Filipinler Turu

11 GECE 13 GÜN (9-21 Ekim / 13-25 Kasım / 21 Kasım-3 Aralık / 3-5 Aralık 2023 / 24 Ocak-5 Şubat 2024)

Türk Hava Yolları ile Büyük Filipinler Turu. Manila, Negros, Panay, Cebu, Bohol, Çikolata Tepeleri ve Boracay. VİZE YOK!

$ 2.590’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Filipinler Turu
 
ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:30
İstanbul Havalimanında buluşma. İşlemleri takiben , gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Filipinler’in başkenti Manila’ya yolculuğumuz başlıyor.
 
1.GÜN İSTANBUL / MANILA (FİLİPİNLER) UÇUŞU 02:15 18:10
Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 18:10’da varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Manila’da otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA Vb.
 
2.GÜN MANİLA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Manila şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İrili ufaklı pek çok adalardan oluşan ada ülkesi Filipinler’in başkenti Manila ülkenin en büyük adası olan Luzon’da yer almakta 10 milyon üzerindeki nüfüsü ile gelişmekte ve büyümekte olan bir metropoldür. Şehir gezimizin ardından Bugünün geri kalanı için serbest saatlerimiz olacak. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme şehir merkezindeki otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA VB
 
3.GÜN MANİLA – TAAL GÖLÜ ve VOLKANI
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tagaytay şehrindeki Taal Volkanı ve Gölü’nü ziyaret etmek için Manila’ya 60km uzaklıktaki Tagaytay bölgesine gideceğiz. 311 metre yüksekliği ile dünyanın en küçük aktif volkanı Taal Volkanı, dünyanın en aktif volkanları arasında yer almaktadır. Nefes kesen kaldera içerisinde yatan volkan, coğrafi özelliği ile de dünyada benzersizdir. Ada üzerinde krater, krater üzerinde göl, göl içinde ada, ada içerisinde krater ve krater içerisinde göl. Gölün üzerinde 23 km kare büyüklüğünde bir ada yükseliyor. Taal Volkanı işte bu adanın üzerinde bulunuyor. Volkanın zirvesinde ise, asitli suya sahip bir krater gölü bulunuyor. Bu ada üzerinde ada, göl içerisinde göl özelliğiyle eşsiz bir güzelliktedir. Turumuzunda sonunda Manila’ya dönüyoruz. Geceleme Manila’da otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA VB.
 
4.GÜN MANİLA – BORACAY 10:35 – 11:40
Erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından başka bir ada şehri Boracay’a olan uçuşumuzu gerçekleştirmek için havalimanına transfer olacağız. Manila havalimanına varışımızın ardından bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp yerel havayollarının tarifeli seferi ile Boracay’ a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızın ardından deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz. Otelimize gitmeden önce şehir merkezinde panaromik bir tur yapacağız. Otelimize varışımızın ardından giriş işlemlerimizi yapıyor ve odalarımıza çekiliyoruz Sonrasında serbest zamanımız olacak. Geceleme Boracay’da otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
5.GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
6.GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
7.GÜN BORACAY – PANAY ADASI - ILOILO CITY -
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Panay adası Batı Visayas bölgesinde yer alan Koloniyal yapıları ile dikkat çeken İloilo şehrine gitmek için otelden çıkış yapacağız. Rehberimizin belirleyeceği çıkış saatine göre lobide buluşuyoruz ve kısa bir deniz yolculuğu yaparak İloilo şehrinin bulunduğu Panay adasına geçiyor ve özel aracımız ile Yaklaşık 230km uzaklıktaki şehre doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde fotoğraf ve ihtiyaç molalarımız olacak ve doğal güzelliklere şahit olacağız. Nabas, Ibajay, Kalibo, Banga, Passi City şehirleri üzerinden İloilo şehrine yapacağımız yolculuk yaklaşık 6 saat sürecek. Şehre varışımızın ardından otelimize geçiyor ve giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme İloilo’da otelimizde.
OTELİMİZ: GRAND XING IMPERIAL HOTEL VB.
 
8.GÜN ILOILO CITY – NEGROS ADASI – BACOLOD CITY
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İloilo şehrinin 16.yüzyıl İspanyol mimarisinin izlerini taşıyan kolonyal mimarisini ve sokaklarını görmek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekmek için yürüyerek yapacağımız bir şehir turumuz olacak. The Moo Mansion, St. Anne Kilisesi, Jaro Katedrali, St.Clement Kilisesi gezimiz esnasında görebileceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında otelimize geçiyor ve çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Turumuzun bir sonraki durağı Negros Adasında yer alan Bacolod şehri olacak. Bacolod şehrine geçmek için kısa bir deniz yolculuğu yapacağız. Bacolod şehrine varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Bacolod, Filipinler'deki Negros Adası'nın kuzeybatı kıyısında bir şehirdir. Turumuzda da görme imkanı bulabileceğimiz 19. yüzyıldan kalma San Sebastian Katedrali, Bacolod Public Plaza, Dizon-Ramos Müzesi, Capitol Parkı ve Capitol Lagun göl’ü şehrin önemli noktalarıdır. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bacolod’da otelimizde.
OTELIMIZ: NATURE’S VILLAGE RESORT VB.
 
9.GÜN BACOLOD CITY – CEBU ADASI UÇUŞU 07:05 07:55
Sabah erken saatlerde otelimizden Cebu Adası’na gitmek üzere Havalimanı’na doğru yola çıkacağız. Yerel havayolları ile sabah 07:05’te uçuşumuz gerçekleşecektir. Yerel saat ile 07:55’te Cebu Adası’na varıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine göre lobide buluşup şehir turumuzu yapacağız. Otelimiz şehir merkezine yürüme mesafesinde olduğundan turumuzu yürüyerek yapacağız. Turumuz esnasında 16.yüzyıldan kalma San Pedro Kalesi, 16. Yüzyılda Filipinlere gelen ilk Avrupalı denizci kaşif Dünyaca ünlü Ferdinand Macellan adına burada yapılan Macellan Haç’ı, yine 16 yy. eseri Minore Del Santo Nino Bazilikası, Cebu Metropol Katedrali ve Cebu’nun sömürüden kurtuluşunu temsil eden Cebu Mirası Anıtı gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme Cebu’da otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL ONE VB.
 
10.GÜN BADIAN KANYONU VE KAWASAN SELALESI
Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek ve eşsiz güzelliklere şahit olacağımız bir gün geçirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Baidan Kanyonu ve Kawasan Şelalesi ni görmek için Badian bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Badian Kanyonu ve buranın eşsiz doğası, Gizli cennet misali bir anda karşınıza çıkan doğal güzellikler ile dolu kanyonda yürüyüş turu yapacağız. kanyonun son kısmında da Kawasan Şelalesi’ne ulaşacağız. Kawasan Şelalesinin büyüleci güzelliğine, yüksekliğine ve maviliğine tanık olup eşsiz güzelliği ile büyüleneceksiniz. Turumuz esnasında öğle yemeği molamız olacak. Turumuz sonunda tabiatın güzelliğinden büyülenmiş ve bir hayli yorgun ancak yine olsa yine giderim diyeceğiniz bir deneyim yaşamış olarak otelimize dönüyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme Cebu’da otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL ONE VB.
 
11.GÜN CEBU – BOHOL ADASI - ÇİKOLATA TEPELERİ TURU
Sabah erken saatlerde kahvaltımızın ardında Bohol Adası'na gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Önce tekne iskelesine gideceğiz, daha sonra yerel tekneler ile Bohol’e geçiyoruz. Varışımız ile birlikte  Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki Milli Park'a uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli Park'ta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen kireç taşı oluşum höyüğü olan özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, Dünya Mirası Listesi'ne girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri. Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgını olan zipline deneyimini yaşayabilirler. Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: MALINAWON RESORT VB.
 
12.GÜN CEBU ADASI – İSTANBUL
Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dönüş uçuş saatine göre rehberimizin belirleyeceği buluşama saatine kadar serbest zamanımız olacak. Buluşma saatimizde uçuşumuzu gerçekleştirmek için Bohol’den Cebu adasına transfer oluyoruz. Cebu Havalimanına varışımızın ardından Türk Havayolları direkt uçuşundaki bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçak saatimiz 02:15’de Geceleme uçakta.
 
13.GÜN 13:20 ISTANBUL varış
Türkiye saati ile 13:20’de İstanbul Havalimanı'na varıyoruz ve anılarla dolu bir seyahatimiz daha sonlanıyor.
 
OTELLER
ST. GILES HOTEL MANILA 3* (Manila)
MALINAWON RESORT HOTEL 4* (Bohol)
LA CARMELA DE BORACAY 3* (Boracay)
VILLA ISRAEL ECO PARK 3* (El Nido)
ONE MANALO HOTEL 3* (Puerto Princesa)
 
NOT : PROGRAMDA YEREL SAATLER VE AKIŞTA  BÖLGE ŞARTLARINA GÖRE  DEĞİŞMELER OLABİLİR.
 
Not: Filipinler Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Filipinler Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Filipinler Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.590 Ek yatak$ 2.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.990 Çocuk fiyatı$ 2.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.590 Ek yatak$ 2.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.990 Çocuk fiyatı$ 2.540
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.670 Ek yatak$ 2.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.070 Çocuk fiyatı$ 2.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.590 Ek yatak$ 2.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.990 Çocuk fiyatı$ 2.540
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.590 Ek yatak$ 2.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.990 Çocuk fiyatı$ 2.540

:: Türk Havayolları direkt seferi ile İstanbul / Manila – Cebu / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti + 1 parça bagaj

:: Yerel Havayolu ile Manila - Boracay arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile BACOLOD CITY – CEBU ADASI arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Programda belirtilen tüm transferler ve şehir turları

:: Programda belirtilen tüm şehirlerarası feribot biletleri

:: Manila(3), Bohol (1), Boracay(3), Cebu (2), İloilo City (1), Bacolod City (1)  toplamda 11 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

:: Programda belirtilen yerlerde alınacak olan öğle ve akşam yemekleri

:: Programda belirtilen turlar ve otel transferleri

:: Türkçe rehberlik

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış harç pulu 

:: Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler

:: Otel ekstraları 

:: Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 120 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

:: Fazla bagaj ücretleri 

(Filipinler iç hat uçuşlarında valiz ağırlıkları sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Bu konuda oluşacak ekstra masraflar dahil değildir. İç Hat uçuşları 10 KG ile sınırlıdır)

::Kişisel harcamalar

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

(FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLARDIR)

HATIRLATMA

ADALARDA ,TRANSFERLERDE  MAZDA/HYUNDAI  6-7 KİŞİLİK   MİNİBÜSLER KULLANILMAKTADIR.
BÜYÜK BAGAJLAR LÜTFEN ALMAYINIZ!!
ADALARDAKİ BAZI OTELLERDE  PORTER HİZMETİ YOK!!
DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, KENDİ BAGAJLARINIZI KENDİNİZ TAŞIMAK DURUMUNDASINIZ.

UYARILAR

:: Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.  Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
::  Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
:: Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
:: Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
:: Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
:: Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
:: Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
:: Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 10 kg bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
:: Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
:: Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
:: Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
:: Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
:: Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
:: Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
:: Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
:: Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.