Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Amalfi Puglia Turu
  • Amalfi Puglia Turu
  • Amalfi Puglia Turu
  • Amalfi Puglia Turu
  • Amalfi Puglia Turu

Amalfi Puglia Turu

4 GECE 5 GÜN (14-18 Ağustos / 28 Ağustos-1 Eylül 2024)

4 gece 5 gün Amalfi Puglia Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, dört yıldızlı otellerde konaklama, özel promo fiyat

€ 997’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

AMALFİ PUGLİA TURU

 
KONSEPT
PROMO

PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL - NAPOLİ
Amalfi Puglia Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 07:20'de Napoli’ye hareket. 08:40'ta varışımızın ardından panoramik Napoli şehir turumuz için hareket. Turumuzda; XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2.Gün NAPOLİ
Güne otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Pompei & Sorrento Gezisi (75 Euro) M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Ardından Sorrento Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezide önce limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento şehrine varıyoruz. Doğal güzellik abidesi olan bu sahil şehrinde mevsim gözetmeksizin farklı bir atmosfere kapılacaksınız. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limon özlü yerel içecekleri tadabilir veya 15. Yy’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde
 
3.Gün NAPOLİ - ROMA
Güne otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Roma Gezisi (85 Euro) Varışımız ile birlikte panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Collesium, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün NAPOLİ - BARİ
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Bari’ye transfer. Bari’ ye varışımız ile birlikte panoramik Bari şehir turu. Puglia bölgesinin tam ortasında yer alan ve aynı zamanda bölgenin başkenti olan Bari turumuzda; Bari eski şehir, şehrin ikon sayılabilecek yapılarından biri olan Bari Kalesi (Castello svevo di Bari), Aziz Nikola Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün BARİ- İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Alberobello Gezisi (35 Euro). Varışımızın ardından, dünyaca ünlü yapılar olan Trulli Evleri’ni görüyoruz. Konik çatı formu ile Harran Evlerini andıran bu yapılar, geleneksel yöntemler ile kireçtaşı kullanılarak, tamamen harçsız şekilde inşa ediliyor. Bölgenin sakinleri, civardan temin edebildikleri malzemeler ile halen daha bu formda evler yapma geleneklerini sürdürüyorlar. Tarihi bir yapı tekniğiyle inşa edilmiş bu evleri gördüğünüzde, masalsı bir kasabayı ziyaret ediyormuş hissini yaşayacaksınız. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gezimizin sonu. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 20:20'de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:20'de varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
 
OTEL BİLGİSİ
NAPOLİ 4**** Holiday Inn Naples Hotel 
BARİ 4**** Parco Dei Principi Hotel Congress & SPA
 
BENZER TURLAR
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.047 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.332 Çocuk fiyatı€ 1.035
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 997 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.282 Çocuk fiyatı€ 985

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Napoli (NAP) / Bari (BRI) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 yıldızlı otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Napoli şehir gezisi

:: Panoramik Bari şehir gezisi

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Vize ücreti ve servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI 

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK 

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ 

İstanbul - Napoli2 sa 20 dk 

Bari - İstanbul 2 sa 50 dk

 

PARA BİRİMİ 

İtalya para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ 

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI 

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR 

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ 

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ELEKTRİK 

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ 

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR 

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.