Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu
  • Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu
  • Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu
  • Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu
  • Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu

Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu

4 GECE 5 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Lavanta mevsiminde Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu. Program dahilindeki tüm geziler ve 1 akşam yemeği dahil!

€ 1.770’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

FRANSA PROVENCE & RHONE VADİSİ TURU
Lavanta Mevsiminde

Chateauneuf du Pape - Avignon - Gordes - Roussillion - Aix An Provence - Arles - Les Baux de Provence - Verdon - Luberon - Lyon

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
 
TUR TARİHİ
11-15 Temmuz 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün 11 Temmuz 2024 İstanbul - Marsilya - Cassis -Marsilya
Fransa Provence ve Rhone Vadisi Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 05:00 ’de rehberiniz  ile buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da Marsilya’ya uçuş.  Saat 09:45’de varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Marsilya’ya yakın bir balıkçı kasabası olan Cassis’e gidiyoruz. Bu şirin sahil kasabasını geziyor ve öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Marsilya’ya doğru yola çıkıyoruz. Marsilya şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında , şehre hakim konumda bulunan ve Marsilya'nın simgesi olan Notre Dame de La Garde Bazilikasını ziyaret ediyor ve tepeden muhteşem Marsilya manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
MERCURE MARSEİLLE CENEBİERE VİEUX-PORT 4* 
 
2.Gün 12 Temmuz 2024 Marsilya –Arles – Les Baux de Provence –St.Remy de Provence - Avignon
Otelde alacağımız kahvaltının  ardından odalarımızı boşaltıyor ve her yeri buram buram tarih kokan ve roma döneminin önemli kalıntılarını barındıran “ Galya’nın Roma’sı” ünvanı da verilmiş olan Arles kasabasına hareket ediyoruz.( Arena ziyarete kapalı olduğundan dışarıdan görülecektir. Roma Hamamları dışarıdan görülecektir) Burada yapacağımız şehir turumuzun ardından yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği  Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent , Fransa'nın en güzel kasabalarından biridir. Bir sonraki durağımız ise Van Gogh’un şehri St.Remy de Provence olacak. Burada ressam Van Gogh’un sağlık sorunları nedeni ile yatırıldığı ve buradaki muhteşem manzaralardan esinlenerek son eserlerini yaptığı St.Paul de Mauzole Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından bugünkü son durağımız Avignon’a hareket ediyoruz. Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü göreceğiz. Avignon festivalleri , muhteşem köprüleri ve surları ile etkileyici bir ortaçağ şehridir. Avignon şehir turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
MERCURE AVIGNON CENTRE PALAIS DES PAPES 4* 
 
3.Gün 13 Temmuz 2024 Avignon – Chateeuneuf-Du-Pape – Gordes – Roussillion – Avignon
Otelde alacağımız  kahvaltının ardından  Rhone Vadisi’nin en ünlü üzüm bağlarının bulunduğu   Chateauneuf –Du- Pape’e hareket edeceğiz. Burada şarap mahzenlerini gezecek ve Fransa’nın en ünlü şaraplarını tatma imkanı bulacağız. Gezimizin bitiminde rotamızı doğuya doğru çeviriyoruz. Vaucluse Platosu’nun güney sınırında yer alan ortaçağ kasabası Gordes’e gidiyoruz. 12 yüzyıldan kalma kale ile birlikte şehir turumuzubu güzel ortaçağ kasabasında şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki durağımız ise Roussillion.   Binaların renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussillion ‘da 19.yüzyıldan kalma saat kulesinide görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turlarımızın bitiminde Avignon’daki otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün 14 Temmuz 2024 Avignon – Aix en Provence – Luberon –Verdon – Avignon
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cezanne’nin şehri Aix en Provence’i keşif için otelimizden ayrılıyoruz. Sanat ve ışığın kenti olan bu sevimli şehirde Dört Yunus Çeşmesi , Rahipşer Çeşmesi , Albertas ve Cardeurs Meydanları , Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları olacak. Buradaki turumuzun ardından Luberon bölgesine hareket ediyoruz. İlk durağımız Moustiers Sainte-Marie köyü olacak. Burada Notre-Dame de Beauvoir Kilisesi’ni de içine alan turumuzu gerçekleştirdikten sonra bir doğa harikası olan Gorges du Verdun Kanyonu’nu görüyoruz. Turlarımızın bitiminde Avignon’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün 15 Temmuz 2024 Avignon – Ste Maries de la Mer ( Camargue ) –Marsilya – İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve ve Rhone Nehri’nin denize döküldüğü STE Maries de La Mer’e doğru yola çıkıyoruz. Batı Avrupa’nın en büyük nehir deltası olan bölgede yapacağımız tekne turumuzda bir çok kuş türü , beyaz atlar ve siyah boğalar ile muhteşem bir doğa göreceğiz. Turumuzun bitiminde Marsilya havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket . 23:30’da İstanbul’a varış. Fransa Provence ve Rhone VadisiTurumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.

 
BENZER TURLAR
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.770 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.270 Çocuk fiyatı€ 1.720

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Marsilya / İstanbul gidiş –dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler

:: Marsilya’da 1 gece 4*’lı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Avignon’da 3 gece 4*’lı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Programda belirtilen ören yeri giriş ücretleri

:: Programda belirtilen 1 degüstasyon

:: Lokal restoranda alınacak 1 akşam yemeği

:: Tur boyunca tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Schengen Vize ücreti

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Daahil olan akşam yemeğindeki içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KONTENJAN

25 kişi

 

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

SAĞLIK
Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Marsilya arası uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

 

PARA BİRİMİ
Fransa’da para birimi Euro’dur (EUR) Toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneriririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Peynir ve Şarabın vazgeçilmez olduğu Fransa’da yemek kültürü oldukça gelişmiştir. ülkenin orta ve doğu bölgelerinde, jambon ve av etleri oldukça çok tüketilir. Deniz kıyısında yer alan bölgelerde ise midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerinin yanı sıra, ringa, levrek ve dil balığı sıkça tüketilir. Güney Fransa’da ise yemekler zeytin yağı ile lezzetlendiriliyor.

 

ELEKTRİK
Fransa’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.