Villa Kaktüs
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu

Peru Bolivya Şili Turu

15 GECE 17 GÜN (21 Mart / 27 Haziran / 10 Kasım 2017 hareketli)

Dolu dolu programla Peru Bolivya Şili Turu. Air France ile, 17 günlük, 3 ülkeyi kapsayan eşsiz gezi içeriği ile Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

€ 4.870’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Peru Bolivya Şili Turu

1.GÜN İSTANBUL-PARIS- LIMA    06:25  20:15
Peru Bolivya Şili için Sabah saat  04:00’d e  İstanbul Atatürk Havalimanı Air France kontuarı önünde  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde
MIRAFLORES HOTEL 4*

2.GÜN       LIMA                   
Sabah kahvaltıyı takiben ,   a  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi kolleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Akşam EXTRATur programında-  PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ , açık büfe zengin Peru mutfağının lezzetlerini tatma  imkanı bulacaksınız. (55€)
Geceleme otelimizde…
MIRAFLORES HOTEL 4*

3.GÜN LIMA – CHINCA /ICA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben, öğle saatlerinde ICA-PARACAS  bölgesine  yolculuğumuz  özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  CHINCA -ICA ya ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir, Ica’ya ulaştıktan sonra konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.AKŞAM Yemeği  yerel bir  restoranda alınacaktır. ve  geceleme  otelimizde. 
CASA ANDINA HOTEL 4*

4.GÜN  ISLA BALLESTAS- HUACACHINA -NAZCA
Sabah kahvaltımızı takiben , erken saatlerde Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbu luştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 3 saat  mesafede  yer alan NAZCA  kasabasına yöneliyoruz. Yolda Huachahinca Vaha sını  ziyaret için duracağız. Nazca’ya  Varışımızın ardından, eşyalarımızı  konaklayacağımız  otelimize  bırakıyoruz  , kısa bir dinlenme ve kahve molasının ardından Nasca çizgileri uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.(Extra Ücret -100 usd)
Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 4 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından , Nazca  kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.  AKŞAM  YEMEĞİ  yerel bir  restoranda alınacaktır.  Geceleme otelimizde 
CASA ANDINA HOTEL 4*

5.GÜN   NAZCA – AREQUIPA      
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızla  Pasifik kıyılarını ve uçsuz bucaksız Çöl arazisini takip ederek PERU’nun en önemli  şehirleri ve büyük kentleri arasında yer alan AREQUIPA ‘ya  doğru yolculuğumuz başlıyor . Bu yolculuğumuz  yaklaşık  9 saat sürecektir . Varışımızı  takiben , ,  Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız.Geceleme  otelimizde.
CASA ANDINA CLASSIC  BUTIK HOTEL 4*

6.GÜN      AREQUIPA –COLCA KANYONU
Erken Kahvaltı sonrası  AREQUIPA merkezde  katedral meydanını gezeceğiz, şehir merkezinde yürüyüşler yaptıktan sonra , şehirden ayrılıyoruz.yolculuğumuza devam ediyoruz, istikametimiz  meşhur COLCA KANYONU..Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat  sürecektir, varışımızı  takiben , otel odalarımıza yerleşeceğiz, Öğleden sonra Kanyon yürüyüşüz olacak, doğa yürüyüşüz sonrası yeniden otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL ECO LODGE

7.GÜN  COLCA KANYONU - CUSCO
Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz, And  Dağları yollarından geçerek, Cusco ‘ya yolculuğumuz  başlıyor, yolculuğumuz yaklaşık -7 saat sürecek... Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır.
Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL 3*

8.GÜN  CUZCO-   MACHU PICCHU turu
Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL 3**

9.GÜN  CUZCO-PUNO
Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde
ÖĞLE YEMEĞİ mizi yerel bir  restoranda  alacağız . Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve   (eğer zamanımız  el verir ise ) TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.
NOT : Bu Köy için adalar bölgesine geçişte-Bir yerel harç parası ödeyeceğiz- Kişi başı 25 USD. Lütfen bu ücreti tura başlama  esnasında  rehberinize iletiniz.  Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve geceleme otelimizde.
SONESTA POSADA DEL LAGO vb 4*

10.GÜN  PUNO -COPACABANA-TITICACA GÖLÜ
Kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor..Sınır geçiş  noktasına varmadan hemen önce Pomota köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi  ziyaret ediyoruz.  Sınırda  araç değiştiriyoruz ve Bolivya topraklarına giriyoruz. Vardığımız kasabanın adı Copacabana, önce Copacabana’daki Aziz Meryem kilisesini ve kasaba meydanını ziyaret ediyoruz. Daha sonra gölün kıyısında bekleyen tekne ile gölün en büyük adası  Güneş Adasını geziyoruz,  Öğle Yemeğimizi yedikten sonra Titikaka gölünde tekne ile seyahat ederek  geri dönüp otelimize geçiyoruz.
ROSARIO DEL LAGO

11.GÜN TITICACA –TIWANAKU – LAPAZ  
Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

12.GÜN LA PAZ – UYUNİ SALAR   (TUZ GÖLLERİ)    07:00  / 08:00
Sabah   erken bir saatte otelimizden ayrılarak. havalimanına geçiyoruz  ve UYUNİ  TUZ  Gölleri yöresine  geçmek için Uçuşumuzu  yapacağız.Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır,  yer yer  4x4 jiplerle ilerleyeceğiz.Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağız bu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
TUZ  OTELİ-BUTIK CRISTAL SAMANA
                                                                              
13.GÜN  OLLAGUE -  CALAMA – SAN PEDRO ATACAMA
Sabah çok erken bir saatte otelimizde ayrılıyoruz  ve  artık  ŞİLİ sınırına Ollague  geçiş  noktasına yöneliyoruz,  sınırda  geçiş işlemlerimizi yapıyoruz, aracımızı değiştirip Şili yolculuğumuza devam ediyoruz.Ve  ŞİLİ  ‘de  CALAMA  kentine ki burasa Atacama  Çöllerinin en ortasında en büyük yerleşim yeri ve bir madenci sanayi şehridir, burada kısa bir mola veriyoruz ve asıl  hedefimiz  SAN PEDRO ATACAMA  kasabasına doğru yola devam ediyoruz, Öğleden sonra geç saatlerde  ATACAMA nın kalbi San Pedro dayız..  yerleşim yerinin adıdır,  sınırdan yolculuğumuz yaklaşık 6,5 saat sürüyor
geceleme otelimizde…
EL DESERITO BUTIQU HOTEL

14.GÜN  TATIO GAYZERLER  SANTIAGO DE CHILIE        11:50 / 13:55
Sabah GÜN DOĞUMU öncesi !!  04:00  de otelimizden ayrılıyoruz, San Pedro Atacama kasabasına 1,5 saat  mesafede yer alan, TATIO GAYZERLERİ(Sıcak Su kaynakları) bölgesine gitmek üzere yola çıkıyor !.( Hava çok soğuk-kalın giyinin lütfen. Orada doğal havuzlarda kısa bir yüzme ve banyo yapma imkanınızda var- ücretsi denemek isteyenler yanlarına HAVLU VE MAYO  alsınlar, hemen havuz kenarında değiştirme kabinleri var- Hava soğuk! Su Sıcak   denemek ve tecrübe etmek size bağlı. Gayserler  yöresinde, gezinitimizi  tamamlıyoruz, ve yeniden dağlardan aşağı doğru inerek, San Pedro Atacama ya ulaşıyoruz, hiç vakit kaybetmeden Calama  havalimanına geçeceğiz. Santiago uçuşumuzu yapmak üzere hazırlıklarımızı  tamamlıyoruz. Santiago’ya  geçiyoruz, Santiagoya varışta hemen şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde.
MERCURE HOTEL CENTRO

15.GÜN        VALPARAISO  /  VINA DEL MAR TURU
Sabah kahvaltı sonrasında EXTRA TUR/  erken saatlerde otelimizden , Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyorŞehir merkezine 2 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,(140€)Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

16.GÜN  SANTIAGO CHILE -PARIS          13:30 08:20+1
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve  tarifeli uçuş ile 13:30'da geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor..Geceleme uçakta

17.GÜN  PARIS -ISTANBUL’a varış    12:35  17:00  VARIŞ 
17:00'de  İstanbul'a varış ve Peru Bolivya Şili turu sonu…
 
Not:Peru Bolivya Şili Turu  programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Peru Bolivya Şili Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Peru Bolivya Şili Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.870 Ek yatak€ 4.870 Single konaklamalı tur ücreti€ 5.600 Çocuk fiyatı€ 4.720
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.870 Ek yatak€ 4.870 Single konaklamalı tur ücreti€ 5.600 Çocuk fiyatı€ 4.720
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.870 Ek yatak€ 4.870 Single konaklamalı tur ücreti€ 5.600 Çocuk fiyatı€ 4.720
Ödeme seçenekleri

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO -Istanbul arasında AIR FRANCE Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
*LAN ,TAM  Havayolları ile ;//Lapaz-Uyuni//Calama//Santiago// arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*Lüks araçlarla şehir turları
*Lima şehir turu
*Isla Ballestas Adalar turu
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri
*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri
*Arequipa şehir turu
*Cusco şehir turu
*San Pedro Atacama Ziyareti/ TATIO GAYZERLERİ
*COLCA KANYONU  ziyareti
*Macchu Pichu Lüks tren bileti
*Macchu Pichu ören yeri gezisi
*Uros Adası tekne gezisi
*Titikaka Gölü tekne gezisi
*Tiwanaku Antik kent gezisi
*Ay Vadisi ziyareti
*Uyuni Tuz Çölü turu
*Santiago de Chile şehir turu
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*4,5 yıldızlı ve butik otellerde 15 gece standart oda kahvaltı konaklama
*Zorunlu seyahat sigortası

*Kişisel harcamalar              
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        
*Ekstra Tur ücretleri
*Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 170 € kişi başı alanda toplanılacaktır.
*Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 40 USD

Peru, Şili ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 

UÇUŞLAR

 

GİDİŞ 
AIR FRANCE
İstanbul Atatürk 06:15 kalkış > Paris 08:55 varış 
Paris 10:50 kalkış > Lima 16:15 varış

 

DÖNÜŞ 
AIR FRANCE
Santiago Chile 13:30 kalkış > Paris 08:20  varış (ertesi gün)
Paris 12:35 kalkış > İstanbul Atatürk 17:00 varış 

 

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive