Villa Kaktüs
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu

Orta Amerika Turu

16 GECE 18 GÜN (25 Mart-11 Nisan 2018)

Uzmanından Orta Amerika Turu . Vizesiz tur. Nikaragua, Kosta Rika, Panama, El Salvador, Meksika ve Guatemala...

€ 4.560’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Orta Amerika Turu
 
1.GÜN/25MART      ISTANBUL/ PARİS                                            19:35 21 :15
Orta Amerika Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde görevli personelimiz ve turumuzun rehberi ile saat 17:30’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında
AIR FRANCE Havayollarının  tarifeli uçuşu ile  Saat 19:35 ‘de PARIS yolculuğumuz başlıyor. Saat 21:15’de Paris Havalimanına ulaşıyoruz, buradan havalimanından çıkarak, bölgeye yakın Otelimize geçiyoruz. Geceleme Paris ‘de.

2.GÜN/26MART      PARİS / MEXICO CITY                                          11:00   16:20
Bu sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeniden Paris Havalimanına geleceğiz, AIR FRANCE tarifeli uçuşu ile saat 11:00’de  Mexico City’e yolculuğumuz başlayacak.
Yerel saat ile 16:25 de Meksika’ya  Varışı takiben şehir merkezinde yer alan  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
HOLIDAY INN MEXICO CITY HOTEL 4* vb

3.GÜN/27MART  MEXICO CITY  |  ŞEHİR  TURU VE TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU
Sabah otelimizde kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Eğer fırsat olursa ; .
Öğleden sonra , turlarımıza devam ediyoruz,
Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.ÖĞLE  YEMEĞİ yerel restoranında  alınacaktır. Akşam saatlerinde  şehre geri  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.
HOLIDAY INN MEXICO CITY HOTEL 4*

4.GÜN/28MART  MEXICO  CITY  / GUATEMALA CITY -  ANTIGUA      13:15   15:00 -INTERJET
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  otelimizden yeniden havalimanına geçiyoruz.
INTERJET hava yolları tarifeli seferi ile     GUATEMALA City yolculuğumuz  başlıyor.
Varışta  karşılanma  ve ANTIGUA  GUATEMALA ya  transferimizi  yapacağız, varışımızı  takiben Panaromik şehir turumuzu  yapacağız.Geceleme  otelimizde.
OTELIMIZ : La Casa de los Sueños butik vb 3*

5.GÜN/29MART    ANTIGUA- ATITLAN GÖLÜ –Panajachel
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 08:30 saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz ; Bugun ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak ; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek ; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında ; meydanında ; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız ; geçeceğimiz güzergah ; manzaralar la dolu..fırsat olursa mola verip ; fotoğraf çekme imkanımız olabilecek  Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ; ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın ; Panajachel kasabasına varıp;buradaki otelimize yerleşeceğiz.. ve geceleme otelimizde olacak.      
OTELIMIZ : DOS MUNDOS BUTİK VB. 

6.GÜN/30MART    Atitlan Gölü–Chichicastenango-Antigua
Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ; Lanvhero isimle anılan; Yerel Bot kaptanı bizi otelimizden alacak ;Ve göl turumuzu yapmak üzere yola çıkcacağız; Bu turumuz esnasında ; Santiago de Atitlan ve San Pedro La Laguna isimli yerel köyleri ziyaret ediyoruz;  Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala’nın en büyük hazinelerinden birini gizlemiş. Guatemala’da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche’lerin “Popol Vuh” adlı kutsal kitabı 1800’lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiş. Hristiyanlık ve şamanizmin bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı bu kilisenin ziyareti. Turumuzun sonunda Antigua’ya doğru yola çıkıyoruz ;
,geceleme otelimizde.   
OTELIMIZ : CAMINO HOTEL 3* VB.

7.GÜN/31MART     ANTIGUA - SAN SALVADOR    
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası- EL SALVADOR  a  doğru yola çıkıyoruz.Kara hudutun geçişini yaparak başkent San Salvador ‘a ulaşacağız. Öğleden sonra Yarım günlük şehir turumuz  yapılacak.şehir merkezinde Çevre turlarımıza başlıyoruz. ; Metropolitan Cathedral , National Palace; National Theathre, göreceğimiz yerler arasında ;  ve yine meşhur  Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini  göreceğiz.
Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : MIRADOR PLAZA HOTEL 

8.GÜN/01NİSAN  Majestic Boqueron + Arquological Joya de Cerén”-Pasifik Kıyıları
Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz.Boqueron Kraterini görmeye gideceğiz, sonrasında “Siyah Deniz” denen yeri görmeye gideceğiz.Bir zamanlar Amerika’nın Pompeisi olarak isimlendirilen “Pompeii of America “ Coya de Ceren Antik kentini ziyaret edeceğiz.Burası da 1993’de Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır. Daha sonra bir başka tarihi şehir olan ; "Ruinas de San Andrés". Yöresi ziyaret edilecek.Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra ; şehir merkezine  2 saat mesafede olan COSTA DEL SOL  isimli Sahil şeridine geçeceğiz;  Burası başkente  en yakın ,  deniz  kıyısı  yöresidir. (Bu sabah tura çıkarken yanımıza Mayo-şort- Havlu hazırlığı yapmalıyız )  Özel bir Turistik tesisde yerimizi  alıyoruz.   Bu güzel deniz kıyısı tesislerde , hem dinleneceğiz  hemde  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alacağız. Denize girmek için çok ideal bir yerdir Costa Del SOL plajları, Günün sonunda ,  akşam saatlerinde yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde…
OTELIMIZ : MIRADOR PLAZA HOTEL 

9.GÜN/2 NİSAN  SAN SALVADOR-LA UNION- POTOSI SAHILLERI -LEON ( NICARAGUA)
Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra El Salvador’un doğu bölgesine doğru ilerliyoruz.Önce Suchitoto şehrini göreceğiz. KOLONIAL döneme ait mimarileri ile  dolu bir gün geçireceğiz. 
Öğleden sonra ,El Salvador ‘un en doğu kıyı şeridine ulaşıyoruz ;  burada yöresel Teknemize binerek;  Meangueara  Körfezini, fiyordlar arasından geçerek , Nikaragua  sahillerine ulaşıyoruz; Varışta Kara yolu ile Nikaragua’nın en Önemli şehirlerinden olan LEON ‘a geçiyoruz. Varışımızı  takiben , şehir merkezinde kısa bir turumuz olacak; Akşam Yemeği ve Geceleme  Otelimizde
OTELIMIZ : HOTEL EL CONVENTO

10.GÜN/3 NİSAN   LEON-MANAGUA-MASAYA GRANADA 
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası erkenden yola çıkyoruz. İlk durağımız Managua; şehir devrimler ve ihtilaller esnasında çokça hasar almış , yakın geçmişe kadar , gerilla mücadelelerinin tam ortasında kalmış bir  şehir ; dramatik bir çok yakın geçmiş hikayesini içinde barındırmaktadır. Şehri tepeden gören eski başkanlık binasına aracımıza çıkıp , hem şehri izliyor hemde yaşananlar hakkında bilgi alıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra  Granada’ya yolculuk, bu yol normal şartlarda 45 km; turumuz öğleden sonra Masaya Volkanını ziyaretle devam edecek..  Masaya Volkanı halen yarı aktif bir  Yanardağdır. Milli Park Bölgesi koruma altındadır. Masaya Yanardağı Kraterine kadar aracımızla çıkıyoruz; ve bu çok güzel manzarayı izliyoruz , Daha sonra istikametimiz  tarihi butik kent Granada... Eğer fırsatımız olursa bugün Granada girişinde bir PURO  fabrikasında mola vereceğiz; Nikaragua PURO ları dünyada çok meşhurdur.Sonraki güzergahımızda;  GÖL kıyısına  giderek ; Meşhur Granada Gölü üzerinde yer alan , yüzlerce küçük adacığın bulunduğu  Las Isletas adaları olarak da adlandırlan yörede bir  Yerel Tekne turuna katılacağız. Bugün turumuzun sonunda Akşam yemeğimizi  yerel bir  restoranda alacağız. Geceleme otelimizde…
OTELIMIZ :DARIO HOTEL

11.GÜN/4 NİSAN  GRANADA-PENAS BLANCA-ARENAL VOLKANI MILLI PARKI
Bu sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası Costa Rica sınır kasabası olan Penas Blancas’a varış ve Costa Rica’ya giriş…Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra Arenal Volkanı Milli Parkına varıyoruz. Otelimiz sıcak su termal otelidir; açık sıcak su havuzları bulunmaktadır. Yorucu bir günün ardından yorgunluk atmak için serbest saatlerimizde bu güzel doğa içerisinde dinleniyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : ARENAL PARAISO HOTEL

12.GÜN/5 NİSAN   ARENAL-SAN JOSE
Sabah kahvaltıdan sonra ;  ilk olarak Arenal Yanardağı eteklerine gideceğiz ve yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüşle Arenal Yanardağını ziyaret edeceğiz.(Yürüyüş ayakkabılarınız hazır olsun ) Bu doğa yürüyüşünü takiben , bölgeden ayrılıyoruz. İstikamet La paz şelalesi ;San Jose ‘ye giderken durup fotoğraf çekeceğiz bu doğal bir şelale; ormanlık alan içersinde yer almaktadır.Günün sonunda başkent San JOSE’ye varmış olacağız.  Bu akşam saatlerinde   ‘’ÇOK ÖZEL   AKŞAM YEMEĞİ ‘’ süprizi  sizleri bekliyor.
OTELIMIZ : HOLIDAY INN

13.GÜN/6 NİSAN  SAN JOSE              
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ; yarım günlük bir  şehir turumuz olacaktır; turumuzun ana ziyaret noktası  MUSEO DE ORO , yani Altın Tarihi-Kültür  müzesi..Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp , yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği  hakkında bilgiler alacağız. Tur bitimi yerel bir restaurantta öğle yemeği alacağız.  Öğleden sonra  bu güzel şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme  otelimizde…

14.GÜN/7 NİSAN   SAN JOSE-BOCAS DEL TORO             
Sabah çok erken saatlerde (Saat 06:00’da) otelimizden ayrılıyoruz ve Panama yolculuğumuz başlıyor.Limon kıyı sahiline ilerliyoruz.Limon Atlas Okyanusu kıyılarındaki bir sahil kasabasıdır.Panama giriş işlemlerimizin ardından, JET-Motor ile yolculuğumuza devam ediyoruz.Bocas Del Tora limanına varışı takiben Cennet topraklardaki otelimize transfer olacağız.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : PLAYA TORTUGA

15.GÜN/8 NİSAN     BOCAS DEL TORO-PANAMA CITY  16.47   17.45            
Bugün eşsiz kumsalları ve doğası ile Karayiplerin yeni gözdesi, Panama cenneti olarak bilinen bu kıyılarda serbest saatler.Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin sunacağı kimi aktivitelerle deniz dalış ve benzeri etkinlikler yapabilirler.. Akşam saatlerinde saat 14:47 ‘de  bu adadan kalkacak  Air Panama ‘ya ait tarifeli seferle, Panama’nın başkenti Panama City’e  yolculuğumuz  başlıyacak. Saat 17.45 varışta,  özel aracımızla,1 gece  konaklayacağımız  otelimize  geçiyoruz.
OTELIMIZ : PLAZA PAITILLA INN

16GÜN/9 NİSAN   PANAMA KANALI                                       
Sabah kahvaltı sonrası şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Tur esnasında İlk durağımız ;  Panama  Kanalının  giriş kısmının yer aldığı yöre;Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir  Ziyaretçi merkezi ;  Kanalının Yapımını anlatan; ve gemilerin geçişini görebileceğimiz yegane  nokta. Kanal ziyareti sonrası serbest zaman Geceleme otelimizde…

17.GÜN/10 NİSAN   PANAMA–PARIS -ISTANBUL             21:10  13:10+1                          
Sabah kahvaltı sonrası SERBEST GÜNÜMÜZ  olacak(  Tur  rehberimiz bugün için size  alternatif  geziler sunacak ) , serbest saatlerimiz sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Saat 20:45 de  AIR FRANCE HAVA YOLLARI  ait uçak ile PARIS  aktarmalı İSTANBUL  uçuşumuz başlıyor.
Türkiye’ye dönüyoruz.Geceleme uçakta

18.GÜN/11NİSAN   PARIS-  ISTANBUL    15:25 21:00 VARIŞ
21:00'de İstanbul'a varış ve turumuzun sona  ermesi.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  
TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.
ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.
TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.

Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar  paket halinde olabilir.
 
* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi );  gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 
UYARI ! : Bu turumuzda ; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır ; Bu hudut geçişi esnasında ;yolcularımızdan ; özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ;ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ;bu hususta ; değerli yolcularımızın ;toplamda yaklaşık 40 USD lik bir tutarı yanlarında; tur sonuna kadar ;bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz.
 
Not: Orta Amerika Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Orta Amerika Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Orta Amerika Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Orta Amerika Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.560 Ek yatak€ 4.520 Single konaklamalı tur ücreti€ 5.130 Çocuk fiyatı€ 4.460
Ödeme seçenekleri

*İstanbul-MEXICO CITY  / PANAMA CITY -Istanbul arasında  AIR FRANCE ortak uçuşu  ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 23 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
*INTERJET HAVA YOLLARI İLE  MEXIXO CITY/GUATEMALA CITY  uçuşu /ekonomi sınıfı ara uçuş bileti
 4*OTELLER VE BUTİK OTELLER STANDART ODA KONAKLAMA
*  KLİMALI ARAÇLARLA ULAŞIM
*SAN SALVADOR ŞEHİR TURU
*MAJESTIC BOQUERON
*JOYA DE CEREN
*MANAGUA TURU
*MASAYA VOLKANI
*PENAS BLANCA
*ARENAL VOLKANI MİLLİ PARKI
*SAN JOSE TURU
*JET MOTOR ULAŞIMI
*PANAMA ŞEHİR TURU
*PANAMA KANALI
*YEREL REHBERLİK HİZMETİ
*TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
* SEYAHAT SİGORTASI 

 

(Seyahati İPTAL ÖZEL SİGORTASI yaptırmak arzu eden misafirlerimiz- Kayıt esnasında bu Özel sigortayı yaptırabilirler- Bu Paketin Ücreti /150 euro dur )

 

NORMAL  PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE  YOKTUR.
YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ MEKSİKA İÇİN 36 USD  KARŞILIĞINDA PARMAK İZİ VEREREK HIZLI VİZEYİ ISTANBUL/ ANKARA  büyükelçiliklerinden alacaktır.(Şirketimiz yardımcı olacaktır-sorunuz)

ABD VİZESİ olan Yeşil pasaport sahipleri bu uygulamadan muaftır. ( ABD vizeniz eski pasaportunuzda bile olsa- geçerli ise yanınızda getiriniz)


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
*PARİS konaklaması için GEÇERLİ SHENGEN  gereklidir (Yeşil Pasaport sahiplerine gerek yoktur)

*Kişisel harcamalar
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
*Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
*Tüm yerel servis tipleri /( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)
150 USD/ kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.
*Ekstra Tur ücretleri


**Hem  Kosta Rika’dan çıkış Pulu hem de  Panama  On arrival / ÖZEL HAVALIMANI VERGİLER’i için yanımızda  nakit yaklaşık  40 USD  bulundurmalıyız,alanda çıkış da ve  varışta talep  edilecektir .

 

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
(Program dahilinde altı ülke normal pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır)

UYARI ! :

Bu turumuzda ; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır ; Bu hudut geçişi esnasında ;yolcularımızdan ; özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ;ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş
noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ;bu hususda ; değerli yolcularımızın
;toplamda yaklaşık 40 USD lik bir tutarı yanlarında; tur sonuna kadar ;bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive