Filipinler Turu

10 GECE 13 GÜN (29 Aralık 2021-10 Ocak 2022 / 22 Ocak-3 Şubat 2022)

Singapur Hava Yolları ile Büyük Filipinler Turu. Manila, Bohol, Çikolata Tepeleri, El Nido, Boracay ve Palawan. VİZE YOK!

€ 2.289’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Filipinler Turu
 
1. GÜN İSTANBUL/MANILA(FİLİPİNLER) UÇUŞU 14:25 13:00+1
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:45’de buluşuyoruz. Daha sonra Singapur Havayolları kontuarında işlemlerimizi yapıyoruz. Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de uçuyoruz. Geceleme uçakta.
 
2.GÜN MANİLA
Manila’ya 15:30’da varıyoruz. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA 3* VB.
 
Filipinler (Filipince: Repúbliká ng Pilipinas), resmî adıyla Filipinler Cumhuriyeti,  Pasifik Okyanusu'nun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devletidir. Ülke irili ufaklı 7.641 adet ada ve adacıktan oluşur. Ancak ülkeyi oluşturan üç ana coğrafi kara parçası vardır. Bunlar Luzon, Visayas ve Mindanao'dur. Ülkenin başkenti Manila iken, en kalabalık şehri Quezon City'tir. Bu iki kent de Büyükşehir Manila yönetimsel birimine bağlıdır. Filipin kültürü doğu ve batı uygarlıklarının birleşiminden oluşur. Filipinler, Malay mirasının diğer Asya ülkelerini de etkileyen yönlerini barındırır. Bununla birlikte, Amerikan ve İspanyol kültürü; ülkedeki kültürel varlığın önemli parçalarıdır. Filipinler'de, önemli bir kişinin adına düzenlenen anma veya kutlama şölenleri oldukça yaygındır. Bu şölenler ülkede barrio fiestas adıyla bilinmektedir.
 
3. GÜN MANILA /BOHOL 11:20 12:45
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolu ile saat 11:20’de adaları aşarak yapacağımız muhteşem uçuşumuzun ardından Bohol’e varıyoruz. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, Dünya Mirası Listesi'nde de kendine yer bulmuş kahverengi kireç taşı oluşum höyüğü olan Çikolata Tepeleri ile ünlüdür. Havaalanından transferimiz ile dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olan Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanmaktadır. Panglao, otellerin bulunduğu, sırt çantalı turistlerin cirit attığı asıl konaklama bölgesidir. Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfedeceğiz. Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz. 
OTELİMİZ: MALINAWON RESORT 4* VB.
 
4. GÜN BOHOL – ÇİKOLATA TEPELERİ TURU
Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki Milli Park'a uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli Park'ta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen kireç taşı oluşum höyüğü olan özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, Dünya Mirası Listesi'ne girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri. Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgını olan zipline deneyimini yaşayabilirler. Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: MALINAWON RESORT 4* VB.
 
5. GÜN BOHOL- Cebu- BORACAY
Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün Bohol Adası'ndan ayrılıyoruz. Önce tekne iskelesine gideceğiz, daha sonra yerel tekneler ile Cebu’ya geçiyoruz.  Filipinler’in Manila’dan sonra ikinci en büyük Metropol şehri olan Cebu Adası'na varışımızı takiben panoramik şehir turumuz yapılacak. Turumuz sonrası, Cebu-Mactan Uluslararası Havalimanı’na geçiyoruz. Boracay uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde önce  yan ada Katiclan  Havalimanı'na ulaşıyoruz, buradan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz. (Boracay Adası'nda havalimanı yok, bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler oradan yapılıyor.) Geceleme Boracay'da otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY 3* VB.
 
6.GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY 3* VB.
 
7.GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY 3* VB.
 
8. GÜN BORACAY- EL NIDO (PALAWAN ADASI) 15:20 16:25
Boracay’da son günümüz, rehberimizin eşliğinde vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanı'na yeniden geçiyoruz. Buradan Yerel Havayolu ile dünyanın en güzel sahillerinin bulunduğu El Nido’ya (Palawan) uçuşumuzu yapacağız. Varışımızı takiben,  küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El Nido bölgesindeki otelimizde.
OTELİMİZ: VILLA ISRAEL ECO PARK 3* VB.
 
9. GÜN EL NIDO
Bugün El Nido'da tekne turumuz olacak. Tam gün, öğle yemekli Lagün Turu (paketimize dahildir.) Eşsiz doğa ve el değmemiş bakir  koylarında yüzme imkanı bulabileceğiniz, yerel tekneler ile tüm gün sürecek olan öğle yemekli tekne turumuzda El Nido’nun muhteşem koylarını keşfetme fırsatımız olacak. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  otelimizde. 
OTELİMİZ: VILLA ISRAEL ECO PARK 3* VB.
 
El Nido, Bacuit Körfezi'nde bulunan, Palawan anakarasının en kuzey ucunda 465,1 kilometrekarelik (179,6 mil kare) bir arazi alanını kapsayan, kuzeyde Linapacan Boğazı, ve Sulu Denizi ile çevrilidir. 45 ada ve adacıklardan oluşan El Nido, Filipinler'deki yerleşim adalarının çoğundan oldukça uzak olduğu için, el değmemiş güzelliği, Bacuit Körfezi'nde bir deniz kazasının meydana geldiği 1979 yılına kadar saklı bir cennetti.
Filipinler'in İspanyol kolonizasyonu sırasında kasaba, 1818'den kalma eski Calamianes Eyaleti'nin başkenti Taytay Belediyesi'nin ve şimdi kuzey Palawan olarak bilinen bölge olan Castilla Eyaleti'nin yetkisi altındaydı. Resmi olarak bağımsız bir belediye haline geldiği 1916 yılına kadar Taytay'ın bir parçası olarak kaldı.
 
10. GÜN PALAWAN ADASI – PUERTO PRINCESA
Bu sabah El Nido'daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan Adası'nın orta bölgesinde bulunan Filipinlerin en temiz ve en yeşil şehri olan Puerto Princesa kentine doğru yola önemli aktivitesi Mağara tekne turu olacak. 2011 yılında Doğanın Yedi Harikası olarak seçilen bu Yeraltı Milli Parkı’nda küçük kanolar ile turu yaptıktan sonra Palawan Havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: ONE MANALO 3* VB.
 
11. GÜN PALAWAN (PUERTO PRINCESA) MANILA UÇUŞU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Manila uçuşumuzu yapacağız. Varışımızı takiben Manila şehir turu yapacağız. Manila şehir turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği ve çeşitli festivallerin yapıldığı Rizal Parkı’nı ve 17. Yüzyıldaki İspanyol Hükümeti'nin ikameti olan Santiago Kalesi'ni göreceksiniz. Sonrasında ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin Kilisesi ve Müzesi'ni gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz. Şehir turu sonrası  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.     
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA 3* VB.
 
12.GÜN Villa Escudero TURU / MANILA- ISTANBUL DÖNÜŞ 19:00
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası öğle yemekli Villa Escudero turumuz olacak. Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi, özel bir doğal güzellik ve eğlence bölgesine gideceğiz. Yerliler buraya ‘’ Villa Escudero’’ şelale ismini vermişler. Ve özellikle hafta sonlarında şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin  uğrak bir bölgesi konumunda.
 
Dikkat! Yanınıza mutlaka Mayo, şort, terlik ve havlu alınız. Islak bir gün olacak. Bölgesel manda arabası ile park bölgesine giriş yapacağız. Masaların suların içerisinde olduğu yerel restoranda öğle yemeği alacağız. Arzu edenler yüzebilecekler. Çok eğlenceli bir gün bizi bekliyor. 
 
Turumuzun sonunda yeniden Manila‘ya döneceğiz. Havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 19:00, Singapur aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
13. GÜN ISTANBUL
İstanbul Havalimanı'na varış saatimiz 08:25 ve turumuzun sonu.
 
OTELLER
ST. GILES HOTEL MANILA 3*
MALINAVON RESORT HOTEL 4*
LA CARMELA DE BORACAY 3*
VILLA ISRAEL ECO PARK 3*
ONE MANALO HOTEL 3*
 
NOT : PROGRAMDA YEREL SAATLER VE AKIŞTA  BÖLGE ŞARTLARINA GÖRE  DEĞİŞMELER OLABİLİR.
 
Not: Filipinler Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Filipinler Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Filipinler Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Filipinler Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.289 Ek yatak€ 2.289 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.659 Çocuk fiyatı€ 2.189
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.289 Ek yatak€ 2.289 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.659 Çocuk fiyatı€ 2.189

:: Singapur Havayolları ile İstanbul / Manila / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti + 1 parça bagaj

:: Yerel Havayolu ile Manila - Bohol arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile Cebu- Boracay arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile Boracay – El Nido arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile Palawan-Manila arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Bohol- Cebu arası ekonomi sınıfı tek yön feribot bileti

:: Boracay- Caticklan arası gidiş dönüş feribot bileti

:: Boracay akşam yemeği

:: Manila(2), Bohol (2), Boracay(3), El Nido (2), Palawan (1) toplamda 10 gece 3* otellerde konaklama

:: Otellerde alınacak tüm kahvaltılar

:: Panoramik Manila şehir turu

:: Bohol Çikolata Tepeleri turu

:: Türkçe rehberlik

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış harç pulu 

:: Öğle yemekleri

:: Boracay dışındaki akşam yemekleri

:: Otel ekstraları 

:: Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 85 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

:: Fazla bagaj ücretleri 

(Filipinler iç hat uçuşlarında valiz ağırlıkları sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Bu konuda oluşacak ekstra masraflar dahil değildir. İç Hat uçuşları 10 KG ile sınırlıdır)

:: Gerekli hallerde PCR testi ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

(FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLARDIR)

HATIRLATMA

ADALARDA ,TRANSFERLERDE  MAZDA/HYUNDAI  6-7 KİŞİLİK   MİNİBÜSLER KULLANILMAKTADIR.
BÜYÜK BAGAJLAR LÜTFEN ALMAYINIZ!!
ADALARDAKİ BAZI OTELLERDE  PORTER HİZMETİ YOK!!
DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, KENDİ BAGAJLARINIZI KENDİNİZ TAŞIMAK DURUMUNDASINIZ.

UYARILAR

:: Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.      Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
::  Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
:: Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
:: Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
:: Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
:: Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
:: Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
:: Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 10 kg bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
:: Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
:: Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
:: Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
:: Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
:: Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
:: Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
:: Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
:: Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

E

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive