Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Avustralya Tazmanya Turu
  • Avustralya Tazmanya Turu
  • Avustralya Tazmanya Turu
  • Avustralya Tazmanya Turu
  • Avustralya Tazmanya Turu

Avustralya Tazmanya Turu

9 GECE 11 GÜN (23 Ekim-2 Kasım 2024 / 27 Kasım-7 Aralık 2024 / 22 Ocak-1 Şubat 2025 / 26 Mart-5 Nisan 2025)

Özenle hazırlanmış bir programla 2024 Avustralya Tazmanya Turu.. Emirates Hava Yolları ile. Uzman ekibimizle, uzak diyarları bizimle keşfedin.

$ 5.199’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Avustralya Tazmanya Turu
 
Sydney (4) (Featherdale –  Blue Mountains – Brisbane – Gold Coast)
Hobart(2)(Port Arthur – Bruny Adası) / Melbourne (3) (Sovereign Hill Ballarat)
 
 
BU TURUN FARKI
Emirates Hava Yolları ile uçuş
Birinci Sınıf Otellerde Konaklama!
Her Şehirde Yarım Günlük Panoramik Şehir Turları Dâhil!
Panoramik şehir turları esnasında Sydney Opera Binası, Mona Feribotu ve Yeni / Eski Sanatlar Müzesi, Melbourne Müzesi, Captain Cook’s Cottage giriş ücretleri dahil!
Tam günlük panoramik Brisbane ve Gold Coast turları dahil!
Eviniz / Havalimanı / Eviniz Arası Özel Araçlar ile Transfer
 
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL - DUBAİ
Avustralya Tazmanya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Kraliyet Havayolları kontuarı önünde öğlen 13:30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra EK 124  nolu sefer ile dünyanın en zengin, en modern emirliklerinden biri olan Dubai’ye 16:25 de hareket. Yaklaşık 4 saat 25 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 21:50 de varış. Aktarmanız esnasında Dubai havalimanının dünyaca ünlü zengin free shoplarından alışveriş yapabilirsiniz. (Valizlerinizi Sydney’de alacaksınız)
 
2.Gün DUBAİ / SYDNEY
Gece yarısından sonra saat 02:00 de dünyanın en büyük jet yolcu uçağı olan, yeni jenerasyon, çift katlı Airbus A-380 tipi EK 414 nolu sefer ile 1769 da ünlü İngiliz denizci Kaptan James Cook tarafından tesadüfen bulunmuş kıta olarak bilinen Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sydney’e hareket. Yaklaşık 13 saatlik direkt bir uçuştan sonra aynı günün gecesi yerel saat ile 22:30 da varış. (Avustralya’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir !!!) Havalimanında karşılanma ve bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.
 
3. Gün SYDNEY
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu muhteşem güzellikteki şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası (bu binayı mimarı bir restoranda peçete kağıdı üzerine çizip projelendirmiştir), Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney’e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlerin gözde parkı Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel’de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Alışverişlerinizi Sydney’in büyük mağazalarından yapabilirsiniz. Ancak alışveriş yaparken sizlere tavsiyemiz Queen Victoria Building’e mutlaka uğramanızdır. Ayrıca Noel’e hazırlanan şehrin süslenmiş, rengarenk sokaklarını, caddelerini keyifle dolaşabilirsiniz. Akşam yemeğinizi pubların ve barların yoğun olarak bulunduğu bölge olan Darling Harbour’da alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün SYDNEY (BRISBANE / GOLD COAST)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra (bugün pasaportlarınızı lütfen yanınıza alınız) yerel Jetstar Havayollarına ait bir sefer ile kıtanın doğu kıyısındaki en büyük üçüncü şehir olan, Queensland Eyaletinin başkenti, 2.300.000 kişilik bir nüfusa sahip tropik ortamı, üniversiteleri ve müzeleriyle ünlü Brisbane’e hareket. 1 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce bu güzel, düzenli şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Daha sonra Brisbane’e yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan kıt’a nın sörf başkenti ve 42 km lik uzun kumsallarıyla Miami’yi andıran havası ile Gold Coast’a Pasifik Otobanı üzerinden hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra varış. Gold Coast’ta öğle yemeğinizi deniz kenarında bulunan balık restoranlarından birinde alabilirsiniz. Burası sezonda sörf yarışmaları, gece hayatı, otelleri ve kumarhaneleri ile ünlü bir sayfiye yeridir. Gold Coast’ta geçirilecek keyifli saatlerin ardından, akşam üzerine doğru Gold Coast Havalimanına transfer. Yerel Jetstar havayollarına ait bir sefer ile Sydney’e hareket. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün                SYDNEY
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Blue Mountains & Featherdale Wildlife Park turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel aracımız ile bir doğal yaşam parkı olan ve kıtanın vahşi hayat tarzına en yakın olabileceğiniz, yer olarak da değerlendirebileceğimiz Featherdale’e gideceğiz. Burada kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad’leri ve çizgi filmi bulunan dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanları ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijın (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyecek ve güney yarım kürenin en dik teleferiğine bineceksiniz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün SYDNEY / HOBART
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Okyanusya Kıt’a sının en güneyinde bulunan ve Avustralya’nın bir parçası, muhteşem doğal güzelliklere sahip, ünlü Tazmanya Canavarı’nın vatanı sayılan, yüzyıllarca önce ülkenin ve İngiltere getirilen kürek mahkümlarının hapsedildiği ada olan Tazmanya’nın başkenti Hobart’a yerel Jetstar Havayollarına ait bir sefer ile hareket. Yaklaşık 1 saat 50 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Hobart şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turumuz esnasında feribot ile Mona Sahiline geçerek burada bulunan Eski ve Yeni Sanatlar Müzesini ziyaret edecek, ardından turun bitiminde özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler Hobart’ın kumarhanelerinde şanslarını deneyebilir ya da güzel balık restoranlarından birinde denize karşı güzel bir akşam geçirebilirler. Geceleme otelimizde
 
7. Gün HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Bruny Island Cruises (Bruny Adası Tekne Turu) programına katılabilirler. Bu turumuzda denizlerin 4x4 ü olarak adlandırılan 3 adet 300 beygirlik yüksek teknoloji deniz motorları ile desteklenmiş büyük 12,5 metre uzunluğunda zodiaclar’la özel bir kıyafet giyerek Güney Yarım Küre’nin en dik kayalıklarını, bölgeye özgü kürklü deniz foklarını, şişe burunlu yunusları, göç yolları üzerinde bulunan ve sadece bu bölgede sıkça görülebilen kambur balinaları, küçük penguenleri, deniz kartallarını, albatrosları ve daha bir çok çeşit deniz kuşu ile memeli deniz hayvanını görme imkanına sahip olacaksınız. (Bu turun gerçekleşebilmesi hava ve deniz şartlarına bağlıdır). Geceleme otelimizde.
 
8. Gün                HOBART / MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel Jetstar Havayollarına ait bir sefer ile Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 2.nci şehri olan, yaklaşık 1 saat 25 dakikalık bir uçuşun ardından Atina’dan sonra dünyanın en büyük Yunan kökenli nüfusunu barındıran Melbourne’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel, düzenli ve Noel arifesinde rengarenk süslenmiş şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy Bahçeleri, Melbourne Müzesi, Kaptan Cook’un Evi, Botanik Bahçeleri, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, St Paul Katedrali, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün                MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük muhteşem Sovereign Hill Ballarat turuna katılabilirler. Bu tur esnasında kıt’a ya ayak basan ilk Avrupa’lıların altın aradıkları Ballarat Kasabasını ziyaret edeceksiniz. Bu kasaba o yıllarda yapılan kasaba ile birebir aynı olup, burada yaşayanlar hala eski giysileri ile dolaşmaktadırlar. Öğle yemeğinizi tur esnasında New York Bakery adlı yerel bir restoranda alacaksınız. (içki ve meşrubatlar hariç). Geceleme otelimizde.
 
10. Gün                MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Avustralya’nın ve hatta Güney Yarım Kürenin moda ve sanat merkezinde alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük yemekli, muhteşem manzaralar ile dolu ve dünyanın en güzel yollarından biri olarak adlandırılan Great Ocean Road programına katılabilirler. Bu tur esnasında ilk önce Princess Otoyolu üzerinden endüstri limanı Geelong’a varacak oradan  şirin sahil kenti Torquay’e ulaşacaksınız. Great Ocean Road Torquay’den başlayıp Peterborough’a kadar yaklaşık 300 km kadar uzanmaktadır. Nefes kesici manzaralar eşliğinde önce Lome Sahiline daha sonrada öğle yemeği alacağınız Apollo isimli sahil kasabasına varacaksınız. Yaklaşık 10 saat sürecek bu tur için bir gece önceden lütfen çekim yapacağınız makinelerinizi şarj ediniz. Geceleme otelimizde.
 
11. Gün                MELBOURNE / DUBAİ
Sabah erkenden otelimizden check-out (bu sabah kahvaltı paket olarak ya otelde ya da havalimanında alınacaktır) Ardından özel aracımız ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Kraliyet Havayolları’na ait yeni jenerasyon, çift katlı Airbus A-380 tipi uçak ile 06:15 de Dubai’ye hareket. Saat farkından dolayı aynı gün öğlen 13:10 da varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmanın ardından EK 121 nolu sefer ile 14:20 de İstanbul Havalimanına hareket ve yerel saat ile 18:30 da varış ve seyahatimizin sonu. 
 
 
VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME :
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları , hususi (yeşil) ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Avustralya vizesine ihtiyaç duyacaklardır. DEEPNATURE TRAVEL, tura katılacak olan gezginlerin ücreti karşılığında vize takip işlemlerini yapacaktır. Vize alımı esnasında gerekli olan evraklar tura kayıtlı misafirlerimizden istenecektir. Konsolosluklar ek belge veya açıklama talep edebilmektedir. Avustralya vizesi onaylandığı takdirde e-vize şeklinde PDF formatlı bir belge ile ulaştırılır. Avustralya vizesi için pasaportun aslı konsolosluğa teslim edilmek zorunda değildir. Vizelerin başvuru süreleri en az 45 gün önce başlatılmalıdır. Vizenin onaylanması konsolosluk ve büyükelçiliklerin yetkili mercilerince sonuçlandırılır. DEEPNATURE TRAVEL, vizelerin reddedilmesinden sorumlu tutulamaz. Vize için ödenen tüm ücretler konsolosluklara verildiği için vize reddedilse bile geri ödeme konsolosluklarca yapılmaz. 
 
ÖNEMLİ UYARI : Vize başvurularını kendileri bireysel olarak takip eden misafirlerimizin tüm işlemleri ve sonuçları kendi sorumluluklarındadır.
 
 
 
BENZER TURLAR
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.998
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.998
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.998
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.998

:: İstanbul Havalimanı / Dubai / Sydney –Melbourne / Dubai / İstanbul Havalimanı arası Emirates Kraliyet Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Sydney / Brisbane – Gold Coast / Sydney / Hobart / Melbourne arası yerel Jetstar veya başka havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar

:: Emirates Kraliyet Havayolları havalimanı ve güvenlik vergileri

:: Yerel havayollarının tek yön uçuşlarında ki havalimanı vergileri

:: Sydney’de 4 gece Hilton Sydney’de, Hobart’ta 2 gece Wrest Point Hotel & Casino’da, Melbourne’da 3 gece Hilton Melbourne Little Queen Street’de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar

:: Programda belirtilen her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turları

:: Panoramik şehir turları esnasında Sydney Opera Binası, Mona Feribotu ve Yeni / Eski Sanatlar Müzesi, Melbourne Müzesi, Captain Cook’s Cottage giriş ücretleri 

:: Tam günlük panoramik Brisbane ve Gold Coast turları

:: Her şehirde özel araçlar ile havalimanı / otel / havalimanı transferleri

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Kişi başına 150 TL yurt dışı çıkış vergisi

:: Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Eviniz / Havalimanı / Eviniz Arası Özel Araçlar ile Transfer (İstanbul'da)

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, kuru temizleme, v.s…)

:: Avustralya vize ücreti (Bu vizeyi alabilmek için en az 45 iş günü süreye ihtiyaç vardır)

 

BU TURA KATILIM İÇİN AVUSTRALYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

SAĞLIK

Avustralya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

PARA BİRİMİ

Avustralya para birimi Avustralya Doları’dır ve konvertibl para birimi değildir. Bu sebeple ülkemizdeki döviz bürolarından bu para birimini alamazsınız. Bu sebepten ötürü yanınızda konvertible para birimi olan Amerikan Doları (USD) bulundurmanızda gerekmektedir.

 

SAAT FARKI

Türkiye’den 8 saat ileridir.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

İKLİM 

Avustralya, Güney Amerika Kıtasında bulunduğu için Türkiye ‘de yaşanan mevsimin tersi yaşanmaktadır. Yani Türkiye’de kış iken orada yazdır. Bavulunuzu bu yönde hazırlamanız gerekmektedir.

 

YEME İÇME

Kanguru eti, deniz ürünleri, exotik meyveler ve sebzeler gibi malzemeler, Avustralya mutfağının en sevilen lezzetlerinden bazılarıdır. Ayrıca, Avustralya'nın çeşitli bölgelerinde yer alan yerel restoranlar, geleneksel yemeklerin yanı sıra modern yemekleri de sunarak farklı bir yemek deneyimi yaşamanıza olanak sağlar

*****Avustralya’ya yanınızda kesinlikle açık yiyecek, meyve götüremezsiniz. Aksi takdirde Avustralya gümrük görevlileri tarafından para cezası uygulanır. *****

 

ELEKTRİK

I Tipi Fiş ve Priz. 

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

HATIRLATMALAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.