Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu
  • Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu

Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu

9 GECE 11 GÜN (6-16 Aralık 2024)

Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle, 9 gece konaklamalı Vietnam Kamboçya Laos Turu. 5 yıldızlı otellerde konaklama. Tüm geziler, 8 öğle ve 9 akşam yemeği tur ücretine dahil!

$ 3.950’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu

Premium Konseptte Özel Bir Program.... 

Hanoi - Halong Bay - Luang Prabang - Siem Reap - Saigon
 
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar 
 
BU TURUN FARKI
:: 5 yıldızlı otellerde konaklama
:: 8 öğle yemeği ve 9 akşam yemeği dahil
:: Tüm geziler dahil
 
TUR TARİHLERİ
6-16 Aralık 2024
 
VİETNAM KAMBOÇYA LAOS TURU PROGRAM
 
1.Gün 06 Aralık 2024 İstanbul -Hanoi
Premium Vietnam Kamboçya Laos Turu için İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:20’de (5 Aralık’ı 06 Aralık’a bağlayan gece) rehberiniz ile buluşma.  .Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK164 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:20’de Hanoi’ye uçuş. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 15:25’de Hanoi’ye varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Apricort Hotel / Sketch Room
 
2.Gün 07 Aralık 2024 Hanoi
Otelde alacağımız kahvaltının ardından ,tam günlük Hanoi turumuz için hareket ediyoruz. Tek sütunlu Pagoda , Başkanlık Sarayı ve Ho Chi Minh Mozalesii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan 11. Yüzyılda kurulan Edebiyat Tapınağı’nı görüyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Vietnam’da yaşayan 54 değişik etnik grubun kültürünü yakından tanıyabileceğimiz Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Vietnam’ın eski mahallelerinde tuk tuklar ile keyifli bir gezi yapacağız. Tuk tuk gezimizin ardından , Hoan Kiem Gölü’nde bulunan kutsal tapınağı görüyor ve gölün hemen önünde sergilenen Vietnam’a özgü Su Kuklası Tiyatrosu’nun mükemmel bir gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün 08 Aralık 2024 Hanoi - Halong Bay
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Vietnam’ın doğa harikası Kızılırmak deltası yolunun muhteşem manzaraları eşliğinde Halong Körfezi’ne geliyoruz. Burada bulunan teknemizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Binlerce adacıktan oluşan Halong Körfezi’nde muhteşem bir lagünün ortasına demirlenmiş olan teknemizin hemen yanından denize girebilir , manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Rehberiniz tarafından belirlenecek saatte yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyünü gezeceğiz. Öğle ve akşam yemeğimizi teknemizde deniz mahsülleri eşliğinde alacağız. Konaklama teknede.
Athena Luxury Cruise 5* / Executive Suit – Balkonlu
 
Not : Halong Bay ‘de teknede  su kayağı benzeri aktiviteler ücretlidir.
 
4.Gün 09 Aralık 2024 Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang
Sabah erkenden teknemizde uyanıyoruz. İsteyen misafirlerimiz güvertede Tai Chi yapabilirler. Teknemizde alacağımız brunch’ın ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan  Laos’un Luang Prabang şehrine uçmak için havalimanına hareket ediyoruz. Yerel  Havayolları ile   saat 19:10’da  Luang Prabang’a uçuş ve 20:20’de varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( Kahvaltı ve öğle yemeği brunch şeklinde alınacaktır)
The Grand Luang Prabang  Hotel 5* /Deluxe Oda
 
5.Gün 10 Aralık 2024 Luang Prabang
Sabah çok erken uyanarak ,altın kaplı kubbeleri ile tapınakların üzerinden güneşin doğuşunu izleyebileceğimiz , yüzlerce rahibi sabah ritülelerini görebileceğimiz Pak Ou Nehri üzerinde bir geziye çıkıyoruz.Gezimiz sırasında yüzlerce Buda heykelinin korunduğu Tham Ting ve Tham Phum Mağaralarını göreceğiz. Ardından otelimize dönüyor ve kahvaltımızı alıyor. Kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyor ve Laos halkının ipek kumaşlar ve kağıtlar hazırladıkları merkez olan Ban Xang Hong’u ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda  alacağımız öğle yemeğinin ardından Luang Prabang’a dönüyor ve yere kadar uzanan çatılarıyla şehrin en güzel ibadet yeri olan Wat Xieng Thong Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bunun yarı sıra Wat Visoun Stupası , Srilankalese stili That Makro Tapınağı , Wat Aham Şapeli ve beş katlı Wat Mai görceğimiz diğer önemli yerler olacak. Akşam üstü güneşin batışını izlemek üzere Phousi Tepesi’ne çıkacağız.Burada renkli gece pazarını da görme imkanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
6.Gün 11 Aralık 2024
Luang Prabang - Siem Reap
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve etnik azınlıkların yaşadığı geleneksel Laos köyleri olan Ban Ouay , Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise geleneksel el sanatlarında çok becerikli olan Khumu etnik topluluğunun yaşadığı Ban Phanom köyüne gideceğiz. Aynı zamanda burada bulunan ve bir doğa harikası olan Khouangsi Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından havalimanına transfer oluyor ve Vietnam Havayolları’nın VN931 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta  Siem Reap’a uçuyoruz. Saat 16:10’da varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Lotus Blanc  Hotel 5*  /Deluxe oda
 
7.Gün 12 Aralık 2024 Siem Reap
Otelde alacağımız kahvaltının ardından ve büyüleyici Angkor Wat Tapınaklar bölgesine gidiyoruz. 9. Ve 13. Yüzyıllardan kalma ve bir çok tapınağın iç içe geçtiği Angkor Wat ,klasik Khmer mimarisinin doruk noktasıdır. Bu muhteşem arkeoloji parkında Güney Kapısı , Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları , File Terasları , Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm , Banteay Kdei , Takeo , Thommanon , Chau Sayi Thevoda Tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasındadır.1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
8.Gün 13 Aralık 2024 Siem Reap - Saigon
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve kutsal khmer halkının hayatını görmek ve yüzen köyleri ziyaret etmek üzere Tonle Sap Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimizin bitiminde  otelimize dönüyor ve odalarımızı boşaltıyoruz. Öğle ve Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Akşam yerel havayolları ile saat 21:35’de Saigon’a uçuyoruz. Saat 22:55’de  varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buradaki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
Grand Hotel 5* / Premium Deluxe Oda
 
9.Gün 14 Aralık 2024 Saigon (Ho Chi Minh ) - Chu Chu Tünelleri
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Vietkonglar’ın Amerikan saldırıları sırasında kullandıkları tünelleri görmek için Chuchi’ye geliyoruz. Cu Chi tünelleri şehrin yer altı sisteminde 200 kilometre boyunca uzanmaktadır ve burası Amerikan savaşı sırasında çok önemli  bir rol oynamıştır. Tünel sisteminin içerisinde yaşam alanları , silah fabrikaları , hastaneler , emir merkezleri ve konaklama imkanları mevcuttur. Tünelleri geziyor ve hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız   öğle yemeğinin  ardından yapacağımız şehir turumuzda ; Eski Başkanlık Sarayı , Savaş Müzesi , Notre Dame Katedrali ,Posta ofisi , Belediye Sarayı ,Opera Binası ve Ben Thanh Pazarı göreceğimiz önemli noktalar. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
10.Gün 15 Aralık 2024 Saigon ( Mekong Delta ) 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Saigon’un hareketli şehir yaşamını ardımızda bırakarak, Mekong Deltasında bulunan My Tho’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezimiz sırasında yüzen köyleri , Mekong Nehri’nin bereketli topraklarından faydalanan yerel halkın yaşamını göreceğiz. Tipik bir delta evini at arabası ile ziyaret edecek , pazarda satılan birbirinden değişik tropikal meyveleri tatma imkanına sahip olacağız.Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız.Gezilerimizin bitiminde Hindiçin bölgesinin bu değişik ülkesine hoşça kal diyor ve havalimanına transfer oluyoruz.  Türk Havayolları ‘nın TK 163 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’ta İstanbul’a hareket. 
 
11.Gün 16 Aralık 2024  İstanbul
Saat 05:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
 
BENZER TURLAR
 
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.950 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.550 Çocuk fiyatı$ 3.900

:: Türk Havayolları ile İstanbul / Hanoi , Saigon / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri

:: Yerel Havayolları ile Hanoi –Luang Prabang tek yön uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Luang Prabang –Siem Reap tek yön uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Siem Reap - Saigon uçak bileti

:: Hanoi’de 5 yıldızlı otelde 2 gece Halong Bay’da 5*yıldızlı Junk Bot’ta 1 gece ,,Luang Prabang’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Siem Reap’ta 5 yıldızlı otelde 2 gece ,Saigon’da 5 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama

:: 8 adet öğle yemeği ( Teknede brunch şeklinde alınacaktır)

:: 9 adet akşam yemeği

:: Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri

:: Programda belirtilen tüm transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

:: Vietnam vize bedeli 50 USD (Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.

:: Laos Vize bedeli 85 USD Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir) Yeşil Pasaporta vize gerekir

:: Kamboçya vize bedeli 36 USD ( Ülke girişinde ödenecektir. Vize işlemleri için yanınızda 2 adet fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir) Yeşil Pasaporta Vize gerekir

:: Vietnam C1 belgesi ücreti (100 USD)

:: Kişisel harcamalar

:: Yemeklerdeki içecekler

:: Yurt Dışı Çıkış Harcı

BU TURU KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

Laos ,Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

 

Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acentemiz size 100 USD karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

 

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 36 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

 

Laos Vizesi -85 USD  ( 1 Fotoğraf gereklidir )

DETAYLI BİLGİLER

 

SAĞLIK

Vietnam, Kamboçya ve Laos'a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı

düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

PARA BİRİMİ

Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND)

Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR)

Laos'un para birimi Laos Kipi'dir.

Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve

şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho

 

ALIŞVERİŞ

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşyabakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.