Câmi-i Kebîr’I, Bahriye Câmii, Osmanlı vâlilik binaları, Saat Kulesi gibi Osmanlı eserlerinin görülmesinden ve bilgilendirmelerden sonra Telaviv  Havalimanına haraket (30 dk.), varış (hareketten üç saat önce havalimanında bulunmak gerekiyor) ve işlemler sonrası Saat 15:55’te İstanbul Sabîha Gökçen Havalimanına kalkış ve Türkiye saatiyle 19:10’da varış.  
 
OTEL BİLGİSİ
Aşağıda linki verilen üç otelden birinde konaklama sağlanır.
 
PCR TESTİ BİLGİLENDİRMESİ
İsrail vatandaşları da dahil olmak üzere herkesin Ben Gurion Havalimanı'na vardıklarında PCR testi yapması gerekiyor.
Lütfen testinizi TestnGo ile önceden rezerve edin ve ödemesini kredi kartınızla yapın:
https://testngo.femi.com/en/sign-in (varışta PCR testi için almak için rezervasyon ve ödeme linki)
Ben Gurion Havalimanı'nda test sonucunuz pozitif çıkarsa, 10 günlük karantinada kalacaksınız. 3 gece sonrası olacak masraflar
tarafınıza ait olacaktır( konaklama, yeme içme, dönüş uçak ve olası PCR testi)
 
UYARILAR
• Deepnature Travel, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Deepnature Travel sorumlu tutulamaz. 
• Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. 
• Tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali yolcuya bildirilir. Deepnature Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
• Deepnature Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklama otelini/otellerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
• Programda yer alan ancak yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu tutulamaz. Yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
• Yerel otoriteler tarafından varış esnasında ülkeye girişi herhangi bir sebeple engellenen yolculardan Deepnature Travel sorumlu tutulamaz ve bu yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
• Havalimanından yurtdışına çıkışına  herhangi bir sebep nedeniyle izin verilmeyen yolculara geri ödeme yapılmaz.
• Kalkış saatinde havaalanında olmayan yolculara herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
• Ön ödemeler sonrası yapılacak olan vize müracaatlarında, yolcuya vize verilmemesinden Deepnature Travel sorumlu tutulmayacak ve geri ödeme yapılmayacaktır.
 
Not: Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Kudüs Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kudüs Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kudüs Turu için doğru adrestesiniz.

 

:: Pegasus Hava Yolları ile İstabul Sabiha Gökçen  / Telaviv / İstanbul Uçak Bileti ve Alan Vergileri

:: Kudüs'te 3 Yıldızlı Otel'de 3 gece konaklama (Ritz Hotel, National Hotel veya New Capital Hotel)

:: Otelde 3 sabah kahvaltısı

:: Otelde 3 akşam yemeği

:: Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri

:: Programda Belirtilen Tüm Turlar

:: Ulaşım

:: Rehberlik Hizmetleri

:: Turlarda iki adet yarım litre pet su

:: Vize Ücreti ve İşlemleri

::  Uçak içi kahvaltı ve yemek 

:: Turlardaki öğle yemekleri

:: Yemeklerde alınacak bilimum kapalı içecekler, Kişisel Harcamalar

:: Otel Ekstraları (Oda Servisi,Telefon vb.)

:: Yurtdışı Çıkış Harcı

:: Lût Gölü (Plaj Kısmı) Girişi

:: Tur öncesi form hazırlama, online başvuru hizmet bedeli (30 USD) (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN 6 AY GEÇERLİ PASAPORT VE İSRAİL VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

KUDÜS LİSTE VİZESİ UYARILAR

* 18 Yaş altı yolcular yanlarında ana veya baba olmaksızın giriş yapamayacaklardır.

* 40 Yaş altı erkekler yanlarında eşleri olmadan ve düzenli iş durumlarını belgeleyemezlerse katılamazlar.

* Seyahat tarihinden 1 yıl önce İsrail girişi yapanlara liste vizesi verilmemektedir.

* Pasaportlarda (Yeşil ve/veya Normal) en az 6 aylık geçerlilik süresi istenmektedir.  

* Süresi dolmuş pasaport sahipleri mevcut pasaportun numarasını forma yazdıktan sonra emniyete müracaat etmeli, seyahate çıkarken süresi dolmuş olan pasaportu da  yanında bulundurmalıdır * AB üyesi ülke pasaportları ve yeşil pasaportlar (yukarıda açıklanmıştır) yeterli süresi olması kaydıyla vizeden muaftırlar. 

* Liste vizesi alındığından pasaportlara vize ve giriş-çıkış kaşesi vurulmamaktadır.

 

 

 

TAVSİYELER & BİLGİLER

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en az 2.5 saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş THY Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Mescid-i Aksa girişlerinde hanımlar ayak topuklarına kadar uzanan kıyafetler giymelidirler.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.76 İsrail Şekeli ,  1 Euro = 4,03 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için gecerlidir.Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.

 

HKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.