Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Antalya Çıkışlı İtalya Turu
  • Antalya Çıkışlı İtalya Turu
  • Antalya Çıkışlı İtalya Turu
  • Antalya Çıkışlı İtalya Turu
  • Antalya Çıkışlı İtalya Turu

Antalya Çıkışlı İtalya Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Antalya çıkışlı İtalya Turu. 4 yıldızlı otellerde konaklamalı ve Türkçe rehberlik

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Antalya Çıkışlı İtalya Turu 
 
Milano Floransa Roma Bologna Venedik
 
 
BU TURUN FARKI
310 EURO DEĞERİNDEKİ TURLAR DAHİL !!
40 Euro değerindeki Bologna Gezisi dâhil
70 Euro değerindeki Siena & San Gimignano dâhil
55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dâhil
95 Euro değerindeki Napoli & Sorrento Gezisi dâhil
50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dâhil
 
 
PROGRAM
 
1.Gün ANTALYA - MİLANO (Assago)
Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile 14:30'da Milano’ya hareket ediyoruz. 17:05'te varışın ardından Milano panoramik şehir turunda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
2.Gün MİLANO(Assago)  - FLORANSA(Montecatini Terme)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra panoramik Floransa şehir gezisi için hareket ediyoruz. Floransaya varışımızla birlikte; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün FLORANSA(Montecatini Terme)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Siena & San Gimignano & Pisa Gezisi  için hareket ediyoruz. Turumuz için il olarak Siena’ya hareket ediyoruz. Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Ortaçağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Ortaçağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Ardından dünyaca ünlü Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra serbest zaman. Ardından gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün FLORANSA (Montecatini Terme)- ROMA
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan Roma’ya transfer. Roma’ya varışımız ile birlikte panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kolezyum, Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo,Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri, Vatikan (panoramik), Pantheon görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.  
 
5.Gün ROMA
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Napoli & Sorrento Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durak noktası Napoli şehri. XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento şehrine hareket ediyoruz. Doğal güzellik abidesi olan bu sahil şehrinde mevsim gözetmeksizin farklı bir atmosfere kapılacaksınız. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limon özlü yerel içecekleri tadabilir veya 15. Yy’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6.Gün ROMA- BOLOGNA(Modena)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi  için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve Bolonya’ya transfer. Konaklama otelimizde.
 
7.Gün BOLOGNA(Modena)- VENEDİK(Marcon)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra  Bologna Gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’ e transfer. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz panoramik Venedik şehir turumuzda; ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
8.Gün VENEDİK(Marcon)- MİLANO- ANTALYA
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra rehberinizin belirteceği saatte Milano havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile 17:55'te Antalya’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. 22:10'da varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
 
OTELLER
MİLANO 4**** Belstay Milano Assago
FLORANSA (MONTECATİNİ) 4**** Tuscany Inn Montecatini
ROMA 4**** IH Hotel Roma Z3 - Area A
BOLOGNA 4**** Hotel Real Fini Baia del Re
VENEDİK 4**** Marcon Antony Palace
 

 

:: Sun Express Havayolları ile ANTALYA(AYT) - Milano (MXP) – ANTALYA(AYT) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4* otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Venedik şehir gezisi

:: Panoramik Floransa şehir gezisi

:: Panoramik Roma şehir gezisi

:: Panoramik Milano şehir gezisi

:: 40 Euro değerindeki Bolonya Gezisi dâhil

:: 70 Euro değerindeki Siena & San Gimignano dâhil

:: 55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dâhil

:: 95 Euro değerindeki Napoli & Sorrento Gezisi dâhil

:: 50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dâhil

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Vize ücreti ve servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

Antalya-Milano         3 sa 35 dk

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

B

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.