Villa Kaktüs

Filipinler Turu

10 GECE 13 GÜN (23 Aralık 2020-4 Ocak 2021)

Singapur Hava Yolları ile Büyük Filipinler Turu. VİZE YOK

₺ 15.750’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Filipinler Turu

1 .GÜN ISTANBUL/MANILA (FİLİPİNLER) UÇUŞU 14:25 13:00+1
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:45’de buluşma ardından SINGAPUR HAVA YOLLARI kontuarında  işlemlerimizi yapıyoruz.
Singapur  aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2.GÜN MANİLA
Manila’ya  15:30’da  varıyoruz. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak..AKŞAM YEMEĞİ .Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde.
 
3.GÜN MANILA /BOHOL 11:20 12:45
Sabah  otelde kahvaltı /  uçuş saatimi 11:20 -  havalimanına hareket. otelimizi boşaltıp özel aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Adaları aşarak, muhteşem bir yolculukla Bohol’a ulaşacak. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, dünya mirası listesinde de kendine yer bulmuş Çikolata Tepeleri ile ünlü. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao.Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz.  Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz.

4.GÜN BOHOL – ÇİKOLATA TEPELERİ TURU
Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız.Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki milli parka uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli parkta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz.Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen çok özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, dünya mirası listesine girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri.Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgınını, zipline deneyimini yaşayabilirler.Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş.  Konaklama otelimizde.

5.GÜN BOHOL-Cebu- BORACAY
Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün BOHOL adasından ayrılıyoruz, önce Tekne iskelesine gideceğiz , daha sonra yerel tekneler ile CEBU ya geçiyoruz.  Filipinlerin  en büyük şehirleri arasında yer alan CEBU  adasına varışımızı takiben panaromik şehir turumuz  yapılacak. Turumuz  sonrası, havalimanına geçiyoruz. BORACAY uçuşumuzu yapacağız.
Akşam saatlerinde önce  yan ada  KATICLAN  havalimanına ulaşıyoruz, burdan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz.( Boracay adasında havalimanı yok- bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler  oradan yapılıyor)Geceleme  Boracay da. Otelimizde AKŞAM YEMEĞİ

6.GÜN  BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman  Konaklama otelimizde.

7.GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman.  Konaklama otelimizde.

8.GÜN BORACAY- EL NIDO ( PALAWAN ADASI )
Boracay’da   son güğnümüz,  rehberimizin eşliğinde  vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanına yeniden geçiyoruz, Buradan yerel hava Yolu ile  EL NIDO (Palawan) uçuşumuzu  yapacağız. (SwiftAir)  15:20 16:25  varışımızı  takiben,  küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El NIDO  bölgesinde otelimizde., 

9.GÜN EL NIDO
Bugün El Nido  tekne turumuz  olacak.
(pakete dahil)
TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – LAGÜN TURU  -TEKNE TURU
Eşsiz  doğa so ve el değmemiş bakir  koylarında  Yüzme , tekne ile koyların ziyaretini kapsayan , yerel Geleneksel tekneler ile Tam gün sürecek, Öğle Yemekli Tekne Turumuz olacak .
Geceleme  otelimizde.
 
10.GÜN PALAWAN -Puerto Princesa
Bu sabah El Nido daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan adasının orta  bölgesindeki Puerto Princesa  kentine doğru yola çıkacağız, yolculuğumuz 6-7 saat  sürecektir.  Günün  en önemli aktivitesi   MAĞRA TEKNE TURU olacak ,  Küçük kanolar ile turu  yaptıktan sonra  Palawan havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz.  Geceleme otelimizde.

11.GÜN PALAWAN (Puerto Princesa) MANILA UÇUŞU
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası Manila  uçuşumuzu  yapacağız.
Varışı takiben,MANILA  ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. , Manila Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal parkı ve 17. Yüzyıldaki İspanyol Hükümetinin ikameti olan Santiago Kalesini göreceksiniz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin kilisesi ve müzesini gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz.  Şehir turu sonrası  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

12.GÜN Villa Escudero TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar ÇEVRE  GEZİSİ yapacağız.
VILLA ESCUARDO TURU -ÖĞLE YEMEKLİ [pakete dahil]
Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz, yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi- özel bir   doğal güzellik ve eğlence  bölgesine gideceğiz , yerliler buraya ‘’ Villa Escudero’’ ŞELALE ismini vermişler. Ve özellikler  haftasonlarında , şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin  uğrak bir bölgesi konumunda.
Dikkat!, yanınıza Mutlaka Mayo-şort-terlik+ havlu alınız. Islak bir gün olacak. Bölgesel manda arabası ile park bölgesine giriş yapacağız. Masaların Suların içerisinde olduğu yerel restoranda  ÖĞLE YEMEĞİ alacağız,  arzu edenler  yüzebilecekler. Çok relax ve eğlenceli bir gün bizi  bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Manila ‘ya döneceğiz.
Havalimanına geçiyoruz,  Uçuş saatimiz 19:00  , Singapur  aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor, geceleme uçakta.

13.GÜN ISTANBUL
İstanbul Havalimanına a varış saatimiz 08:25
 
OTELLER
GOLDEN PHOENIX MANILA 4*
LOST HORIZON BEACH RESORT 3*
LA CARMELA DE BORACAY 3*
EL NİDO REEF STRAND HOTEL 3*
PALAWAN UNO HOTEL 3*
 
NOT : PROGRAMDA YEREL SAATLER VE AKIŞTA  BÖLGE ŞARTLARINA GÖRE  DEĞİŞMELER OLABİLİR.
 
Not: Filipinler Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Filipinler Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Filipinler Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Filipinler Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 15.750 Ek yatak₺ 15.750 Single konaklamalı tur ücreti₺ 18.250 Çocuk fiyatı₺ 11.900

:: İstanbul/ Manila/İstanbul arası Ekonomi Class Uçak Bileti 1 PARÇA bagaj
:: Ara Uçak Manila- Bohol Bileti
:: Ara Uçak Cebu- Borakay Bileti
:: Ara Uçak Borakay – El Nido Bileti
:: Ara Uçak Palawan-Manila Bileti
:: Bohol- Cebu Ferry Bileti
:: Borakay- Caticklan arası İki Yönlü Ferry Bileti
:: BORACAY AKŞAM YEMEĞİ
:: 3 VE 4 YILDIZLI OTELLERDE 10 GECE KONAKLAMA
:: TÜM OTELLERDE KAHVALTILAR
:: PANAROMİK MANİLA ŞEHİR TURU
:: BOHOL ÇİKOLATA TEPELERİ TURU
:: TÜRKÇE REHBERLİK
:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: Öğle ve akşam yemekleri
:: FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLAR.
:: Ekstra turlar
:: FİLİPİNLER İÇ HAT UÇUŞLARINDA VALİZ AĞIRLIKLARI ÇOK SIKI DENETLENİYOR. BU KONUDA OLUŞABİLECEK EKSTRA MASRAFLAR (15 kg üzeri)
:: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL )
:: Kişi  Başı  bahşiler  550 TL (havalimanında toplanmaktadır)
:: Kişisel harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

(FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLARDIR)

HATIRLATMA

ADALARDA ,TRANSFERLERDE  MAZDA/HYUNDAI  6-7 KİŞİLİK   MİNİBÜSLER KULLANILMAKTADIR.
BÜYÜK BAGAJLAR LÜTFEN ALMAYINIZ!!
ADALARDAKİ BAZI OTELLERDE  PORTER HİZMETİ YOK!!
DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, KENDİ BAGAJLARINIZI KENDİNİZ TAŞIMAK DURUMUNDASINIZ.

UYARILAR

:: Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.      Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
::  Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
:: Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
:: Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
:: Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
:: Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
:: Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
:: Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarının bazılarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
:: Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
:: Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
:: Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
:: Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
:: Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
:: Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
:: Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
:: Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

E

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive