Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Güney Fransa Turu
  • Güney Fransa Turu
  • Güney Fransa Turu
  • Güney Fransa Turu
  • Güney Fransa Turu

Güney Fransa Turu

4 GECE 5 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

2024 Kurban Bayramı tatilinde 4 gece 5 gün Güney Fransa Turu

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
GÜNEY FRANSA TURU
 
KATEGORİ
PROMO
 
PROGRAM

1.Gün İSTANBUL-MARSİLYA
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da Marsilya’ya uçuş. Yerel saat ile 10.05’te Marsilya’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Marsilya Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda ilk önce 154 metre yükseklikten kentin 360 derece panoramik görüntüsünü seyredebileceğimiz 19. yy’den kalma adeta şehrin simgesi olmuş Notre-Dame de la Garde Bazilikasını göreceğiz. Daha sonra dar ve yokuşlu sokakları, renkli resimlerle süslü duvarları, tarihi binaları, müzeleri, sanat galerileri ve görkemli belediye binası ile “eski kent” tarihi Le Panier; 1896 yılında yapılmış mermerlerle bezeli iç mekânı, freskleri ve Neo-Bizans tarzdaki ön cephesiyle ünlü Marsilya Katedrali; pek çok irili ufaklı tekneye ev sahipliği yapan, şık butikleri, kafe ve restoranlarıyla Marsilya’nın Akdeniz’le buluştuğu canlı, hareketli ancak bir o kadar da eski ama güzel limanı Vieux-Port görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Marsilya’daki otelimizde.
 
2.Gün MARSİLYA 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Aix-en-Provence-Nice Turuna katılabilirler (100 Euro). Dünyaca ünlü ressam Paul Cezanne’nin üzerinde müthiş bir imzası olan ve Fransa’nın en şık kentlerinden birisini tanıyacağımız panoramik Aix-en-Provence Şehir Turu için hareket. Lavanta tarlaları ve üzüm bağları arasından geçerek dar sokaklar, birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, irili ufaklı meydanlar, her biri sanat eseri çeşmeleriyle Aix-en-Provence’ı yürüyerek gezdikten sonra Dünya Jet Sosyetesinin en gözde tatil beldelerinden birisi olan Saint-Tropez’e hareket. Varışımızla beraber panoramik Saint-Tropez Şehir Turunu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzu tamamladıktan şehri tanımak, yemek yemek ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Nice’e doğru yola çıkacağız. Varışımızla beraber Nice Şehir Turuna başlayacağız. Şehir turumuzda 5 km uzunluğunda meşhur yürüme yolu Promenade des Anglais, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla Eski Şehir (Vieux Nice), harika manzarası ile Kale Tepesi (Colline du Chateau), alışveriş ve yeme-içme merkezi Massena Meydanı ve Çiçek Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Marsilya’daki otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz otelimizde.
 
3.Gün MARSİLYA 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Saint-Paul-de-Vence, Monaco ve Monte Carlo Turuna (100 €) katılabilirler. Turumuza ilk olarak muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint-Paul-de-Vence ile başlayacağız. Yürüyerek gezeceğimiz kasabanın ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşmesi yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar boyunca taş binalarda resim galerileri, bölgeye has zeytinyağı, lavanta, sabun ve el işi dükkânları yer almaktadır. Saint-Paul-de-Vence gezimiz sonrasındaki durağımız, Fransız Rivierası (Cote d’Azur) bölgesinin en güzel koylarının arasından geçerek gideceğimiz bağımsız şehir devleti Monaco Prensliği olacak. Caddelerinde F1 Formula yarışlarının yapıldığı Avrupa Jet Sosyetesinin bu gözde tatil ve eğlence merkezinde yat limanı, Monaco Sarayı, Monaco Katedrali, Oşinografi Müzesi (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Daha sonra lüks ve ihtişamın odak noktası kumarhanesiyle ünlü Monte Carlo’ya gideceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Marsilya’daki  otelimize geri döneceğiz. Gecelememiz Marsilya’da otelimizde.
 
4.Gün MARSİLYA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Grasse ve Cannes Turuna (100 €) katılabilirler. Tam günlük turumuz için otelden hareket. Alp Dağları’nın eteklerinde Fransa’nın parfüm başkenti olarak bilinen Grasse’de hem bu güzel kenti hem de bir parfüm üreticisini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimiz sonrası en çok da her yıl düzenlenen uluslararası film festivali ve dünyaca meşhur artislerin katılımı ile tanınan sayfiye kenti Cannes’a hareket. Kısa bir yolculuk sonrası Fransız Rivierası’nın bu en meşhur ve eşsiz şehrinde gezmeye başlıyoruz. Sahil bölgesi, önünde kırmızı halının kurulduğu Cannes Festival ve Kongre Sarayı, kentin önemli noktaları görülecek yerler arasındadır. Şehri tanımak, yemek yemek ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Marsilya’ya daki otelimize geri döneceğiz ve geceleme otelimizde.
 
5.Gün MARSİLYA – İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1368 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.20’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.
 
OTEL BİLGİSİ
3*** Kyriad Marseille Palais Des Congrès – Vélodrome Marsilya
 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Marsilya (MRS) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 3* otelde 4 gece oda & kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

:: Marsilya Şehir Turu

:: Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

:: Vize ücreti, servis bedeli 

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Turist şehir vergileri

:: Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

:: Şoför tipleri 5 Euro/ kişi başı 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Marsilya  3 sa 30 dk

 

PARA BİRİMİ

Avrupa para birimi Euro (EUR)’dur.

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Fransa Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Almanya’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Dünya mutfağının birçok seçkin örneklerini bulabilirsiniz. 

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.