Villa Kaktüs

Mısır Turu 2

4 GECE 5 GÜN (5-9 Aralık 2019)

Deneyimli rehber eşliğinde 2019 Mısır Turu. Kahire – Luksor – Aswan – Abu Simbel... Program dahilindeki tüm geziler dahil.

$ 1.259’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Mısır Turu
 
**** Buluşma  04 Aralık’ı 05 Aralık’a  bağlayan gün olacaktır

1.Gün: İSTANBUL – KAHİRE // 05 Aralık 2019 Perşembe  
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03.00’te  buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-690 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 08.40’da varışın ardından kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz.  eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında hem UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan hem de Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz.  Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından üç görkemli yapıtı gördükten sonran aslan bedenli Sfenks’i göreceğiz.  Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Kahire otelimizde.

2.Gün: KAHİRE – ASWAN // 06 Aralık 2019 Cuma
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Aswan  şehrine uçuyoruz.  Varışta Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını göreceğiz. Ardından  eski zamanlarda tapınakların girişine yerleştirilen,  dört taraflı yüksek anıt olan 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz. 18. hanedanın kadın firavunu Hatshepsut tarafından yaptırıldığı düşünülen bu anıtı gördükten sonra Nil Nehrinin eşsiz manzarasından geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız. Turların bitiminde otele transfer ve konaklama.

3. Gün: ASVAN – ABU SIMBEL – ASVAN // 07 Aralık 2019 Cumartesi  
Kahvaltının ardından  Abu Simbel dağının içi oyularak yapılan, yapımı 20 yıl süren, 2 ana tapınaktan oluşan  Abu Simbel Tapınaklarını gezeceğiz.  Bu tapınaklar sadece Ramses’in karısına olan aşkı veya Tanrılar için yapılmamış, Mısırın düşmanlarına karşı ne kadar güçlü olduğunu göstermek için de yapılmıştır.  Tapınaklar Assuan barajının suları yükselince sular  altında kalma tehlikesi yaşamış ve suların erişemeyeceği daha yüksek bir yere  UNESCO korumasında , arkeologlar eşliğinde yaklaşık 2000 parçaya bölünerek taşınmıştır. Nubya Anıtları olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde yer alan bu ikiz tapınakları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: LUKSOR  // 08 Aralık 2019 Pazar
Kahvaltının ardından Luksor şehrine hareket ediyoruzç   Varışta  öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turumuzu yapacağız. Cennetin en büyüğü, Dünyanın en eskisi , Amon rahiplerinin her gün ilahiler okudukları, en büyük antik yapı olan  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Karnak Tapınağı gezdikten sonra Nil Nehrinin en zarif parçası olan antik Luksor Tapınağını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından  Firavunları ve güçlü asillerin mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisini gezeceğiz. Ölüler Kenti olarak da bilinen 3 kilometrelik bir alana kurulmuş vadiyi gezdikten sonra kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz. Turlar sonrasında dinlemek için otelimize transfer oluyoruz. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer.

5.Gün: LUKSOR - İSTANBUL // 09 Aralık 2019 Pazartesi
Türk Havayollarının TK-683 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.45’te İstanbul’a hareket ve saat 07.55’te varış.

OTELLER
Kahire : 4* Pyramids Park Hotel vb.
Luksor: 4* Iberotel hotel vb.
Aswan :  4* Basma Hotel vb.

Not: Mısır Turu programımızda peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Mısır Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Mısır Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Mısır Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.259 Ek yatak$ 1.259 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.529 Çocuk fiyatı$ 1.209

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kahire - İstanbul ekonomi sınıfı  uçak biletleri
:: Kahire – Luksor / Asvan – Kahire arası uçak biletleri
:: Havalimanı vergileri
:: 4 gece 4* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
:: Turlar sırasında tüm transferler
:: Panoramik Kahire şehir turu
:: Öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks turu
:: Öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turu
:: Krallar Vadisi  turu
:: Hatşepsut Tapınağını Turu
:: Asvan Barajı & Dikili Taş Turu
:: Felluca Yelkenli Turu
:: Öğle yemekli Abu Simbel Tapınakları gezisi
:: Türkçe rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Mısır Vizesi ( Yeşil pasaporta vize yoktur)
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve yanlarında alınacak içecekler
:: Şoför ve rehber bahşişleri (Zorunlu)
:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (50 TL)

UMUMA MAHSUS PASAPORT SAHİPLERİ ; MISIR'A GİRİŞ İÇİN MISIR VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ ; MISIR'A GİRİŞ İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

 

VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN EVRAKLAR
2 ADET ARKA FON BEYAZ RESİM
EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT
İNGİLİZCE GÖREVİNİ GİDİŞ AMACINI BELİRTEN ANTETLİ KAĞIDA DİLEKÇE
NUFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


AŞI ZORUNLULUĞU
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


VİZE
Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.


UÇUŞ SÜRESİ
Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.


PARA BİRİMİ
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

 

SAAT FARKI
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.


TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

GİYİM / KIYAFET
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

YEME / İÇME
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

 

ELEKTRİK
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

ALIŞVERİŞ
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive