Villa Kaktüs

Çin Turu

8 GECE 10 GÜN (23 Mayıs-1 Haziran / 20-29 Haziran / 26 Temmuz-4 Ağustos 2020)

2020 Çin Turu. Eşsiz bir programla, Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile oluşturulmuş, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalı Çin Turu. Deneyimli rehber eşliğinde, Uzmanından Çin turları. AFİŞE FİYATLARIMIZ MEVCUT UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZLA SINIRLIDIR.

$ 2.029’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Çin Turu

Buluşma : Bir önceki gece saat : 22:00 

1.Gün: ISTANBUL - PEKİN 
Çin Turu için bir önceki gece saat 22:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Türk Hava yollarına ait TK 20 sefer sayılı saat 01:20 Pekin uçuşumuz için check inve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:20 de hareketimiz sonrası, Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.
 
2.Gün: PEKİN 
Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Pekin Ördekli Akşam yemeği) düzenlenecektir. Cennet tapınağı: 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen tapınak 3 kattan oluşmaktadır ve her katı bir imgeyi simgelemektedir.  Hutong turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Tur bitimi özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama Pekin otelimizde. 
Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Pekin Ördekli Akşam yemeği): 100 $ (kişi başı)
 
3.Gün: PEKİN
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra olarak düzenlencek Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turumuza katılabilirler. Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turu: 90 $ (kişi başı)
 
4.Gün : PEKİN - XIAN 
Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize check in yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Terra Cota turuna katılabilirler. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Terra Cota turu:  90 USD (kişi başı)
Ekstra Akşam yemekli Tang Dynasty Show:  60 USD ( Kişi Başı )
 
5.Gün : XIAN – HANGZHOU 
Kahvaltının ardından Xian şehir turu düzenlenecektir. Şehir turu esnasında Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami görülecek olan yerler arasındadır. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta alıp Hangzhou’ya gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.  Yerel havayollarının Xian – Hangzhou uçuşu ile varışımızın ardından akşam yemeği için yerel restorana transfer. Akşam yemeğinin ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.
 
6. GÜN: HANGZHOU - SUZHOU 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hangzhou şehir turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde

7. GÜN: SUZHOU – ŞANGAY
Kahvaltının ardından İpek cenneti olarak bilinen Suzhou’u gezeceğiz. Şehir güzel taş körüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. . Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akrobasi Show’una katılabilirler.
Ekstra Akrobasi Show: 45 USD (kişi başı)
 
8. GÜN: ŞANGAY 
Kahvaltının ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli Şangay İncileri  (Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne) turuna katılabilirler. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha  Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan,  13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.
Ekstra Akşam yemekli Şangay İncileri ( Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne Turu) turu:  100 USD (kişi başı)
 
9. GÜN: ŞANGAY -  ISTANBUL
Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu edene misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu’na katılabilirler. Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’’da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz. 
Ekstra Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu: 95 USD (kişi başı)
 
10. GÜN: İSTANBUL 
Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Çin turumuzun sonu... Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. 

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTELLER
Beijing Great Wall Hotel 5* vb.
Xian Wyndham Xinxing Hotel 5* vb
Hangzhou Holiday Inn Gongshu 4* vb.
Suzhou Holiday Inn Taihu Lake 4* vb.
Shanghai Ambassador Hotel 4* vb.

EKSTRA TUR PAKETİ-1
475 $ Yerine 435 $
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu 100 $
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu 90 $
Öğle yemekli Terrecota turu 90 $
Akşam yemekli Şangay İncileri 100 $
Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu  95 $

EKSTRA TUR PAKETİ-2
280 $ Yerine 260 $
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu 100 $
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu 90 $
Öğle yemekli Terrecota turu 90 $

Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.
 
Not: Çin Turu programımızda Axess ve Wings kartlar ile peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Çin Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Çin Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Çin Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.079 Ek yatak$ 2.079 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.479 Çocuk fiyatı$ 2.029
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.029 Ek yatak$ 2.029 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.429 Çocuk fiyatı$ 1.979
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.049 Ek yatak$ 2.049 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.449 Çocuk fiyatı$ 1.999

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Şangay - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel havayolları ile Xi’an – Hangzhou tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
Pekin – Xi’an arası ekonomi sınıfı tren bileti
Havalimanı vergileri
Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama
Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama
Hangzhou  4* Otelde 1 gece konaklama
Suzhou 4* Otelde 1 Gece konaklama
Şangay’da 4* Otelde 2 gece konaklama
Sabah Kahvaltıları
Pekin’de 1 gece, Hangzhou da 1 gece, Suzhou’da 1’er  gece olmak üzere toplamda 3 akşam yemeği,
Xian’da, Hangzhou’da ve Suzhou’da 1’er  öğle yemeği olmak üzere toplamda 3 adet öğle yemeği,
Pekin panoramik şehir turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir)
Xian, Hangzhou, Suzhou panoramik şehir turu
Şangay şehir turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental Pearl TV binası ve Fransız bölgesi)
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Tüm şehirler arası transferler
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

 

Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Vize Ücreti (İstanbul için kişi başı 200 USD, İzmir ve Ankara’dan başvuru için ise kişi başı 220 USD)
Ekstra turlar
Seyahat sağlık sigortası
Programda dahil olduğu belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar
Fazla bagaj ücretleri

 

BU TURA KATILIM İÇİN ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Tüm (yeşil pasaport da dahil Çin turları için münferit vize verilmemektedir. Turistik vize başvuruları minimum 5 kişi ve orijinal davet yazıyla grup olarak yapılacaktır. Tur operatörü olarak orijinal davetiye tarafımıza gelecektir ve bu yüzden Çin vizesi başvuruları  tarafımızca yapılacaktır.  Başvuru sürecinde tur tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan çipli pasaportların acentemizden temin edeceğiniz formlar ve evrak listesi ile size bildirilen son başvuru gününe kadar tarafımıza iletilmesi gerekecektir.  Acentemizin tüm vize sürecinde elçilikle yolcu arasında sadece aracı konumunda olup,  her hangi bir neden ile vizenin onaylanmaması, yetişmemesi, vizenin çıkmaması durumunda sorumluluğu bulunmamaktadır) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

İstanbul'dan başvurular için kişi başı ücret 200 USD
Ankara ve İzmir'den başvurular için kişi başı ücret 220 USD

Vize başvurusu için son gün tur hareketinden 1,5 ay öncesidir.

TURUN ARTILARI

Binlerce yıllık geleneklerin ölümsüz medeniyeti olan, dünden bugüne nice efsanelere imza atmış ve yazılı tarihin dününden bugününe kadar her adımında kendine bir satır edinmiş olan Çin'e doğru emsalsiz anılar biriktireceğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz.


- Basit bir balıkçı kasabası iken bugün gökdelenlerin yükseldiği ve dünyanın en önemli kültürel başkentlerden biri haline gelen, kozmopolit yapısı ile Çin'in dünyaya açılan penceresi olan Şanghay
- Asya'nın en uzun, dünyanın ise Nil ve Amazon'dan sonraki en uzun nehri olan Yangtze
- Yangtze ve Jialing nehirlerinin bitiş noktasında bulunan dik kayalıklara dayanmış adeta tablo güzelliğinde bir dağ şehri Xi'an
- Tarihin her adımında adı anılan Çin İmparatorluğu'nun çok önemli izlerine ve kültürel hazinelerine sahip Pekin
- Tüm dünyayı ayağa kaldıran protestolar ile zihinlerimize kazınmış olan, Ulusun Kapısı Tiananmen Meydanı
- Tam 500 yıl boyunca Çin Hanedanlığı'nın bitmeyen hikâyeleri ile dolan imparatorluk sarayı Yasak Şehir

 


ÇİN  İLE İLGİLİ BİLGİLER

Para Birimi
Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = 8 Yuan

Saat Dilimi
Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler ‚dumpling‛, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

Elektrik
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

Alışveriş
Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

TT

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive