Villa Kaktüs
  • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu
  • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu
  • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu
  • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu
  • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu

9 GECE 11 GÜN (Şu an yapılmamaktadır)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 17-27 Haziran 2018 Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu. EŞİ BENZERİ ZOR BULUNUR BİR PROGRAM. KONTENJAN 25 KİŞİ!!!

€ 2.470’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu

1.GÜN /    16 HAZİRAN               ATATÜRK HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00
(Türk Hava Yollaru uçuşu gece yarısını geçe 01:55 de olduğu için  16 Haziranda 23:00 de alanda buluşuyoruz)

2.GÜN / 17 HAZİRAN      ISTANBUL/CAPE TOWN  01:55  11:50   
16 Haziran gecesi  saat 23:00 de,İstanbul Atatürk Havalimanında yetkilimiz ile buluşma , ve  TÜRK HAVA YOLLARI  TK 044  seferi ile  17 Haziran saat 01:55  gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.              
Sabah saat 11:20’de Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durakCAPETOWNWater Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hemde Restoranların bulunduğu bir  mekandır. 
Geceleme otelimizde.HOTEL UPPERSIDE 4*

3.GÜN/18HAZİRAN  CAPE TOWN |HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU
Bugün kahvaltı sonrası  serbest günümüz olacak ,
EXTRA TURUMUZ var  [TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ-120€ ]  Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği
 Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir.
Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

4.GÜN/19 HAZİRAN CAPE TOWN| Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TUR | Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek  turumuz olacak -TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ /105€   , rehberimiz eşiliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz,Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz.Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

5.GÜN/20 HAZİRAN CAPE TOWN/ JOHANNESBURG | Pretoria turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 10:00 da Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Neartown göreceğimiz yerler arasında. Bu turumuzu takiben, PRETORIA şehirne gezmeye gideceğiz,
Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek,  dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanımızda olacak.
Turumuzun sonunda geceleme otelimizde.
HOTEL THE REEF

6.GÜN/21 HAZİRAN  SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu
Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlerimiz için extra  tur
TAM GÜN -ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ   [  165€]
SUN CITY -LESEDI KÜLTÜR  KÖYÜ- PİLANESBERG SAFARİ  TURU
Hareket saatimiz 06:30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz,LESEDI KÖYÜ  ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. SUN CITY bir oteller bölgesidir ve kumarhaneleri ile ünlüdür. Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bçlhesini rehberimiz eşiliğinde geziyoruz.
ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ  burada alacağız.  Öğle yemeğinden  sonra
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda yeniden  Jonanesburg a  döneceğiz.

7.GÜN/22 HAZİRAN   JOHANNESBURG / ZAMBİYA (Livingstone) 11:25 13:05
Bu sabah Çok erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben  Yerel hava yolu ile saat11:25’de ZAMBİYA ya hareket ediyoruz.  Livingstone kentien ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile Livingstone bölgesinde  otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra  VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale  ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.
VIKTORYA MİLLİ PARKI  ziyaretimizi,  Şelaleyi  ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan bir gökkuşağı vardır.
Geceleme otelimizde.

8.GÜN/23HAZİRAN ZİMBABWE
Bu sabah Zambiya tarafından yarılıyoruz ,Viktorya Şelalesi – ZIMBABWE kasabasına hareket edeceğiz.  Hudut noktasında pasaport geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz. Daha sonra konaklayacağımız  LODGE umuza geçiyoruz, burada,  doğa ile baş başa gerçek Afrika   ortamı ile  buluşuyoruz,   Bugün öğleden sonra VİKTORA  ŞELALESİNİ ZİMBABWE  tarafından da göremek ister misiniz.  Bir gün önce Zambiya  tarfına  gitmiştik- arzu ederseniz , sadece  Milli park  girişlerini ödeyerek  Zimbabwe tarfına da gidebiliriz. ( 45€)
Turumuzun  sonunda ,otelimizdeyiz.
akşam saatlerinde EXTRA TUR ZAMBEZİ NEHİR-  AKŞAM YEMEĞİ-  GEMİ TURU.[95€].
Bu öğleden sonra  Zambezi  Nehri ile tanışmamızı  akşam yemeği eşliğinde yapacağız..

9.GÜN/24HAZİRAN  BOTSWANA  TURU
Bu sabah  kahvaltı sonrası,  serbest günümüz var. Bu bölgeye gelmişken  komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU  yapalım
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU   EXTRA [195€] 
Bu sabah  kahvaltı sonrası, serbest saatler.Dileyen misafirlerimiz extra tam gün öğle yemekli Botswana turumuza katılabilirler [ 30 USD BOTSWANA GİRİŞ VİZE ücreti ilaveten orda kapıda ödenir ]
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.
Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz.Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.

10.GÜN/25 HAZİRAN       JOHANNESBURG
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, saat 13:30 da uçağımız kalkacak, yeniden Güney Afrika Johannesburg’a  döneceğiz, Yerel saat ile 15:15 ‘de Johannesburg’a ulaşıyoruz, kent merkezine geçiyoruz, 1 Gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz, serbest saatlerimiz olacak.Geceleme otelimizde.

11.GÜN/26 HAZİRAN JOHANNESBURG/İSTANBUL   18:20  05:00 +1
Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, kısa dinlenme saatlerimiz..(REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE yakın şehir bölgelerine  alternatif bir program yapılabilir-opsiyonel)  uçuş saatimiz 18:20 , saat 16:00 da  en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN/27 HAZİRAN İSTANBUL   05:00  VARIŞ
İstanbul’a  varış. Turumuzun sona ermesi..

UYARI/ NOTLAR 
:: Bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’aşısı gereklidir.Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz
:: 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğere ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)
 
EKSTRA TURLAR
CAPE TOWN |HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU -120€
Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek -105€
SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu -165€
Zimbabwe Tarafında şelale giriş ziyaret -45€
ZAMBEZİ NEHİR-  AKŞAM YEMEĞİ-  GEMİ TURU.[95€]
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU   EXTRA [195€] 

Toplam :712€  >      indirimli  Tam paket : 670€
 

Not: Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Güney Afrika Zambiya Zimbabwe programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.470 Ek yatak€ 2.470 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.990 Çocuk fiyatı€ 1.495

:: Türk Hava Yolları İstanbul/Capetown-Johannesburg/İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Capetown / Johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
:: Johannesburg / Vfa(vıktorıa) -  Lıvıngstone/ Johannesburg uçak bileti
:: 3 gece Capetown / 3 gece johannesburg / 2 Gece Zimbabwe / 1 Gece Zambiya olmak üzere toplam
9 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
:: tüm kahvaltılar
:: CAPE TOWN ŞEHİR  TURU
:: JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU
:: ZAMBİYA VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ
:: Türkçe rehberlik+ yerel rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: Tüm transferler

:: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor
:: Bostwana giriş ücreti (30 USD)
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Ekstra turlar
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Otel ekstraları
:: Tur bahşişleri (85 Euro) gidişte havaalanında toplanır
:: Kişisel harcamalar

Güney Afrika vize istememektedir. Zambiya ve Zimbabwe için ise vize gerekmektedir. Her iki ülke vizesi de sınırda alınabilmektedir.

:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor

GEREKLİ AŞILAR

Bu tura katılım için SARI HUMMA (YELLOW FEVER)  aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra verilen ve 10 yıl geçerli olan aşı kartınızı il sağlık müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

 

ET

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Harika bir turdu. Hem bilgilenme açısından hem de eğlence bakımından çok dolu ve keyifli geçti. Rehberimiz Gencer Bey muhteşemdi. İlk kez bir turdan bu kadar keyif aldım.
Ayşe

Kurban Bayramı Güney Afrika turunuza eşimle beraber katıldık. Tur içerisinde gezilen yerler, rehberimiz Gencer Bey'in katkısı ve kaldığımız oteller gayet iyiydi. Bu turu bize tavsiye eden Arzum Hanım, rehberimiz ve emeği geçenlere teşekkürler. Yeni turlara görüşmek dileğiyle
Davut

Her şey çok güzeldi. Keyifli ve eğlenceli aynı zamanda kültürel anlamda doyurucu bir turdu. Başta rehberimiz Gencer Bey ve tüm ekibe teşekkür ederiz. Tabi aynı zamanda Deepnature'a da teşekkürler!
Hatice

Güney Afrika turunda Cape Town'daki otel dışında geri kalan hizmetlerden memnun kaldık. Cape Town'daki otelin çalışanları ilgisiz, kahvaltı sınırlı idi. Rehber Gencer bey tecrübeli ve hakim bir arkadaş. Hizmetinden memnun kaldık. Turlar da doyurucuydu.
Ferruh

Gayet memnun kaldık, teşekkürler.
Füsun

Rehberimizin deneyimi ve pozitif yapısı sayesinde oldukça keyifli bir tur yaşadık. Güney Afrika görülmeyi hakeden ilginç bir yer, her gün farklı bir şey gördük bu ülkede. Otel seçimleri iyi, rehber başarılı, ekstra turlar biraz daha ucuz olmalı, tur fiyatı da.
Cem

İstediğim bir turdu; kendi açımdan keyif aldığımı söyleyebilirim. Geldim, gördüm, gezdim. Teşekkürler
Harun

Güney Afrika turunda Johannesburg, Suncity ve Cape Town'da seçilen otelleri beğendik. Safari, Lesedi, Ümit Burnu hemen hemn tüm ekstra turlara katıldık ve memnun kaldık. Rehberimiz Gencer Bey çok pozitif ve neşeliydi. Tüm bilgilendirmeleri zamanında ve detaylı yaptı. Teşekkür ederiz. Vietnam ve İzlanda turlarınıza katılmayı düşünüyoruz.
Özlem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive