Çin Turu

10 GECE 13 GÜN (6-18 Mart / 20 Mart-1 Nisan / 10-22 Nisan / 24 Nisan-6 Mayıs / 15-27 Mayıs / 12-24 Haziran / 26 Haziran-8 Temmuz 2024)

Çin Turu. Eşsiz bir programla, Singapur Hava Yolları tarifeli seferleri ile oluşturulmuş, 4 yıldızlı otel ve gemi konaklamalı Çin Turu. Deneyimli rehber eşliğinde, Uzmanından Çin turları.

$ 3.670’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Çin Turu
 
1.GÜN ISTANBUL PEKIN 14:25 14:50+1
Çin Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 11:30 ‘da buluşarak başlıyor.
Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra SINGAPORE Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile SINGAPUR  aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
2.GÜN PEKİN
Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e  ulaşıyoruz.
AKŞAM TUR  Shaolin Kung Fu Show + AKŞAM YEMEĞİ (dahil)
Bu akşam GECE TURUMUZ olacak. Turumuz ÇİN Tiyatro binasında Şaolin KUNG FU gösterisini ve daha sonrasında , yerel bir restoranda akşam yemeğini kapsamaktadır.
Gece turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.
Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.
 
3.GÜN TİANENMEN MEYDANI -YASAK ŞEHİR TURU
Sabah, kahvaltının ardından. Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN- Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.
 
4.GÜN ÇİN SEDDİ TURU- XİAN
Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi  Yerel (ÇİN MUTFAĞI ) bir  restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış  oluyoruz, buradan akşam  uçağına binmek üzere  Pekin Havalimanına  geçeceğiz.
Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile )  : 19:00 21:10  Pekin Xian uçuşu
XIAN şehrine  hareket edeceğiz.   Akşam  geç saatlerde  XIAN  şehrine ulaşıyoruz.
Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Mercure on Renmin Square Xian 4* vb.
 
5.GÜN XIAN -CHENGDU
Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  , önce turumuz olacak  2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız.
Ziyaretimiz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda alacağız.
Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde  tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.
Uçak saatimiz : 21:00  Chengdu ‘ya gideceğiz.
Gezimiz sonrası  havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile  CHENGDU uçuşumuzu yapıyoruz  varışta  karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Mercure Chengdu 4* vb.
 
6.GÜN CHENGDU ‘’ PANDALAR TURU ‘’
Kahvaltı sonrası  TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ + LESHAN BUDDHA [ÖĞLE YEMEKLİ]
Bu sabah  rehberimiz eşliğinde   turumuz  başlıyor. Dünyaca ünlü ‘ ÇİN  Panda Yetiştirme- koruma merkezini ‘ ziyaret edeceğiz,burada  Pandalar hakkında bilgi  alırken, Pnadları  yakında görme  imkanımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha  heykelini ziyarete gideceğiz, Bu ziyaretimiz esnasında  yakınındaki nehirde kısa bir TEKNE TURUMUZ  olacak.
Turumuzu Tam Gün sürecek ve ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Yine bu turumuz içerisinde‘’ Sichuan Opera performance / traditional tea house ziyareti yapılacak. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve ÇAY evi ziyareti olarak adlandırabiliriz.
Turumuzun  sonunda otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.
 
7.GÜN CHENGDU-Chongqing kara yolculuğu [ YANGTZE NEHIR TURU ]
Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek  bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız.
 
3GECE /4GÜN nehir gezisi başlıyor.
 
Bugünün Önemli Noktaları :
Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 16:30-20:00'de gemiye biniş ve check-in
Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleme
Gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz
Chongqing'den saat 21:30 civarında hareket;
Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonuna
Akşam Yemeği   (Çin ve Batı büfesi; 19:00-20:30)
GECELEME  GEMİDE
 
8.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları :
Fengdu Hayalet Şehri'ne kıyı gezisi (Dahil)
(Bu 1.900 yıllık site, Çin kültürünü tanımak için ilginç ve anlamlıdır, geleneksel mimarilerde birçok heykel ve sahne ile bu saf ruhların ödüllendirileceğine ve bu günahkarların ağır cezalara tabi tutulacağına dair geleneksel Çin inancını anlatır.)
Feng Yan San Guo Show'a kıyı gezisi (İsteğe bağlı; kişi başı 390 YUAN)
(Yaklaşık 1.800 yıl önceki Üç Krallık Dönemi'nin parlak tarihi kültürü ve büyük subay Guan Yu'nun sadakat ruhu hakkında muhteşem, büyük ölçekli gerçek manzara gösterisidir.)
Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğreme; Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi
GECELEME  GEMİDE
 
9.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları:
Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehri'ne kıyı gezisi (İsteğe bağlı; 390 CNY/pp)
(Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.)
Qutang Boğazı'ndan yelken turu  (Dahil)
(Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.);
Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)
(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.);
Shennv Çayı'na kıyı gezisi (Dahil);
Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenin; Yangtze Korsan Gecesi Gösterisine Katılın
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi) ; Sabah çayı ve kahvesi
 
10.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları:
Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma;
3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı Gemi Asansörünün kıyı deneyimi (Opsiyonel; CNY 390/pp);
(Yaklaşık 113 metre kaldırma yüksekliği ile tüm dünyadaki en büyük ve en gelişmiş gemi asansörüdür.)
3 BOĞAZLAR* Three Gorges Barajı'na kıyı gezisi (Dahil);
(Bu, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali ve tüm Çin'deki en büyük baraj projesidir ve taşkın kontrolüne, elektrik üretimine, nakliyeye vb. çok katkıda bulunur ve Yangtze Nehri gemi gezisinin 2 numaralı özüdür.)
Kalkış için Yichang şehir merkezindeki Yichang Three Gorges Centre Yolcu Terminali'ne giden otobüs.
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi
Gezinin sonu , 13:00
Havalimanına transferimiz  yapılıyor. Shanghai uçuşumuzu  yapacağız.
16:35  18:25  YIH Yichang  PVG Shanghai PuDong uçuş
Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
11.GÜN ŞANGAY
Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde.
 
12.GÜN ŞANGAY-ISTANBUL 16:25 08:25+1
Kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak , daha sonra havalimanına geçiyoruz. Singapur Hava Yolları ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul uçuşumuzu  yapacağız.
Geceleme uçakta.
 
13.GÜN ISTANBUL varış 08:25
Turumuzun sona ermesi.
 
KONAKLAMA BİLGİSİ
4 YILDIZLI OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
Pekin (2 gece ) Xian (1 Gece) Chengdu (2 Gece)  Şangay (2gece )
YANGTZE RIVER CRUISE 3 GECE KONAKLAMA
 
NOTLAR
Çin Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Çin Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Çin Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.670
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.670 Ek yatak$ 3.670 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.120 Çocuk fiyatı$ 3.620

:: İSTANBUL- SİNGAPUR - PEKIN / ŞANGAY - SİNGAPUR - İSTANBUL   SINGAPUR HAVA YOLLARI Gidiş Dönüş BİLETİ

:: PEKIN - XIAN  ARA UÇUŞ  Ekonomi Klas Uçak Bileti

:: XIAN - CHENGDU  ARA UÇUŞ  Ekonomi Klas Uçak Bileti

:: YICHANG - SHANGHAI  ARA UÇUŞ  Ekonomi Klas Uçak Bileti

:: 4 Yıldızlı Standart Otellerde 7 gece konaklama

:: Yangtze River Cruise 3 gece gemide konaklama

:: Bütün Kahvaltılar

:: TURLAR ESNASINDA  1 AKŞAM YEMEĞİ ,4 ÖĞLE  YEMEĞİ

:: GEMİDE  SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve  ÖĞLE YEMEKLERİ

:: Chengdu turu

:: Şangay turu

:: Pekin Yasak Şehir turu

:: ÇİN SEDDİ TURU

:: XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU

:: TÜM GİRİŞ ÜCRETLERİ

:: TÜM KARAYOLCULUKLARI 

:: Türk Rehber Hizmeti ve yerel rehber hizmeti

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harcı

:: Çin Vizesi (180 USD)

:: Dahil olduğu belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Minibar harcamaları

:: Bölgesel YABANCI personellere dağıtılmak üzere  toplanacak Tur Tipleri kişi başı/120$ (lütfen ilk gün alanda rehberinize teslim ediniz)

BU TURA KATILIM İÇİN ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
Çin turları için münferit vize verilmemektedir. Turistik vize başvuruları minimum 5 kişi ve orijinal davet yazıyla grup olarak yapılacaktır. Tur operatörü olarak orijinal davetiye tarafımıza gelecektir ve bu yüzden Çin vizesi başvuruları  tarafımızca yapılacaktır.  Başvuru sürecinde tur tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan çipli pasaportların acentemizden temin edeceğiniz formlar ve evrak listesi ile size bildirilen son başvuru gününe kadar tarafımıza iletilmesi gerekecektir.  Acentemizin tüm vize sürecinde elçilikle yolcu arasında sadece aracı konumunda olup,  her hangi bir neden ile vizenin onaylanmaması, yetişmemesi, vizenin çıkmaması durumunda sorumluluğu bulunmamaktadır) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

 

Vize başvurusu için son gün tur hareketinden 1,5 ay öncesidir.

 

Umumi Pasaport  - Vize gerekli          

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

ÇİN İLE İLGİLİ BİLGİLER

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Pekin: 09 sa 15 dk

Şangay-İstanbul: 12 saat

 

PARA BİRİMİ

Çin’in para birimi Yuan’dır.

Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz..

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

 

ELEKTRİK

Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

 

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.