Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Özbekistan Turu
  • Özbekistan Turu
  • Özbekistan Turu
  • Özbekistan Turu
  • Özbekistan Turu

Özbekistan Turu

6 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

6 gece 7 gün Vizesiz Özbekistan Turu. Hive - Semerkand - Buhara - Taşkent - Ürgenç TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
ÖZBEKİSTAN TURU
Semerkand - Buhara - Taşkent - Hive- Ürgenç
 
TUR PROGRAMI
 
1. Gün İstanbul - Taşkent (02.03.2024 Ct)
Özbekistan Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait sefer ile Taşkent’e uçuyoruz. Taşkent’e varışımızın ardından şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Taşkent’in eski kesimine doğru turumuz başlıyor. Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin’in Cuma Camisi, Kukeldaş Medreselerini ziyaret edeceğiz. Taşkent’in en canlı pazarı olan “Çarşu” oryantal çarşısında alışveriş için serbest zamanımız bulunuyor. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek olup; Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Taşkent Metrosu, Cesaret Anıtı ve Taşkent TV kulesi (dışarıdan) ile gezilerimizi tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi yerel restorantta aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
Uçuş No: TK386 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 02 Mart 2024 - Saat: 01:30 - Varış: Taşkent - Tarih: 02 Mart 2024 - Saat: 08:05
 
2. Gün Taşkent - Semerkand (03.03.2024 Pa)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tren istasyonuna gitmek üzere otelden ayrılıyor ve hızlı tren ile Semerkand’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Rotamızın ilk varış noktası özel kâğıt atölyesi, el yapımı halı dokuma fabrikası, bolluk ve bereketi temsil eden Hz. Danyal türbesi, Afrosiyab arkeolojik müzesi görülecekler arasındadır. Ardından İmam Buhari Türbesi ve Camiisi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi, Ortaçağ’da İslam Dünyası’nın gururu olarak görülen Semerkand’ın kalbi, 14. ve 15. yüzyıllardan kalma medreseler, camiler, hanlar ile çevrili Registan Meydanı ilk durağımız. Registan Meydanı üç medreseden ibarettir: Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Medresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Bibi Hanım Mescidi ve türbesi, İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Şah-ı Zinde türbesi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir türbesini gezdikten sonra Siyab Lokal Pazar’ında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel restorantta aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
3. Gün Semerkand - Buhara (04.03.2024 Pt)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından hızlı tren ile Buhara’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Buhara şehir turumuz sırasında, Poyi Kalon Ansambli kendine dâhil eden Pioyi Kalon Minaresi, Kalon Camii, Miri Arab Medresesi, Nodir Devonbegi Medresesi görülecek yerler arasındadır. Lyabi-Khauz Compleksi, Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
4. Gün Buhara (05.03.2024 Sa)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara şehir turumuza devam ediyoruz. Ark Kalesi, Buhara Emir’in yazlık sarayı, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün Buhara - Hive (06.03.2024 Ça)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hive’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleşip check-in işlemlerini gerçekleştirdikten sonra serbest zamanımız içerisinde Hive’de bulunuyor ve yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından konaklama için otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Hive’deki otelimizde.
 
6. Gün Hive - Ürgenç (07.03.2024 Pe)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından yüzyıllardır değişmeden ayakta kalmayı başaran enfes bir şehir olan Hive turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceklerimiz arasında. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama Hive otelimizde.
 
7. Gün Ürgenç - İstanbul (08.03.2024 Cu)
Sabah havaalanına transfer. Havalimanına varışımızla birlikte Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızla birlikte turumuzun sonuna geliyoruz.
 
Uçuş No: TK263 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ürgenç - Tarih: 08 Mart 2024 - Saat: 09:05 - Varış: Istanbul - Tarih: 08 Mart 2024 - Saat: 11:25
 

OTEL BİLGİSİ

TAŞKENT
4**** Navruz Tashkent Hotel
4**** Inspira S Tashkent Hotel
4**** Green Park Hotel
 
SEMERKAND
4**** Grand Semerkand Hotel 
4**** Orient Samarkand Hotel
 
BUHARA
4**** Orient Star Varaxsha 
4**** Asia Bukhara Hotel
 
HİVE
4**** Arkanchi Hotel 
4**** Erkin Palace 
4**** Zarafshon Boutique 
4**** Asia Khiva
 
UÇUŞ BİLGİSİ
TK386 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 02 Mart 2024 - Saat: 01:30 - Varış: Taşkent - Tarih: 02 Mart 2024 - Saat: 08:05
TK263 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ürgenç - Tarih: 08 Mart 2024 - Saat: 09:05 - Varış: Istanbul - Tarih: 08 Mart 2024 - Saat: 11:25
 
Hatırlatma:: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kaybı, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
 

 

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Taşkent gidiş / Ürgenç - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Taşkent - Semerkand / & Semerkand - Buhara arası hızlı tren yolculuğu

:: Tüm şehirlerarası geçişler ve transferler

:: 4* Otellerde kahvaltı dâhil konaklamalar

:: Tüm akşam yemekleri

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Programda belirtilen gezilerde müze ören yeri giriş ücretleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar

:: Öğle yemekleri

:: Yemeklerde alınan içecekler

:: Kişisel harcamalar

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

En az altı ay geçerli pasaportunuz olması kaydı ile Özbekistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
(Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir)

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Taşkent  04 sa 30 dk

Ürgenç - İstanbul  04 sa 20 dk

 

PARA BİRİMİ

Özbekistan para birimi Özbekistan (UZS) somudur.

Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

SAAT DİLİMİ

Özbekistan + 2, Türkiye’de saat 12 iken Özbekistan’da 14.00’dır.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Özbek Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

 

ELEKTRİK

Genelde 200-220 V kullanılıyor.. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Taşkent’te Puşkin Caddesi şehrin önemli alışveriş noktalarından biridir. Özbekistan’a özgü şeyleri bulabileceğiniz en güzel yöntem kurulan semt pazarlarıdır. Çok sayıda semt pazarlarından en ünlüsü Çarsu pazarıdır.

Şehir merkezinin batısında yer alan OSH bazaar şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.