Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu
  • Orta Amerika Turu

Orta Amerika Turu

11 GECE 13 GÜN (28 Haziran-10 Temmuz 2024 / 30 Ağustos-11 Eylül 2024 / 10-22 Ekim 2024 / 21 Kasım-3 Ara 2024)

Uzmanından Vizesiz Orta Amerika Turu . Deneyimli rehber eşliğinde Panama, Kosta Rika, Nikaragua, El Salvador, Guatemala ve Meksika'yı içeren program. 6 ülke!

$ 4.790’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Orta Amerika Turu
 
 
PROGRAM
 
1.GÜN / ISTANBUL – CANCUN 02:30 / 12:55
Orta Amerika Turu için İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde uçak saatimizin kalkışından 4 saat önce buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile Cancun uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 12:55’de CANCUN’a varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN HOTEL 4* vb.
 
2.GÜN / CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU
Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezimizin ardından Cancun otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 
 
3.GÜN / CANCUN - GUATEMALA CITY - ANTIGUA 10:10 /10:30
Sabah alacağımız kahvaltımızın sonrasında Guatemala City uçuşumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transferimizin ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile 1,5 saatlik bir uçuşla Guatemala City kentine varıyoruz. Varışımızı takiben Antigua’ya doğru hareket ediyoruz. Ekvator çizgisine yakınlığından dolayı yıl içerisinde çok fazla mevsim değişikliği yaşanmayan Guatemala’da hava sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olmayışından ötürü buraya ilkbaharlar ülkesi denmektedir. Yol güzergahımız üzerinde yeşilin birçok tonuyla muhteşem manzaralar bizleri bekliyor olacak. Fırsat olursa fotoğraf molası da vereceğiz. Antigua bölgeye gelen İspanyollardan önce de Mayalar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan bir merkezdi. Volkanik dağlara yakınlığı ile bilinen şehrin yerleşim yeri olarak kurulmasının en büyük sebeplerinden biride volkanik yapısından dolayı zengin bitki örtüsüne sahip olmasıdır. İspanyolcada ‘’eski’’ anlamına gelen şehrin; eski meydanı, şehir katedrali ve Antigua’nın isminden de anlaşılacağı gibi tarihi sokaklarını yürüyerek gezeceğiz. Yürüyüş turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yürüyüş mesafesinde olan yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : HOTEL JAN JORGE 3* vb.
 
4.GÜN / ANTIGUA – ATITLAN GÖLÜ
Sabah alacağımız kahvaltımızın sonrasında rehberimiz eşliğinde gezilerimize devam ediyoruz. Yolculuğumuzun devamındaki rotamız 2,5 saat sürecek ve Cara Sucia, El Gulsnay, La Hachadura, Los Cerritos, Taxisco ve Escuintla köylerinden geçerek Panahajcel kentine ulaşmış olacağız. Otelimize giderek eşyalarımızı bıraktıktan sonra Atitlan gölü kenarında yer alan bu güzel şehirde çevregezilerimizi yapıyoruz. Atitlan gölünde kısa bir tekne turumuzda olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : JARDINES DEL LAGO 3* vb.
 
5.GÜN / PANAJACHEL – (LA HACHADURA) SAN SALVADOR (EL SALVADOR)
Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Guatemala – El Salvador sınırına yöneliyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından La Hachadura sınır kapısına varıyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından konaklayacağımız otelimize doğru transferimiz gerçekleşecek. Otelimize varışı takiben giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra, yarım günlük panoramik şehir turumuzu yapacağız. Şehir merkezinde Metropolitan Kathedrali, Hükümet sarayı, National Theathre göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz. (Varış saatimize göre kapalı olması durumunda dışarıdan görülecektir.) El Savador uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak soylu aileler tarafından yönetildikten sonra bağımsızlığını kazanmış olmasına rağmen, kakao ve Afrikadan getirilen kahveye elverişli toprakları sebebiyle iç savaşlar ve çatışmalar ile günümüze kadar gelmiştir. Yerel para birimi Amerikan doları olan sayılı Latin ülkelerinden birisidir. Günümüzde gelişme sürecini hızla kat etmektedir. Turumuzun ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : BEVERLY HILLS BUSINESS 3* vb. 
 
6.GÜN / MAJESTIC BOQUERON SAN ANDRES ARKEOLOJIK ALANI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. ( Bu sabah tura çıkarken yanımıza Mayo-Şort- Havlu hazırlığı yapmalıyız ) İlk olarak Boqueron kraterini görmeye gideceğiz. Milli park bölgesi olan bu yerde yürüyüş turumuzu yaptıktan sonra yine özel aracımız ile Ruinas de San Andrés yöresi ziyaret edilecek. Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra şehir merkezine 2 saat mesafede olan Costa Del Sol isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı yöresidir. Özel bir Turistik tesiste yerimizi alıyoruz. Bu güzel deniz kıyısı tesisinde hem dinleneceğiz hem de ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alacağız. Costa Del Sol plajları denize girmek için çok ideal bir yerdir. Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : BEVERLY HILLS BUSINESS 3* vb. 
 
7.GÜN /  SAN SALVADOR – LA UNION - POTOSİ – NIKARAGUA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından La union sınırına varıyoruz. El Salvador’dan çıkış, işlemlerimizi yapıyoruz. Bizleri bekleyen botumuz ile Nikaragua/Potosi sınırına kısa bir deniz yolculuğumuz olacak. Bu yolculuğumuzun sonunda ülkeye giriş işlemlerinin ardından transfer aracımız ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Nikaragua’da farklı bir araca geçiş yaptıktan sonra kara yolculuğumuz 2 saat daha sürecek. Nikaragua’nın tarihi şehri Leon’a varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : HOTEL EL CONVENTO
 
8.GÜN / CHINANDEGA – GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık olarak 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Nikaragua’nın kolonyal şehri Granada’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz. Granada gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu Las Isletas adaları olarak da adlandırılan yörede tekne turumuz olacak. Sonrasında şehir merkezinde panoramik yürüyüş turu yaparak şehir katedrali ve kolonyal sokaklarını gezerek göreceğiz. Turumuzun ardından Granada şehir merkezinde yer alan otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yakın bir yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : HOTEL LA MERCED 4* vb. 
 
9.GÜN / GRANADA – SAN JOSE (KOSTA RIKA)
Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Penas Blancas sınırına varıyoruz. Nikaragua’dan çıkış, Kosta Rika’ya giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Daha sonra araç değiştirerek yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından San Jose’ye varıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun ana ziyaret noktası MUSEO DE ORO yani Altın Tarihi-Kültür müzesi. Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği hakkında bilgiler alacağız. National Teatre ve kent merkezini de geziyoruz. Turumuz sonrasında bu güzel şehirde alışveriş imkanı bulabileceğimiz serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: EXE HOTEL 4* vb.
 
10.GÜN / SAN JOSE IRAZU VOLKANI
Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam ediyoruz. Bugün IRAZU VOLKANI Milli Parkına gideceğiz. ÖĞLE YEMEKLİ bir gezi yapacağız. Irazú Yanardağı, Kosta Rika'da, Cartago şehrine yakın Cordillera Central'da yer alan aktif bir yanardağdır. İsim ya "ara" ve "tzu" ya da yanardağın kenarlarındaki yerli bir köyün adı olan Iztarú'un yolsuzluğundan kaynaklanabilir. Kosta Rika'da geçmişte kışkırttığı felaketler nedeniyle "El Coloso" adıyla biliniyor, Şehir merkezinden yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alan ORTA VADİ bölgesine geçiyoruz. IRAZU yanardağı Milli Parkına girişimizi yaparak, VOLKAN kıyısında yürüyüşümüze başlıyoruz. KostaRika’^nın en yüksek yanardağının manzarasını yakından göreceğiz. Kısa yürüyüşlerimiz olacak bugün. Yanardağ ve çevresini gördükten sonra, Orta Vadi bölgesinde colonial kasaba Cartago ziyareti yapacağız. Bu eski yerleşim yerinde Virgen de los Angeles kilisesini göreceğiz. Turumuzun içinde güzel bir Öğle Yemeği bizi bekliyoruz. Öğleden sonra yeniden San Jose’ye dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: EXE HOTEL 4* vb
 
11.GÜN / SAN JOSE / PANAMA CITY 16:00 18:30
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak San Jose Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile 1,5 saatlik bir uçuşla Panama City kentine varıyoruz. Varışımızı takiben konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: PLAZA PATILLA INN 4* vb
 
12.GÜN / PANAMA CITY - ISTANBUL 20:20 16:50+1
Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Panama kanalı olacak. Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir merkezdir. Kanalının yapımını anlatan ve gemilerin geçişini görebileceğimiz önemli bir nokta. Kanal ziyareti sonrası Panama Vieja olarak bilinen eski Panama şehir merkezini göreceğiz. Burası Panama’nın büyük bir şehir olmadan önce merkezi olarak bilinen bölgenin günümüze kalmış kolonyal merkezidir. Eski ve tarihi binalarını, sokaklarını görerek fotoğraflarımızı çektikten sonra Özel aracımız ile havalimanına transfer olduktan sonra İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. TÜRK HAVAYOLLARI ile 20:20’de kalkacak olan uçağımız İstanbul’a hareket edecek. Geceleme uçakta.
 
13.GÜN / ISTANBUL 16:50
İstanbul havalimanına varışımız ve turumuzun sonu.
 
 
GENEL BİLGİLENDİRME VE HATIRLATMALAR 
 
Uçak Saatleri Hakkında Bilgilendirme :
Havayollarının tarife saatlerine göre  gidiş ve dönüş uçağının  İstanbul’dan çıkış ve varış  ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere  memnuniyetle yardımcı olacaktır.  Diğer detaylar hakkında  turun kalkışından 10 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir.  İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit  ettirmelerini önemle rica ederiz. 
 
SINIR GEÇİŞLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI ! : 
Bu turumuzda; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır.  Bu hudut geçişi esnasında  yolcularımızdan özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına, ilgili uyarılara dikkat etmelerini önemle rica ederiz. Bu geçiş noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ; bu hususta, değerli yolcularımızın toplamda yaklaşık 50 USD’lik bir tutarı yanlarında  tur sonuna kadar bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz. 
 
ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  
* Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 15 Gün kala İlan edilecektir.
* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi );  gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı DEEPNATURE TRAVEL'a aittir.
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.290 Çocuk fiyatı$ 4.690
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.290 Çocuk fiyatı$ 4.690
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.290 Çocuk fiyatı$ 4.690
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.290 Çocuk fiyatı$ 4.690

:: Istanbul – Cancun / Panama City – Istanbul arasında TÜRK Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

:: Yerel Havayolları ile Cancun / Guatemala City arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile San Jose / Panama City arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Cancun’da 2, Antigua’da 1, Atitlan’da 1, San Salvador’da 2, Chinandega’da 1, Granada’da 1, San Jose’de 2, Panama City’de 1 gece olmak üzere toplamda 11 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde oda & kahvaltı konaklama

:: Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri

:: Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri

:: Cancun Chichen Itza Antik Kent Turu

:: Antigua Şehir turu

:: Panajachel Turu

:: San Salvador Şehir Turu Boqueron Volkanı Turu ve San Andres Arkeolojik alanı ziyareti

:: Chinandega panoramik şehir turu

:: Granada’da yapılacak olan Las Isletas tekne turu

:: San Jose Şehir Turu

:: Irazu Volkanı turu

:: Granada Şehir Turu

:: Costa Del Sol yüzme turu

:: Programda belirtilen yerlerde alınacak 4 ÖĞLE YEMEĞİ ve 3 AKŞAM YEMEĞİ

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Kişisel harcamalar

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

:: Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı min. Tutar 180 USD (yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

:: Meksika vizesi ücreti

:: Sınır Geçişlerinde memurlar tarafından toplanan geçiş vergileri (Yaklaşık 50 USD kişi başı)

BU TURUMUZDA MEKSİKA GİRİŞİ İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

YEŞİL PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Yeşil pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Yeşil pasaport sahibi  ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için konsolosluktan randevu alıp vize almak zorundadır. (En az 1 ay önceden başvuru yapılması gerekmektedir)

 

BORDO PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için aşağıdaki linkten en az 20 gün önceden alması gerekmektedir.

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

1-Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport (sınır dışı) etme hakkı vardır. Bu durumda misafirin ödemiş olduğu tüm tur ücreti yanmaktadır ve tur ödeme iadesi mümkün değildir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.

2-Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.
https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/

 

UYARI ! :

Bu turumuzda ; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır ; Bu hudut geçişi esnasında ;yolcularımızdan ; özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ;ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş
noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ;bu hususda ; değerli yolcularımızın toplamda yaklaşık 50 USD lik bir tutarı yanlarında; tur sonuna kadar ;bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.