Villa Kaktüs
  • Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Butik Van Doğubeyazıt Turu

Butik Van Doğubeyazıt Turu

2 GECE 3 GÜN (8-10 Mayıs 2020)

Doğu Anadolu Turları Uzmanından deneyimli rehber eşliğinde 2 gece 3 günlük programla Butik Van Doğubeyazıt Turu. 25 kişiyle sınırlı kontenjan.

₺ 2.099’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Butik Van Doğubeyazıt Turu

1.GÜN : IĞDIR- İSHAK PAŞA SARAYI - METEOR ÇUKURU - TENDÜREK DAĞI - MURADİYE ŞELALESİ
Türk Hava Yolları 05:55 uçuşu ile İstanbul Yeni Havaalanından Iğdır'a uçuş. 
(İstanbul'da havaalanına Havaist firması servisleriyle ulaşabilirsiniz / web sitesi: www.hava.ist )
Rehberimiz sizi 08:15'te Iğdır Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt'ta aldıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında Doğubayazıt'a tekrar dönüp İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na varıyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında  Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra  Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: VAN
 
2.GÜN :  AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI
Kahvaltı sonrası hareketle Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
Konaklama: VAN
 
3.GÜN : VAN
Sabah kahvaltımızı dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler. Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında konuklarımızı Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları 18:45 Van-İstanbul Yeni Havaalanı uçuşu ile.21:10 İstanbul'a varış.
 
Not:  Uçakla Butik Van Doğubeyazıt turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Uçakla Butik Van Doğubeyazıt turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 19 yıllık deneyimiyle hazırladığı Uçakla Butik Van Doğubeyazıt turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Uçakla Butik Van Doğubeyazıt turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.099 Ek yatak₺ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.399 Çocuk fiyatı₺ 1.799
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı-Iğdır / Van - İstanbul Yeni Havaalanı  ekonomi sınıfı uçak biletleri (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmetleri
:: 2 gece 4* Van Büyük Urartu Hotel'de vb. konaklama
:: 2 sabah kahvaltısı
:: 2 akşam yemeği
:: Program dahilindeki çevre gezileri
:: Meteor çukuru ekstra minibüs ücreti
:: Akdamar Adası tekne ücreti
:: Program dahilindeki geziler
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: Kişisel harcamalarKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive