Villa Kaktüs
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu
  • Peru Bolivya Şili Turu

Peru Bolivya Şili Turu

9 GECE 11 GÜN (23 Ocak-2 Şubat 2019)

Dolu dolu programla Peru Bolivya Şili Turu. KLM ve Air France ile, 9 gece 11 günlük, üç ülkeyi kapsayan eşsiz gezi içeriği ile Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. ŞİMDİ REZERVASYON YAPTIRIN, 200 EURO ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİYLE 2590 EURO YERİNE 2390 EURO ÖDEYİN.

€ 2.390’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Peru Bolivya Şili Turu
 
1.Gün 23 OCAK 2019  İSTANBUL-PARIS-LIMA 05:10 16:55
Sabah saat 03:00’de İstanbul 3. HAVALİMANINDA buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS üzerinden Lima’ya (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri Peru’nun başkenti LİMA varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
CASA ANDINA MIRAFLORES HOTEL 3*

2.Gün 24 OCAK 2019  LIMA [ PERU ] ‘’KRALLAR ŞEHRİ ‘’
Sabah kahvaltıyı takiben, Lima  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; Burası LIMA diğer ismi ile Krallar Şehri…Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Âşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları… ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan sonra, Miraflores bölgesine dönüyoruz ve serbest saatlerimiz başlıyor. Geceleme otelimizde.

3.Gün 25 OCAK 2019  LİMA - CUSCO     07:00 08:30 uçuş
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, LİMA havalimanına geçeceğiz, buradan yerel havayolları ile Peru’nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı Cusco’ya uçuyoruz. [ Cusco, deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır.]Varışımızı takiben otelimize transfer ve kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz yapılacaktır. Bu turumuzda eski Katedral Meydanı, Cusco yerel marketi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman ve otelimize transfer. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL 3*

4.Gün 26 OCAK 2019 MACHU PICCHU
Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük İnka Medeniyetinin beşiği Öğlen yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo (Kutsal Vadi) yolu Cusco merkezden özel aracımızla geçiliyor, burada istasyona ulaşıp PERURAIL firmasının Lüx trenleri ile Aqua Calientes  (Machu Pichu) istasyonuna ulaşıyoruz, dönüşümüzde aynı rota üzerinden olacaktır. Öğlen yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cusco’ya otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL 3*

5.Gün 27 OCAK 2019 CUSCO-PUNO  [ TİTİKAKA GÖLÜ ]
Kahvaltının ardından, karayolu ile Puno şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergâhımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergâhımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.Öğleden sonra PUNO ya varışımızı takiben, otelimize yerleşiyoruz ve TİTİKAKA GÖLÜ üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.
HOTEL REAL INN PUNO 3*

6.Gün 28 OCAK 2019 TIWANAKU – LAPAZ [ BOLİVYA ]
Kahvaltının ardından, karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz. Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Peru’dan çıkış Bolivya ‘ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Peru sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğlen yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz. Lapaz şehrine varışımızı takiben Lapaz şehir merkezinde San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki Ay Vadisi gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

7.Gün 29 OCAK 2019 LAPAZ- ARICA ( ŞİLİ ) ‘’Pasifik ve Çöl‘’
Bu sabah erken saatlerde Lapaz’dan ayrılıyoruz,GÜNEY bölgesine Şili’ye geçeceğiz, karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir. Bolivya Şili sınırı AND dağları zirvelerinde yer alıyor. Kara hududundan geçiş işlemlerimizi pasaport kontrollerini yapacağız. Şili’ye aynı otobüs ile devam edeceğiz. Sınırı geçtikten sonra ilk molamız Chungara Gölü kıyısında olacak, bölgenin en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız. Yolculuğumuzun Öğlen yemeği molası yine eski bir yerleşim olan PUTRE kasabasında olacak. Yemek molasından sonra ARICA merkeze doğru ilerliyoruz, Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı Çöl düzlükleri ATAKAMA Çölü’nün başladığı bölgelerdir. Şili‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATAKAMA diyoruz, en az yağış alan, sert taş, yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz. Arica merkeze ulaştıktan sonra şehrin Manzara noktası olan, tepeye çıkacağız buraya MORRO DE ARICA  ismi verilmiştir , kuş bakışı Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu küçük şehir izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl..  Uzun ve yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde.
HOTEL ARICA 3*

8.Gün 30 OCAK 2019 ARICA-SANTIAGO DE CHILIE 08:25 11:00 UÇUŞ
Sabah yola çıkıyoruz, havalimanına geçiyoruz. Santiago uçuşumuzu yapmak üzere hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Santiago’ya geçiyoruz, Santiagoya varışta hemen şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS, Katedral Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Ve TELEFERİK (FUNIKULER) ile şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado, yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız, Tur bitimi otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
SANTIAGO HOTEL CENTRO 3*

9.Gün 31 OCAK 2019 VALPARAISO  ve  VINA DEL MAR TURU
Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor. Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan, Vina del Mar şehrini görüyoruz. Öğlen yemeğini yerel restoranda alınacaktır. Bu ziyaretimiz esnasında zamanımız el verirse Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak, Turumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

10.Gün 1 ŞUBAT 2019 SANTIAGO CHILE - AMSTERDAM  24:45  10:00+1
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, havalimanına geçiyoruz ve KLM HAVAYOLLARI tarifeli uçuş ile geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
11.Gün 2 ŞUBAT 2019 AMSTERDAM – ISTANBUL 11:40  16:55 varış
16:55 İstanbul'a varış ve turumuzun sonu…

OTELLER
Casa Andina Classic Lima  3*
Casa Andina Standart Cusco  3*
La Casona Butik Hotel Lapaz  4*
Hotel Arica  3*
 
 
Not: Peru Bolivya Şili Turu  programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Peru Bolivya Şili Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Peru Bolivya Şili Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Peru Bolivya Şili Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.390 Ek yatak€ 2.390 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.690 Çocuk fiyatı€ 1.590
Ödeme seçenekleri

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
*LAN ,TAM  Havayolları ile  LIMA/CUSCO   ARICA/SANTIAGO  arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*Lüks araçlarla şehir turları
*Lima şehir turu
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri  [ 6 ÖĞLE YEMEĞİ ]
*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri  [ 2 AKŞAM YEMEĞİ  ]
*Macchu Pichu Lüks tren bileti /*Macchu Pichu ören yeri gezisi
*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )
*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti
*Santiago de Chile şehir turu
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*3 ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama
*Zorunlu seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar
:: Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        
:: Ekstra tur ücretleri
:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı (alanda toplanılacaktır)
:: Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 20€
:: Sağlık sigortası

Peru ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 

UÇUŞLAR HAKKINDA

 

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

 

TUR HAKKINDA
 

Bu Turumuzdan Önce bir TUR  TOPLANTISI düzenlenecektir. Bu toplantıda, Tur detayları, güzergah bilgileri en güncel şekli ile iletilecektir. Rehberiniz ile ve diğer grup üyeleri ile tanışma  şansınız olacaktır.
 
• Uluslar arası uçuş süresi uzundur. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 
• Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;
TUR YOPLANTIMIZDA EN GÜNCEL HAVA SICAKLIKLARI İLETİLECEK OLUP- GENEL TABLO ŞÖYLEDİR.
* Lima: 26/20 derece
* Cuzco: 16/ 7 derece
* La Paz 16/ 5 derece
* Santiago de Chile 30/ 14 derece
 
• Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
• Peru ile Türkiye arasındaki saat farkı -8 saattir. Örneğin Peru’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de akşam üstü 17:00’dır. Diğer ülkeler sırasıyla Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )
 
• Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.25 Sol’dur.
 
• Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.
 
• Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 650 Peso’dur.
 
• Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.
 
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 
• Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 40 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.
 
• Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.
 
• Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 
• Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
• Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
• Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
 
• Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 
• Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
• Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive