Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu
  • Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu
  • Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu
  • Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu
  • Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu

Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu

22 GECE 24 GÜN

Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu çetin ceviz kaşiflerin, hayatlarına mal olan maceraları ile tarih yazdıkları sularda geçen ve dünya görüşümüzü değiştirecek bir Antarktika Turu! Antarktika Turu programında Güney Kutup Dairesini geçeceğimiz bu gerçek Antarktika gemi seyahatinde; mistik ve dramatik bir manzaraya sahip gezegenimizin son sınırına seyir halinde olacak, buza karşı özel olarak güçlendirilmiş ekspedisyon gemimizde, deneyimli mürettebatımızın desteğiyle unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu boyunca Antarktika Kıtası, Güney Georgia Adası ve Falkland Adalarını ziyaret edecek, penguen sürülerinin yumurtladığı, fok kolonilerinin avlandığı, balina ailelerinin göç yolu üzerindeki bu donuk toprakların, nasıl olup da modern dönem savaşlarına ve efsane ile bilimin birbirine karıştığı keşiflere sahne olduğunu öğreneceğiz. Ernest Shackleton’ın mezarına, Stanley Limanı sakinlerini yalnız hayatlarına konuk olacağız. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR UÇAK BİLETİ FİYATLARINA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 22.599’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Güney Kutup Adaları ve Antarktika Turu

1. Gün:

İstanbul'dan hareket

 
KLM KL1614
16:55 IST İstanbul 3 sa 35 dk
19:30 AMS Amsterdam Schiphol
 
Havalimanı bağlantısı 1 sa 25 dk
 
KLM KL701
20:55 AMS Amsterdam Schiphol 14 saat
06:55 (+1) EZE Buenos Aires Ministro Pistarini
 
Havalimanı bağlantısı 2 sa 35 dk
 
KLM KL9210
Çalıştıran Aerolineas Argentinas
09:30 EZE Buenos Aires Ministro Pistarini 3 sa 35 dk
13:05 USH Ushuaia
 
Toplam Seyahat süresi: 25 sa 10 dk

2. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turu Dünyanın sonundaki şehir; en güneydeki yerleşim birimi Ushaia’da başlıyor. Havalimanından otelinize transferinizin ardından bu ekstrem şehrin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.
 
3. Gün: Ushuaia limanında sizi bekleyen cruise gemisine ve kabinlerimize yerleşiyoruz. Beagle Kanalı’na doğru dalgaları aşmaya başlıyoruz.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği
 
4. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunun denizde geçecek bu gününde, Güney Kutbu tarih ve bilim kitaplarına yazdıran olağanüstü insanlar ve inanılmaz hikayelerini, eğitimli ağızlardan dinleyeceğimiz toplantılar yapacağız.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
 
5. ve 6. Gün: Falkland Adaları modern tarihe Arjantin ile İngiltere arasında yaşanan savaş ile geçse de, aslında yalnız ve huzur dolu 2 ana adadan oluşur. Artık gerçek sahipleri olan penguen ve dünyanın en büyük Kara Kaşlı Albatros martı kolonisine terk edilmiş olan bu Güney Atlantik toprakları çok geniş bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Stanley Limanı’nın ev sahipliği yaptığı çok az sayıdaki ada sakinine ait renkli evler uzun kışların donuk pastel fonu ile kontrast oluşturmaktadır.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 
7. ve 8. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunun denizde geçecek bu 2 gününde gemimizin ve yeni kurduğunuz dostlukların tadını çıkarırken, gözlerinizi de açık tutun, çünkü bu sular balinaların göç yolu üzerindedir. Gitmekte olduğumuz Güney Georgia adası ile ilgili bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 
9. 10. 11  ve 12. Gün: Güney Georgia Adası hayatını kutba adayan büyük kaşif Ernest Shackleton’ın mezarı ve eski balina avı işletme binaları gibi çok az insan yapısı şeklin kaybolmakta olduğu bir doğal hayat cennetidir. Çok geniş bir Kral Penguen kolonisi gibi, bu ağır doğa koşullarına uyum sağlamış canlılara ev sahipliği yapan bu topraklarda geçireceğimiz 3 gün unutulmaz olacaktır.
Yemek: 4 kahvaltı, 4 öğle yemeği, 4 akşam yemeği
 
13. ve 14. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunun denizde geçireceğimiz bu 2 gününde Shacklaton’nın keşif rotasını tersine doğru izleyip, Elephant (Fil) Adasına ve Antarktika Kıtasına doğru yol alacağız. Bilgilendirme toplantılarımız ile sizi karşılaşacaklarınıza hazırlamaya çalışacağız ama Güney Kutbu anlatılmaz, yaşanır.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 
15. 16. 17. 18 ve 19. Gün: Antarktika Kıtasını kendi gözlerinizle görmek, sesini duymak, donuk kokusunu almak Dünyadaki en etkileyici deneyim olabilir, ama bize yetmiyor ve eğer hava koşulları izin verirse günde 2 kere kıyıya çıkıyor ve çok az insanın seyrek yaşayabildiği duyguları elimizden geldiğince arttırmaya çalışıyoruz. Zamanın bile donduğu hissine kapıldığımız bu acımasız çöle, Gentoo, Chinstrap ve Adalie penguenlerinin, Weddell, Crabeater (yengeç yiyen) ve Leopar foklarının, Orka, Kambur ve Minke balinalarının nasıl adapte olduklarına şaşıracak, bir yandan da bu canlılarla karşılaştırıldığında çok nazik olan insan türünün yazdığı tarihe hayret edeceğiz. Güney Kutbuna yapılan keşif gezilerinin yapıldığı tarihler itibariyle ne kadar zorlu olduğunu ancak kendi yaşadığımız fiziksel hisleri defalarca katlayarak anlayabilirsiniz.
Yemek: 5 kahvaltı, 5 öğle yemeği, 5 akşam yemeği
 
20. ve 21. Gün: Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunda bugün bizi Drake Geçidi, 2 okyanusu birleştirirken 2 kıtayı ayıran, Dünya denizlerinin en zorlu, efsanevi suları bekliyor… Pasifik ve Atlantik Okyanusları arasındaki akıntılar ile Güney Amerika-Antarktika rotasını bir maceraya dönüştüren dalgaları aşarak yapacağımız bu yolculuk, balina ailelerinin eşliğinde sürerken anlatılan denizci hikayelerinin etkileyiciliğinin artacağı kesin.
Yemek: 2 kahvaltı, 2 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 
22. Gün: Ushuaia limanına sabahtan demirliyoruz. Uçuş saatinize göre Güney Kutup Adaları & Antarktika Turunun sonuna geliyorsunuz. Ucustan dolayı Ushuia'da bir gece ekstra konaklama
Yemek: 1 kahvaltı

23. ve 24. Gün:
İstanbul'a dönüş uçuşu.

Aerolineas Argentinas AR1879
09:00 USH Ushuaia 3 sa 28 dk
12:28 AEP Buenos Aires Jorge Newbery
 
HAVAALANI DEĞİŞİMİ 4 sa 12 dk bekleme
 
KLM KL702
16:40 EZE Buenos Aires Ministro Pistarini 13 sa 15 dk
09:55 (+1) AMS Amsterdam Schiphol
 
Havalimanı bağlantısı 1 sa 35 dk

KLM KL1613
11:30 AMS Amsterdam Schiphol 3 sa 25 dk
15:30 IST İstanbul 
 

HATIRLATMA: Bu turumuzda rehberlik dili İngilizcedir.

EKSTRA TURLAR
Antarctica Kamp Turu -  €500.00'dan itibaren
Antarctica Kayaking Turu - €1267.00'dan itibaren
Tierra del Fuego Ulusal Parkı Ziyareti - €180'dan itibaren
 
Not: Bu turda Güney Kutbuna gidilmemektedir. Antarktika kıtası ve Güney Kutup Adaları ziyaret edilmektedir.
Not: Turumuzun beş gününde zodiaclarla kıyılarda kısa geziler yapılacaktır. Bu gezilerin bazılarında karaya da çıkılmaktadır.
 
Not: Güney Kutup Adaları ve Antarktika turu programımızda peşin fiyatına havale ile üç taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Güney Kutup Adaları ve Antarktika turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış Güney Kutup Adaları ve Antarktika turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tüm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar. Güney Kutup Adaları ve Antarktika turu için doğru adrestesiniz.​
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 22.599

:: İstanbul - Ushuia gidiş dönüş uçak bileti
:: 20 gün M/S Expedition gemi seyahati

:: Gidişte Ushuaia havalimanı- Otel tek yön transfer

:: Zodiac gezileri ve ekspedisyon ekibiyle kıyı ziyaretleri

:: Eğitici programlar ve toplantılar

:: Su geçirmez botlar; erkekler için US 8 – 14 ve kadınlar için US 3 – 9 numaraları arasında

:: Ekspedisyon tipi parka

:: Gemi seyahati boyunca tüm yemekler

:: 2 gece Ushuia'da oda kahvaltı otel konaklaması ve 19 gece banyolu ve denize bakan çeşitli boylarda kamaralarda konaklama

:: Otobüs, M/S Expedition gemisi ve zodiac transferleri

:: Her 10 kişi için 1 deneyimli M/S Expedition personeli
:: Tur esnasında Whatsupp Türkçe asistans hizmeti

 

Not: Afişe fiyatlar gemide Categori 3 Twin kamarada konaklamalı olarak verilmiş olup, müsaitliğe bağlı olarak rezervasyon teyidlenebilir. Kamara fotoğraflarını, kategori farklılıklarını, fiyatlarını ve güncel müsaitliklerini mail yoluyla paylaşıyoruz. Daha düşük ve yüksek fiyatlı kamaralar da mevcuttur, fiyat farklarını sorunuz.

Gemide kamaralar ortalama 6 ay önce dolmaktadır, erken rezervasyon öneririz.

 

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Seyahat sigortası (45 Euro)

:: Sağlık sigortası

:: Programda belirtilmeyen transferler

:: Programda belirtilmeyen yemekler

:: Falkland Adaları ve Güney Georgia ve Sandwich Adaları vizesi tur fiyatına dahil değildir
:: Buonos Aires ve Ushaia çıkış vergileri (18 USD + 5 USD)

:: Programda belirtilmeyen gezi ve etkilikler, opsiyonel gezi ve etkinlikler

:: Kişisel harcamalar ve bahşişler

 

BU TURA KATILIM İÇİN FALKLAND ADALARI VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

İNTERNET VE TELEFON

 

Güverte 4 ve 5'te ortak alanlarda internet mevcuttur. 

Ayrıca kategori 4 ve 5 kabinlerinde wifi vardır. 

Yolcular kendi dizüstü bilgisayarlarını getirebilir, gemideki iki iPad'den veya iki masaüstünden birini kullanabilir. 

Gemi yolculugu esnasında telefon ise çekmiyor, arama mümkün degil maalesef.

 

GEREKLİ EKİPMANLAR

● Günlük Kıyafet

 

● Su geçirmez ceket (Goretex veya muadili)

 

● Su geçirmez pantalon (Goretex veya muadili).

 

● Kaz Tüyü Mont

 

● Polar Şapka / Bere

 

● Polar Ceket

 

● Eldiven (Polar Windstopper veya Muadili)


 

TUR HAKKINDA

 

● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.

 

● Turlarda önceden belirlenmiş günlük program geçerlidir. Fakat olabilecek her türlü koşula karşı esneklik söz konusudur.

 

● Verilen fiyat  belirtilen kategoride kabin içindir. Diğer kabin seçenekleri ve kabin uygunluk durumları için seyahat danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
(Category 1 : en düşük standart kabin)
(Category 5 : en yüksek standart kabin)

 

● Bu tur, Global tur operasyon sistemine bağlı yetkili acentaları vasıtasıyla rezervasyon yapmış, tüm dünyadan gezginlerin katıldığı bir özel ilgi turudur. Rehberlik dili İngilizcedir.

 


 

DEEPNATURE SİZİ YURTDIŞI PLUS TURLARIMIZ İLE BULUŞTURUYOR!

 

Yurtdışı Plus turlarımızda global tur operasyon sistemine bağlı olarak oluşturulmuş tur paketleriyle, otantik konaklama opsiyonları ve yerel ulaşım araçlarının harika kombinasyonları ile dünyanın en etkileyici kültürlerini, geleneklerini ve doğa örneklerini sizin için sunuyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinden acentalar vasıtasıyla rezervasyon yaptırmış misafirlerden oluşan turlarda farklı milletlerden katılım olmakta, rehberlik dili İngilizce olarak verilmektedir.

 

Turizm sektöründe 1999'dan bugüne hizmet veren DEEPNATURE TRAVEL güvencesi ile dünyanın pek çok ülkesine, 702 tur programı ve binlerce garanti depar tarihleri ile seyahat etme opsiyonunu sizlere sağlıyoruz. Türkiye'de yetkili genel satış acentesi olduğumuz bu tur ağına ait eşsiz programları transfer, uçak bileti ve Türkçe destek hizmetlerimizle beraber, deneyimli seyahat uzmanlarımız tarafından sizlere sunuyoruz.

 

 

Bambaşka Bir Seyahat Anlayışı!

 

Çocuklarınız ile katılabileceğiniz Aile Turları, maceranın kalbine dalacağınız Aktif Turlar, rahatınızdan ödün vermeyeceğiniz Konfor  & Ugraded Turlar, yerel kültürü ister festivallerde, ister yerel ailelerin yanında, isterseniz o ülkenin lezzetlerini tadarak deneyimleyeceğiniz Özel İlgi Turları, yüzen seyahatleri size sunduğumuz Gemi & Cruise Turları ve Klasik – Standart Turlar gibi zengin seyahat seçenekleri ile istediğiniz konseptte seyahat etmenin keyfini çıkarmanızı istiyoruz!

 

 

 

%100 Garanti Depar

 

—————————

 

Tüm  turların hareket tarihleri garantidir! Turu aldığınız andan itibaren, turun dolması beklenmeden sizin için gerçekleşeceği kesindir. Hiç bir sebep dolayısıyla (kötü hava koşulları ve güvenlik dışında) turunuzu iptal etmiyoruz.

 

 

 

Tek Kişi Katılım Farkı Yok

 

—————————

 

Yalnız seyahat eden gezginleri ‘single konaklama farkı’ ile cezalandırmıyoruz! Çünkü tek kişi seyahat etmenin yalnız seyahat etmek olmadığını biliyoruz. Tur boyunca sizi hem cinsiniz bir gezgin ile aynı odada konaklatıyoruz. Böylece ‘single konaklama farkı’ ödemenize gerek kalmıyor.

 

 

Hayat Boyu Depozito Sistemi

 

—————————

 

Beklemediğiniz bir durum, erteleme ya da iptal yüzünden tura katılamayacak mısınız?

 

Hayat Boyu Depozito Sistemi sayesinde depozitonuzu katılacağınız bir sonraki tur için koruyoruz! Detayları şartlar kısmında okuyabilirsiniz.

 

 

7/24 Hizmet Garantisi

 

———————

 

Global bir seyahat ve otantik deneyim şirketi olmamızın farkı, bizimle seyahat edenlerin bize her an ve her yerde ulaşmak isteyebileceğini iyi anlamamızı gerektiriyor. Bu yüzden sizin için hizmetlerimizi 7 gün 24 saat sınırsız ve uzmanlarımızı her zaman ulaşıma hazır tutuyoruz.

 

 

Seçme Hakkı

 

———————

 

Size 125 ülkede, 702 farklı garanti tur programın sunuyoruz. Bununla beraber yüzlerce hareket tarihi, 9 farklı tur tipi, klasik – standart – kamp ve upgraded olmak üzere 4 farklı servis tipi sunuyoruz. Bu yüzden nereye, ne zaman, nasıl ve niye seyahat edeceğiniz size kalıyor ve biz sizi oraya, istediğiniz tarihte, dilediğiniz şekilde götürüyoruz!

 

 

Küresel Ağ

 

———————

 

Dışarıda kocaman bir dünya var! Türkiye Yetkili Satış Acentesi olduğumuz global tur operasyon sisteminine ait özel tekneler, araçlar, lodgelar ile baştan sona keyif dolu unutamayacağınız deneyimleri sizi sunuyoruz.

 

XVSHSXKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.