Villa Kaktüs
 • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu
 • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu
 • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu
 • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu
 • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu

Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu

4 GECE 5 GÜN (30 Ocak-3 Subat / 3-7Şubat / 6-10 Şubat /17-21 Şubat /24-28 Subat/3-7 Mart /10-14 Mart / 17-21 Mart / 24-28 Mart / 31 Mart-4 Nisan / 20-24 Nisan 2018)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle kış dönemi Butik Kars Turu. Anadolu Jet uçuşu ile uçakla gidiş. Doğu Ekspresi treni ile dönüş. Doğu'nun iki güzel şehri Erzurum ve Kars bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. FİYATLAR UÇAK BİLETİNE GÖRE ARTMAKTADIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 1.449’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu (Uçakla gidiş / Doğu Ekspresi ile dönüş)
 
1. GÜN: ERZURUM – KARS / İKİ ŞEHİR
Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu için Anadolu Jet ile İstanbul S. Gökçen - Erzurum uçuşu. 09:00 kalkış, 10:50 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi 11:00'de Erzurum Havaalanında karşılıyor.
(Ankara'dan Anadolu Jet 09:15 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz. İzmir'den Sun Express 07:00 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz)
Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Birde aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası Kars’a hareket edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız unutulmaz yolculuk Pasinler – Sarıkamış rotasından devam edecek. KARS, konaklamamızı da yapacağımız hep özlenen bir şehir. Otelimize giriş yapmadan önce;
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Konaklama: Keyifli yorgunluk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN: KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ 
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN: KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ 
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
 
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve vakit uygunluğuna bağlı olarak alışveriş için verilen serbest zaman sonrası otele dönüş ve akşam yemeği. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
4. GÜN : DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU
Sabah Gar'a transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Rehberimiz sizi kompartımanlarınıza yerleştirdikten sonra Gar'da uğurluyor. Doğu Ekspresinde yataklı vagon ile yolculuk... Eşsiz doğa manzaralarıyla Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 24 saat sürecek yolculuk misafirlerimize muazzam bir tecrübe yaşatıyor.
 
5. GÜN: ANKARA / İSTANBUL
Sabah Ankara'ya varış. İstanbul'a devam edecek misafirlerimiz için YHT ile 12:00'de hareket ve 16:12'de İstanbul Pendik Garı'na varış ve turun sonu.

(Ankara'dan İstanbul'a devam etmeyecek misafirlerimize, rezervasyon aşamasında belirtmeleri halinde 70 TL Yüksek Hızlı Tren ücreti ödemeden düşülür)

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

Not: Bu turda geliş uçağında rötar olmaması durumunda Erzurum'dan Kars'a giderken Sarıkamış Şehitlik Anıtı da ziyaret edilmektedir.
 
Not 2: BAŞKENTRAY çalışmaları nedeniyle Doğu Ekspresi çalışmalar bitene dek Irmak-Kars-Irmak arasında işletilmektedir. Ankara-Irmak istasyonu arası 50-60 dk. olup ulaşım otobüslerle sağlanmaktadır. Bu çalışmalar süresince Ankara'dan İstanbul'a dönüş hızlı tren hareket saatimiz 12:00 olacak olup İstanbul Pendik Gar'a varış saati 16:12'dir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Doğu Ekspresi yataklı vapon rezervasyonu için tur hareketinden 30 gün öncesine kadar rezervasyonunun tamamlanmış olması gerekmektedir. 
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.499 Ek yatak₺ 1.499 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.739 Çocuk fiyatı₺ 1.349
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.589 Ek yatak₺ 1.589 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.829 Çocuk fiyatı₺ 1.439
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.599 Ek yatak₺ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.839 Çocuk fiyatı₺ 1.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.599 Ek yatak₺ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.839 Çocuk fiyatı₺ 1.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.599 Ek yatak₺ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.839 Çocuk fiyatı₺ 1.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.599 Ek yatak₺ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.839 Çocuk fiyatı₺ 1.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.569 Ek yatak₺ 1.569 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.809 Çocuk fiyatı₺ 1.469
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.519 Ek yatak₺ 1.519 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.759 Çocuk fiyatı₺ 1.369
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.479 Ek yatak₺ 1.479 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.679 Çocuk fiyatı₺ 1.379
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.449 Ek yatak₺ 1.449 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.689 Çocuk fiyatı₺ 1.349
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.599 Ek yatak₺ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.839 Çocuk fiyatı₺ 1.499
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.579 Ek yatak₺ 1.579 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.809 Çocuk fiyatı₺ 1.479
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.549 Ek yatak₺ 1.549 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.889 Çocuk fiyatı₺ 1.499

:: Anadolu Jet İstanbul S.Gökçen - Erzurum uçak bileti
:: Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti
:: Ankara-İstanbul (Pendik) Yüksek Hızlı Tren bileti
:: 3 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de konaklama
:: Otelde 2 kahvaltı
:: Pazar günü köyde kahvaltı
:: 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar

not: Single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik oda olacaktır. Doğu Ekspresinde paylaşımlı vagonda ulaşım sağlanmaktadır.

not: Doğu Ekspresinde yataklı vagon rezervasyonları tur hareketinden 30 gün öncesine kadar yapılmak kaydıyla mümkün olabilmektedir.

İNDİRİM BİLGİSİ
Doğu Ekspresi treninde iki kişilik yataklı kompartman yerine dört kişilik örtülü kuşette yolculuk yapmak isteyen misafirlerimiz rezervasyon aşamasında bu tercihlerini belirtmeleri halinde tur ücreti üzerinden kişi başı 50 TL indirimden yararlanabilirler.

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Trendeki yemekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar         

Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 7 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Elmadağ – Kırıkkale – Kayseri Tren Garı – Şarkışla – Sivas Tren Garı – Yenikangal – Divriği – Kemah – Erzincan Tren Garı – Karasu – Ilıca – Palandöken – Erzurum Tren Garı – Hasankale – Horasan – Sarıkamış – Kars Tren Garı güzergahını izliyor.

 

Doğu Ekspresi Yemek

Doğu Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz. 

Yanınıza yiyecek içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.

 

Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Doğu Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Ayrıca 4 kişilik kuşetli vagonlar var. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.

Yataklı ile örtülü kuşetlinin büyüklükleri aynı ama yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmış. Aynı büyüklükteki alanda karşılıklı ikişer koltuk yerine tek tarafta iki koltuk, masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Bu sebeple tabi ki daha ferah ve konforlu. 

Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var. 
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz. 
* Erzurum' a gittiğinizde cağ kebapçısının telefonunu alın, doğu ekspresi ile Kars'tan Erzurum'a yaklaşırken sipariş vererek trende cağ kebabı keyfi yapabilirsiniz. Kebapçılar gara getiriyorlar siparişlerinizi.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 52 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

5-9 Ocak Kars turundan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Mahir bey bu geziyi güzel kılan düzenli ve keyifli bir o kadarda verimli kıldı. Güzel anlatımları ilgisi akıllıca uyguladığı program ve insancıllığı ile bizleri çok mutlu etti teşekkürler ,Mahir .Teşekkürler DEEPNATURE.
Faruk

Acentanızı internetten tesadüfen buldum;telefonla bilgi almak için aradığım anda ciddiyetine inandım . İnancım gezi boyunca doğrulandı. Dostlarıma kesinlikle önereceğim. Tesekkürler. Her açıdan doyurucu bir gezi aldım. Tekrar başka gezilerde görüşme umuduyla.
Şebnem

5-9 Ocak Kars Turuna katıldım. Gittiğimiz ve gördüğümüz her yer çok güzeldi özellikle köy kahvaltımız ve orada tanıştığımız insanlar çok etkileyiciydi. Her şey için çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir geziydi.
Yasemin

Tur içeriği oldukça güzel ve tatmin edici. Otelimiz oldukça güzel ve çok misafirperverler,nazil,kibarlar. Öğle yemekleri çok güzel . Rehberimiz Mahir Bey çok ilgili, bilgili,işini severek yaptığı için severek de ve merakla dinletiyor. Bilgiyi önem derecesine geçtiği ve sıkmadan anlattığı için ayrıca çok teşekkürler.
Pınar

Mahir Bey çok saygılı ,çok efendi ve anlatımı çok memnun ediciydi. Anlatım yaparken gereksiz bilgilerden kaçınarak anlatım yaptığı için insan sıkılmıyor. Çok bilgili ve çok donanımlı ,kendisine çok teşekkür ederim . Kaldığımız otel ise çok iyiydi. Çok memnun kaldım.
Necmiye

Her şey güzeldi. Özellikle rehberimiz Mahir Bey çok bilgili ve hepimizle çok ilgilendi. Teşekkür ederiz.
Mete

Özellikle Rehberimiz Mahir Bey ile çok keyifliydi, süprizli harika bir tur oldu. Şöförümüz Ömer Beyin yönetimi de çok iyiydi . Köy kahvaltısında Hürriyet Hanımın evindeki kahvaltı özensiz ve yetersizdi.
Pınar

Çok memnun kaldım.
Barış

Öncelikle rehberimiz Mahir Bey’den bilgisine sabrına ve hoşgörüsüne çok teşekkür ederim. Tur programı içeriği oldukça tatmin edici ve eğlenceliydi. Konaklama yaptığımız otel,çok temiz ve personelleri oldukça kibar ve çok ilgililerdi.
Pelin

Turumuz zaman anlamında gayet sistematik ilerledi. Rehberimiz Mahir Bey bizimle çok iyi ilgilendi. Turlarınıza daha sonra katılmayı düşünürüm.
Fatmanur

Mahir ve Ömer Bey’in ilgi ve nezaketinden çok memnun kaldım umarım yolumuz yeniden kesişir.
Yağmur

En azından bir akşam için ekstra gece eğlencesi (Kafkas vb.) organizasyonu için belli seçenekler sunulabilirdi. Otelimizden gayet memnun kaldı ancak merkeze biraz mesafesi vardı. Buna rağmen akşam tur aracıyla bırakma imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim .
Gülşah

Rehberimiz çok iyiydi bizimle ve ihtiyaçlarımızla çok ilgilendi. Dolu dolu bir program olduğunu düşünüyorum. Mahir Bey’in bilgi birikimi de oldukça iyiydi. Servis şöförümüz çok tatlı bir insandı. Belki serbest zaman biraz daha fazla olabilirdi. Bir de tur öncesinde bilgilendirme mailleri biraz geç geldi. Farklı turlarınıza da katılmak isterim.
Melis

Çok memnun kaldım.
Çiğdem

Memnun kaldım teşekkürler. Rehberimiz Mahir Karakuş sayesinde çok keyifli bir gezi oldu.
Ali

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive