Villa Kaktüs
  • Trans Sibirya Turu
  • Trans Sibirya Turu
  • Trans Sibirya Turu
  • Trans Sibirya Turu
  • Trans Sibirya Turu

Trans Sibirya Turu

15 GECE 17 GÜN (30 Temmuz-15 Ağustos 2020)

Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Rusya'nın kalbinden Pekin'e uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR KABİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 6.159’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Trans Sibirya Ekspresi Turu
 
Moskova(1) – Kazan – Ekaterinburg(1) – Novosibirsk(1) – Krasnoyarsk – Irkutsk – Baykal Gölü – Ulan Ude(1) – Ulan Bator(1)– Pekin(2)
 
01.Gün |30 Temmuz 2020 |Perşembe İSTANBUL – MOSKOVA 
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyoruz.Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman.Akşam yemeğimizi local bir restaurant’da alacağız. Akşam yemeği sonrasında ise Rusya’ya özgü bir gösteri olan “Kastroma Show” u izleyeceğiz.Konaklama otelimizde. 
 
02.Gün |31 Temmuz 2020 |Cuma   MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.
 
03.Gün |01 Ağustos  2020 |Cumartesi      KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Kompartımanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.   

04.Gün |02 Ağustos  2020 |Pazar              EKATERINBURG 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
05.Gün |03 Ağustos  2020 |Pazartesi       EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

06.Gün |04 Ağustos  2020 |Salı                  NOVOSIBIRSK
Kahvaltımızı kompartımanımızda alıyoruz ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük köy ve kasabalarındaki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra akşamüzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyoruz.(Öğle yemeğimizi trende alacağız) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
07.Gün |05 Ağustos  2020 |Çarşamba        NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
08.Gün | 06 Ağustos  2020 |Perşembe         KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.
 
09.Gün |07 Ağustos  2020 |Cuma                IRKUTSK
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
10.Gün |08 Ağustos  2020 |Cumartesi          BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Konaklama trende.

11.Gün |09 Ağustos  2020 |Pazar                 ULAN UDE- TRANS SİBİRYA TRENİ 
Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir.
Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
12.Gün |10 Ağustos  2020 |Pazartesi          ULAN UDE- MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ 
Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından , tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır.(Sınırdaki yoğunluğa göre işlemler 2-3 saat sürebilmektedir.Bu sırada trenden inilmeyecektir.) Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Konaklama trenimizde.

13.Gün |11 Ağustos  2020 |Salı           ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ)
Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızı boşaltıp Trans Sibirya Tren’i ile vedalışıyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada moğol kampımızda alacağız.
 
14.Gün |12 Ağustos  2020 |Çarşamba           ULAN BATOR – PEKİN 
Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından havalimanına transfer oluyoruz.Yerel hava yolları ile saat 18:30’da Çin’nin başkenti Pekin’e uçuyoruz.Yerel saat ile 20:10’da varışımızı takiben alanda bizi bekleyen aracımız ile Pekin’deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
15.Gün |13 Ağustos  2020 |Perşembe           PEKİN 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pekin şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bugünkü turumuzda ilk durağımız Yazlık Saray olacak. Yazlık Saray’ı ve bahçelerini geziyor, Çin Kültürü hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Ming Hanedanı’nın 1368-1644, Qing Hanedanlığının 1644-1891 yılları arasında yaklaşık 24 Çin İmparatorunun yaşadığı görkemli sarayın bulunduğu “Yasak Şehir” i gezeceğiz.  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve eskiden hanedan soyu haricinde sıradan insanlara kapalı olan bu sarayın 9999 adet odası bulunmaktadır.Son olarak ise 40 hektarlık alanı kaplayan ve Dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen  Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Bu meydanın kuzeyinde her sabah ve akşam Çin milli bayrağının göğe çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmaktadır. Tören saati her gün güneşin doğuşu ve batışına göre değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni izlemek üzere bu meydanda toplanmaktadır.  Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

16.Gün |14 Ağustos  2020 |Cuma                   PEKİN
Otelde kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Çin Seddi’ni görmek üzere hareket ediyoruz. M.Ö 9.yüzyılda savunma amaçlı inşa edilen Çin Seddi’nin uzunluğu Çin Denizi’nden Gobi Çölü’ne kadar 7 bin kilometreyi bulmaktadır.Gezimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor , alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra havalimanına hareket ediyoruz.

17.Gün |15 Ağustos  2020 |Cumartesi            PEKİN – İSTANBUL 
Türk Havayolları’nın TK21 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:10’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 05:20’de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.

Not:  Trans Sibirya turu programımızda Wings ve Axess karta peşin fiyatına 4 aksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Trans Sibirya turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Trans Sibirya turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tümm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar.  Trans Sibirya turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 10.599
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 7.099
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.649
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.159

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Pekin / İstanbul gidiş-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti
::  Yerel Hava Yolları ile Ulan Bator / Pekin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
::  Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
:: Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
::  Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama  
::  İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
::  Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
::  Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
::  Pekin’de 2 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
:: Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 17 Öğle, 16 Akşam Yemeği )
::  Trans Sibirya treninde ikramlar ( çay, kahve ve içecek )
::  Programda belirtilen tüm transferler
::  Yerel rehberlik hizmetleri
::  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
::  Zorunlu seyahat sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır)

:: Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
:: Çin  Vize ücreti (180 Euro)
:: Rusya Vize ücreti (180 Euro)
:: Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Not: Tren kısmında konaklama farketmeksizin, eğer kara kısmında otellerde single olarak konaklama istenirse kişi başı 940 EURO fark oluyor.

BU TURA KATILIM İÇİN RUSYA VE ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
:: Rusya Vizesi 180 Euro (Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)
:: Çin Vizesi 180 Euro ( Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir) Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli okunaklı ve PDF formatında taranıp tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20- 25 gün sürmektedir.)

TUR HAKKINDA
 
Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Rusya'nın kalbinden Pekin'e uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.
 
● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.
● Tren yolculuklarımız Moskova'da başlar, Pekin'de sona erer. Trende seçiminize göre tek kişilik, iki kişilik yada dört kişilik standart kabinlerde konaklanmaktadır. Fiyatlar kabin tercihinize göre değişmekte olup FİYAT sekmesinde inceleyebilirsiniz.
● Tur programı tur tarihindeki tren saatlerine ve programlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Tren kompartımanlarının içerisinde kişiye özel WC ve Duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı birer adet WC bulunmaktadır. 
Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.
4lü kompartımanda seyahat eden misafirlerimiz, otellerde 2 adet 2 kişilik oda şeklinde konaklama yapacaktır.


TRENDEKİ VAGONUMUZ HAKKINDA

Komple bir vagon tarafımıza kiralanmıştır. Yani Rus tren yollarından tüm vagonu kiralıyoruz. Belli şehirlerde vagonu trenden ayırıp el bagajı ile otele çıkıp, otel yatağında dinlenip duş ihtiyacımızı gideriyoruz.

Vagonun başında ve sonunda sadece bizim misafirlerimiz için tuvaletler var. Duş maalesef yok. Duşlu vagon denedik ama misafirler hiç gerek yokmuş dedi otelde zaten duş kullanılıyor. Ne kadar lüks vagon olursa olsun sürekli trende konaklama ve duş misafirleri memnun etmiyor. Geçmiş tur katılımcılarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda bu şekilde yapıyoruz turlarımızı.

Ayrıca vagonda bizim için bir görevli bekliyor biz vagondan ayrılınca sürekli bekleyen ve 24 saat servis yapan elemanlarımız da var.

Rus Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde misafirlerimiz için özel vagon kiralanmaktadır. Ekonomi kabinlerin bulunduğu vagonda 9 adet kompartıman mevcuttur. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.

Kiraladığımız vagonda 9 Adet kompartıman bulunur. Her vagonun başında ve sonunda ortak kullanımlı WC mevcuttur.
Her kompartımanda en az 1 , en fazla 4 kişi konaklayabilir. Siz kaç kişi konaklayacağınıza göre seçim yaparak ödeme yapıyorsunuz. Fiyatları fiyat sekmesinde görebilirsiniz.
İki adet karşılıklı tek kişilik yatak, üçüncü ve  dördüncü kişiler için üstten açılan ranza yataklar mevcuttur. Merkezi sistem soğuk ve sıcak havalandırma tren hareket halindeyken çalışmaktadır. Her kompartımanda traş makinesi ve şarj aletleri için 220 v elektrik girişli prizler bulunmaktadır.

Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2
Yatak Ölçüleri : 65 x195 m

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Rehberimizin bilgi birikimi, ekstra gayret ve alakaları sayesinde bizim için unutulmaz bir seyahat oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlara özellikle Arzum Hanım'a ve rehberimiz Mustafa Bey'e teşekkürler.
Mehlika

Çok iyi organizasyon. Herşey düşünülmüştü. Gayet memnun kaldık. Sibirya Ekspresi deneyimini bize unutulmaz kılan Deepnature ekibine teşekkürler.
Münevver

Ufak tefek sıkıntılara karşın genel olarak memnunuz. Puanım 8.5 / 10
Atilla

Baştan sona iyi planlanmış, keyifli bir yolculuk oldu. Seyahat arkadaşlarımız da derin gezi deneyimleriyle bizlere yeni ufuklar açtı. Yeni planlarla 2019 u bekliyoruz.
Uğurtan

Daha ucuz turlar gördük, tur öncesi araştırdık, internette yazılanlar ve olumlu görüşler sizi seçmemizde etkili oldu. Turumuzda katılımcıların uyumlu bir grup olması büyük avantajdı. Seçilen oteller genel olarak iyiydi. Rehberimiz çok güleryüzlü, alakalı ve bilgili idi. İsteklerimizi kırmadı. Çok memnun kaldık.
Gülay

Sibirya Ekspresi ile yolculuk yıllardır planladığımız ama bir sebepten ertelediğimiz seyahatimizdi. Sizinle yapmak nasip oldu. Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.


İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Çok iyi bir tur oldu. Tur öncesi endişeliydik ama hem Arzum Hanım ın tur öncesi yardımları hem de rehberimizin profesyonelliği ile iyi bir hizmet aldık.Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Aynur

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive