Villa Kaktüs
  • Peru Bolivya Amazon Turu
  • Peru Bolivya Amazon Turu
  • Peru Bolivya Amazon Turu
  • Peru Bolivya Amazon Turu
  • Peru Bolivya Amazon Turu

Peru Bolivya Amazon Turu

13 GECE 15 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Dolu dolu programla Peru Bolivya Amazon Turu. KLM ve Air France ile, 13 gece 15 günlük, iki ülkeyi kapsayan eşsiz gezi içeriği ile Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

€ 3.990’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Peru Bolivya Amazon Turu

1.GÜN İSTANBUL-AMSTERDAM- LIMA (PERU)   06:00-18:10 
Peru Bolivya Amazon Turu için sabah saat  04:00’de  İstanbul Atatürk Havalimanı KLM kontuarında yetkilimiz ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM  üzerinden LIMA (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.
MIRAFLORES HOTEL 4*
 
2.GÜN       LIMA                   
Sabah kahvaltıyı takiben ,    şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU
(  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi kolleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Geceleme otelimizde…
MIRAFLORES HOTEL 4*

3.GÜN     BALLESTAS ADALARI  - Huachahinca Vaha -  ICA
Sabah hareket saatimiz  sabah :05:30. otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben, (Bu kahvaltı paket servisi şekilnde olabilir ), yolculuğumuz başlıyor. Lıam şehir merkezinden PANAMERICAN Karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine  seyahtimizde  Pasifik Okyanusu kıyılarını takip ediyoruz..
ÇÖL coğrafyasına ulaşıyoruz.  Yaklaşık 4 saat  sürecek bir  yolculuktan sonra , PARACAS  kentine ulaşıyoruz.  UNESCO  dünya  mirası  listesindeki Paracas Milli Parkı  gezimizi , deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız Kent Limanından JET-BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor )  Tekneden iniş yapmadan, bir gezi yapılacak, kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, deniz aslanı göreceğiz. Burası Peru’nun GALAPAGOS u olarak biliniyor.
Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden Huachahinca Vaha sını  ziyaret için duracağız.
Daha  sonra  Günün son aktivitesi , NAZCA ÇİZGİLERİ  uçaklı turu  olacak,

NAZCA ÇİZGİLERİ
Bu turun son aktivitesi  EXTRA  tur olarak sunacağımız.
(Extra Ücret -200€)
Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 12 kişilik küçük uçaklarla 60 dk ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından ,
ICA kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.  

4.GÜN   LIMA/  PUERTO MALDONADO  [ AMAZON ]  (UÇUŞU)  14:30 -15:45      
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızla  LIMA  havalimanına hareket edeceğiz,  Buradan Yerel hava Yolu ile  AMAZON ormanlarını  kenti olan Puerto Maldonado’ya  UÇAK ile  yolculuğumuz  olacak, yolculuğumuz  1,5 saat  sürecektir. Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.[  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  Valiz almalıyız- Fazla  valizleri taşımak Uygun değildir- Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel  acentamızın Muhafaza  odasına emanet edebileceğiz ] Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk Yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. ,
Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben , hava kararırınca -  TİMSAH izleme turu yapacağız.Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (  Kayman yani Küçük TİMSAH )birçok örneğini görebileceğiz. ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ -konaklama lodge’umuzda.    CORTO MALTES 3*
 
5.GÜN      Tambopata Milli Parkı | SANDOVAL GÖLÜ
Erken Kahvaltı sonrası   TAM GÜN    sürecek ,Tambopata Milli Parkı turumuz  yapmak üzere  nehirde kanolar ile  yolculuğumuz  başlıyor,  Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları  doğal yaşamını yerinde  inceliyoruz. ÖĞLE  YEMEĞİ için yeniden otelimize  dönüyoruz,  yemekten sonra  yeniden kanolarımızla  Göle  ve nehre çıkıyoruz,  renkli papağanlarda göreceğimiz  vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde  gözetleme Kulesi de   ziyaret edilecek.
Akşam Yemeği için oteldeyiz  , Geceleme otelimizde.

6.GÜN            CUSCO – KUTSAL VADİ- PISAC PAZARI - URUBAMBA       10:40 11:55 
Kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, LAN Peru Yerel hava yolları ile  uçuş saatimiz,10:40 , bagaj işlemlerimizi  yapıyoruz ve Peru’nun AND Dağları bölgesindeki Cusco- Kutsal Vadi topraklarına hareket ediyoruz, yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat  sürecektir.Varışımızda  Cusco Hava limanında  karşılanma ve özel otobüsümüz ile, KUTSAL VADİ  olarak  bilinen  İNKA  medeniyetinin kültürel yerleşimlerine doğru yolcluğumuz başlıyor. Bugün ilk ziyaret noktamız Meşhur PISAC Pazarı olacak,  İnka Köylülerin yüz yıllardır, Pazar noktası olarak kullandığı tarihi kasabaya ulaşıyoruz, yolculuğumuz kara yolu ile yaklaşık 1,5 saat  sürüyor. Yerli halkın el emeği ürünlerinin sergilendiği bu çok inginç kasabada mola veriyoruz, hediyelik eşyalar almak için çok güzel bir  fırsat..Bu ziyaret sonrası, Kutsal Vadi(Sacred Valley) de yolculuğumuzun son noktasına yani URUBAMBA kasabasına devam ediyoruz,Otelimiz bu Kasaba da, butik otelimize yerleşiyoruz.. geceleme  otelimizde olacaktır.
OTELİMİZ :  HACIENDA DEL VALLE URUMAMBA BUTIK HOTEL

7.GÜN               OLANTAYTAMBO -MACHU PICCU TURU
Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği  Machu Pichu turumuzu yapmak üzere  Ollantaytambo tren istaysyonuna hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra, istasyona ulaşacağız.
Machi Pichu treni bu köyden kalkıyor.. Tren yolculuğumuzu  PERURAIL  firmasının  Konforlu /lüx  Expedtion kompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında  bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm KUTSAL  VADİ yolunu  izleyerek ilerleyeceğiz.
Yine  Kutsal Vadi den geçerken dağ yamaçlarında İNKA kale  kalıntılarını göreceğiz .Aquacalintes ; Tren için Son duraktır  - Bu gece konaklayacağımız otelimiz de bu kasabada yer almaktadır. Varışımızı  takiben eşyalarımızı otelimize  bırakmak üzere otelimize yürüyeceğiz, burada  eşyalarımızı bırakıp vakit kaybetmeden turumuza başlayacağız. (hatta  hazır ise oda  anahtarlarımızı teslim aldıktan sonra),   Machu Pichu Ören yerine  ,dağ yolu servis minibüsleri ile  30 dk lık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. Machu Pichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra, aynı servis araçları ile  tekrar Aqua Calientes  kasabasına ineceğiz. Turumuzun Machu Pichu Ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur, arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra, serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine  devam edebilir.
Buluşma  noktamız, konaklayacağımız otel olacaktır. Geceleme Otelimizde:
CASA ANDINA CLASSIC MACHU PICHU 4*

8.GÜN           AQUA CALIENTES -OLANTAYTAMBO -CUSCO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, eşyalarımızla birlikte Tren istasyonuna  geliyoruz, PERURAIL tarifeli Lüx tren seferi ile, Olantaytambo istasyonuna yolculuğumuzu yapıyoruz, indiğimiz yerde bizi  özel otobüsümüz bekliyor olacak, otobüsümüz ile Cusco’ya transferimiz  yapılacak,  varışımızı takiben,  otelimize  yerleşiyoruz. Kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, KORİKANCHA  TAPINAĞI -saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda  Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır, geceleme  otelimizde.Geceleme
Otelimizde: CASA ANDINA CLASSIC BUTİK 3*
 
9.GÜN  CUZCO-PUNO
Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz.
. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve  
EXTRA  TUR (35€ )

TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.
SONESTA POSADA DEL LAGO vb 4*

10.GÜN  PUNO -COPACABANA-TITICACA GÖLÜ
Kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor..Sınır geçiş  noktasına varmadan hemen önce Pomota köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi  ziyaret ediyoruz.  Sınırda  araç değiştiriyoruz ve Bolivya topraklarına giriyoruz. Vardığımız kasabanın adı Copacabana, önce Copacabana’daki Aziz Meryem kilisesini ve kasaba meydanını ziyaret ediyoruz. Daha sonra gölün kıyısında bekleyen tekne ile gölün en büyük adası  Güneş Adasını geziyoruz,  Öğle Yemeğimizi yedikten sonra Titikaka gölünde tekne ile seyahat ederek  geri dönüp otelimize geçiyoruz.
ROSARIO DEL LAGO

11.GÜN TITICACA –TIWANAKU – LAPAZ  
Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz, otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

12.GÜN LA PAZ – UYUNİ SALAR   (TUZ GÖLLERİ)      07:00  / 08:00
Sabah   erken bir saatte otelimizden ayrılarak. havalimanına geçiyoruz  ve UYUNİ  TUZ  Gölleri yöresine  geçmek için Uçuşumuzu  yapacağız.Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır,  yer yer  4x4 jiplerle ilerleyeceğiz.Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağız bu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
TUZ  OTELİ-BUTIK CRISTAL SAMANA
    
                                                                         
13.GÜN        UYUNİ SALAR/ LAPAZ
Sabah kahvaltı sonrasında   UYUNİ havalimanına geçiyoruz.  Lapaz  ucumuzu yapıyoruz. Varışımızı takiben,  eşyalarımızı bırakmak üzere otelimize geçiyoruz,  daha sonta  Lapaz merkezine 30 dk mesafede yer alan,  AY VADİSİ  - VALLE DE LUNA ziyaretimizi  yapacağız.
Öğleden sonra serbest saatlerimiz olacak.
Geceleme otelimizde.

14.GÜN   LAPAZ- LIMA -PARIS          13:30 08:20+1
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve Air France tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor.  LIMA   aktarmalı olarak   uçuşlarımız başlıyor..Geceleme uçakta

15.GÜN  PARIS -ISTANBUL’a varış    12:35  17:00  VARIŞ 
Peru Bolivya Amazon Turu sonu…
 
 
Not:Peru Bolivya Amazon Turu  programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Peru Bolivya Amazon Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Peru Bolivya Amazon Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Peru Bolivya Amazon Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.990 Ek yatak€ 3.990 Single konaklamalı tur ücreti€ 4.590 Çocuk fiyatı€ 3.890

:: İstanbul-LIMA- -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
:: YEREL  Havayolları ile   LIMA/ PUERTO MALDONADO   /CUZCO   //Lapaz-Uyuni// LAPAZ/ LIMA arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
:: Tüm Programda özel araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
:: Lima şehir turu
:: Isla Ballestas Adalar turu
:: Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
:: Programda Belirtilen Öğle Yemekleri
:: Programda Belirtilen Akşam Yemekleri
:: Cusco şehir turu
:: Macchu Pichu Lüks tren bileti
:: Macchu Pichu ören yeri gezisi
:: Titikaka Gölü tekne gezisi
:: Tiwanaku Antik kent gezisi
:: Ay Vadisi ziyareti
:: Uyuni Tuz Çölü turu
:: TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
:: Bbölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
:: 3/4 ve  butik otellerde 13 gece standart oda kahvaltı konaklama
:: Seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar
:: Belirtilen extra  turlar
:: Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        
:: Ekstra Tur ücretleri
:: Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 150 € kişi başı :: alanda toplanılacaktır.
:: Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 20€

Peru ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 

UÇUŞLAR HAKKINDA

 

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive